Ik bedoel in het scenario waar je toch geen deck besluit te kopen, koop je er wel een dan gaat die 4 euro gewoon van de prijs van de deck af natuurlijk.Amos_x schreef op zondag 13 februari 2022 @ 15:03:
[...]
Ik ben hetzelfde. Meer hype dan common sense. Ik heb 0,0 use case, dus moet me echt goed beheersen. 500 euro is het probleem niet, maar ik vind ongebruikte, stof vergarende, hardware altijd zo zonde. Zeker omdat iemand die meer gamet, of nog wat jonger is, veel meer gebruik zal halen uit deze game pc. Zeker in tijden waar pc gaming nooit slechter toegankelijk was.
Als we pc gaming willen steunen, moeten er gewoon veel meer van dergelijke all-in-one "easy to acces and use" apparaatjes in handen vallen van beginnende pc gamers.
[...]
Niet slecht bedoeld, oprechte vraag, maar wat is de toegevoegde waarde van een deck zonder steam? Het is toch voornamelijk valve die het hele 'gaming op linux' gebeuren zal faciliteren, maar dan wel via z'n steam client.
De gemiddelde gebruiker is echt niet klaar voor 'gaming op linux' zonder ondersteuning of hulp van een groter project die alles wat beheersbaar en bruikbaar maakt. Waarschijnlijk is het OS + de compatibiliteitslaag Proton gewoon geinstalleerd, en kan je andere launchers (GoG) naast steam draaien. Of games rechtstreeks installeren.
Maar ik heb in geen eeuwen meer een pc game rechtstreeks van een website kunnen kopen, of kunnen installeren zonder een storefront.
De open source community onderhouden RTCW:ET client niet te na gesproken (btw: RTCW:ET![]()
) . GoG heb ik geen ervaring mee (geen idee of je de installers die je daar binnenhaalt zonder de launcher rechtstreeks kan installeren)
Jammere ontwikkeling (zeker naar houdbaarheid en ownership van games) maar die boot is al lang weg, voorbij de horizon gevaren
Zelf heb ik bv wel nog een flinke Steam library van vroeger maar ben ik ondertussen eigenlijk volledig overgestapt op consoles. Mocht ik de deck toch niet kopen dan zou ik niet weten of ik nog eens wat op Steam ga kopen (nou ok dat klopt eigenlijk niet want ik VR ook, maar ik ben zo'n gek die alles moet hebben
Overigens "nooit slechter toegankelijk"... Volgens mij was het 2 a 3 decennia geleden nog altijd veel minder toegankelijk hoor. Videokaarten zijn duur inderdaad maar een pc was in die tijd ook niet goedkoop. Ik weet het niet meer heel precies maar volgens mij was ik in 98 geloof ik iets van 3000 gulden kwijt voor wat toen echt geen top of the line was (een zomer vakantiewerk dat mee bij elkaar gesprokkeld). Volgens inflatiecalculator.nl zou dat nu 2150 euro zijn waar je nog steeds een behoorlijk dikke game bak voor koopt. En heb je de pc eenmaal dan is het veel toegankelijker want games zijn nu heel goedkoop te krijgen in sales (of key- of bundelsites) en je hebt ze in een handomdraai gedownload en kunt spelen. Vroeger was het veel lastiger en duurder om aan games te komen (legaal, maar ook illegaal moest je maar net de mensen kennen om spelletjes van te kopiëren of Twilight cd's te kopen). En dan heb ik het nog niet over de benodigde technische expertise gehad, je moest toen eigenlijk wel een beetje weten wat je deed om een pc te bouwen en alles goed te configureren.
Nee, het is nog steeds een hele goede tijd om een (pc) gamer te zijn, ook al is het even iets minder dan 2 a 3 jaar geleden
Gamertag: FinrazielNL