Dit is het model waar ik het over heb. Zie ook de momenten waar de koers onder de fair value is gedoken (rode pijlen).Jedi_Pimp schreef op donderdag 6 januari 2022 @ 10:06:
[...]
Een interessante vraag waar niet zomaar een eenvoudig antwoord op te geven is (geldt voor bijna alle interessante vragen trouwens). Je zou kunnen stellen dat 2021 een sideways jaar is geweest in het kanaal 30k en 65k met wat wicks erboven en eronder. Zie het kanaal hieronder (let op log scale).
[Afbeelding]
Dat is wellicht een beetje flauw. Dan zou je kunnen inzoomen op de tweede helft van 2021 en stellen dat we de marktstructuur van higher lows in tact willen houden. Zie de blauwe trendlijn. Dan wil je dus 40k vasthouden.
Zelf kijk ik er iets pragmatischer naar en volg Cowen in zijn definities door middel van een simpel regressiemodel. Als je zijn logaritmische regressiemodel gebruikt, zie je een zogenaamde 'fair value' waar BTC door de jaren omheen oscilleert. Die waarde is uit mijn hoofd nu iets van 34k en de lower band is iets van 32k. Die waarden hebben in het verleden goed weten aan te geven wanneer een lange bear market intreedt: namelijk als de lower band naar beneden wordt doorbroken.
Dat gezegd hebbende, ik vind het echt te makkelijk en niet getuigen van veel inzicht om te spreken van "bear market incoming bij prijsniveau x". Bitcoin heeft dit jaar dingen gedaan die heel anders zijn dan vorige cycles, de BTC.D is al tijden ontzettend laag, Bitcoin heeft een soort revival gekend in de zomer waar niemand het meer zag gebeuren. Het gaat ook om hoeveel closes je onder een niveau zet, of je hogere niveaus weer weet te gainen, et cetera.
Ik houd de volgende niveaus in de gaten: 40k, 38k, 34k en 30k. Als we richting de 30k gaan, ga ik net als @anti elppa flink spot bijkopen met de de gains die ik heb behaald met mijn alt posities de laatste tijd (en die al grotendeels uitgeschaald zijn).
/f/image/SQkYdGrvba3K0FzpI22mMgj6.png?f=fotoalbum_large)
"Ich verteidige den Atheismus als die notwendige und selbstverständliche Form menschlicher Intelligenz" - Max Bense, Professor der Philosophie und Wissenschaftstheorie, 1910-1990