Atag heeft geen dynamische prijs sturing. Althans niet dat ik weet.hesselonline schreef op donderdag 10 oktober 2024 @ 20:17:
Ik ben ondertussen best een flink stuk verder, ik kan eigenlijk van de warmtepomp zelf alles wat interessant is uitlezen.
Mijn volgende stap is kijken wat voor informatie er allemaal uit de lightbox / thermostaat gehaald kan worden. Voor beide onderwerpen geldt dat de basis configuratie best wat informatie oplevert, maar dat ik nog wel wat aanpassingen nodig heb / had. Ik heb al een lege GIT repo aangemaakt waar ik de config ga plaatsen. Mijn dashboardje ziet er nu als volgt uit in Home Assistant:
[Afbeelding]
Ik focus me overigens eerst even op uitlezen van de warmtepomp, heb zelf ook minder behoefte aan wijzigen van parameters, maar dat komt wellicht later.
Denk jij dat je met deze h.a. integratie een sturing kunt bewerkstelligen die naar de prijzen van de komende dag kijken en dan zegt... Nou zo rond het ontbijt en rond het avond eten stuur ik die wp even uit, dan komt er toch al warmte van, bijvoorbeeld het koken of maken van broodjes. Maar, als het dan heel erg goedkoop is, ga ik wat harder werken.
Ik dacht er zelf aan om het toe doen door elke dag rond 1600 even naar de dynamische tarieven te kijken en dan het schema voor de dag erna aanpassen op de pieken en dalen. Dat is vast te automatiseren, en misschien wel veel slimmer te maken.