President schreef op vrijdag 21 februari 2020 @ 08:51:
De grootste grap vind ik toch altijd hoe de overheid vertelt hoeveel beter het wordt en hoeveel iedereen meer gaat verdienen en overhouden, maar dan komt er toch steeds weer slecht nieuws op slecht nieuws... Waarbij de politiek dan steeds weer verbaasd reageert...
Het is puur theater, en de politiek doet het al zo lang als ik me kan herinneren: zeggen dat het volgend jaar beter wordt, alvast met de eer strijken voordat er iets gebeurt, en als puntje bij paaltje komt hoor je ze niet meer als blijkt dat alles toch duurder wordt.
Nog veel erger is dat het overgrote deel van energie- en transportkosten bestaat uit belasting. De overheid is nu met subsidies bezig mensen te overtuigen over te stappen op iets duurders. Of het nou om zonnepanelen of elektrische auto's gaat: de kostprijs is hoger dan de conventionele opties. Door subsidies lijkt dat anders, maar uiteindelijk zal de overheid toch dezelfde (of waarschijnlijk hogere) belastinginkomsten willen hebben. Uiteindelijk heb je dan zowel een systeem met duurdere kostprijs, als de torenhoge belastingen waarmee Nederland tot de wereldtop behoort.
Dat is ook de reden waarom je energierekening jaarlijks stijgt, ook als je jaarlijks minder verbruikt.
Daarom snap ik ook niet waarom bij fiscale aanpassingen voor zakelijke lease de huidige gebruikers altijd voor 5 jaar op de oude voet door mogen gaan. Als je zelf een auto koopt krijg je wel met belastingveranderingen te maken, waarom zou de leaserijder dat dan niet hoeven?
Ik ben overigens wel heel benieuwd wat er met de waarde van EV's gaat gebeuren over een jaartje of 4, als de markt totaal overspoeld gaat worden met tweedehands EV's uit de lease.
Gewoon, net als de PHEV en ecodiesels: de export in! Gek genoeg wil de politiek dat nu voorkomen, terwijl het voor het mondiale klimaat natuurlijk helemaal niet uitmaakt waar op aarde die (zuinige?) auto rondrijdt.
Die hele hype van elektrische auto's gaat compleet voorbij aan de miljoenen mensen die een auto met een dagwaarde van 500 tot 3000 euro rijden.
Wat energiebedrijven betreft vrees ik de overgang naar aanbodgestuurd i.p.v. vraaggestuurd veel meer. Want dat zal uiteindelijk zijn waar het op neerkomt met slimme meters en fluctuerende opwekking.
Sterker nog: ik zou graag zien dat fossiele auto's wat meer adverteren met tankinhoud: i.p.v. het aantal kWh op de achterkant te zetten kan daar dan het aantal liter staan. Uiteindelijk blijft het toch gewoon een verlengstuk, maar de steeds kleinere cilinderinhoud achterop zetten staat niet stoer meer, dus gaat het nu om een hoog getal. Volvo en Audi hebben zelfs hun eigen eenheid verzonnen om maar iets achterop te kunnen zetten.
Doordat de range niet wordt geadverteerd zit daar bij fossiele auto's geen concurrentie in. Het lijkt me heerlijk om een 200 liter tank te hebben: ideaal om wat verder om te rijden naar een plaats met minder hoge brandstofbelasting, en ideaal om niet elk moment aan de pomp te staan.
Nu het toch over elektrisch rijden gaat moet me iets van het hart: het valt me op dat Tesla's de meest smerige auto's zijn die er rondrijden! Niemand koopt een auto van 80k om hem vervolgens niet te wassen, dus vrijwel alle ongewassen nieuwe auto's moeten leaseauto's zijn. Maar Tesla's spannen de kroon, ze zijn vrijwel allemaal pikzwart aan de achterkant. Ik kan me alleen bedenken dat dat komt door de lage bijtelling: mensen kiezen die auto alleen om zo weinig mogelijk te betalen, en willen er verder totaal geen kosten of werk aan hebben.
Ik had er vorige maand eentje op mijn trekhaak. Ik stond stil, de weg liep iets naar beneden, en hij was even iets achter zich aan het pakken. Beter zo dan andersom: Tesla deuken zijn duur, mijn trekhaak mogen ze gratis tegenaan rijden.
Hoe slimmer de auto, hoe dommer de bestuurder.