En die willen we niet (betalen), en dat is gewoon een politieke keuze.
Maar dat is een non-argument. Want met die redenering ga je effectief dus ALLE veranderingen tegenhouden. Niets mis met veranderering, maar... dan moet er heel goed over nagedacht worden, in de eerste plaats of het echt nodig is.
Dat er goed over nagedacht moet worden omdat anders een niet-gevraagde verandering onherroepelijk faalt is een simpel fact of life. Dat kun je een non-argument vinden, maar het is even waar als dat het 's nachts donker wordt.
Honderden euro's aan blikjes-statiegeld? Da's best knap. €0,15 statiegeld per blikje, als "honderden euro's" dan €300 is, dan praten we over 2000 blikjes per jaar, 5,5 blikje per dag...
Ik zou niet weten waarom ik me zou moeten verantwoorden voor het consumeren van 1 liter 0% per dag. En dat gevoel geef je me wel met je reactie. Dat is precies de houding waar ik het eerder over had, die niet op prijs gesteld wordt.
ALS bij PMD nog steeds blik gescheiden wordt (en dat lijkt mij wel), dan zie ik hier niet zo heel veel probleem mee. Dan komt het wat afvalstroom betreft nog steeds op de juiste plek terecht, dus voor het milieu is daar denk ik niets mis mee.
Ik denk ook niet dat daar wat mis mee is, maar anderen verketteren - in dit topic nota bene - degenen die de statiegeld-KPI's in gevaar brengen door hun heilige blik niet in te leveren bij de supermarkt.
Die mensen dragen bij aan de click-bait artikelen over miljoenen die aan de strijkstok blijven hangen van de statiegeldindustrie - miljoenen die vrijwillig gedoneerd worden door mensen die geen zin hebben in de extra moeite van het terugbrengen van het blik om andermans asociale gedrag op te lossen.
Enige is dat 'jouw soort mensen', om maar even lekker te schoppen, het lastiger maakt om statistiek te bedrijven. Want, doelstelling is dat we 90% van flessen/blikjes inzamelen en die 2000 blikjes van jou komen goed terecht maar worden niet geregistreerd.
En hoe is dat mijn probleem?
Iemand verzint een KPI, en dan is een ander die in principe altijd alles prima deed, en dat nu blijft doen, opeens "een soort mens" dat iets verkeerd doet?
Wanneer gaat "jouw soort mensen" (om je eigen woorden maar te gebruiken) eens leren dat dat soort negatieve stereotypering en irrationele beschuldigingen averechts werken?
Ik wil best aannemen dat er een probleem was, maar ik weiger te accepteren dat
ik opeens als probleem gedefinieerd wordt door dogmatische aanhangers van de verzonnen oplossing, terwijl mijn handelen nooit deel van het probleem was, en nu alleen vanwege een stupide KPI (zijn er ook andere?) semantisch tot probleem verheven wordt.
Met stroop vang je meer vliegen dan met azijn, en met de azijnproductie van dit topic kan heel West Europa decennia vooruit.
Voor de duidelijkheid: ik val de absurde KPI aan die aan een in mijn ogen belabberde oplossing van een voor mij nooit relevant probleem is gehangen.
En vervolgens wordt ik persoonlijk aangevallen op hoe ik mijn blik recycle en, godbetere, op hoeveel alcoholvrij bier ik drink.
Je mag het - uiteraard! - met mij oneens zijn, maar ik betreur dat er (weer!) gegrepen moet worden naar ad-hominems als reactie.
[
Voor 10% gewijzigd door
Dido op 03-09-2024 17:22
]