All Electric met Vaillant 105/6 & 300L boiler | 10.700wP | Skoda Enyaq & Fiat 500E | WARP vvw | Homewizard | Zonneplan Nexus 20 kWh
Ik zal de berekening dan eens maken. Zelf al besteld met 19" maar ik denk dat velen niet beseffen wat de extra kost per is de er achteraf dan bijkomt bij bandenwissels.knirrebir schreef op zondag 14 februari 2021 @ 11:23:
@WhyTea bellen met bv kwik-fit of profile of euromaster of andere bandenspecialist, die kunnen dat voor je bepalen. Ik heb geen informatie hierover om je te geven.
Sneeuwkettingen kunnen ook niet boven de 19" dacht ik? Je kan natuurlijk wel altijd een extra set 19" velgen met winterbanden aanschaffen naast 21" velgen met zomerbanden.
[ Voor 0% gewijzigd door WhyTea op 14-02-2021 19:27 . Reden: spelfout ]
Dat is niet eens een slecht idee. Ik wilde toch al winterbanden nemen en deze dan op 19'' velgen doen is absoluut geen slecht idee. Ook qua extra verbruik komt dat dan ook goed uit, vooral in de winter is de range van belang (net wel/net niet) en dan in het mooiere weer met de stoere velgjes rond rijdenWhyTea schreef op zondag 14 februari 2021 @ 14:48:
[...]
Ik zal de berekeing dan eens maken. Zelf al besteld met 19" maar ik denk dat velen niet beseffen wat de extra kost per is de er achteraf dan bijkomt bij bandenwissels.
Sneeuwkettingen kunnen ook niet boven de 19" dacht ik? Je kan natuurlijk wel altijd een extra set 19" velgen met winterbanden aanschaffen naast 21" velgen met zomerbanden.
Ik ben benieuwd naar je berekening, er zitten alleen kosten in de extra velgen maar dat is éénmalig en een keuze.
Ikzelf ben ook benieuwd naar hoe de bandenslijtage zal zijn. Met mijn vorige auto's had ik hier namelijk absoluut geen last van. Met de laatste auto deden we gemiddeld 80.000 km per set voordat ze in de buurt van vervanging kwamen. En dit wordt onze eerste EV en hoewel de Enyaq niet de hoogste koppel/HP heeft zal dit toch effect moeten hebben toch?
Bijdeze nog een de infoWhyTea schreef op zondag 14 februari 2021 @ 14:48:
[...]
Ik zal de berekeing dan eens maken. Zelf al besteld met 19" maar ik denk dat velen niet beseffen wat de extra kost per is de er achteraf dan bijkomt bij bandenwissels.
Sneeuwkettingen kunnen ook niet boven de 19" dacht ik? Je kan natuurlijk wel altijd een extra set 19" velgen met winterbanden aanschaffen naast 21" velgen met zomerbanden.
Voor de mensen die naar de wintersport gaan en een grotere velg maat van zomer banden hebben staat dit in het boekje.
Technische gegevens
Toegestane velg-/bandcombinaties voor de montage van sneeuwkettingen:
Velgmaat Bandenmaat
8Jx19 ET45 235/55 R19
8Jx19 ET45 255/50 R19
Alleen sneeuwkettingen gebruiken waarvan de schakels en sloten niet groter zijn dan 9 mm.
:fill(white):strip_exif()/f/image/RTSMMIACu2Kvcx7qMSOWxVC8.png?f=user_large)
Ik gok nu even op 40.000km per set banden, wat me nog vrij optimistisch lijkt voor een EV. Veel hangt uiteraard af van de toestand van de wegen, lengte ritjes (stad versus autostrade), rijstijl, samenstelling banden,... Uiteraard zullen de voor- en achterbanden ook op verschillen tempo verslijten maar rotatie is hier niet mogelijk aangezien ze verschillende formaten hebben op de Enyaq.
Banden van EV slijten naar het schijnt ook sneller door hun hoger gewicht, de vele PKs die sommige wagens hebben en vooral het hoge koppel dat onmiddellijk beschikbaar is. Door dat laatste ontstaan er nauwelijks merkbare mini-burnouts telkens je vanuit stilstand vertrekt. Veel hangt af hier af van je rechtervoet uiteraard.
Dus over 120.000km zou dit pakweg 3*550€=1 650€ kunnen schelen tussen 19" en 21".
Koop je naast een zomerset 21" ook een winterset 19" dan gaat die extra kost uiteraard naar beneden.
Dus zo lijkt het dat die kost van de banden, naast de kost van de velg zelf, best wel meevalt.
Voordelen van 19 "wielen:
- Efficiënter dan 21 "wielen (ietsjes lager verbruik)
- Comfortabeler
- Over het algemeen stiller
- Ze hebben een hogere zijwanden om de velgen te beschermen tegen kuilen en andere gevaren op de weg, dus betere keuze voor slechte wegomstandigheden (rijden in België ;-))
- De wielen zelf en de banden zijn goedkoper
- Ergens las ik dat ze mogelijk betere prestaties / acceleratie opleveren vanwege een verminderde onafgeveerde massa. Maar dat zal wellicht theoretisch zijn.
- Er passen sneeuwkettingen omheen
- De looks
- De looks
- Ja, eigenlijk enkel de looks
- Er kan eventueel worden gesteld dat ze iets betere rijeigenschappen bieden in extreme omstandigheden bij racen / high-performance rijden; wat dus ook niet aan de orde zal zijn voor de Enyaq in het gewone verkeer.
/f/image/vuriU2JAsKIGK1CH5F7dt712.png?f=fotoalbum_large)
Deze al gezien? Een test waarbij ze net zo lang doorrijden totdat de accu leeg is. Het was tussen de 2 en 5 graden, dus redelijk worst case voor Nederlandse begrippen (met uitzondering voor afgelopen week uiteraard)
Niet om over naar huis te schrijven, maar wel in lijn met de concurrentie zullen we maar zeggen 😅
Ik heb de 21inch besteld maar ik denk dat ik voor de winter maar een 19" setje probeer te roggelen aangezien de wintersport steeds aannemelijker wordt.
Verrekte middelbare school ook met hun ski-tripjes
Bij de meeste lease is dit geen probleem, 21inch winterbanden zijn namelijk ook best aan de prijs.ManiacScum schreef op maandag 15 februari 2021 @ 08:26:
[...]
Ik heb de 21inch besteld maar ik denk dat ik voor de winter maar een 19" setje probeer te roggelen aangezien de wintersport steeds aannemelijker wordt.
Verrekte middelbare school ook met hun ski-tripjes
Ik weet niet of zoals er berekend wordt opgaat; hij vergelijkt percentage gewijs hoeveel meer kWh er geladen is, maar bekijkt dit ook absoluut en in hoeverre beide vergelijkbaar zijn weet ik niet.Oase schreef op vrijdag 12 februari 2021 @ 14:37:
[...]
Interessant filmpje. Wel benieuwd waar die verschillen zoals ie aangeeft vandaan komen. Werkelijk verschil 2.8kWh en theoretisch hoort het 5.2 kWh te zijn. Dat is nogal een verschil. Iemand een idee waardoor het verschil komt?
Wel weet ik dat er een nieuw filmpje is gemaakt door hem van vergelijk EV met warmtepomp tov EV zonder warmtepomp, alleen 'teaser' gezien op youtube, filmpje is nog niet gepost, als deze gepost is zou ik link delen.
Misschien dat hij nog terugkomt op bovenstaande verschil.
Heb de commentaren gelezen bij betreffende video en daar staat nodige uitgelegd waarom er verschillen, oa vergelijk percentage vs absoluut.
[ Voor 8% gewijzigd door knirrebir op 15-02-2021 09:33 ]
Wat best een discussie is geweest bij de ID.4's is dat er geen winterbanden beschikbaar zijn voor de voorvelgen met de afmeting 235/45R21.Thiazzz schreef op maandag 15 februari 2021 @ 08:40:
[...]
Bij de meeste lease is dit geen probleem, 21inch winterbanden zijn namelijk ook best aan de prijs.
Leasemij's/Mensen die dan wel een winterband op de voorvelg hebben gehad hebben hun bandenmaat vergroot naar 240/40 of 240/45 / iedergeval wat beschikbaar was.
Leasemij's zijn massaal overgegaan naar het kopen van 20/19 inch aftermarket wintervelgen met banden, want OEM 19/20 inch velgen [LEON] waren gewoon weken niet beschikbaar. en nog steeds niet, komen mondjesmaat binnen.
Of gewoon helemaal geen winterbandwissel en als antwoord je wacht maar een jaartje totdat ze wel beschikbaar worden.
Edit: @WhyTea waarom mix je zomerbanden met winterbanden? Primacy = zomer / alpine = winter . A-merk Zomer's zijn ipc goedkoper dan de winterbanden
Nadeel voor de 21's die ik echt wil toevoegen is stoeprandschade. wangen van de 21's zijn zo klein dat een 5cm hoge stoep voldoende is om de velgrand te raken. 19's hebben wat hogere wangen (rond 10cm) en de angst om stoep te raken is gewoon gekelderd. Vooral nu door de besneeuwde stoepranden die je niet meer ziet.
[ Voor 19% gewijzigd door Simply1337 op 15-02-2021 09:38 ]
VW ID.4 1st Max '20 | yt: Stroompedaal
Vorige week van Ames te horen gekregen dat de levering vertraagd is naar week 29.BaZZeHH schreef op dinsdag 10 november 2020 @ 09:56:
[...]
Vandaag de bevestiging van Athlon ontvangen dat de auto besteld is en geleverd wordt in week 25. Nog even geduld hebben dus...
Ook kreeg ik apart een bericht over de configuratie van de opties:
Namens uw werkgever en de leasemaatschappij mogen wij uw nieuwe Skoda Enyaq leveren. U heeft als één van de eersten de bestelling voor de Skoda Enyaq kunnen plaatsen. Hierdoor is uw auto erg snel in de planning van de fabriek opgenomen. Helaas is de fabriek er achter gekomen dat een aantal autobestellingen zijn geplaatst in een niet-bouwbare configuratie. U heeft de optie PB0 Elektrisch verstelbare bestuurdersstoel met geheugenfunctie incl. elektrisch verstelbare lendensteun besteld. Er is gebleken dat de optie niet gebouwd kan worden zonder de opties PFA Multifunctioneel 2-spaaks verwarmbaar stuurwiel twv € 350,- en PSA Assistentie twv € 850,-.
Hierdoor moeten we een vervelende keuze maken. Beide opties kunnen worden toegevoegd aan de bestelling. Beide opties worden door de fabriek voor 50% (€ 600,-) vergoedt. Indien u de extra opties niet wenst, kunt u er ook voor kiezen om de Elektrisch verstelbare bestuurdersstoel te laten vervallen.
Nu zit het multifunctioneel stuurwiel al in het sport-pakket wat ik gekozen heb, dus daar gaan ze nog naar kijken. Assisitentie neem ik er wel bij voor de helft van het geld.
Zoals ik schreef, ik heb hier niet echt kennis van zaken. :-) Wist niet dat Alpine winter was en ik vond bij die online bandenshop geen andere Michelins in die maat. Het is maar een denkoefening als aanzet. Wie wil kan het wellicht preciezer uitrekenen.Simply1337 schreef op maandag 15 februari 2021 @ 09:31:
[...]@WhyTea waarom mix je zomerbanden met winterbanden? Primacy = zomer / alpine = winter . A-merk Zomer's zijn ipc goedkoper dan de winterbanden.
Ik gok (!) eigenlijk ook dat de banden geen 40K maar eerder 25-30k kilometers zullen meegaan bij de meeste chauffeurs.
PFA geld enkel voor de iV60 toch? Op de iV80 zit dit standaardBaZZeHH schreef op maandag 15 februari 2021 @ 09:53:
[...]
Vorige week van Ames te horen gekregen dat de levering vertraagd is naar week 29.
Ook kreeg ik apart een bericht over de configuratie van de opties:
Namens uw werkgever en de leasemaatschappij mogen wij uw nieuwe Skoda Enyaq leveren. U heeft als één van de eersten de bestelling voor de Skoda Enyaq kunnen plaatsen. Hierdoor is uw auto erg snel in de planning van de fabriek opgenomen. Helaas is de fabriek er achter gekomen dat een aantal autobestellingen zijn geplaatst in een niet-bouwbare configuratie. U heeft de optie PB0 Elektrisch verstelbare bestuurdersstoel met geheugenfunctie incl. elektrisch verstelbare lendensteun besteld. Er is gebleken dat de optie niet gebouwd kan worden zonder de opties PFA Multifunctioneel 2-spaaks verwarmbaar stuurwiel twv € 350,- en PSA Assistentie twv € 850,-.
Hierdoor moeten we een vervelende keuze maken. Beide opties kunnen worden toegevoegd aan de bestelling. Beide opties worden door de fabriek voor 50% (€ 600,-) vergoedt. Indien u de extra opties niet wenst, kunt u er ook voor kiezen om de Elektrisch verstelbare bestuurdersstoel te laten vervallen.
Nu zit het multifunctioneel stuurwiel al in het sport-pakket wat ik gekozen heb, dus daar gaan ze nog naar kijken. Assisitentie neem ik er wel bij voor de helft van het geld.
Kijken of ik bij mijn leasemaatschappij ook een ontbindingsclausule kan inbouwen. Die 16% kost me netto €70/maand extra.
Brake – front
IV60: disc brakes with inner cooling, with single-piston floating caliper
IV80: disc brakes with inner cooling, with two-piston floating caliper
Drag coefficient cw
IV60: 0.262
IV80: 0.267
https://cdn.skoda-storyboard.com/2020/08/TD-ENYAQ-iV-en.pdf
19-01-2021
[ Voor 8% gewijzigd door Simply1337 op 15-02-2021 11:10 ]
VW ID.4 1st Max '20 | yt: Stroompedaal
iv60
race blue
loft
100 kW oplaadmogelijkheid en toegang tot Ionity netwerk
Achteruitrijcamera en parkeersensoren voor
Assistentie
Comfort Plus
Elektrisch verstelbare bestuurdersstoel met geheugenfunctie incl. elektrisch verstelbare lendensteun
Multifunctioneel verwarmbar 2 spaak stuurwiel incl. pedals voor recuperatie HOD en drive mode select
Past (icm Laadpunt aan wand, vaste kabel 5m incl. installatie en abonnement en winterbanden plan) precies in mijn budget (€2,10 eronder
heb wel aangegeven dat mocht er niet in 2021 geleverd kunnen worden ik dan afzie van de keuze
Nu nog even verder doorlezen vanaf pagina 66
[ Voor 6% gewijzigd door __REMCO__ op 15-02-2021 13:15 ]
Alle merk en type aanduidingen gaan er bij mij standaard vanaf. Ook de dealersticker op de achterruit en een neutrale kentekenplaat is door de leasemaatschappij doorgegeven aan de dealer die de auto straks gaat afleveren. Ik hou zelf enorm van symmetrie en dat wordt met de aanduiding volledig teniet gedaan. Het ronde Skoda logo mag er wel op blijven staanWhyTea schreef op zaterdag 13 februari 2021 @ 15:59:
Zijn er hier nog mensen die overwegen de belettering deels, of geheel weg te laten halen door de dealer? Zo zou het er dan uit kunnen zien:
[Afbeelding] [Afbeelding] [Afbeelding] [Afbeelding]
EV Skoda Enyaq | cv Wallbox Pulsar Plus V6.7.26 | PV 4720WP Zuid | PIB 2 x Marstek Venus E 5.12 kWh V154 - CT003 V117 | Landis+Gyr E360 SMR5.0 | Tibber
Ik heb anders nog de hele kast vol liggen....jeroenkb schreef op maandag 15 februari 2021 @ 14:54:
Daar gaan de levertijden. Tekort aan chips
[Afbeelding]
https://nos.nl/l/2368826
Denk je niet dat VW dan de ID serie eerst zal bedienen ipv skoda?
Ik snap ook dat voor velen het lang wachten is, maar als je er sowieso lang op moet wachten kunnen die paar maandjes er toch ook nog wel bij toch
Ik denk dat deze screenshot rechtstreeks van PON naar de dealers is, aangezien er termen in staan die ik niet ken. LIB, CST, VIP.
[ Voor 27% gewijzigd door vinom op 15-02-2021 16:19 ]
Van mijn dealer een screenshot gehad waar deze afkortingen te zien zijn (niet wat het betekent), maar door informatie erom heen kan je wel bepalen wat het inhoudt.
Alleen CST weet ik niet.
Heb inderdaad maar even de vraag gesteld aan de dealer wat dit voor mij gaat betekenen. Mijn verwachte levertijd is nu week 24, als hierdoor de levertijd een week of 3 opschuift heb ik daar geen problemen mee. Maar als het nog langer wordt kan ik net zo goed wachten totdat Crystal Face weer leverbaar isnwetzels schreef op maandag 15 februari 2021 @ 15:49:[Afbeelding]
Voor de mensen die net als ik Skoda Sound System hebben besteld? Wil je wachten dan zou ik de optie laten staan. Wil je geen lange vertraging dan zou ik het eruit halen. Doe er je voordeel mee. Ik ga het inruilen voor Assistentie plus.
Ben benieuwd wat ze gaan antwoorden.
Ben benieuwd welke concurrent het gaat wordenManiacScum schreef op maandag 15 februari 2021 @ 16:57:
Woensdag proefritje in een Enyaq concurrent..... komt ineens heel gelegen gezien de problematiek met diverse configuraties. Houdt in ieder geval de opties open.
De Enyaq heeft geen concurrenten toch?....😂😂😂ManiacScum schreef op maandag 15 februari 2021 @ 16:57:
Woensdag proefritje in een Enyaq concurrent..... komt ineens heel gelegen gezien de problematiek met diverse configuraties. Houdt in ieder geval de opties open.
Hehe dat laat ik na de proefrit wel wetenDuncan78 schreef op maandag 15 februari 2021 @ 18:04:
[...]
Ben benieuwd welke concurrent het gaat worden
Op het gebied van miscommunicatie en onduidelijkheid ben ik het volledig met je eensgoetfoud schreef op maandag 15 februari 2021 @ 19:25:
[...]
De Enyaq heeft geen concurrenten toch?....😂😂😂
[ Voor 38% gewijzigd door ManiacScum op 15-02-2021 19:51 ]
VW iD.4??Duncan78 schreef op maandag 15 februari 2021 @ 18:04:
[...]
Ben benieuwd welke concurrent het gaat worden
wat ik in elk geval weet is dat LIB staat voor "Leveranciers Informatie Bulletin" en VIP voor "Voertuig Informatie Portaal".vinom schreef op maandag 15 februari 2021 @ 16:07:
Ik denk dat deze screenshot rechtstreeks van PON naar de dealers is, aangezien er termen in staan die ik niet ken. LIB, CST, VIP.
All Electric met Vaillant 105/6 & 300L boiler | 10.700wP | Skoda Enyaq & Fiat 500E | WARP vvw | Homewizard | Zonneplan Nexus 20 kWh
Grappig hier staat bij trekgewicht.Simply1337 schreef op maandag 15 februari 2021 @ 11:07:
Wisten jullie dit, er zijn enkele verschillen tussen de IV60 en 80 en die best interessant zijn onderhuids.
Brake – front
IV60: disc brakes with inner cooling, with single-piston floating caliper
IV80: disc brakes with inner cooling, with two-piston floating caliper
Drag coefficient cw
IV60: 0.262
IV80: 0.267
https://cdn.skoda-storyboard.com/2020/08/TD-ENYAQ-iV-en.pdf
19-01-2021
Max. trailer load with brakes – 8% 1200 kg
Ook de snelheid van 0 tot 100 is nu nog maar 1 tiende met de 80 versie.
[ Voor 5% gewijzigd door mibkiller op 15-02-2021 20:20 ]
Heerlijk he, dat knackebrod taaltjeiRbn schreef op maandag 15 februari 2021 @ 20:16:
YouTube: Skoda Enyaq iV - Skoda Malmö Alweer een nieuw filmpje :-)
All Electric met Vaillant 105/6 & 300L boiler | 10.700wP | Skoda Enyaq & Fiat 500E | WARP vvw | Homewizard | Zonneplan Nexus 20 kWh
- Ford Mustang Mach E
- BMW ix3
- wie vult hem verder aan
- XV40 Recharge- VW ID.4
- Ford Mustang Mach-E
- BMW iX3
- Nissan Ariya (pas eind 2021)
- Polestar 2
- Kia e-niro
- Hyundai Kona
- Tesla Model Y
[ Voor 36% gewijzigd door WhyTea op 16-02-2021 13:28 ]
Dat is nogal ruim afgerond.
Volvo V40 Recharge is vanaf 55.495 euro en de iV80 (want vergelijkbaar qua accu) is 47.780 dat maakt 16% verschil.
Ik heb het uitgerekend voor een ruim uitgeruste 80 en de Volvo de zelfde specs gegeven. Toen kwam ik op 39% verschil uit. 71k versus 51k. Maar Volvo heeft kleinere koffer, kleinere range, kleinere display, maar wellicht wel betere geluidsinstallatie. Misschien had die ook paar extra opties vanwege de paketten.ManiacScum schreef op maandag 15 februari 2021 @ 21:26:
[...]Dat is nogal ruim afgerond.
Volvo V40 Recharge is vanaf 55.495 euro en de iV80 (want vergelijkbaar qua accu) is 47.780 dat maakt 16% verschil.
Ja range is minder maar dat was niet het punt in je bewering.WhyTea schreef op maandag 15 februari 2021 @ 21:34:
[...]
Ik heb het uitgerekend voor een ruim uitgeruste 80 en de Volvo de zelfde specs gegeven. Toen kwam ik op 39% verschil uit. 71k versus 51k. Maar Volvo heeft kleinere koffer, kleinere range, kleinere display, maar wellicht wel betere geluidsinstallatie. Misschien had die ook paar extra opties vanwege de paketten.
51K Skoda en 71K Volvo verschilt nogal in uitrusting dan of het is een iV60 Skoda.
Ennihoe, de XC40 zoals ik hem heb samengesteld vergelijkbaar met mijn offerte op de Enyaq verschillde net 5K.
Het grote voordeel van de XC40 vind ik Android Auto. Verder is de auto echt ruim genoeg voor mijn gebruik.
Waar het niet dat deze veel duurder is in de lease.
Android Auto is toch ook beschikbaar op de Enyak?Het grote voordeel van de XC40 vind ik Android Auto. Verder is de auto echt ruim genoeg voor mijn gebruik.
Waar het niet dat deze veel duurder is in de lease.
Vreemd dat het verschil maar 5K zou zijn maar dat de lease veel duurder is, gezien de traditioneel beter herverkoopwaarde van Volvo.
Android auto werkt ook in de Enyaq....ManiacScum schreef op maandag 15 februari 2021 @ 21:47:
[...]
Ja range is minder maar dat was niet het punt in je bewering.
51K Skoda en 71K Volvo verschilt nogal in uitrusting dan of het is een iV60 Skoda.
Ennihoe, de XC40 zoals ik hem heb samengesteld vergelijkbaar met mijn offerte op de Enyaq verschillde net 5K.
Het grote voordeel van de XC40 vind ik Android Auto. Verder is de auto echt ruim genoeg voor mijn gebruik.
Waar het niet dat deze veel duurder is in de lease.
Edit: bij Volvo is Android het besturingssysteem om alles te bedienen in de auto, het hart laat maar zeggen. Dat gaat wel iets verder dan Android Auto zoals we dat in de meeste auto's kennen.
[ Voor 58% gewijzigd door vinom op 15-02-2021 22:20 ]
Nee, ik vergelijk een iv80 met schuifdak, trekhaak, donkere ruiten, lederen zetels, rijassistentie, 19" velgen, verstelbare zetel, omkeerbare mat voor de koffer. met een de Volvo XC40 Recharge (weliswaar AWD en 360° camera). De volvo kost 71.155 € incl. btw, waar de Enyak op 51.490€ komt, weliswaar met de korting van 1.500€ die in BE momenteel geldig is.ManiacScum schreef op maandag 15 februari 2021 @ 21:47:
[...]51K Skoda en 71K Volvo verschilt nogal in uitrusting dan of het is een iV60 Skoda.
Zie de configuratie: https://www.volvocars.com...e&s=26JKDKP&recharge=true
Of mis ik iets?
Ja je mist het feit dat 80% hier de Nederlandse prijzen vergelijkt. Dezelfde configuratie in NL kost circa 62K voor de Volvo en als ik dst vergelijk met mijn offerte voor de Skoda is het verschil zelfs nog kleiner dan 5K.WhyTea schreef op maandag 15 februari 2021 @ 22:22:
[...]
Nee, ik vergelijk een iv80 met schuifdak, trekhaak, donkere ruiten, lederen zetels, rijassistentie, 19" velgen, verstelbare zetel, omkeerbare mat voor de koffer. met een de Volvo XC40 Recharge (weliswaar AWD en 360° camera). De volvo kost 71.155 € incl. btw, waar de Enyak op 51.490€ komt, weliswaar met de korting van 1.500€ die in BE momenteel geldig is.
Zie de configuratie: https://www.volvocars.com...e&s=26JKDKP&recharge=true
Of mis ik iets?
Ik weet niet waarom de verschillen tussen Belgie en Nederland zo groot zijn maar dat is eigenlijk ook niet relevant.
Nota bene de vanafprijs van de XC40 is on Belgie 62.900 en 55.495 in Nederland. Dat verklaart een hoop.
Om het plaatje compleet te maken in België is de vanafprijs van de Skoda Enyaq iv80 43.300 euro en in Nederland is dat 47.780 euro.
Bijzondere prijsontwikkelingen om eerlijk te zijn.
[ Voor 11% gewijzigd door ManiacScum op 15-02-2021 22:58 ]
Hmmm,... op zich wel interessant om weten. Dank voor de toelichting. Maar wel vreemd, want de Volvo XC40 Recharge is dan ook nog eens 'made in Belgium'.ManiacScum schreef op maandag 15 februari 2021 @ 22:41:
[...]Bijzondere prijsontwikkelingen om eerlijk te zijn.
De Enyaq sprak me met zijn design, uitstraling en afwerking meteen aan.
De optie crystal face stond boven aan mijn lijst, maar ja gezien de onzekerheid en nu niets eens meer mogelijk om te bestellen volgens de dealer en geen garantie dat de auto nog in 2021 geleverd wordt is deze dan maar geschrapt. 🥺
Veel gelezen op dit forum en daarop mijn keuzes gemaakt en offerte aangevraagd en toen ingediend bij de wpb, maar de configuratie zoals ik hem had viel boven het lease bedrag.
Dus opnieuw alles op een rijtje gezet en van een IV80 naar een IV60 gegaan omdat 95% van mijn ritten onder de 200km zijn en omdat er tegenwoordig toch bijna overal oplaad mogelijkheden zijn is dit voor mij wel te doen.
En anders onderweg maar een extra bak koffie een een broodje weg werken bij een snellader.
Nieuwe offerte aangevraagd en ingediend, en vandaag de papieren van de lm gekregen of de auto zo is zoals ik hem wil en direct en wpb doorgegeven dat hij zo besteld mag worden.
De Enyaq komt via van mossel en in een eerdere offerte stond leverweek 41, dus nu ff afwachten als de lm de auto bij van mossel heeft doorgeven wat het wordt.
Als hij nog maar geleverd wordt in 2021 ivm de bijtelling.
Dus er kan er weer een aan de lijst toegevoegd worden 😃
Enyaq IV60
Quartz Grey
Betria 21 inch
Lounge
Comfort
Assistentie Plus
Klimaat Plus
Family
Sport
Licht
Infotainment plus
100kw oplaadmogelijkheid
360 graden areaview
Elektrisch inklapbare trekhaak
Panoramadak
Zo nu kan het lange wachten beginnen maar een mooi vooruit zicht 🤪
Denk dat ik mijn bestelling maar gaan aanpassen
Ik ga naar een andere werkgever en probeer mijn huidige bestelling mee te nemen. Maar als ik deze zie dan overweeg ik hem toch opnieuw te bestellen...
Is er al meer info bekend?
Edit: Niet heel veel anders dan te bestellen vanaf dit voorjaar..
https://www.autoweek.nl/a...n=rssfeed#comments-722385
[ Voor 7% gewijzigd door BaZZeHH op 16-02-2021 09:26 ]
De productiesloten voor 2021 zijn nu al zo goed als op toch? In week 25 is de kans op levering in 2021 nihil lijkt me.Maarten707 schreef op dinsdag 16 februari 2021 @ 10:02:
Stel dat je wacht ivm sound system en crystal face tot week 25 dan ga je dus het nieuwe modeljaar in. Dat kan interessant zijn of juist niet. Enerzijds betekent het vaak een prijsverhoging, anderzijds kunnen er ook nieuwe pakketten komen, zoals bijvoorbeeld een veelal gunstige ‘business edition’. En dan zorgen dat je hem nog dit jaar krijgt ivm bijtelling. (al is het later voor je inruil wellicht beter als hef 2022 is ipv 2021)
Tesla Model 3 | LR AWD | 2019 - Tesla Model Y | Performance | 2023
Mijn dealer gaf aan dat zowel IV als 80 er op moeten blijven staan omdat het een elektrisch voertuig is. Ik dacht dat anderen gehoord hadden dat alleen IV er op moest blijven staan toch?A3-D schreef op maandag 15 februari 2021 @ 14:09:
[...]
Alle merk en type aanduidingen gaan er bij mij standaard vanaf. Ook de dealersticker op de achterruit en een neutrale kentekenplaat is door de leasemaatschappij doorgegeven aan de dealer die de auto straks gaat afleveren. Ik hou zelf enorm van symmetrie en dat wordt met de aanduiding volledig teniet gedaan. Het ronde Skoda logo mag er wel op blijven staan
Ik begreep gisteren van mijn dealer dat ze nog een aantal slots vrij hebben voor dit jaar maar dat ze verwachten dat zodra de auto als demo beschikbaar is, de slots in enkele weken gevuld zijn.Inspired schreef op dinsdag 16 februari 2021 @ 10:06:
[...]
De productiesloten voor 2021 zijn nu al zo goed als op toch? In week 25 is de kans op levering in 2021 nihil lijkt me.
All Electric met Vaillant 105/6 & 300L boiler | 10.700wP | Skoda Enyaq & Fiat 500E | WARP vvw | Homewizard | Zonneplan Nexus 20 kWh
Hmm. Zou het kiezen voor de 80X nog een shortcut kunnen zijn? Dat is niet zomaar een variant op de 80, want ook met 2 motoren ipv 1. Dus dat is misschien een andere rij. (kost wel wat range)Inspired schreef op dinsdag 16 februari 2021 @ 10:06:
[...]
De productiesloten voor 2021 zijn nu al zo goed als op toch? In week 25 is de kans op levering in 2021 nihil lijkt me.
[ Voor 17% gewijzigd door Maarten707 op 16-02-2021 12:54 ]
In het gesprek gevraagd wat de situatie zou zijn als ik hierom zou afzien vande auto. Dealer gaf aan dat dit geen probleem was, dit kan afgezegd worden bij de importeur zolang er nog geen productieslot is. DIt productieslot is er pas als finale configuratie wordt opgegeven. Nou had ik geen haast, week 30 is prima voor mij en voorlopig staat op week 28.
Echter, het biedt wel de mogelijkheid om alsnog wat anders te kiezen. Er komen ook steeds meer ruime hybride auto's uit zoals de Tarraco, Hyundai, etc. Daarnaast is die Sportline ook wel heel mooi, ik vind de chromen randen van de 80 het minste aan de hele auto. Weer ff keuzestress dus
Nee (ik het durf het bijna niet te zeggenknirrebir schreef op dinsdag 16 februari 2021 @ 09:36:
@FJP84 configuratie nieuwe stijl bedoel je i.v.m. eerdere berichtgeving m.b.t. skoda sound system?
Met grote interesse heb ik het forum doorgelezen en mede hierdoor de volgende bestelling bij de leasemaatschappij ingediend.
Škoda Enyaq iV 60
- Arctic Silver Metallic
- Lichtmetalen velgen Antraciet Regulus 19" 235/55/R19
- Chromen dakrailing, raamomlijsting en grille
- Suite Zwart
- Panoramadak
- Assistentie plus
- Comfort Plus
- Sport
- Infotainment Plus
- Klimaat Plus
- Licht
- 360 graden area view
- Elektrisch verstelbare bestuurdersstoel met geheugenfunctie
- Family
- Transport
- Elektrisch inklapbare trekhaak
- 100 kW oplaadmogelijkheid en toegang tot Ionity netwerk
- Skoda Soundsystem
Kan ook met vierwielaandrijving geleverd worden.
[ Voor 16% gewijzigd door Amersfoort op 16-02-2021 17:18 ]
Ik heb zo'n vermoeden dat de Sportline niet meer in 2021 geleverd gaat wordenAmersfoort schreef op dinsdag 16 februari 2021 @ 17:14:
Mailing van Skoda over de Sportline: https://www.skoda.nl/nieu...t-met-sportieve-sportline .
Kan ook met vierwielaandrijving geleverd worden.
Kreeg vandaag bericht n.a.v. een aantal vragen van mijn kant dat men voorloopt met de productie maar dat men nog niet weet wat de gevolgen zijn voor mijn bestelling.
Verder is me verteld dat de test auto's waar dus ook daadwerkelijk mee gereden mag worden verwacht worden vanaf week 14 (week van 5 april)!!!!
Loopt men nu voor of achter, want testauto in april lijkt wat later dan verwacht.goetfoud schreef op dinsdag 16 februari 2021 @ 17:46:
Om levertijden issues nog eens aan te kaarten.....
Kreeg vandaag bericht n.a.v. een aantal vragen van mijn kant dat men voorloopt met de productie maar dat men nog niet weet wat de gevolgen zijn voor mijn bestelling.
Verder is me verteld dat de test auto's waar dus ook daadwerkelijk mee gereden mag worden verwacht worden vanaf week 14 (week van 5 april)!!!!
Voor wie er eerder eentje bestelde zonder wordt het (gratis) toegevoegd om de levering niet te vertragen, want productie zonder navigatie verschuift anders naar Oktober.
Lijkt er dus op dat test auto's later zijn maar dat productie dusdanig goed verloopt dat mogelijk eerder geleverd kan worden.FJP84 schreef op dinsdag 16 februari 2021 @ 17:48:
[...]
Loopt men nu voor of achter, want testauto in april lijkt wat later dan verwacht.
Dus men zou dan inderdaad voor en achter lopen....2 verschillende zaken ook.
Denk dat men met name benieuwd is wanneer modeljaar 2022 ingaat en wat er dan wel-niet mogelijk is qua opties en wat wel-niet verplicht is.
YouTube: Skoda NEW Enyaq 2021 in 4K IV80 Artic Silver Metallic 21 Inch Betria...
Dank voor het delen. Wordt er wel een beetje..
zumba
Ik heb werkelijk waar geen idee. Ik heb het doorgegeven aan de leasemaatschappij en zij zouden het doorgeven aan A-Point. Wat wel of niet kan zie ik dan wel bij de aflevering. Ik kan het er zelf ook nog vanaf halen als het geplakt is. Een föhn en wat visdraad doen wonderen. Je bent Tweaker of niet?Bloemersmaborg schreef op dinsdag 16 februari 2021 @ 12:05:
[...]
Mijn dealer gaf aan dat zowel IV als 80 er op moeten blijven staan omdat het een elektrisch voertuig is. Ik dacht dat anderen gehoord hadden dat alleen IV er op moest blijven staan toch?
EV Skoda Enyaq | cv Wallbox Pulsar Plus V6.7.26 | PV 4720WP Zuid | PIB 2 x Marstek Venus E 5.12 kWh V154 - CT003 V117 | Landis+Gyr E360 SMR5.0 | Tibber
Gekke regel trouwens, want ze houden natuurlijk op kenteken al bij welke auto’s elektrisch zijn. En als je van achter in de prak zit is het ook zoeken naar de IV letters natuurlijk 😅
Da's de mijne! Bekleding en al :-). Maakt het wachten niet gemakkelijker. Dank voor het delen.
Nou heb ik er ook geen verstand van hoor, maar ik kan me voorstellen dat ze daar in het buitenland niet zo veel aan hebben. Weet niet welke kentekengegevens binnen Europa standaard gedeeld worden..Bloemersmaborg schreef op dinsdag 16 februari 2021 @ 20:32:
Gekke regel trouwens, want ze houden natuurlijk op kenteken al bij welke auto’s elektrisch zijn. En als je van achter in de prak zit is het ook zoeken naar de IV letters natuurlijk 😅
Kreeg ook vandaag de mail van de dealer en een telefoontje erachteraan over de Sportline.ManiacScum schreef op dinsdag 16 februari 2021 @ 17:41:
[...]
Ik heb zo'n vermoeden dat de Sportline niet meer in 2021 geleverd gaat worden
Word bestelbaar zodra de 1e Enyaqs in Nederland worden geleverd volgens hun zou ik 6 weken van mijn levertijd inleveren. Dus in plaats van week 21 levering week 27 voor een Sportline.
Zwarte grill omlijsting is wel bruut zo. Ik beplak ze al een jaar zo bij Skoda.
Keuzes keuzes.
Zeker het overwegen waard. Heb nu een levertijd staan van week 24, mogelijk 6 weken erbij is te overzien.Ccreator schreef op dinsdag 16 februari 2021 @ 21:39:
[...]
Kreeg ook vandaag de mail van de dealer en een telefoontje erachteraan over de Sportline.
Word bestelbaar zodra de 1e Enyaqs in Nederland worden geleverd volgens hun zou ik 6 weken van mijn levertijd inleveren. Dus in plaats van week 21 levering week 27 voor een Sportline.
Zwarte grill omlijsting is wel bruut zo. Ik beplak ze al een jaar zo bij Skoda.
Keuzes keuzes.
Vind vooral die nieuwe kleur (donkerblauw/grijs) er mooi uitzien in combinatie met andere bumpers en zwarte accenten.
Maar ben ook tevreden met mijn huidige keuze hoor. Dus sluit me aan bij keuzes keuzes
[ Voor 6% gewijzigd door Duncan78 op 16-02-2021 21:57 ]
De demo's om proef te rijden komen ook later en er was bericht over problemen met chips, voor mij zaken dat qua productie en hoeveelheid geproduceerd er mijn inzien geen duizenden gereed zijn.
Dan nog hopen werkelijk levering in 2021 (lijkt het geval wat anderen posten), maar mag je van bijvoorbeeld leasemaatschappij wijzigen of niet.
Straks zelfde discussie voor business uitvoeringen of skoda vind dat door keuzes interieur hier al invulling aan is gegeven.
[ Voor 6% gewijzigd door knirrebir op 16-02-2021 23:01 ]
[ Voor 9% gewijzigd door knirrebir op 17-02-2021 07:30 ]
Ga er toch echt maar vanuit dat er al duizenden geproduceerd zijn. Alleen nog geen bestelde configuraties voor klanten.knirrebir schreef op dinsdag 16 februari 2021 @ 22:36:
@jdbiggelaa wie zegt dat ze al geproduceerd zijn, nergens foto's gezien of iets anders (bv enyaq op transport wagens).
De demo's om proef te rijden komen ook later en er was bericht over problemen met chips, voor mij zaken dat qua productie en hoeveelheid geproduceerd er mijn inzien geen duizenden gereed zijn.
In alle landen zullen er immers test auto's bij de dealers moeten komen. Tevens worden de 'voorraad' auto's al geproduceerd.
/f/image/m2Nlryd2GqmcZQ9tSLi1VJGw.png?f=fotoalbum_large)
[ Voor 4% gewijzigd door Amersfoort op 17-02-2021 09:45 ]
Sportief wordt hij zeker zo! Ben zeer benieuwd naar de prijs en wanneer je deze uitvoering kan bestellen.Amersfoort schreef op woensdag 17 februari 2021 @ 09:42:
Nog wat meer Sportline foto's. Zie ook YouTube video https://youtu.be/xzxD9KbiWhw
[Afbeelding]
[Afbeelding]
![]() | ![]() |
EV Skoda Enyaq | cv Wallbox Pulsar Plus V6.7.26 | PV 4720WP Zuid | PIB 2 x Marstek Venus E 5.12 kWh V154 - CT003 V117 | Landis+Gyr E360 SMR5.0 | Tibber
Netjes! Bij welke dealer heb jij besteld?A3-D schreef op woensdag 17 februari 2021 @ 11:14:
Zojuist een keurige mail ontvangen dat er een persoonlijke Skoda pagina is aangemaakt (honeymoonnet) waarop de verwachte afleverweek 30 wordt vermeld. Nog "maar" 164 dagen wachten....
[Afbeelding] [Afbeelding]
Gezien de foto's vermoed ik A-Pointgoetfoud schreef op woensdag 17 februari 2021 @ 11:21:
[...]
Netjes! Bij welke dealer heb jij besteld?
Dit topic is gesloten.
![]()
Vragen / discussies rondom laden & laadpalen horen in de volgende topics:
Het grote "thuis laden van je EV" topic. / [EV] Openbare laadpalen, laadpassen en providers - Deel 2
:strip_exif()/f/image/DrgkDrbBzTWZsqtyvo47YkFs.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/r0tQkzsbjdyiJdwCX85T09VZ.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/Bt39EvzUahdgM55Vx6vEuAkk.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/18lBSKraHdbSTvhxbTdDtlaW.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/AfG6ZKZ1ZPvdIkIVKrjOcdJs.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/DVq4cyJ4sCTxk7fmFkbwNwQI.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/Ph8POXhEbNGPfH7ESkammQhL.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/FeWViuo7MaLJ49nwDpxVtoS0.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/uykkZKtUtTOBNrHDIlPRXFD6.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/b0fu3Q3YuI0YIaqcQFCRUqb6.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/tzQsTIYY8p7UZQYoBgYRLvxA.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/jylqhf0xDnh1VXObrIwRHsnd.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/UkiaOJKRiLixderFivWzWJF7.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/lyGY1PjqNFht1m6xTML4oGqc.jpg?f=fotoalbum_tile)
:strip_exif()/f/image/jUkOYnQKJn7mkbE1wGYexNeq.jpg?f=fotoalbum_tile)