Hugo1529 schreef op zaterdag 25 maart 2023 @ 07:51:
Poeh, gisteravond sloeg de twijfel weer toe, door het lezen van een fiks aantal paginas van dit forum ook nog.
[…]
Ach ja, ik herken dit gevoel vlgs mij wel van iedere inruil die ik eerder deed haha hetgeen je momenteel rijdt is toch de beste auto ter wereld he haha
Als je zo twijfelt moet je eigenlijk kijken of je niet een ix3 voor een kortere periode huurt. Of, zoals ik deed, een hele dag met de ix3 op pad. Ik moest voor m’n werk naar Ter Apel vanaf Maastricht en via Amsterdam terug. Daar heb ik echt geleerd in de zomer met de pre-LCI te rijden.
Vervolgens heb ik deze vrij snel ingeruild met een LCI vanwege coldgate-drama. Sindsdien erg tevreden. Ik herken de lak issues wel en de geluidjes die her en der worden opgemerkt. Ik denk wel als je BMW Duitse kwaliteit wilt, dat je dan moet kijken naar de i4 E35drive of naar de nieuwe i5 stationwagen. Daar kun je ook op wachten ivm je hond. Ik vind de ix3 ruim maar zeker niet ruimer dan m’n 2017 530D station BMW full options (afgezien van comfort stoelen en HK sound).
Oh ik had in m’n pre-LCI beige bekleding. Doe het niet daar krijg je echt spijt van. Elke broekverf blijft daarop achter.
Wel wil ik echt benadrukken en ik krijg waarschijnlijk iedere VW en Tesla fanboy over me heen, maar de iX3 is qua interieur kwaliteit en ook exterieur vele malen beter dan genoemde merken. In je cockpit hoor je geen kraakjes of piepjes, de knoppen geven fatsoenlijke feedback en dat is wel echt des BMW’s. Ook het gevoel dat je als bestuurder wordt bediend en alles binnen bereik hebt is vele malen beter dan de id3 (wellicht een verkeerdere vergelijking) of de Tesla.
De Tesla model 3 of Y zijn wat mij betreft te kaal. Wel moet ik zeggen Tesla is keizer op het gebied van software, navigatie en laad netwerk. Maar als je keuze is gedreven ik wil BMW rijden, dan zit je niet verkeerd met de iX3. Hij is super comfortabel en is echt zo comfortabel als de 530D die ik had.
Ik vind overigens ook dat de BMW qua bediening voor cruise control, limiter en assisted driving vele malen intuïtiever dan Tesla. Ja ik vind de knopjes op het stuur beter dan de handle, scrolweeltjes en het scherm. Ik rij veel km’s en ik heb een hele dag gereden met Tesla, ik kon daaraan niet wennen wanneer hij nu wel of niet ingrijpt of wanneer ik snel in de binnenstad een limiter wil opzetten ipv cruise. Ook heb ik een zwager die een Tesla heeft en het blijft in mijn optiek vrij clunky. Zit continue met dat scherm te frunniken. Nu heb ik een stuur die met licht effect, feedback en HuD aangeeft wat er aan de hand is, waar ik naar toe moet en met CarPlay heb ik toegang tot al m’n favoriete app’s. Ik geloof wel dat ze een update door hebben gevoerd met CarPlay. Afijn… ik ben een BMW fan denk ik maar.
Wel had laatstgenoemde 530D geen memory stoelen noch comfort stoelen. En daar schittert de 5 enorm mee. Wellicht 🤔 binnenkort ruilen voor een i5 Station! Dat wordt een vette bak!