Ik kan me precies herinneren dat dit bij ons ook nog bestond toen ik "eeeuwen geleden" in de opleiding zat, maar 's nachts moesten het sowieso lampen zijn. Tegenwoordig zijn het alleen nog maar lampen.
Die hebben een dubbele functie. Enerzijds als die trein ergens midden in de pampa's zou stilvallen, dat er geen andere trein zou opknallen. Die ziet dan de lampen. Anderzijds om aan te duiden dat een trein compleet is. Stel er blijft na doorrit van die trein een bezetting achter, dan kan je, als je het eindsein van die trein hebt gezien, al uitsluiten dat er een wagon is achtergebleven.

Als ik me een beetje goed kan oriënteren met google maps, lijkt de 1ste foto (met die kromme paal) genomen te zijn aan de zwarte pijl. Aangezien er schade is op het stel van het schrapen naast die paal, kwam het stel naar je toe. Bij die beweging kan de trein die wissel nooit hebben opengereden, die gaat gewoon de wissel volgen.
Als ik een gok moet wagen aan de hand van de foto's zou ik zeggen dat een gedeelte van de trein de wissel in een de andere stand heeft genomen. Dat achterste stuk staat meer gericht naar het linkerspoor (richting "kutzak" volgens google maps). Ik vermoed niet dat de wissel onder de trein gedraaid is, want zijn broertje ligt nog wel in de goede stand (tenzij wisselverbindingen bij jullie niet altijd samen draaien). Dus dan komen we eerder bij afgebroken naald, slecht puntstuk, railbreuk
Mercurious schreef op donderdag 9 januari 2020 @ 13:08:
[...]
Defectbewaking is niet standaard op alle seinen/seinbeelden, wel bij tunnels waarbij het G-regime getoond moet worden bij aangewezen treinen. Dus aan de andere kant van Zaandam richting tunnel is op de uitrijseinen wel lampbewaking, aan de andere zijde vd tunnel ook.
Uitzondering is als de codegever(om geel/groen knipper te tonen) defect is, dan zal het sein een slechter seinbeeld geven.
Prorail had beter alle seinen die een gevaarpunt dekken prioriteit moeten geven bij de ombouw naar LEDsein.
Hoever Prorail is met de aanbevelingen in het genoemde rapport weet ik niet.
Bij ons (België) hebben we sowieso controle op de gesloten stand van het sein, en bij EBP-PLP hebben we ook controle op de open stand van het sein. Gaat er een lamp defect, verliezen we de controle op het bevolen seinbeeld. Als het bevolen seinbeeld rood is, weet je dat je 99% met een gesprongen lamp zit.
Treinen naar beweegbare bruggen sturen is ook weer zoiets speciaal. Sowieso moet een beweegbare brug door 2 beheerde opeenvolgende seinen worden afgedekt en wordt de brug uitgerust met sloten. Als het seinhuis het slot heeft, kan de brugwachter onmogelijk zijn brug opendoen. Die moet eerst contact opnemen met het seinhuis, en als er geen trein rijdt, kunnen wij het slot afstaan. Heeft de brugwachter het slot, kunnen wij onmogelijk een trein over de brug sturen, ook al ligt de brug gesloten.
Als de brug openligt, zal het afdekkende sein rood staan, duh, maar ook het voorgaande sein (dat 2de sein), krijgen wij onmogelijk open in "grote beweging", maar enkel in "kleine beweging", noem het rangeerbeweging (rood-wit bij ons, knipper bij jullie?). Dit om te voorkomen dat een trein in volle snelheid naar een openstaande brug rijdt.