Harmen schreef op woensdag 5 januari 2022 @ 10:51:
Lees veel klaag verhalen op oa Reddit over Stadia. Snap het niet helemaal, er komt heel om een game te publiceren. Waar komt dit klagen toch vandaan? Wil men altijd het nieuwste van het nieuwste?
Het maakt mij echt niet uit of een game 2-3 jaar oud is, speelplezier wordt er niet anders van.
De laatste tijd lijkt stadia steeds stabieler te worden, heb bijna geen last meer van hickups.

In mijn ervaring is het sinds november 2019 zo stabiel. Het aantal hiccups is (zeker na m'n ISP-upgrade naar 250mbit) op één hand te tellen. Het werkt gewoon altijd, en is altijd stabiel. Dat is wat mij betreft ook de grote verdienste van Stadia: de betrouwbaarheid en consistentie.
Het kan zijn dat er een enkele keer overbelaste Stadia-servers waren, of dat een game server eruit lag waardoor spelen even niet mogelijk is, maar eigenlijk ligt het in 95%+ van de gevallen aan de lokale verbinding of ISP, in die zin is het een soort benchmark geworden voor je internetverbinding.
Er is inderdaad helaas veel negatieve berichtgeving, veel doom and gloom, maar dat is al sinds het begin zo en het is grotendeels op feiteloze geruchten gebaseerd. Het beschadigd helaas wel het imago.
Stadia heeft wat mij betreft echt niet heel ver meer te gaan om een groot platform te worden. De basis is er, nu nog meer games en gebruikers (kip/ei, dus lastig), en een grafische update zodat de kwaliteit meer richting current gen gaat. Dingen zoals de Cyberpunk-deal, de 22,22-deal en het beschikbaar komen van Stadia op de 2022 Samsung-tv's zijn goede stappen die bij kunnen dragen aan het oplossen van het kip/ei-probleem.
Deze post is een beetje all over the place, sorry

het is een reactie op een aantal posts die recent voorbij kwamen.