Het Fantoom schreef op donderdag 6 mei 2021 @ 11:36:
[...]
Ben al in de 30 dus iets compleet anders gaan doen zie ik niet zo zitten, vooral ook omdat ik dan een flinke stap terug zal moeten doen in salaris met 0 ervaring. Zit in de techniek/engineering, heb al bij verschillende bedrijven gewerkt en uiteindelijk is het overal wel vergelijkbaar qua werkzaamheden. Maar als ik grotendeels thuis zit te werken heb ik daar wel vrede mee en hou ik het prima vol. Zat er voor corona aan te denken om 32u te gaan ipv 40u, maar nu met dat thuiswerken heb ik die behoefte niet meer. Het heeft voor mij echt voordelen, veel dingen die werken voor mij zwaar maken vallen nu weg. Ik kan elke dag uitslapen, ben lekker op tijd thuis, geen files. En ik kan dit topic volgen en koersinfo checken op groot scherm wat ik op het werk echt niet zou doen

Toen ik dat deed was ik achterin de twintig. Wel ongeveer tegelijk daarmee gaan samenwonen en sparen zat er in het begin totaal niet in. Nou is het voordeel van mijn sector ook wel weer dat je, als je goed ervaring opdoet en wat kwalificaties bezit, je snel kan stijgen in salaris. Dus sparen lukt nu wel, terwijl we inmiddels ook alweer 4,5 jaar een koopwoning hebben.
Dus ik snap wel dat het voor jou niet zo makkelijk is, wel mooi dat je nu je werk ineens als een stuk prettiger ervaart. Maar mocht het toch ooit echt als sleur aan gaan voelen dan zou ik alsnog kijken of je niet iets kan doen qua switchen want als je nog jarenlang werk moet verrichten waar je niet vrolijk van wordt krijg je het wel zwaar.
Voor nu, veel plezier met thuiswerken