Player1S schreef op woensdag 3 juni 2020 @ 18:17:
[...]
Als jij het white privilege zo weg zet ben jij onderdeel van het probleem.
White privilege is tig gewapende blanke terroristen die er mee weg komen een regeringsgebouw te bezetten terwijl een ongewapende donkere Amerikaan bruut vermoord word door agenten
Goh, wat verrassend: you're either with us or against us.
Ofwel: je onderwerpt je aan de religie die dit onderwerp geworden is, of je bent het probleem. Geen wonder dat blm en consorten niets voor elkaar krijgen. Als je boodschap zo extreem is dan ben je geen haar beter dan de racisten zelf.
De mening die jij tentoon stelt is letterlijk een religie geworden. Laat ik nu net een intense haat hebben voor alle religie. Dus, veel plezier in je sekte; ik doe er niet aan mee.
PS. Als het je gerust stelt: van mij mogen ze zowel blanke als zwarte terroristen overhoop schieten.
Yeah right. Want twee mensen die exact van hetzelfde beschuldigd worden krijgen een andere aanklacht aan de broek? Of nee, de rechter gaat zeggen 'weet je wat, jij bent zwart, laat ik jou maar eens een zwaardere straf geven!'
Natuurlijk doet 'ie dat niet. Wat een onzin. Sowieso is dit een tweet ( geen bron) zonder enig bewijs, is het incidenteel en bewijst het geen patroon.
Het enige wat je hier wel uit kan halen is dat het waarschijnlijk een goed idee is om toegang tot de rechter te garanderen, en het public defender-systeem te vergroten ( want dat is in de VS nogal overbelast, en hier ook.) Op die manier zorg je ervoor dat financiele ongelijkheid niet zorgt voor ongelijke straffen.
Enig bewijs dat huidskleur het verschil maakt staat er niet in die tweet; dat is dus gewoon een onderbuikgevoel.
Dus er was een incident, iemand kreeg een stomp, heeft daardoor een fobie voor de politie ontwikkeld en dat is het bewijs voor white privilege?

Kom op hee. Je bent aan het vechten en dan verbaast het je dat je in elkaar getrapt wordt? Dan moet je beter leren vechten of helemaal niet vechten.
( Het argument dat de latino voorin mocht zitten in het busje getuigt ook niet bepaald van racisme; zijn latino's blank?)
Het gebeurt ook in Nederland, o.a. bij de politie. Een paar jaar geleden is het in het nieuws geweest, over hoe veel vaker allochtonen worden aangehouden in eenzelfde situatie.
Misschien helpt het om minder misdaden te plegen?
Incompetentie van de overheid is niets nieuws, noch bewijs van racisme. Als bepaalde groepen vaker fraude plegen moeten die groepen inderdaad beter in de gaten gehouden worden dan andere groepen. Als die groepen dat niet willen, moeten ze geen fraude plegen.
Het enige wat ik hier zie is een heleboel zelfmedelijden. Mensen, het leven is hard. Da's hardstikke kut voor iederen. Als je het niet bevalt is dat dikke pech, maar niemand gaat dat veranderen.
Bestaat racisme? Ja.
Lijkt racisme redelijk ingebouwd te zijn in de Amerikaanse samenleving? Ja.
Hebben de twee reacties waar ik op reageer ook maar de kleinste hoeveelheid bewijs daarvoor? Nee.
Worden alleen zwarten gediscrimineerd? Nee.
Was de arrestatie van Floyd een fiasco? Ja.
Gejank over 'privilege' en 'ik ben bang voor de politie omdat ze me een keer om m'n bek geslagen hebben nadat ik een ander op de bek sloeg' zijn geen argumenten en vertroebelen alleen maar de discussie door het over gevoelens te hebben in plaats van objectieve feiten.
( En bovenstaande is nu exact de reden dat de meeste mensen zich afkeren van de groepen die claimen wat aan racisme te willen doen; constante beschuldigingen, drogredeneringen, passief-aggressieve instellingen, inflexibiliteit; het zorgt er allemaal voor dat welwillende mensen de neiging hebben om 'weet je wat, laat maar lekker' te denken.)
Als men nu eens met een weloverwogen, genuanceerd, goed geschreven verhaal zou komen, gebaseerd op onderzoeken, zonder emotie erin, zonder beschuldigingen, zonder de 'if you're not with us you're against us'-mentaliteit, dan zouden we misschien nog wel eens iets bereiken. Maar niet op deze manier.