De gewelddadige handeling zit hem in het fokken, mishandelen en slachten, niet in het eten. Op dit moment is eten verwerpelijk omdat je het niet los kunt zien van de gewelddadige handelingen. Zou kweekvlees ver ontwikkeld zijn dan kan het wel los staan van die handelingen en moet je dat ook zo zien.segil schreef op vrijdag 2 oktober 2020 @ 10:26:
Maar filosofisch heb ik daar nog wel wat moeite mee. Dit is vergelijkbaar met een discussie die ik onlangs had over Star trek en de mogelijkheid om vlees te synthetiseren uit een replicator. Kan je dan vlees eten zonder bezwaar en is dat moraal te rechtvaardigen? Sommigen zeggen van wel, want strikt genomen komt daar geen dierenleed bij kijken. Maar ik argumenteer dat het toch nog problematisch is, want vlees eten blijft een geweldadige handeling, of het nu echt is of nagebootst. De handeling zelf (het eten van vlees) komt voor uit het produceren, fokken, (mis/ge)bruiken van dieren en uiteindelijk doden, voor je eigen plezier / genot.
Als je dat niet los kunt zien dan zou je nu ook problemen hebben met producten die vroeger door kinderen of slaven vervaardigd werden. Veel keurmerken of stichtingen die zich bezig houden met 'fair trade' of mensenrechten baseren hun bestaan op het moreel verbeteren van de producten waar het om draait. Of zouden we nooit meer katoen of cacao kunnen gebruiken omdat er in de historie misbruik is gemaakt? (hypothetisch uiteraard, want het gebeurt nog steeds)
Vrij simpel, dat zou een verwerpelijke handeling zijn. Net zoals ik het jagen op dieren of mishandelen daarvan op een holodeck pervers zou vinden.In dezelfde discussie kan ik anders ook betogen dat het akkoord is om een andere geweldadige handeling te verrichten, zoals het verkrachten van een vrouw op het holodeck. En ik ben toch echt heel benieuwd hoe men daar dan tegenaan kijkt.
Het eten van kweekvlees wat er juist voor zorgt dat die handelingen niet nodig zijn is echt totaal iets anders.
Look for the signal in your life, not the noise.
Canon R6 | 50 f/1.8 STM | 430EX II
Sigma 85 f/1.4 Art | 100-400 Contemporary
Zeiss Distagon 21 f/2.8