sjimmie schreef op dinsdag 22 december 2020 @ 16:20:
Sinds zaterdagochtend ben ik overgestapt van de thermostaat van de standaard bedieningsunit, naar espeasy+bme280+levelcontrol.
De Level Control plugin schakelt dan 0/1 op basis van de temperatuur en een hysterese.
Om snelle temperatuur fluctuaties te voorkomen (bv omdat iemand even dicht bij de sensor staat) heb ik een zgn. dummy device toegevoegd die een gemiddelde maakt van de laatste 8 minuten temperatuur meting.
Dus de Dummy heeft de gemiddelde temperatuur van de afgelopen 8 minuten en de Level Control staat dan ingesteld op de gewenste temperatuur (hier 20.3) en een ingestelde hysterese (hier +/- 0.1).
De sturing vanuit espeasy naar de WP laat ik via een relais op de officiële thermostaat aansluiting
CN2 doen. Door CN2 te gebruiken blijft de rest (met name de bedieningsunit) gewoon bruikbaar en gaat de WP echt alleen wel/niet verwarmen. Dus ook zaken als het SWW programma blijft hiermee intact.
Ik zie dat de cv pomp van de WP wel netjes uit gaat als er geen warmtevraag is.
[Afbeelding]
Wanneer de thermostaat "uit" is, staat er rechtsboven "Off". (en stopt de flow)
Linksboven, Operation, blijft hier gewoon altijd "On".
Dat is dus het verschil tussen schakelen via CN2 of CN4.
Niet alleen de grafiekjes in Grafana tonen veel minder grote temperatuur schommelingen (inderdaad doorgaans volgens de gewenste hysterese met alleen iets vertraging), maar vooral de WAF is verbeterd.
Vanuit HA is de gewenste temperatuur instelbaar, die HA dan pusht naar de Level Control in espeasy.
Verder heb ik gezorgd dat Home Assistant de gewenste temperatuur 's avonds (bedtijd) wat laat verlagen en vroeg in de ochtend weer laat herstellen. Dus een kleine nachtverlaging.
Comfort is nu prima, de WP lijkt het allemaal goed te vinden, dus iedereen bijna happy.
Enige minpunt is nog dat alles nu afhankelijk is van hobby elektronica en hobby software.
Voorlopig neem ik dat nog voor lief, tot
de ideale thermostaat is gevonden.