aequitas schreef op dinsdag 22 februari 2022 @ 16:27:
Zijn er mensen die ervaring hebben met hoe dit spel speelt op een PS4 met SSD? Ik speel het momenteel met veel plezier op mijn PS4, maar merkt af en toe toch wat pop-in van assets wat storend is. Bij de intro was het helemaal merkbaar omdat daar de rots waar Aloy op klimt pas de laatste seconde in beeld kwam terwijl ze vrolijk in het luchtledige aan het klimmen was.
Ik verwacht dat de load time en fast travel wel iets zal verbeteren, maar dat vind ik op zich niet zo storend. De textures die constant net iets te laat zijn zou ik wel graag kwijt willen.
Dus iemand hier met een PS4 Slim met SSD die hier ervaring over kan delen (graag ook welke SSD, twijfel nog tussen een MX500 of een Samsung Evo)?
Mocht je er iets aan hebben, Zero Dawn had daar destijds ook last van, met een SSD werd dit inderdaad grotendeels opgelost. Ik durf dat echter niet met zekerheid te zeggen of dit met Forbitten West ook het geval zal zijn, maar zou eigenlijk niet weten waarom niet.
MX500 of Samsung EVO zal denk ik zeer weinig uitmaken, de SATA interface is de bottleneck.
Echter, in benchmarks is gebleken dat een (goede) externe USB3.(x) SSD eigenlijk net zo snel werkt dan een interne SATA SSD drive op een PS4/lite.
Een interne SATA SSD kan niet in een PS5, dus dan is het eigenlijk een desinvestering mocht je ooit overstappen.
Mocht je ooit een PS5 willen kopen, dan is het wellicht interessanter om direct voor een externe SSD te gaan. Deze kun je naderhand ook gebruiken op een PS5, de reeds geïnstalleerde PS4 games op de USB SSD zijn namelijk ook direct speelbaar op een PS5.
Zelf gebruik ik een
sandisk extreme naar volle tevredenheid, snel en compact. Wissel dat ding nog regelmatig tussen mijn PS5 en de PS4 in de vakantiewoning.