Mijn reactie was primair op de opmerking dat mensen te slecht voor zichzelf kunnen zorgen om terug te gaan.
Van die categorie zullen er gewoon simpelweg heel weinig hier zijn. Het vergt volgens mij enorm veel geld en organisatie vermogen om naar west Europa te komen, als je al weet waar dat ligt ( vraag een willekeurige toerist in Spanje om Amsterdam aan te wijzen en het wordt al moeizaam, laat staan als je hooguit basaal onderwijs in Afrika of zuid oost Azië hebt genoten). De meeste migranten hebben dat vermoedelijk niet ( in ieder geval de categorie ‘slechte zelfzorg’)
De manier van posten leest wellicht neerbuigend, maar is meer zoals hierboven beschreven.
Ik begrijp mensen zoals die jij beschrijft heel goed, maar ons land is simpelweg te klein om daar zonder enige binding een plek voor te bieden ( als je werk, huis, inkomen en sociaal netwerk hebt mag je van mij blijven, heb je dat niet, tja, dan is je noodsituatie ten einde en is het tijdstip daar om terug in moederland je toekomst op te bouwen)
Overigens zie je in toenemende mate ‘vluchtelingen’ die gewoon met vakantie gaan naar LvH ( oa Afghanistan vlak voor de taliban de boel overnamen, met als gevolg grote groepen die geëvacueerd moesten worden, Iraniërs, recent Sudanese vluchtelingen etc) of mensen die aan LvH verplichtingen hebben (Eritrese asielzoekers die vraag belasting daarheen overmaken bijv)
Van die categorieën lijkt me de houdbaarheid van de asielstatus eindig, m’n om draagvlak te behouden ( er is nu al de beeldvorming dat ‘ze’ vooral voor de voorzieningen komen)