Qwerty-273 schreef op woensdag 31 januari 2024 @ 21:46:
[...]
Het aantal huishoudens vs woningen is eigenlijk steeds dichterbij elkaar komen te liggen. In tegenstelling wat er hierboven wordt beweerd dat er meer huishoudens zijn (of ten minste op hoe ik de zin lees). In de jaren 60 waren er 300 duizend meer huishoudens dan woningen (dus woonde men gewoon bij elkaar met meerdere huishoudens in één huis - niet vanwege willen, maar vooral vanwege geen andere mogelijkheden). Nu is dat verschil van huishoudens en woningen nog slechts 77 duizend. Nog steeds wonen meerdere huishoudens samen in één woning. Maar dat zijn er wel een stuk minder. (de stijging van huishoudens loopt dus eigenlijk minder snel dan de snelheid waarmee woningen beschikbaar komen).
Het artikel noemt een heel stuk met kanttekeningen die belangrijk zijn om deze cijfers goed in perspectief te kunnen zien.
Interessante cijfers, ik weet niet of het helemaal mijn strekking omvat. Ik zie gewoon (maar mijn blik is natuurlijk beperkt) diverse single moeders en vaders die dus allebei "alleen" een appartement of zelfs rijtjeshuis bezetten. Uiteraard met kamer voor ieder kind dat braaf heen en weer geschoven wordt ieder weekend/door-de-week.
Jouw cijfers gaan over de verhouding tussen huishouden en bestaande woningen, maar als er slechts een verschil is van 77 duizend.... dan is er toch geen krapte meer (of veel minder krapte)?
Mis ik iets en is het tekort waarvan ik dacht (ja wederom een niet onderbouwt nummer van mij) dat het minimaal 300.000 woningen is al opgelost? Is het plan om het komend decennium 1.000.000 woningen te bouwen niet meer nodig?
Ik heb het hele artikel niet gelezen (te veel tekst zo laat op de avond), maar ik zag dat er bij de cijfers diverse kanttekeningen zijn alsmede interpretaties, enquêtes en extrapolaties. Daarnaast losse definities van zowel huishouden als woning.
Dus mja, het is van het CBS, maar het zijn allerminst harde cijfers. Dus of het nou een goed beeld geeft? Ik ben eigenlijk geneigd om te zeggen van niet (maar dat is weer mijn mening)
Ik ben het verder absoluut eens met je dat er veel meer gebouwd moet worden, en inderdaad in het betaalbare segment voor starters en senioren. Echter is betaalbaar inmiddels een lastig doel, er gaat niemand geld bijleggen om iets te bouwen, net zoals niemand wil betalen (geld toeleggen) voor de verhuur van een woning.
Men roept dat het moet gebeuren, maar puntje bij paaltje willen ze ook dat het gratis gebeurt. Ik zie het een beetje als bij de aanvang van de pandemie. OMG we komen ziekenhuizen te kort, er is te weinig capaciteit we hebben meer SEH nodig, meer medisch personeel. Kom we gaan aan de slag.
Nu 4 jaar verder is nog steeds niks gebeurd, geen uitbreiding, personeel dat wegvlucht en eerder dat er nog meer ziekenhuizen sluiten. Ondertussen groeit de bevolking wel door.