Mis ik nou iets, of heb ik een bug te pakken?
Ik heb een MQTT waarde van mijn stadsverwarming, in MJ (MegaJoule), en dat reken ik om naar kWh:
YAML:
1
2
3
4
5
6
| - platform: mqtt
name: ultraheat_kwh
state_topic: "ultraheat/heat"
unit_of_measurement: "kWh"
value_template: "{{ (value | float / 3.6 ) | round(1) }}"
device_class: "energy" |
Vervolgens heb ik een utility meter die het dagelijkse verbruik bij houdt:
YAML:
1
2
3
4
5
| utility_meter:
ultraheat_heat_kwh_meter:
#name: Dagverbruik stadsverwarming
source: sensor.ultraheat_kwh
cycle: daily |
Zodra ik echter die "name" uit de comments haal (want ik wil graag een leesbare naam in de overzichten), dan werkt de utility_meter sensor niet meer. De oude entity kan niet gevonden worden, en de nieuwe kan ik ook niet vinden in de dropdown.
"friendly_name" geeft een error in de config, en ik kan in de docs ook niets vinden, anders dan dat je gewoon "name" moet gebruiken.
Berekening van de prijs gaat ook al mis, dat werkt gewoon niet in het energieoverzicht. Geen meldingen in de statistics over missende eenheden ofzo.
Ik gebruik de kWh-waarde als 'gasverbruik' en qua waarde werkt het prima, maar mooi leesbaar is het dus niet en een prijs heeft het ook niet.
Wat gaat hier mis?
Stuur me een PM voor Wemos D1 shields voor het uitlezen van slimme meters, modbus apparaten of het aansturen van Itho mechanische ventilatie en wtw (zie ook V&A: https://tweakers.net/aanbod/user/47321/)