pedorus schreef op zaterdag 17 april 2021 @ 17:10:
[...]
Ja, dit is precies waar in de UK een professor als Karol Sikora voor heeft gewaarschuwd. Door het vreemde beleid waarbij corona voorrang krijgt en de rest verdrukt, delven grotere gezondheidszaken als hart- en vaatziekten en kanker het onderspit. Alsof een coronadode erger is dan een kankerdode, terwijl kankerdoden veel jonger zijn en vaker voorkomen (ook in 2020).
Ook in Nederland maakt het kabinet zeer actieve beleidskeuzes hierin, waarbij vervolgens net wordt gedaan alsof het virus beslist. Zo geven we wel miljarden uit aan testen en lockdowns. Echter, er wordt zeer actief voor gekozen om niet in te zetten op het opschalen van de zorg, proberen van gerichte preventie, vroegtijdige medicatie, en zelfzorg thuis. Zuurstof bijvoorbeeld kan ook thuis, dat zou een hoop ziekenhuisopnames schelen (en onderzoek laat daarnaast zien dat
het toedienen soms niet nodig is en zelfs schadelijk kan zijn). Wellicht valt er dan een toch een extra coronadode omdat de monitoring thuis slechter is, maar liever 1 oude coronadode meer dan 10 jonge kankerdoden erbij.
Het zijn dus niet jongeren die schuldig zijn door normaal gedrag te vertonen, het lijkt me meer een ziek beleid waar jongeren het slachtoffer van zijn.
Een coronadode is niet erger dan elke andere dode. We werken volgens het principe dat degene die nu acuut een bed nodig heeft, dat bed ook krijgt. Ongeacht corona of kanker.
Dus als je binnenkomt met respiratoire insufficiëntie door covid heb je nu acuut een bed nodig. Dus bed is bezet vanaf dat moment voor langere tijd. Een covid patiënt heeft nou eenmaal lang en veel zorg nodig voor deze naar de reguliere afdeling door kan.
Heb je darmkanker en moet je een grote buik-OK? Heb je pas na je operatie dat bed nodig. Tot die tijd heb je geen bed nodig en je operatie is uit te stellen. (Over de ethiek van het uitstellen is weer een hele andere discussie). Dat uitstellen zal wel moeten, er is namelijk geen personeel meer omdat er teveel mensen met acute ademnood door corona binnen komen waardoor je IC capaciteit ontoereikend is je moet opschalen. Wie komen er dan helpen? Juist, onder andere het OK personeel. Een anesthesiemedewerker hoef je intuberen en beademen niet meer uit te leggen. Een recovery verpleegkundige kan ook beademen en hebben vaak ook een bak kliniek ervaring. Verder stabiliseren is wat ze normaal de hele dag door doen. Die kunnen snel goed vooruit op de IC.
Heeft weinig met beleid te maken, des te meer met personeelsproblemen en het feit dat er altijd acuut gekozen wordt voor op dit moment de meest zieke patient. Op het moment dat je tegen hem zegt, nee ga maar dood. We helpen je niet meer omdat we jantje morgen willen opereren. Die heeft namelijk een kans te sterven zonder de operatie. Dat jij dat sowieso gaat? Bel Hugo maar voor uitleg? Tja.. hoe kan je dat ethisch verantwoorden? Zeker als je nog een plekje hebt?
De man met darmkanker uit mijn voorbeeld kan nevenschade krijgen door uitzaaiingen, dit hoeft echter niet. De man met covid gaat dood zonder zijn plekje.
Zelfzorg thuis? Wordt veel toegepast. Ik kan alleen praten over brabant zuid Oost dan. Maar hier is met intensieve samenwerking met longartsen erg veel zuurstof therapie thuis ingezet. Daarbij ook infuus therapie thuis voor bepaalde medicatie en zelfs bloedtransfusie doen we thuis.
Over schadelijkheid van O2 toedienen ga ik niet in. Als je desatureert en dus hypoxisch bent heb je O2 nodig.
Dat er bepaalde ziektebeelden zijn waarbij langdurige toediening ongewenst is lijkt me evident en weet elke longarts ook. (Net als de meeste verpleegkundigen overigens).
Welke medicatie buiten eventueel corticosteroïden die al toegediend worden wil je verder thuis geven? Die positief geadviseerd worden door gezondheidsraad en in protocollen verwerkt staan? (Geen chloroquine discussie aub).
Het zorgbeleid is gemaakt op een volle IC in normale tijden. Dit omdat we met zijn allen onze zorgpremie te hoog vinden. Standaard 1000 extra bedden geeft je maximaal wat extra ademruimte. Maar met een R>1 zijn die bedden ook zo weer gevuld. Schiet je dus geen drol mee op.
[
Voor 8% gewijzigd door
Dennis1812 op 18-04-2021 09:41
]
Volgens mijn dokter ben ik een heel zeldzaam geval. Deal with it.