Goedemorgen Mede-tweakers,
Ik ben nieuw op het forum en zal mij even kort voorstellen:
Mijn naam is Jochem, woonachtig in Oisterwijk (Brabant) en sinds enkele weken ben ik de eigenaar van de Altherma 3M EDLA08E3V3 met 20L buffervat.
Kort mijn situatie schets: de warmtepomp aanvoer leiding is gekoppeld met 2 circuits/thermostaten; 1 circuit beneden met ca. 65m2 vloerverwarming (Honeywell T6), 6 groepen met gesloten verdeler. Het andere circuit voor de 1e verdieping en zolder (radiatoren), waarvan op dit moment enkel de radiator op de badkamer aanstaat. Hier ligt de 2e thermostaat (Honeywell Round) dan ook.
De thermostaten zijn gekoppeld met relais en 2 weg kleppen op de aanvoer leiding.
De thermostaat beneden staat op 19 gr. En de thermostaat boven staat op 17 gr.
Dit Monoblock staat op dit moment nog in Hybride vorm; de ketel dient op dit moment enkel voor tapwater, met het idee om in de toekomst op all-electric over te gaan.
Ik heb de laatste weken al behoorlijk wat informatie gelezen en ik krijg het idee dat het kwakkelende weer niet echt mee helpt in het optimaliseren van de warmtepomp, maar ik ben al enige tijd bezig met het vinden van de juiste instellingen om mooie platte runs te creëren. Op dit moment ben ik het een beetje kwijt.
Ik heb de Excel uit dit forum (super tool!) gebruikt als naslagwerk en draai op dit moment in de volgende instellingen:
Ik heb afgelopen woensdag de volgende parameters nog gewijzigd;
[1-01] van 12 naar 10.
[1-0A] van 1 naar 0.
[8-05] van 1 naar 0.
Aanleiding voor deze wijzigingen was het nog regelmatig aan/uit gaan van de warmtepomp.
Dit heeft tot de volgende grafieken van het stroomgebruik geleid:
Donderdag 24-10:
Vrijdag ochtend 25-10:
Volgens de energie data uit het display, zit ik nu op een COP van 3,4.
Concreet de vraag:
Hebben jullie een idee in welke instellingen ik het nu moet zoeken om het verbruik verder te optimaliseren, om mooie platte runs te krijgen?
Ps. Als er meer info nodig is dan hoor ik het uiteraard graag.
Uitkijkende naar jullie reactie.