Mag ik vragen hoe het in hemelsnaam mogelijk is dat de gevestigde orde (lees: nouja, de grote jongens) doodleuk 80-90 cent per kwh rekenen terwijl de marktprijs de laatste maanden daar mijlenver weg vandaan ligt?
Nu is het uitzonderlijk goedkoop. Maar zelfs tijdens de vrieskou van een 2 weken terug was het dynamische tarief gemiddeld ruim onder de 40 cent per kwh. En in november onder de 50 cent.
Zij hebben een winstopslag en een risicomarge uiteraard maar hoe kan het dat de dynamische partijen het blijkbaar zonder die marges kunnen doen? Ook een Tibber is geen liefdadigheidsinstelling dus ergens verdienen ze ook geld.
Het voordeel van een vast tarief is 'zekerheid' zegt men. De enige zekerheid die ik zie is zekerheid van teveel betalen. Een voorbeeld:
In November liep mijn contract bij Oxxio af en ging ik van 0,29 naar 0,86 euro. Gezien de onrust omtrent de energieprijzen bleef ik even de kat uit de boom kijken, niet wetende wat ik nu het beste kon doen omdat de media zei '
het is nu niet zinvol om over te stappen'. En we kregen natuurlijk 190 euro in November en December dus waarom zou je he?
Gisteren keek ik op mijn Oxxio app en ik schrok mij kapot. Ja, die 190 euro was inmiddels al verdampt met 280 kWh á 180 euro (ik heb geen gas).
En voor November betaal ik 130 euro aan stroom.
Was ik in November direct overgestapt naar een dynamisch contract had ik - kijkende naar de gemiddelde prijzen bij Tibber - ruim de helft minder betaald voor mijn stroom.
Dat scheelde mij al gauw 150 euro voor November en December (130/2 en 180/2).
En die 190 euro had ik ook ontvangen bij een andere maatschappij dus dat is geen argument.
Daarbij komt het feit dat de meesten niet naar dynamische energie kunnen gaan omdat zij ook gas hebben en de dynamische partijen geen gas leveren. Dus zitten als het waren vast aan die afzetters.
[
Voor 5% gewijzigd door
Eli Cohen op 30-12-2022 10:48
]