Hoi allemaal! ik moet nogmaals hulp inroepen van jullie. Deze keer gaat het over de elektra in de overkapping. Het gaat om een holle wand van 5cm dik. Deze wordt nog bekleed met Pir platen.
Ik weet het allemaal. Bij geen kennis electricien inroepen, echter de elektra in mijn overkapping "lijkt" recht toe recht aan, maar ik zit toch met een aantal vragen. Eerlijk is eerlijk, kosten zijn ook het probleem, waardoor ik genoodzaakt ben om het zelf te doen, vandaar.
Ik heb 2 dikke grijze kabels vanuit mijn meterkast naar de achterkant van mijn tuin getrokken. liggen netjes in een rode buis diep onder de grond. Beide grijze kabels zullen op een aparte groep komen in de meterkast woning.
Deze kabels komen uit in de overkapping /schuur (R1). De overkapping bestaat uit 3 delen:
R1 (schuur)
R2 (lounge)
R3 (bbq)
Daar zal ik in de wand op een hoogte van 150cm de centrale dozen plaatsen (ja ik weet het normaal gesproken horen ze op het plafond) maar ik vind het persoonlijk makkelijker om vanuit de wand de elektra te verdelen.
Op de tekening zie je een aantal afkortingen:
CD 1 (centrale doos 1, groep 1 meterkast)
CD 2 (centrale doos 2, groep 2 meterkast)
R1 tm R3 zijn de verschillende ruimtes
WCD spreekt voor zich
LS licht schakelaar
Ik ga 2 IR stralers in de middelste ruimte plaatsen. Beide units plaats ik op een aparte groep.
Een aantal vragen:
1. moet ik vanuit de centrale doos een aparte kabel trekken voor de stralers of kan ik ze aftakken van de bestaande bedrading.
2. heeft betrekking op vraag 1. Als ik allemaal aftakkingen maak vanaf de centrale doos, dan moet ik in de verticale laten allemaal extra gaten van 16mm boren. gaat dat dan niet ten koste van de stevigheid van de constructie ?
3. mag ik vanaf het doorlussen van de WCD vervolgens naar een lichtschakelaar om daar dan weer een aantal lichtpunten op te monteren. Of moet je echt per functie (licht, wcd, ir stralers) aparte aftakkingen maken vanaf de centrale dozen. want dan wordt het een grote gatenkaas op die verticale plankjes waartussen de piraten moeten komen.
Ik gebruik overigens van die hollewand inbouwdozen en flexibele elektra buis, dus zo'n geribbelde waar 3 draden al in zitten.
Ik snap volledig dat dit wellicht veel beter kan, maar waar het mij om gaat is:
1. dat het niet te complex is
2. dat het zo veel mogelijk volgens de regels gebeurt (afgezien van die Centrale dozen vanuit het plafond )
3. dat het veilig en correct is
Mijn dank is uiteraard groot
ps. of moet ik hiervoor een nieuwe topic aanmaken
[
Voor 77% gewijzigd door
Dalma op 20-06-2024 12:30
]