EDIT schreef op donderdag 6 maart 2025 @ 06:15:
Hoe bedoel je, smalle stoelen? Deze stoelen zijn voor zover ik kan zien niet smaller of breder dan andere stoelen. Als je het vergelijkt met de banken in de oude treinen, ja, dan zijn er inderdaad smallere zitvlakken voor in de plaats gekomen, maar ik geloof niet dat er in de afgelopen 30 jaar nog treinen zijn afgeleverd met dat soort banken in Nederland.
Dan zal het wel een optische illusie zijn, misschien door de taps toelopende vorm naar boven toe. Maar ze lijken veeel smaller dan de stoelen nu in ICM.
Verder valt voor ons normale stervelingen op dit moment nog helemaal niks te zeggen over comfort. De stoelen zijn een aangepaste versie van de Fisa Lean, zoals al eerder aangegeven. Daar heb ik relatief weinig klachten over het comfort gehoord.
Ik denk hier weer optisch: ze lijken een vrij klinisch "plastic" kleur te hebben, maar dat is puur optisch. Dat is hoe ik het interpreteer
De bottom line voor mij is iig dat ik op langere afstanden (ik reis vanuit Groningen dus altijd minimaal 2 uur) alleen ICM goed vind zitten. Krijg in elk ander materieel (ICNG nog niet getest) een soort onrust, dan kan ik gewoon niet blijven zitten - ik heb echt geen idee wat het is. Misschien is dat ook wel icm de beroerde tafeltjes. ICM en DDZ hebben wel mooie grote tafels, maar DDZ is meestal zo "ver weg" dat ik helemaal naar voren moet leunen. VIRM en zo te zien deze DDNG hebben echt enorm smalle tafeltjes.
Maargoed, als dit bedoeld is voor kortere afstanden dan ICNG zal ik me er niet al te veel druk om maken en zal ik ook iets minder hoge verwachtingen hebben.
Ik heb overigens ook eens de tijd genomen om mijn gevoel over "wat een hoop vis-à-vis tegenwoordig" te onderbouwen met een korte optelsom:
ICNG-8 2e klas: 94 stoelen coach, 220 stoelen vis-à-vis -- 30% coach
ICNG-8 1e klas: 23 stoelen coach, 57 stoelen vis-à-vis -- 29% coach
ICM-4 2e klas: 147 stoelen coach, 64 stoelen vis-à-vis -- 70% coach
ICM-4 1e klas: 32 stoelen coach, 24 stoelen vis-à-vis -- 58% coach
Ik vind dat toch wel echt een heel flinke verandering in balans. Als je gewoon op een laptop wil werken in de trein (zoals toch bijzonder veel mensen doen), dan is een vierzits erg onhandig (ja - ICNG heeft grotere tafels, dat scheelt wel wat). Los van de stoelendiscussie vind ik dat misschien nog wel het grootste nadeel aan het nieuwere materieel. Iemand enig idee waarom dit zo enorm veel is veranderd?