Net geüpdatet en het idee is leuk en welkom maar ergens gaat er iets fout met de data. Ik denk dat dat ergens tussen de 15 min interval van data vanuit in mijn geval growatt en de 5 mij data interval van de grafiek stroomverbruik komt.
Dit is van vandaag en gezien in met barstende koppijn op bed lig weet ik dat er niets gebruikt wordt. Dus dat piek verbruik is dan ook fout. Ik vermoed dat dit dus komt door dips in de opwekking.
Hieronder 2 afbeeldingen van gisteren waar in de ochtend veel wolken waren en ik niets aan het gebruiken was buiten de gewone golfjes van de koelkast en vriezer om.
Je ziet duidelijk een overeenkomst tussen tijdelijke schaduwvorming en onrealistisch eigen verbruik uit de panelen. Dat wattage is gegarandeerd niet gebruikt namelijk maar door een periode van 3x zo lang te nemen kan je daar wel op terecht komen. Want rond de 300 watt als toevallig de koelkast en de vriezer gelijk aanspringen is niet vreemd. Ik vermoed dat die bijna 1200 vandaag dan ook met ontdooien van 1 van de 2 is want dat is een 100 watt hoger als standaard gebruik. Maar dan had het rond de 400 moeten zitten en niet rond de 1200.
De data sets van 15 minuten lijken dus echt te lang om met deze functie een goede grafiek weer te geven. Maar dat was met de zonnepaneel weergave ook al het geval gezien er data binnen kwam uren nadat de omvormer al uit was. Misschien kan de manier waarop de grafiek afgerond wordt iets aangepast worden? Misschien is een grafiek zonder "smoothing" toch een beter alternatief voor sommige grafieken. Het ziet er misschien wel minder gelikt uit maar als het overzicht er beter van wordt. Of misschien is het zo simpel als voor deze grafieken 3x 5 minuten samen te voegen net als die van de zonnepanelen en zo weer te geven? Misschien geeft dat een correcte afspiegeling?
Al kloppen de nummers (linksboven) wel. Als ik het zelf na reken klopt het prima voor de gehele maand.
Oh en als top wens voor nieuwe functies is dat mij mij toch wel dat ik op de grafiekjes kan klikken voor moment data zonder eerst naar een andere pagina te hoeven en mijn scherm moet draaien.
Edit:. Voor het totaal beeld even de data van growatt zelf toegevoegd voor de wolken weergave (data is per 5 minuten)
Gisteren:
Vandaag:
[
Voor 19% gewijzigd door
computerjunky op 12-04-2023 14:27
]