DeepR schreef op donderdag 25 december 2025 @ 16:34:
Zit eraan te denken om weer 's een tijdje in WoW te duiken.
Sinds 2005 heb ik af en aan gespeeld. Laatste dat ik heb gedaan is een tijdje Classic SoD (beginfase, in 2023).
Ik kan nergens echt overzichtelijke informatie vinden van wat je momenteel precies kunt spelen allemaal.
Ik neig vooral naar nostalgie/classic/oudere WoW versies. Wat is nou echt leuk om 'vers' in te duiken? Het is allemaal weer aardig weggezakt....
Zoets?
Retail: The War Within... nadert z'n einde, denk dat ik er maar weg van blijf
Classic legacy(?); die eerste classic servers waar je kon blijven/character kopiëren voordat TBC kwam, is dat nog leuk/actief? Ik heb er nog characters als het goed is.
Huidige classic versie is Mists of Pandaria; is dat de moeite waard om nu mee te starten (heb deze expansion nooit gespeeld)?
Classic anniversary? Een verse start ofzo? Wijkt dit af van de eerdere classic servers? Gaat ook weer door naar TBC toch?
Classic SoD: huidige fase nog de moeite waard?
Classic hardcore servers: lijkt me op zich wel een uitdaging maar is 't echt de moeite, of vooral frustrerend?
Legion Remix: tjsa ik weet 't niet, vond Demon Hunter wel leuk maar om nu plotseling in zoiets 'seasonals' te duiken..
Ben ik iets vergeten nog?
tldr: Conclusie: Ik denk gezien je bericht dat jou beste optie de Classic Anniversary Realms zijn van WoW Classic
---------------------------------------------------------------------
In mijn belevenis kan je nu maar 3 varianten spelen eigenlijk wat een goeie playerbase heeft.
Retail, Classic Anniversary of Classic Hardcore (anniversary)
Anniversary zijn realms die vorig jaar ofzo uitkwamen wat zeg maar een Re-release was van classic servers uit 2019 zodat er WEER met een schone lijn begonnen werd.
Die gaan voor de non-hardcore anniversary realms naar The Burning crusade in Januari.
Dus opzich als je classic wilt spelen is dat denk ik je meest safest choice als in versie van wow waar veel spelers van zijn en lange tijd door gaat.
Retail is altijd leuk imo. is gewoon ontzettend veel te doen afhankelijk van wat je interesses zijn. Daar komt ook in januari al een prepatch van aan voor midnight (de volgende expansion) en die expansion komt een paar maanden later wat dan natuurlijk ook weer booming is qua playerbase.
Classic Hardcore is altijd leuk imo vanwege de uitdagendheid. Maar heb je niet zo veel speeltijd en wil je geen uren "weggooien" dan kan ik hardcore niet echt aanraden natuurlijk
Dan heb je ook nog Classic era realms die gewoon eeuwig in classic blijven maar volgens mij zijn die zo goed als dood maar dat weet ik niet zeker.
Ik zelf speel alleen maar retail en soms wat classic hardcore on the side. Classic al een paar keer gedaan nu maar heb ik wel gezien. Miss als vrienden het zouden spelen dat ik het weer zou doen maar opzich doet dat niet zo veel meer voor mij nu. sowieso anders als je ook veel uren in andere games wil stoppen. Retail leent zich veel meer voor zo'n seasonal achtige gameplay loop als je iets minder tijd hebt.
Er zijn wel al langere tijd geruchten over Classic +
Dat is iets waar mensen van willen dat blizzard aan werkt en wat dus WoW classic is maar dan MET changes en uiteindelijk nieuwe content in de style van classic WoW. Beetje wat Old School Runescape hebt gedaan als je daar bekend mee bent.
Als dat aangekondigd wordt ga ik dat zeker spelen

Maarja aan de andere kant is het niet gelijk zo dat het goed wordt

dat zouden ze eerst dan maar moeten laten zien.
Voor classic wow is er ook het
World of Warcraft Classic
[
Voor 6% gewijzigd door
Ricmaniac op 25-12-2025 21:13
]