Ja super woden rally edge is echt een top release!
Hopelijk komt daar meer content en meer achievements voor
Hopelijk komt daar meer content en meer achievements voor
Every Game has A Story, Only One is A Legend.
[ Voor 12% gewijzigd door Gizz op 11-02-2026 11:52 ]
Canon EOS 5Dm3 + 5D + 7D + 300D + 1000FN + EF 17-40 4L + EF 35 1.4L + EF 50 1.8 + EF 80-200 2.8L + 550EX
Ja die heb ik op de deck gespeeld en dat is een spel wat gemaakt is voor de deck.Linksquest schreef op woensdag 11 februari 2026 @ 11:27:
Iemand van jullie toevallig Ryse: Son of Rome op de Steam Deck gespeeld?
Ik heb de game bij release op de Xbox One gespeeld, en was toen erg onder de indruk. Maar aangezien ik al mijn fysieke Xbox games weg gedaan heb, kijk ik bij sommige titels of ik deze op een andere manier nog kan spelen, zoals de Steam Deck.Chk1975 schreef op vrijdag 13 februari 2026 @ 10:24:
[...]
Ja die heb ik op de deck gespeeld en dat is een spel wat gemaakt is voor de deck.
10 uurtjes knoppen rammen met best een leuk verhaal, zeker doen.
disclaimer, ik ben meer een strategie gamer dus ben niet niet de beste beoordeler van actiegames zoals ryse.
Every Game has A Story, Only One is A Legend.
/f/image/imZkJNQviNXLcH3oasA97cRG.png?f=fotoalbum_large)

:strip_exif()/f/image/RC7HEKGqFFijo7xPdutDaEZD.jpg?f=fotoalbum_large)
Hephaestus: Xeon 2680 v2 - 64GB ECC Quad - WD Blue 3D 1TB
Virtualis: Ryzen 3700X - 16GB DDR4 - Gigabyte 1080 Ti OC - Sandisk 2TB - Valve Index
Agon:Valve Steam Deck 64GB
Non scholae sed vitae discimus Seneca
Oef, goede reminder dat ik Guild Wars nog ff moet proberen. Speelde dat vroeger altijd, lekker als necromancer-ranger. Geweldige MMO voor als je vriendloos wou solo'en. GW2 kon er nooit echt aan tippen voor mij. Heb de download meteen ff aangezet op de Steam Deck!XanderDrake schreef op dinsdag 17 februari 2026 @ 09:13:
Remasters zoals Fable en Guild Wars werken geweldig
I could write a whole Wikipedia page why "nothing to hide" is bad reasoning, but I don't have to because it already exists.
Inmiddels zijn alle versies in de Nederlandse store "Out of Stock"XanderDrake schreef op dinsdag 17 februari 2026 @ 09:13:Het is een druilerige werkweek. Tijd voor nieuwtjes
Er is weer veel aan de hand in Deck land. Globaal gezien is er goed nieuws en slecht nieuws. Zoals gewoonlijk begin ik met het goede nieuws en zal het slechte nieuws duidelijk worden
Het goede nieuws komt van twee kanten, games en software. Op het gebied van games zien we een constante stroom van nieuwe en bestaande games uitkomen voor de Deck specifiek. Remasters zoals Fable en Guild Wars werken geweldig, ondanks dat ze destijds voor veel grotere PC schermen zijn gebouwd. Zelfs Diablo 2 maakt een opwachting op de Deck en is meteen ook Verified
Helaas is het niet allemaal meteen een hit. Borderlands 4 is officieel Verified, maar werkt heel slecht op de Deck. Hopelijk gaan ze het binnenkort patchen.
Dat er nog steeds regelmatig nieuwe games uit komen op onze geliefde handheld, vier jaar na release, heeft vooral te maken met dat het een trouwe fanbase heeft. Niet alleen onder gebruikers, maar vooral ook onder developers. Bij de vorige GDC game dev conferentie, werd er gevraagd aan game devs en studios op welke platforms men recentelijk games heeft uitgebracht. De conclusie was voor mij een grote verrassing:[Afbeelding]
Maar liefst 28% van alle devs hadden de Deck in hun lijst staan. Een nette 4de plaats. Dit is hoger dan alle smartphone platforms en beide SwitchesEn als je vraag op welke platforms de game professionals graag spellen willen uitbrengen zei maar liefst 40% dat de Deck éénvan de platforms is. Dus we hebben nog heel wat games voor de boeg.
Dit alles bij elkaar betekend dat de Deck weer een nieuwe mijlpaal kan claimen: ondertussen zijn er 25.000 games binnen de Steam winkel Playable en Verified op de Deck!
Op het software gebied zijn er ook zeker verbeteringen. Als eerste is het duidelijk geworden dat er binnenkort een nieuwe versie van de Mesa voor Vulkan en D3D drivers uitkomt, versie 26. De grote focus voor deze drivers is Ray Tracing onder Linux. Velen van jullie zullen denken dat RT half onmogelijk is op de Deck, maar dit is enerzijds niet waar (ik haalde 40-50 FPS met RT aan op Doom Eternal) en anderzijds nogal genuanceerd. Veel nieuwe games worden tegenwoordig gebouwd op RT features voor hun belichting in-game, zonder zich nog bezig te houden met baked lighting en traditionele shading. Games zoals Doom Dark Ages, Indiana Jones en Star Wars Outlaws zijn er een paar. Als je dit soort games wil spelen in de toekomst, heb je RT nodig, dus daarom is het heel fijn dat Deck RT cores heeft én dat de drivers steeds beter werken.
Het laatste goede nieuws is te melden rondom Launchers. Deze stukken software zijn altijd een probleem op de Deck en weerhouden ons vaak van onze favo games, als ze niet werken. Eerst en vooral: in de nieuwe versie van Proton 10 werkt de EA launcher weer! Het is altijd tijdelijk, dus als je graag EA games wilt spelen, is NU het moment.
Ook komt GoG binnenkort met een Linux native versie van de GoG Galaxy. Het duurt nog wel even want ze moeten eerst de developer aannemenErg fijn voor games zoals Cyberpunk en de toekomstige Witcher 4.
Daarnaast heeft iemand mijn gedachten gelezen: het is leuk om verschillende game distributie platformen (Steam, Heroic, Junk Store, etc) op je Deck te hebben. Maar het wordt snel onoverzichtelijk, je moet vaak naar Desktop mode, en je hebt je game files overal en nergens staan.
Om dit tegen te gaan heeft een developer de UNIFIDECK plugin in de Decky store uitgebracht. Je games van andere platformen worden nu gewoon in je store geinjecteerd als tab bladen. Super elegant. Je kan de nieuwste releases op deze GitHub volgen.
[Afbeelding]
En dan laatste het slechte nieuws. Valve is uiteindelijk ook ten prooi gevallen aan RAM tekorten. De meeste SKUs zijn op. @Altamyr verwees er al naar, maar nu is er ook een officiele melding in de USA Deck webshop page:
[Afbeelding]
In Nederland is de 1TB OLED nog leverbaar. Wie nog een Deck wil hebben moet deze NU gaan bestellen
Gamertag: FinrazielNL
Het wordt sowieso een vervelend jaar voor alles waar chips en gerelateerde spullen in zitten.Finraziel schreef op donderdag 19 februari 2026 @ 20:19:
Het is trouwens ook niet alleen de Steam Deck... De Xbox Ally X is ook nog maar bij een paar winkels te krijgen en de prijs schiet omhoog. Als je nog niet goed voorzien bent van gaming hardware dan wordt dit gewoon een erg vervelend jaar.
I have usernames older than you.
Yar har, wind in your back, lads, wherever you go!
Deze is al maanden niet verkrijgbaar. Ik heb mijn Deck in juli 2025 gekocht en toen kon ik het dock er al niet bij bestellen. In de tussentijd heb ik het om de zoveel tijd in de gaten gehouden maar helaas nooit meer beschikbaar geworden.The Zep Man schreef op vrijdag 20 februari 2026 @ 13:09:
Zelfs de voorraad Steam Deck Docking Stations is op, wat waarschijnlijk een moneymaker is voor Valve. Nu behandelde ik mijn Steam Deck en het dock al heel lief. Tijd om er nog voorzichtiger mee om te gaan.
Oh, wist niet dat die al langer niet meer beschikbaar was. Een troost is dat de Deck niet beperkt is tot het officiële dock. Er zijn veel alternatieven, docks maar natuurlijk ook gewoon losse USB-C hubs.TopHop schreef op vrijdag 20 februari 2026 @ 13:18:
Deze is al maanden niet verkrijgbaar. Ik heb mijn Deck in juli 2025 gekocht en toen kon ik het dock er al niet bij bestellen.
Yar har, wind in your back, lads, wherever you go!
Klopt, ik ben nu maar gesettled op een chinese namaak. Ik ben gewoon zo'n nerd die het liefst de officiele Valve variant had gehadThe Zep Man schreef op vrijdag 20 februari 2026 @ 13:22:
[...]
Oh, wist niet dat die al langer niet meer beschikbaar was. Een troost is dat de Deck niet beperkt is tot het officiële dock. Er zijn veel alternatieven, docks maar natuurlijk ook gewoon losse USB-C hubs.
Ik heb zelf de originele thuis aangesloten op een TV. Voor het reizen gebruik ik een UGREEN compacte USB-C hub met HDMI, ethernet en USB 3.0-aansluitingen. Functioneel geen verschil zoals ik ze gebruik, maar ik snap de neiging om het origineel te hebben.TopHop schreef op vrijdag 20 februari 2026 @ 13:28:
Klopt, ik ben nu maar gesettled op een chinese namaak. Ik ben gewoon zo'n nerd die het liefst de officiele Valve variant had gehad
Yar har, wind in your back, lads, wherever you go!
Klopt, ik gebruik een ROG Ally (de eerste) "dock" voor mijn Deck (is een 65 watt laadblok met HDMI en 1x USB).The Zep Man schreef op vrijdag 20 februari 2026 @ 13:22:
[...]
Oh, wist niet dat die al langer niet meer beschikbaar was. Een troost is dat de Deck niet beperkt is tot het officiële dock. Er zijn veel alternatieven, docks maar natuurlijk ook gewoon losse USB-C hubs.
Ik zie zat docks met DisplayPort, maar kan zo even geen docks vinden die HDMI en DisplayPort hebben anders dan die van Valve zelf (die uitverkocht is).Mizgala28 schreef op vrijdag 20 februari 2026 @ 14:05:
Ik wou de officiele Dock van Valve alleen die zie ik al sinds mei 2025 niet meer op voorraad, grootste reden voor mij tegenover Amazon ect is dat die van Valve naast HDMI ook een DisplayPort heeft.
[ Voor 23% gewijzigd door The Zep Man op 20-02-2026 16:01 ]
Yar har, wind in your back, lads, wherever you go!
Die had ik gemist, misschien dat ik Ugreen weer eens een kans geef (ik heb niet al te beste ervaringen met bepaalde van hun producten, maar dat waren vooral powerbanks en laders)The Zep Man schreef op vrijdag 20 februari 2026 @ 14:13:
[...]
Ik zie zat docks met DisplayPort, maar kan zo even geen docks vinden die HDMI en DisplayPort hebben anders dan die van Valve zelf (die uitverkocht is).
Is dat een Deck-specifiek iets? Volgens mij wordt voor het aansturen van twee schermen tegelijkertijd MST-compressie wordt toegepast. Wellicht moet er iets intelligents/unieks aan het kant van het dock gedaan worden om dit mogelijk te maken.
[edit]
Ik heb wel een losse USB-C hub gevonden met ondersteuning voor MST (2x HDMI, 1x DP). Hier een vergelijkbaar dock met 1x HDMI en 1x DP.
Voor iets totaal ongerelateerd aan de Deck heb ik die UGREEN hub met 2x HDMI en 1x DP uitgangen besteld. Daar kan ik natuurlijk de Deck even op testen.Mizgala28 schreef op vrijdag 20 februari 2026 @ 15:54:
Die had ik gemist, misschien dat ik Ugreen weer eens een kans geef (ik heb niet al te beste ervaringen met bepaalde van hun producten, maar dat waren vooral powerbanks en laders)
Yar har, wind in your back, lads, wherever you go!
Ik heb hem via een tweaker overgekochtThomas schreef op zondag 22 februari 2026 @ 11:25:
De deck is inmiddels niet meer te bestellen. Ik heb al jaren de gedachte er 1 te kopen maar vind het dan overkill omdat ik ook gewoon een dikke PC en Switch (2) heb staan, maar man wat zou ik graag m’n PC games lekker doorspelen op de bank of in bed, al dan niet gestreamed vanaf mijn PC.
Jaren lang gedacht “oh er komt wel een nieuwe” en nu door alle shortages heb ik uberhaupt geen keus meer. Ach ach.
Er verschijnen er elke dag wel een aantal op marktplaats die vaak nog zo goed als nieuw zijn. Redelijk wat mensen die hem aanschaffen en er vervolgens achter komen dat ze hem toch te weinig gebruiken.Thomas schreef op zondag 22 februari 2026 @ 11:25:
De deck is inmiddels niet meer te bestellen. Ik heb al jaren de gedachte er 1 te kopen maar vind het dan overkill omdat ik ook gewoon een dikke PC en Switch (2) heb staan, maar man wat zou ik graag m’n PC games lekker doorspelen op de bank of in bed, al dan niet gestreamed vanaf mijn PC.
Jaren lang gedacht “oh er komt wel een nieuwe” en nu door alle shortages heb ik uberhaupt geen keus meer. Ach ach.
Leaping Lab Rats!
Canon EOS 5Dm3 + 5D + 7D + 300D + 1000FN + EF 17-40 4L + EF 35 1.4L + EF 50 1.8 + EF 80-200 2.8L + 550EX
Gamertag: FinrazielNL
Als je puur wilt streamen kun je ook een Gamesir X5 Lite overwegen. Ding heeft hall effect joysticks en is voor ~€20,- op Ali verkrijgbaar.Thomas schreef op zondag 22 februari 2026 @ 11:25:
De deck is inmiddels niet meer te bestellen. Ik heb al jaren de gedachte er 1 te kopen maar vind het dan overkill omdat ik ook gewoon een dikke PC en Switch (2) heb staan, maar man wat zou ik graag m’n PC games lekker doorspelen op de bank of in bed, al dan niet gestreamed vanaf mijn PC.
Jaren lang gedacht “oh er komt wel een nieuwe” en nu door alle shortages heb ik uberhaupt geen keus meer. Ach ach.
:strip_exif()/f/image/0FXTHGmMuAd5FhVV8ho1dPHF.jpg?f=fotoalbum_large)
Gamertag: FinrazielNL
Ik heb hem kort even geprobeerd, puur om te vergelijken met de Xbox Ally X waar ik de game op aan het spelen was... en ja, mijn ervaring was ook niet geweldig... Potato niveau graphics en alsnog niet geweldige framerate. Ik zou deze game niet op de Steam Deck spelen, dat is zonde imho.vinpower schreef op dinsdag 24 februari 2026 @ 19:53:
Iemand Clair Obscur: Expedition 33 al gespeeld op de SD? Ook al is deze verified ik heb echt verschrikkelijke rafelranden om alles heen. Maakt niet uit welke instelling ik gebruik, het blijft niet om aan te zien. Erg jammer voor een verified game..
Gamertag: FinrazielNL
Verified zegt niks over de performance, alleen dat het bug vrij draait.vinpower schreef op dinsdag 24 februari 2026 @ 19:53:
Iemand Clair Obscur: Expedition 33 al gespeeld op de SD? Ook al is deze verified ik heb echt verschrikkelijke rafelranden om alles heen. Maakt niet uit welke instelling ik gebruik, het blijft niet om aan te zien. Erg jammer voor een verified game..
Hoe was je ervaring op de XAX dan? Veel beter dan de SD?Finraziel schreef op dinsdag 24 februari 2026 @ 19:54:
[...]
Ik heb hem kort even geprobeerd, puur om te vergelijken met de Xbox Ally X waar ik de game op aan het spelen was... en ja, mijn ervaring was ook niet geweldig... Potato niveau graphics en alsnog niet geweldige framerate. Ik zou deze game niet op de Steam Deck spelen, dat is zonde imho.
A long, long time ago, a massive backlog awaited me.
Ja stukken... daarop kon ik hem op duidelijk hogere graphics settings draaien dan het default steam deck profiel en toch over het algemeen zo'n 40-50 fps halen. En omdat deze een VRR scherm heeft voelde dat volledig vloeiend. De enkele keer dat hij onder de 40 fps zakte merkte ik er wel iets van maar het bleef redelijk vloeiend... VRR vind ik naast de betere performance echt dé killer feature die de Steam Deck mist, dat moet een steam deck 2 echt hebben imho. Het maakt zo'n enorm verschil in ervaring, wat mij betreft valt voortaan elke handheld die dat niet heeft bij voorbaat af. Als de framerate stabiel is kun je het een beetje benaderen op de Steam Deck door de refreshrate goed in te stellen, maar als de fps veel schommelt moet je hem vrij laag cappen om niet toch je fps regelmatig onder je refreshrate te laten duiken (wat stottert).Pro-prutser schreef op dinsdag 24 februari 2026 @ 21:03:
[...]
Hoe was je ervaring op de XAX dan? Veel beter dan de SD?
Gamertag: FinrazielNL
Wauw indrukwekkend! Qua prijs had ik dat natuurlijk ook wel verwacht, maar het is een blijft een handheld waardoor ik meer gereserveerd ben. Maar dit klinkt wel echt goed!Finraziel schreef op dinsdag 24 februari 2026 @ 22:19:
[...]
Ja stukken... daarop kon ik hem op duidelijk hogere graphics settings draaien dan het default steam deck profiel en toch over het algemeen zo'n 40-50 fps halen. En omdat deze een VRR scherm heeft voelde dat volledig vloeiend. De enkele keer dat hij onder de 40 fps zakte merkte ik er wel iets van maar het bleef redelijk vloeiend... VRR vind ik naast de betere performance echt dé killer feature die de Steam Deck mist, dat moet een steam deck 2 echt hebben imho. Het maakt zo'n enorm verschil in ervaring, wat mij betreft valt voortaan elke handheld die dat niet heeft bij voorbaat af. Als de framerate stabiel is kun je het een beetje benaderen op de Steam Deck door de refreshrate goed in te stellen, maar als de fps veel schommelt moet je hem vrij laag cappen om niet toch je fps regelmatig onder je refreshrate te laten duiken (wat stottert).
Ik was de game begonnen op windows maar toen overgeschakeld naar Bazzite, en in eerste instantie herkent de game het apparaat dan als een steam deck en krijg je automatisch de steam deck settings. Ik schrok echt van de lage beeldkwaliteit. Met een launch option kun je echter aangeven dat Steam niet tegen de game zegt dat het een Steam Deck is, dan krijg je de settings weer terug (standaard disabled op steam os). Op de Steam Deck heb ik dat echter niet geprobeerd want zelfs met de potato settings was de FPS dus al niet geweldig. Volgens mij meestal wel boven de 30 en op zich dus wel speelbaar, maar zoals gezegd zag er veel minder mooi uit, en fps is best wel belangrijk in deze game (omdat je goed moet kunnen timen wanneer je kunt dodgen of parryen).
A long, long time ago, a massive backlog awaited me.
Ondanks dat Steam claimed dat een Verified game ook degelijke performance zou moeten hebben, denk ik dat ze bedoelen: ongeveer rond de 30 FPS.vinpower schreef op dinsdag 24 februari 2026 @ 19:53:
Iemand Clair Obscur: Expedition 33 al gespeeld op de SD? Ook al is deze verified ik heb echt verschrikkelijke rafelranden om alles heen. Maakt niet uit welke instelling ik gebruik, het blijft niet om aan te zien. Erg jammer voor een verified game..
Hephaestus: Xeon 2680 v2 - 64GB ECC Quad - WD Blue 3D 1TB
Virtualis: Ryzen 3700X - 16GB DDR4 - Gigabyte 1080 Ti OC - Sandisk 2TB - Valve Index
Agon:Valve Steam Deck 64GB
Non scholae sed vitae discimus Seneca
Werkt dat veel beter dan Steam Link?niels2322 schreef op woensdag 25 februari 2026 @ 21:51:
Ik speel laatste tijd eigenlijk alleen maar met moonlight via Apollo op mijn pc op zolder. Heb een wifi7 router op 200mbits en dat gaat écht als een trein. Speel nu Resident Evil 4 en merk echt 0 vertraging. Bij fifa merkt ik het een héél klein beetje, maar kan ook gewenning zijn. Ik vind het een fantastische ervaring op de steam deck zo. Batterij gaat ook lekker lang mee
A long, long time ago, a massive backlog awaited me.
Het is een tijdje geleden dat ik het getest heb maar ik vond toen steam link echt heel duidelijk slechtere image quality hebben... Sunshine/Apollo ziet gewoon uit als native (met goede wifi uiteraard).Pro-prutser schreef op donderdag 26 februari 2026 @ 04:50:
[...]
Werkt dat veel beter dan Steam Link?
Gamertag: FinrazielNL
Yep, vond ik ook. En met Apollo kan je ook bijv Xbox game pass games spelen, weet niet of dat met steam link ook kanFinraziel schreef op donderdag 26 februari 2026 @ 07:55:
[...]
Het is een tijdje geleden dat ik het getest heb maar ik vond toen steam link echt heel duidelijk slechtere image quality hebben... Sunshine/Apollo ziet gewoon uit als native (met goede wifi uiteraard).
Interessant! Ik ga mij erin verdiepen hoe ik dit werkend ga krijgen. Bedankt!Finraziel schreef op donderdag 26 februari 2026 @ 07:55:
[...]
Het is een tijdje geleden dat ik het getest heb maar ik vond toen steam link echt heel duidelijk slechtere image quality hebben... Sunshine/Apollo ziet gewoon uit als native (met goede wifi uiteraard).
A long, long time ago, a massive backlog awaited me.
Goed om te weten. Wist ik helemaal niet. Vond Steam Link niet overtuigend, maar wilde het wel graag gebruiken.niels2322 schreef op donderdag 26 februari 2026 @ 08:07:
[...]
Yep, vond ik ook. En met Apollo kan je ook bijv Xbox game pass games spelen, weet niet of dat met steam link ook kan
A long, long time ago, a massive backlog awaited me.
[ Voor 13% gewijzigd door PinusRigida op 03-03-2026 10:41 ]
[ Voor 21% gewijzigd door Causs op 03-03-2026 11:44 ]
Idd; Oled 1Tb.Causs schreef op dinsdag 3 maart 2026 @ 11:39:
@PinusRigida Gebruik je de Oled versie van de Steam Deck? Die kan namelijk gedoe hebben met GeForce NOW door, volgens mij, de netwerkchip (?). Ik heb ook regelmatig na een paar minuten dat mijn spel enorm begint te stutteren als ik stream. Workaround is even de Wi-Fi uit en aan zetten. Daarna kan ik uren (grapje, die tijd heb ik niet meer met drie kids) spelen zonder netwerkproblemen. Deze oplossing werkt sneller dan het spel afsluiten.
Ik kan dit bevestigen. Heb exact hetzelfde probleem maar dan met PS5 remote play. Bizar dat dit nog altijd niet gefixed is. Ik dacht iets destijds te hebben gelezen dat het gefixed zou moeten zijn in een update. Maar ik weet niet of die updaten nog in beta zit of dat het gewoon niet gefixed is.Causs schreef op dinsdag 3 maart 2026 @ 11:39:
@PinusRigida Gebruik je de Oled versie van de Steam Deck? Die kan namelijk gedoe hebben met GeForce NOW door, volgens mij, de netwerkchip (?). Ik heb ook regelmatig na een paar minuten dat mijn spel enorm begint te stutteren als ik stream. Workaround is even de Wi-Fi uit en aan zetten op de Steam Deck. Dit doe je door op de knop met de drie puntjes de klikken, boven in het scherm naar internet gaan, het Wi-Fi schuifje even uit en aan doen. Daarna kan ik uren (grapje, die tijd heb ik niet meer met drie kids) spelen zonder netwerkproblemen. Deze oplossing werkt sneller dan het spel afsluiten.
Raakt hij oververhit ofzo?nDirect090 schreef op dinsdag 3 maart 2026 @ 11:48:
Ik kan dit bevestigen. Heb exact hetzelfde probleem maar dan met PS5 remote play. Bizar dat dit nog altijd niet gefixed is. Ik dacht iets destijds te hebben gelezen dat het gefixed zou moeten zijn in een update. Maar ik weet niet of die updaten nog in beta zit of dat het gewoon niet gefixed is.
Hephaestus: Xeon 2680 v2 - 64GB ECC Quad - WD Blue 3D 1TB
Virtualis: Ryzen 3700X - 16GB DDR4 - Gigabyte 1080 Ti OC - Sandisk 2TB - Valve Index
Agon:Valve Steam Deck 64GB
Non scholae sed vitae discimus Seneca
Had hetzelfde inderdaad met Apollo/Moonlight... En op verschillende ap's, 5 GHz en 6 GHz... Ligt echt gewoon aan de steam deck (oled).nDirect090 schreef op dinsdag 3 maart 2026 @ 11:48:
[...]
Ik kan dit bevestigen. Heb exact hetzelfde probleem maar dan met PS5 remote play. Bizar dat dit nog altijd niet gefixed is. Ik dacht iets destijds te hebben gelezen dat het gefixed zou moeten zijn in een update. Maar ik weet niet of die updaten nog in beta zit of dat het gewoon niet gefixed is.
Gamertag: FinrazielNL
Nee ligt aan de netwerkchip volgens mij. Ooit wel ergens gelezen op Github toen ik zelf nog niet wist wat er aan de hand was.
Het is de netwerkchip zoals @Causs al zei. De chip gaat na X tijd in een soort eco/slaap mode heb ik destijds gelezen. Nadat je hem eenmalig uit/aan (of vliegtuigmodus) triggered, gebeurd het niet meer gedurende je sessie. Gezien OLED deze netwerk/wifi chip heeft en de LCD een andere, heeft alleen het OLED model hier last van.
Volgens mij kan je dit uitzetten onder developer settings, ik geloof dat Disable Wifi Power Management dit oplost.nDirect090 schreef op dinsdag 3 maart 2026 @ 15:11:
[...]
Het is de netwerkchip zoals @Causs al zei. De chip gaat na X tijd in een soort eco/slaap mode heb ik destijds gelezen. Nadat je hem eenmalig uit/aan (of vliegtuigmodus) triggered, gebeurd het niet meer gedurende je sessie. Gezien OLED deze netwerk/wifi chip heeft en de LCD een andere, heeft alleen het OLED model hier last van.
Nope, hielp hier in ieder geval niet.Militia Pilot schreef op dinsdag 3 maart 2026 @ 16:53:
[...]
Volgens mij kan je dit uitzetten onder developer settings, ik geloof dat Disable Wifi Power Management dit oplost.
@PinusRigida
Gamertag: FinrazielNL
Het volgende is geen kritiek naar jou en ik kan goed begrijpen dat mensen zich er niet mee bezig houden, maar het is toch best wel ironisch dat in een Steam Deck topic Geforce Now geadviseerd wordt. Die service komt er hier niet in iig. (Makkelijk praten gezien ik hoe dan ook geen moderne 3D games op een klein scherm wil spelen en een redelijke high end PC heb staan )PinusRigida schreef op dinsdag 3 maart 2026 @ 10:22:
Ok, ik wou nochtans niet nóg een abonnement op iets...
...maar het bleef toch wat in m'n been bijten: wetende dat Nvidia GeForce Now Free écht s***t is... zo erg zelfs dat het me lange tijd heeft afgeschrokken om een betaald lidmaatschap te overwegen.
...Maar steeds meer las ik mensen lovend... ook hier in dit topic.
---
En tja... laat ik zeggen dat ik m'n daypass heb laten overgaan in een abbo, en ik nu weer 10 euro/maand armer ben.
Mwa, ik vind dit toch wel een beetje doomerism hoor... Het is net een paar maanden gaande en niemand kan in de toekomst kijken. Om nu al te zeggen dat een steam deck 2 zeker 5 jaar niet alleen niet komt maar niet eens een optie is en dat dat heel positief is? Nee dude echt niet, je bent hier extreem negatief. Ik acht de kans nog steeds vrij goed dat we met een jaar of 2 een rdna5 steam deck 2 zullen zien.Beakzz schreef op dinsdag 3 maart 2026 @ 19:49:
Met als gevolg dat een Steam machine uitgesteld wordt en een Steam Deck 2 al helemaal geen optie meer is de komende 5 jaar (en dan ben ik heel positief). En volgens velen staan we nog maar aan het begin en gaat geheugen en opslag minstens nog een keer over de kop.
Gamertag: FinrazielNL
@Beakzz heeft wellicht geen ongelijk, maar het is allemaal wat overtrokken.Finraziel schreef op woensdag 4 maart 2026 @ 08:16:
[...]
Mwa, ik vind dit toch wel een beetje doomerism hoor... Het is net een paar maanden gaande en niemand kan in de toekomst kijken. Om nu al te zeggen dat een steam deck 2 zeker 5 jaar niet alleen niet komt maar niet eens een optie is en dat dat heel positief is? Nee dude echt niet, je bent hier extreem negatief. Ik acht de kans nog steeds vrij goed dat we met een jaar of 2 een rdna5 steam deck 2 zullen zien.
Ik snap de frustratie. Maar 5 jaar? Er worden momenteel geheugenfabs uit de grond gestampt waar je eng van wordt. Duurt zon twee jaar om een fab te bouwen en bepaalde fabrikanten zagen de bui al hangen, dus die zijn midden vorig jaar begonnen met bouwen. Het is extreem lucratief om komende twee jaar geheugen te verkopen, dus geloof me dat er capaciteit bij komt.Beakzz schreef op dinsdag 3 maart 2026 @ 19:49:
NVIDIA is 1 van de hoofdverantwoordelijke in deze AI "bubbel" en daarmee de stijgende hardware kosten. Met als gevolg dat een Steam machine uitgesteld wordt en een Steam Deck 2 al helemaal geen optie meer is de komende 5 jaar (en dan ben ik heel positief). En volgens velen staan we nog maar aan het begin en gaat geheugen en opslag minstens nog een keer over de kop.
Hephaestus: Xeon 2680 v2 - 64GB ECC Quad - WD Blue 3D 1TB
Virtualis: Ryzen 3700X - 16GB DDR4 - Gigabyte 1080 Ti OC - Sandisk 2TB - Valve Index
Agon:Valve Steam Deck 64GB
Non scholae sed vitae discimus Seneca
Net even gekeken maar energiebeheer voor wifi staat al uitgeschakeld. Toch bedankt!Militia Pilot schreef op dinsdag 3 maart 2026 @ 16:53:
[...]
Volgens mij kan je dit uitzetten onder developer settings, ik geloof dat Disable Wifi Power Management dit oplost.
@PinusRigida
[ Voor 41% gewijzigd door PinusRigida op 04-03-2026 11:06 ]
Ik zie hier geen verschil tussen lokale transfers of via internet bij de Steam Deck oled 512GB. Bedraad gaat dit in beide gevallen met de 800+ Mbit/s. Netwerk is 2.5Gbps, internet is 1.4Gbps down. Ik draai de laatste stable, geen beta. Steam Deck zit in deze dock van UGREEN, waarvan de netwerkpoort 1Gbps is.Finraziel schreef op dinsdag 24 februari 2026 @ 19:30:
Wat ze duidelijk nog niet gefixt hebben is de lage snelheid bij transfer vanaf een lokale pc.
Aan je systeem zal het inderdaad niet liggen, hier maar een aanleverend computertje met een 5800X.Dat is een 9800X3D systeem met 32 GB DDR5-6000 en een 2 TB PCI-E 4.0 nvme drive die maar ongeveer half vol zit, wat verder uit zijn neus stond te eten (voor het geval iemand denkt dat het aan het source systeem zou liggen).
[ Voor 9% gewijzigd door Gizz op 04-03-2026 11:13 ]
Canon EOS 5Dm3 + 5D + 7D + 300D + 1000FN + EF 17-40 4L + EF 35 1.4L + EF 50 1.8 + EF 80-200 2.8L + 550EX
Oh netjes. Wellicht is er dan toch ergens een andere factor. Ik zit wel op WiFi, maar ja de download van 800 Mbps ging over dezelfde WiFi. En toen de functie nieuw was zag ik veel mensen op de steam fora klagen over hetzelfde issue.Gizz schreef op woensdag 4 maart 2026 @ 11:03:
[...]
Ik zie hier geen verschil tussen lokale transfers of via internet bij de Steam Deck oled 512GB. Bedraad gaat dit in beide gevallen met de 800+ Mbit/s. Netwerk is 2.5Gbps, internet is 1.4Gbps down. Ik draai de laatste stable, geen beta. Steam Deck zit in deze dock van UGREEN, waarvan de netwerkpoort 1Gbps is.
[...]
Aan je systeem zal het inderdaad niet liggen, hier maar een aanleverend computertje met een 5800X.
Gamertag: FinrazielNL
En moet je dit dan om de 20 min doen? Of is het ok voor de rest van de speelsessie?PinusRigida schreef op woensdag 4 maart 2026 @ 10:41:
[...]
Net even gekeken maar energiebeheer voor wifi staat al uitgeschakeld. Toch bedankt!
@Causs gisteren nog eens het probleem gereproduceerd, duurde niet lang of ik had weer stutters maar idd; WiFi-schuivertje uit en weer aan does the trick!
Vanaf dan 3u lang Metro Exodus Enhanced gespeeld, ultra graphics, full RT, hairworks, enhanced Physx, tesselation etc... zonder enige hapering.
...wel een beetje dubbel gevoel bij deze game... enerzijds knap mooi, maar de voiceovers in het Engels zijn zo karikaturaal met dat Russisch accent en wat irritant op de duur (en er wordt wel wat véél gepraat in deze game, jeezes die Anna en die Miller zwijgen gewoon niet!)... ik had de taal naar Russisch gezet, beter qua immersie maar dan begrijp ik er geen z*k meer van natuurlijk.
Gelukkig is het ok nadat je 1x de wifi-slider uit en aan hebt gezet, vanaf dan gebeurt het niet meer tijdens je volledige speelsessie. Het lijkt echt alsof die netwerkchip eens even 'wakker geschud' moet worden.giantgiantus schreef op woensdag 4 maart 2026 @ 12:48:
[...]
En moet je dit dan om de 20 min doen? Of is het ok voor de rest van de speelsessie?
[ Voor 48% gewijzigd door PinusRigida op 04-03-2026 14:12 ]
Dank voor je antwoord. Aan de lader helaas hetzelfde en aan de accu tijd heb ik nog niet veel gemerkt. Maar eigenlijk zeg je dus dat de piekspanning te hoog is?Finraziel schreef op zondag 15 maart 2026 @ 12:00:
Is je accuduur de laatste tijd toevallig ook minder? Doet ie het ook aan de lader?
Het doet mij aan een stervende accu denken namelijk.
@Pendora (vergeten te quoten dus mention even)
Mwa als het aan de lader ook gebeurt dan zal dat het denk ik niet zijn... Dan zou ik het zo niet durven zeggen.Pendora schreef op zondag 15 maart 2026 @ 12:10:
[...]
Dank voor je antwoord. Aan de lader helaas hetzelfde en aan de accu tijd heb ik nog niet veel gemerkt. Maar eigenlijk zeg je dus dat de piekspanning te hoog is?
Gamertag: FinrazielNL
[ Voor 13% gewijzigd door Mizgala28 op 15-03-2026 14:40 ]
Helaas niet.cold_as_ijs schreef op zondag 15 maart 2026 @ 12:46:
@Pendora je hebt toch geen undervolt toegepast?
Heb als test even de TDW op max 14W gezet. Dan blijven de spellen het wel doen. Je hebt me iig op een spoort gezetFinraziel schreef op zondag 15 maart 2026 @ 14:33:
[...]
Mwa als het aan de lader ook gebeurt dan zal dat het denk ik niet zijn... Dan zou ik het zo niet durven zeggen.
Eerste wat ik controleerde. De crash gebeurd rondom 50 ºC en lijkt me dus geen invloed te hebben.Mizgala28 schreef op zondag 15 maart 2026 @ 14:39:
Wat zijn de temperaturen wanneer dat gebeurt?
Zou weleens daar aan kunnen liggen.
Accu's health is nog maar 81%, misschien wat vroeg om het niet meer aan te kunnen maar verklaard veel. Zag net ook dat die nog maar op max 95% blijft steken.Finraziel schreef op zondag 15 maart 2026 @ 12:00:
Is je accuduur de laatste tijd toevallig ook minder? Doet ie het ook aan de lader?
Het doet mij aan een stervende accu denken namelijk.
@Pendora (vergeten te quoten dus mention even)
bron: https://www.techpowerup.c...pment-a-long-wait-remainsWith Valve today officially announcing pricing and availability for the Steam Controller, it was only a matter of time before people started asking questions about the Steam Machine and even the Steam Deck 2. Fortunately, in a recent comment to IGN, Valve developer, Pierre-Loup Griffais, has addressed the latter right off the bat. Griffais commented that the Steam Deck 2 is actively being worked on at Valve, although neither he nor the gaming giant can divulge any more concrete information about the upcoming gaming handheld, let alone a potential release window. He does note that the Steam Deck 2 will be a culmination of the lesson Valve learned during the development of its previous hardware projects.
Given prior comments that the Steam Deck 2 would need to be a sizeable performance leap over the current Steam Deck, it would not be surprising to see Valve wait until something like RDNA 4 or 5 reaches sufficient efficiency, performance, and pricing figures to be stuffed into a handheld APU without severely impacting the battery life. At that point, the Steam Deck 2 may have more serious competition to contend with, specifically from the likes of Sony. It has recently been rumored that the Steam Deck 2 would not use a semi-custom AMD APU but would launch in 2028 like the original Steam Deck, instead being powered by an off-the-shelf unit—a move that may offer Valve more flexibility to react to different market conditions and new mid-cycle CPU refreshes.
Een maand of wat geleden vroeg the Phawx zichzelf dezelfde vraag af. Hij maakte de volgende video:TLDR: Zijn conclusie, na het reviewen van de nieuwste Snapdragon hardware en de originele Deck is dat voor de usecase van veel Steam games een Snapdragon APU niet veel beter is dan een AMD APU. Er zijn verbeteringen bij ARM mbt CPU gebruik, standby verbruik en allicht 2D games, maar zodra de GPU flink aan de slag moet, gebruikt deze behoorlijk wat Watt. Zeker als je ook nog moet emuleren, met alle issues van dien. De RDNA architectuur is gewoon best zuinig voor lage core counts en workloads, en je hoeft dus niet een nieuwe custom ARM chip te maken.Brilsmurfffje schreef op dinsdag 28 april 2026 @ 11:44:
[...]
bron: https://www.techpowerup.c...pment-a-long-wait-remains
De Steam Frame gebruikt ARM, het zou me niks verbazen als de nieuwe deck ook ARM gaat gebruiken. Ik game nog wel eens op een macbook air M3 en ben altijd verbaasd hoe goed de spellen daarop draaien i.v.t. x86 hardware. De Air heeft dan ook nog geen actieve koeling en draait games via virtualisatie..
Hephaestus: Xeon 2680 v2 - 64GB ECC Quad - WD Blue 3D 1TB
Virtualis: Ryzen 3700X - 16GB DDR4 - Gigabyte 1080 Ti OC - Sandisk 2TB - Valve Index
Agon:Valve Steam Deck 64GB
Non scholae sed vitae discimus Seneca
Naast wat Xander al aanhaalt, vergis je ook niet dat de goede performance van Apple Silicon betekent dat ARM altijd zo goed zou zijn... Het is veel meer dat Apple gewoon bizar goede chips weet te maken.Brilsmurfffje schreef op dinsdag 28 april 2026 @ 11:44:
[...]
bron: https://www.techpowerup.c...pment-a-long-wait-remains
De Steam Frame gebruikt ARM, het zou me niks verbazen als de nieuwe deck ook ARM gaat gebruiken. Ik game nog wel eens op een macbook air M3 en ben altijd verbaasd hoe goed de spellen daarop draaien i.v.t. x86 hardware. De Air heeft dan ook nog geen actieve koeling en draait games via virtualisatie..
Gamertag: FinrazielNL
Hephaestus: Xeon 2680 v2 - 64GB ECC Quad - WD Blue 3D 1TB
Virtualis: Ryzen 3700X - 16GB DDR4 - Gigabyte 1080 Ti OC - Sandisk 2TB - Valve Index
Agon:Valve Steam Deck 64GB
Non scholae sed vitae discimus Seneca
Het is logisch dat ze druk bezig zijn met de Deck 2. Daar zal een (grof) ontwerp voor zijn, die ze mettertijd en met het beschikbaar komen van nieuwe technologie bijwerken. Ik verwacht dat de volgende stadiums van het traject op de kalender meeschuiven met de hoge hardwareprijzen. Valve kan het zich permitteren om dit simpelweg later te doen, want hardware is niet hun primaire bron van inkomsten.XanderDrake schreef op woensdag 29 april 2026 @ 12:19:
TLDR: niet veel nieuwe info, nog geen time-frame. Maar wel toezeggingen dat ze druk bezig zijn met de Deck 2. Dat is in ieder geval positief, gezien de huidige staat van de wereld. RAM en SSDs zijn een probleem momenteel, maar het kan niet eeuwig duren.
Yar har, wind in your back, lads, wherever you go!
[ Voor 19% gewijzigd door eenhoorntje op 10-05-2026 13:42 ]
[ Voor 6% gewijzigd door Gizz op 13-05-2026 16:55 ]
Canon EOS 5Dm3 + 5D + 7D + 300D + 1000FN + EF 17-40 4L + EF 35 1.4L + EF 50 1.8 + EF 80-200 2.8L + 550EX
Duidelijk, thanks! Dan ga ik eens naar verschillende opties kijken.Gizz schreef op woensdag 13 mei 2026 @ 16:54:
@DFJCTW033 het is 'gewoon' een usb-c docking station, maar dan in een vorm waar je de Steam Deck makkelijk op kan zetten. Hij heeft geen speciale features die je alleen hebt omdat je een docking station 'van de ontwikkelaar zelf' koopt.
In dit topic worden regelmatig andere docking stations genoemd die ook gevormd zijn om je Steam Deck netjes op te zetten en ze werken allemaal prima. Zelf heb ik er eentje van Ugreen die perfect werkt voor een fractie van het bedrag van het docking station van Valve.
PSN: xMaurice93
Wat een geld voor hardware dat voor 679 euro (1TB) alweer 2,5 jaar geleden op de markt kwam.wes- schreef op woensdag 27 mei 2026 @ 19:37:
Steamdeck is weer op voorraad (en in prijs verhoogd)
512GB: 779,-
1TB: 919,-
Gamertag: FinrazielNL
Precies!Maurice079 schreef op woensdag 27 mei 2026 @ 19:58:
Poeh wat een stijging. Ik ga goed zuinig zijn op m’n Steamdeck. Wat een prijzen zeg
A long, long time ago, a massive backlog awaited me.
Die goedkopere Xbox ROG Ally is eigenlijk vaak zwakker dan de Deck.Finraziel schreef op woensdag 27 mei 2026 @ 20:58:
Poeh, dan zou ik toch echt eerder voor een Xbox Ally (al dan niet X) gaan nu... 1 TB model is maar een tientje goedkoper dan de X die echt veel krachtiger is, 512 GB model is €210 euro duurder dan de non-X met vergelijkbare power als de Steam Deck. Dan moet je wel écht graag OLED en/of touchpads willen. En ja OLED is mooi, maar 120 Hz FHD VRR ook.
Nadeel is potentieel Windows natuurlijk, maar je kunt er altijd zelf Bazzite opzetten. In mijn ervaring praktisch even goed als Steam OS op de Deck zelf.
Ik ben zuinig op mijn spullen, maar mijn LCD Deck is al bijna 4 jaar oud dus hopelijk gaat er niet plots iets mis mee.Maurice079 schreef op woensdag 27 mei 2026 @ 19:58:
Poeh wat een stijging. Ik ga goed zuinig zijn op m’n Steamdeck. Wat een prijzen zeg
[ Voor 7% gewijzigd door Mizgala28 op 27-05-2026 22:40 ]
Die prijzen waren al erg gestegen. 650 euro voor 1TB oled launch day (dus geen garantie meer) is al een flink aantal weken de standaard. Daar zal nu mogelijk nog iets bovenop komen, maar veel verwacht ik niet.nDirect090 schreef op woensdag 27 mei 2026 @ 21:58:
Benieuwd wat dit gaat betekenen voor de tweedehands markt. Ik denk dat de prijzen daar ook wel gaan wijzigen
Bedoel je dan, als je alles op native resolutie draait? Want die Ally kun je ook gewoon op 720p zetten he... En volgens mij is hij dan iets sterker dan de steam deck. En met vrr ook nog makkelijker om een vloeiende ervaring te hebben.Mizgala28 schreef op woensdag 27 mei 2026 @ 22:39:
[...]
Die goedkopere Xbox ROG Ally is eigenlijk vaak zwakker dan de Deck.
Gamertag: FinrazielNL
Dank je Valve (nouja, AI bubble) voor het blijven wegnemen van mijn buyers remorse van de 330 euro LCD versie.wes- schreef op woensdag 27 mei 2026 @ 19:37:
Steamdeck is weer op voorraad (en in prijs verhoogd)
512GB: 779,-
1TB: 919,-
Ryzen 5 5600, 32GB, Gigabyte B550M DS3H, RX 9060 XT 16GB
Nee, 720p 15 watt zodat de accu beetje redelijk is.Finraziel schreef op donderdag 28 mei 2026 @ 00:05:
[...]
Bedoel je dan, als je alles op native resolutie draait? Want die Ally kun je ook gewoon op 720p zetten he... En volgens mij is hij dan iets sterker dan de steam deck. En met vrr ook nog makkelijker om een vloeiende ervaring te hebben.
[ Voor 17% gewijzigd door Mizgala28 op 28-05-2026 01:42 ]
Compatibiliteit met de Steam Deck kun je eenvoudig checken op de Steam Store pagina van de game. Daar zie je een Steam Deck compatibility check mark in het groen/geel/grijs staan. In de praktijk heb ik gemerkt dat zelfs ''unsupported'' (grijs) games vaak gewoon prima werken. Daarnaast kun je ook op ProtonDB de status checken.Kneepie schreef op vrijdag 12 juni 2026 @ 11:39:
Hoi allemaal,
Ik ben me aan het oriënteren op een handheld console en ben daarbij uitgekomen op de Steam Deck OLED. Het idee is om deze vooral op de bank te gebruiken voor het spelen van oudere pc-games, zoals Command & Conquer, Heroes of Might and Magic en vergelijkbare titels.
Ik vraag me af hoe goed dit soort oudere spellen op de Steam Deck draaien. Werken ze over het algemeen soepel en zonder veel problemen, of kom je regelmatig compatibiliteitsissues tegen?
Daarnaast ben ik geen echte tweaker. Mocht een spel niet direct werken, hoe eenvoudig is het dan om dit op te lossen? Is dat meestal een kwestie van een paar instellingen aanpassen, of moet je regelmatig met allerlei technische tweaks aan de slag?
Ik ben benieuwd naar de ervaringen van Steam Deck-gebruikers die vooral oudere pc-games spelen.
Ik zou oppassen met dat groene vinkje, 2 dingen heb ik inmiddels al vaker meegemaakt.skonak schreef op vrijdag 12 juni 2026 @ 13:45:
[...]
Compatibiliteit met de Steam Deck kun je eenvoudig checken op de Steam Store pagina van de game. Daar zie je een Steam Deck compatibility check mark in het groen/geel/grijs staan.
Voor de rest is dat mijn ervaring.In de praktijk heb ik gemerkt dat zelfs ''unsupported'' (grijs) games vaak gewoon prima werken. Daarnaast kun je ook op ProtonDB de status checken.
Mijn ervaring met oudere games is eigenlijk wel prima. Vaak zijn het kleine tweaks zoals een regeltje in de launch options of een andere proton versie selecteren voldoende. Dat is ten op zichte van pak em beet 3 jaar geleden sterk verbeterd. En je hebt hoe dan ook makkelijk een fix gevonden als je op fora etc een beetje zoekt.
De games die je noemt zijn oorspronkelijk bedoeld voor muis/KB, dat kan met de touchpads op de SD maar ideeal vind ik dat zelf niet.
Moet zeggen. Aanzich ben ik echt blij verast hoe goed sommige M&K games op de Deck werken. De opties tot mapping in de OS en de 2 touchpads (met feedback, wat erg helpt) en extra knoppen achterop zijn daarin echt gamechangers. Heb een paar echte M&K spellen die ik toch wel met enige regelmaat zo speel.skonak schreef op vrijdag 12 juni 2026 @ 13:45:
De games die je noemt zijn oorspronkelijk bedoeld voor muis/KB, dat kan met de touchpads op de SD maar ideeal vind ik dat zelf niet.
[ Voor 7% gewijzigd door Cambionn op 12-06-2026 19:18 ]
I could write a whole Wikipedia page why "nothing to hide" is bad reasoning, but I don't have to because it already exists.
Opzich snap ik je, maar zeker nieuwe spellen speel ik prima op low op 30FPS. De low van nu is de ultra van 10 jaar terug, en dat vind ik absoluut niet storent (upscaling zet ik wel uit. Dat vind ik echt verschrikkelijk grafisch). 30fps is voor veel games ook genoeg om te kunnen spelen. Crimson Dessert en Oblivion Remasterd speel ik vaak op mijn Deck bijv. Het verschilt ook per persoon wat de eisen zijn.Mizgala28 schreef op vrijdag 12 juni 2026 @ 15:17:
Game heeft een groen vinkje "omdat het werkt", in de zin van "25fps met FSR op Ultra perfomance".
[ Voor 15% gewijzigd door Cambionn op 12-06-2026 19:30 ]
I could write a whole Wikipedia page why "nothing to hide" is bad reasoning, but I don't have to because it already exists.
Ik heb ook niks tegen een vrij stabiele 30fps, meeste games op mijn Deck speel ik op 30 a 40fps (tenzij erg licht) zodat ik langere accu duur heb, als ik hogere framerate wil dan ga ik wel op mijn desktop gamen.Cambionn schreef op vrijdag 12 juni 2026 @ 19:25:
[...]
Opzich snap ik je, maar zeker nieuwe spellen speel ik prima op low op 30FPS. De low van nu is de ultra van 10 jaar terug, en dat vind ik absoluut niet storent (upscaling zet ik wel uit. Dat vind ik echt verschrikkelijk grafisch). 30fps is voor veel games ook genoeg om te kunnen spelen. Crimson Dessert en Oblivion Remasterd speel ik vaak op mijn Deck bijv. Het verschilt ook per persoon wat de eisen zijn.
Tja, ik zet dat soort tricks dus ook zo veel mogelijk uit waar kan, en anders tweak ik de settings om het zo minimaal mogelijk te houden. Vind het vaak vooral rare pixelated blurs geven op bewegende beelden en niet veel toevoegen (op lage settings iig). Maar toch draaien die nieuwe games hier wel op de Deck op die manier. Moet zeggen dat ik wel verschil hoor over performance, alsof niet elke Deck het even goed doet. Meer dan op andere hardware (wat het idee dat wellicht mensen ook gewoon overdrijven over hoe slecht het is minder logisch maakt, iig als enige oorzaak). Maar misschien dat dat ook puur gevoelsmatig is, heb nooit echt statestieken ofzo bijgehouden.Mizgala28 schreef op vrijdag 12 juni 2026 @ 19:37:
[...]
Ik heb ook niks tegen een vrij stabiele 30fps, meeste games op mijn Deck speel ik op 30 a 40fps (tenzij erg licht) zodat ik langere accu duur heb, als ik hogere framerate wil dan ga ik wel op mijn desktop gamen.
ik heb veel PS Vita, 3DS, PS2 enz enz games gespeeld die soms 25fps "in best case" waren, zelfs Metal Gear Solid Peace Walker op de PSP vond ik prima terwijl dat spel op 20 fps draait, wel stabiel en vooral dat is belangrijk.
Maar, en misschien vinden mensen mij een beetje ouderwets, vrij stabiele 30fps op laagste settings kan ik accepteren ZONDER tricks zoals framegen of FSR, ik vind dat beide technologieen echt zinvol zijn onder andere omstandigheden.
En er komen steeds meer games uit die "technisch gezien" werken op de Deck, maar in praktijk te veel moeten inleveren daarvoor.
Voor de rest prima, maar noem het niet speelbaar via de verified vinkje denk ik dan.
[ Voor 6% gewijzigd door Cambionn op 12-06-2026 20:38 ]
I could write a whole Wikipedia page why "nothing to hide" is bad reasoning, but I don't have to because it already exists.