wimvanb schreef op woensdag 14 april 2021 @ 09:34:
Stefan Müller is doorgaans zeer goed geïnformeerd. Hij bevestigt een aantal vermoedens van ons allen, oa:
-Voor de 60 en de 80 is de update naar 100/125 kWh puur softwarematig. Dit kan later dus nog aangepast worden, hetgeen in tegenstrijd is met wat de dealers vertellen.
-Hierna komen nog extra updates wat betreft de laadsnelheid. Precieze getallen zijn er nog niet, maar vermoed wordt voor de 60 naar 130 kWh en voor de 80 naar 170 kWh. Deze update vindt waarschijnlijk plaats in het najaar en zou eventueel on the air kunnen verlopen, maar waarschijnlijk is de software daar nog niet klaar voor en moet deze update via de werkplaats.
-Deze updates zijn ook beschikbaar voor al geproduceerde modellen en niet alleen voor het nieuwe bouwjaar.
Uiteraard geldt het bovenstaande voor Duitsland en ook voor de ID3 en ID4. In hoeverre dit ook in Nederland zo verloopt is en blijft koffiedik kijken.
Dank voor info en posten, dealer mij gemeld hardware matig je van 50kw geen 100kw of 125kw kan maken, klopt niet met wat je post, is dat in ieder geval duidelijk.
Denk dat dealer niet weet dat het software matig iets betreft en dat het blijkbaar wel kan.
En menigeen wil weten hoe en wat er geldt voor Nederland, maar uitsluitsel laat nog wel even op zich wachten denk ik (hopelijk dat reviews duidelijkheid gaan verschaffen).
Als je voor snellaad optie gekozen hebt en blijkt niet nodig had je mooi andere optie/opties kunnen nemen en voel je jezelf aardig bestolen lijkt mij.
Kan ook zijn dan importeur (of andere instantie) in Nederland het niet toelaat en/of dat fabriek iets besloten heeft met Nederland, we weten het niet helaas.