Ik ben vanochtend over gezet van Odido naar Freedom. Internet had ik zo weer werkend via mijn eigen OPNSense router.
Alleen de televisiedecoder werkend krijgen heeft meer voeten in de waarde. Ik had
https://github.com/bartschermer/Freedom-IPTV-with-OPNsense deze al gevonden. Ik krijg het alleen niet werkend.
En geen idee of het te maken heeft met dat die tutorial 5 jaar oud is. Ik krijg alleen twee hele andere default routes op de WAN_IPTV interface ( 2 100.x adressen ).
Ik dacht in eerste instantie dat mijn Ubiquiti switch IGMP niet goed door gaf. MIjn OPNsense machine heeft 4 poorten waarvan maar 2 bezet, dus ook zonder switch getest en rechtstreeks op igb2 alles geconfigureerd, maar hier krijg ik de exact zelfde symptomen.
De decoder start op, krijgt netjes een IP van het interne VLAN ( 192.168.4.x ), heeft netjes alle updates gedownload en geinstalleerd, het menu werkt netjes, maar zodra ik een kanaal wil kijken blijft het scherm zwart en krijg ik een foutmelding.
In OPNSense zie ik bij een packet capture wel dat ik uitgaand wel als ik van kanaal wissel, maar inkomend volgt er ogenschijnlijk geen response.
Iemand die recent die dit ook bij de hand heeft gehad en kan helpen?
En als "poor mans" oplossing. Is het mogelijk om toch een Fritzbox te nemen, die het IPTV gedeelte laten afhandelen maar dat mijn OPNSense machine wel het publieke IP krijgt op de WAN interface?
Duurzame nerd. Veel comfort en weinig verbruiken. Zuinig aan doen voor de toekomst.