Weer terug van weggeweest, Reject is nu RobAkm want zonnet.nl gooit de gratis mail eruit (of betalen voor die hap) en een ander e-mailadres instellen ging niet.
Afijn, "even" de spiegeltjes afstellen na het plaatsen van een nieuwe buis is toch niet zo makkelijk als men het doet geloven.
Wat draaien aan schroefjes is het dus NIET, er komt toch wat meer bij kijken.
De buis moet horizontaal staan en in line met de eerste spiegel......maar ook met het bed !
Mijn buis stond dus iets schreef tov het bed en dan kan je draaien aan de spiegeltjes wat je wilt, maar je krijgt nooit en ten nimmer in alle voer de hoeken je laser op één punt.
Bij alle filmpjes op youtube en de vele doc's heeft niemand het over het stellen van de buis tov het bed.
Als de buis recht staat tov het bed dan pas kan men beinnen met het spiegeltjes stellen en dan bedoel ik niet alleen aan de drie schroefjes die op elke spiegel zitten, maar ook aan de verstelling van de spiegelhouders en de hoogte van de laserkop.
Het "even" doen heeft toch een halve dag geduurd eer ik alles haaks had uitgelijnd en dat is wat anders dan die 5 minuten fimpjes en dat doen we even.
Afijn, buis staat nu in line met het bed, alle spiegels zowel verticaal als horizontaal haaks en ik heb mijn laser puntje precies in het midden van de air assist.
Met 8% en een zeer korte puls brand ik een gaatje van 0,01mm door 2 mm cartboard (500 gr/m^2), niet slecht en ook de snede ik nu eindelijk kaarsrecht door het materiaal (test in 10mm acryl).
Nu de koeling, ik heb toch voor het vriezertje van Lidl gekozen en een extra themostaat tussen de bestaande thermostaat (deze gaat gelijk naar diepvriezen of snel vriezen) van de vriezer geknutseld.
De digitale thermostaat staat op aan 16 graden en uit 18 graden, werkt perfect.
Bij de DHZ-zaak 2 meter uitgegloeid koper gehaald, het water wordt uit de voorbuffer via de vriezer waar ook een jerrycan in staat met de spiraal terug de laser in gepompt en dat geeft me een mooie constante 18 graden, ook na een paar uurtjes werken.
Vriezertjes slaat af en toe aan, na afloop van het hobbyen zet ik de vriezer weer uit en als ik aan het werk ga zet ik hem een uurtje van te voren aan zodat de jerrycan met water eerst 16 graden wordt.
Voor die 100 euro voor het vriezertje, 10 euro voor de koperen pijp en 6 euro bij ali voor de digitale thermostaat ben ik zeer tevreden met het goedkope koelmachientje en van de winter kan de erwtensoep erin