dwdd schreef op vrijdag 7 januari 2022 @ 11:41:
Ik overweeg de Next, voornamelijk omdat ik met mijn huidige Humax 5200 maar maximaal 2 programma's tegelijk kan opnemen (en dan vervolgens nauwelijks naar een 3e zender kan kijken).
Ik heb geen vaste utp verbinding lopen naar de tv maar via wifi 5g haal ik 150mb download, dat moet genoeg zijn, maar kan natuurlijk minder stabiel zijn of zijn de ervaringen via wifi goed met kijken ? (voornamelijk opnames want regulier tv kijken gaat via de vaste coax uiteraard)
Klopt het dat de opnames via de Next in de cloud van dezelfde beeldkwaliteit zijn dan de reguliere uitzendingen? Want bij replay (ziggo go) vind ik de kwaliteit ondermaats.
Heeft de Next een betere beeldkwaliteit dan de humax 5200? De humax kan maximaal 1080i aan, 1080P via de Next zou wellicht beter/scherper zijn (ik heb een LG cx 4k)?
Nog een vraag over reclame doorspoelen: dit kan indien je het programma opneemt en daarna kijkt.
Kan dit ook wanneer je het programma later in-start en dus wanneer het programma nog live loopt?
Dus bijvoorbeeld, ik start deze een half uur later in (om zo de 3 reclame blokken te kunnen doorspoelen)
Als meer opnames dan 2 tegelijk en daarnaast een 3e zender (of meer) tegelijk bekijken wenselijk is, dan zou een Enigma2 decoder/recorder met FBC tuner ook een alternatief kunnen zijn, 8 opnames/weergaves tegelijk is daarmee geen probleem. Je behoudt dan een lokale opslag en bent niet afhankelijk van Ziggo Cloud. Het gaat dan wel geld kosten voor de aanschaf daarvan maar dat is dan wel eenmalig.
Via een Next krijg je naast de cloudopslag ook de Ziggo Go interface en wordt het mogelijk om via de Ziggo Go app (voor mobiel/tablet/TV), opnames terug te kijken/plannen. Dit gaat je maandelijks dan extra geld kosten (<< voor de Next dus).
Beiden hebben zo hun voor- en nadelen, de reden waarom ik ze nu beiden nog heb.
Hoewel de Next (en die Enigma2), in staat zijn om het aangeboden signaal op te krikken naar 1080p en zelfs 4k, blijft het oorspronkelijke DVB-C Ziggo zenderaanbod in 1080i, het maximum van je Humax 5200. Het ligt aan de upscaler van het apparaat hoe goed deze het DVB-C 1080i signaal om kan zetten naar die hogere resoluties.
Testing, one, two ...