Finraziel schreef op zondag 12 november 2023 @ 15:36:
[...]
Ik ga voor de 1 TB. Ik schrok in eerste instantie even van de demonstratie van Dave2D dat het zwart zo grijs zou maken, maar ik denk eigenlijk dat dat alleen zo extreem was omdat hij onder felle studioverlichting zit.
Die discussie ivm etched versus niet-etched heb je ook in het apple kamp bij de apple studio display. En daar is het extra belangrijk van goed te kiezen, want het ding kost ongeveer 2000 euro
De consensus is dat de kleuren er beter 'uit' komen op een spiegelend paneel. Dieper, meer saturated. Wat logisch is, want dat etching zorgt voor diffuse en scattered reflecties, dus net iets minder intens.
Ik heb bij een kennis echter twee van die ASD's gezien, etched, en voor een pc scherm is er geen twijfel en denk ik dat etched in 80% van de gevallen de betere keuze is,. Tenzij je in een half donker bureau zit. Maar ik ken geen enkele professional die in zo'n donker bureau zit.
Met een handheld is het allemaal iets subtieler natuurlijk, omdat je daar net niet gebonden bent aan een bepaalde zit-positie. Reflecteert het te veel, dan kan je gewoon een beetje draaien, wat je met een telefoon ook doet.
Persoonlijk zou ik eerder voor gloss gaan. En als je merkt dat je vaak last hebt van spiegelen op het scherm, een diffuse screen protector kopen aan 10 euro of zo. Je kan van gloss matt maken, maar je kan volgens mij niet van etched een gloss screen maken via een goedkope screenprotector.
[
Voor 3% gewijzigd door
Amos_x op 13-11-2023 10:00
]