Hét grote motortopic - Deel 23 Vorige deel Overzicht Volgende deel Laatste deel

Dit topic is onderdeel van een reeks. Ga naar het meest recente topic in deze reeks.

Pagina: 1 ... 48 ... 101 Laatste
Acties:
  • 288.889 views

  • PilatuS
  • Registratie: September 2002
  • Niet online
Chakotay schreef op maandag 22 april 2019 @ 18:56:
[...]


Bij zo'n partner van motorbandenmarkt moet je wel opletten waar je terecht komt. 1x gedaan in Amersfoort, bleek het een auto-toko te zijn die ergens in een hoekje nog accesoires had liggen om hun bandenapparaat bruikbaar te maken voor autobanden. Ik breng daar dus netjes mijn losse wielen, krijg ik "tof, morgen krijg je ze terug" te horen. Ehhh, dat was het idee niet. "Jamaar we moeten de machines nog helemaal ombouwen". Na enig aandringen kon ik na een uur ipv de volgende dag de banden ophalen, maar dat ging niet van harte. Sindsdien maar gewoon naar de kleine bandenspecialisten (AFS, Sabra, motorbandenzaak e.d.), veel betere service en kost niet eens veel meer.
Het is inderdaad even kijken wat voor een soort zaak het is. Ik zoek altijd even de website van zo'n zaak op om even te zien wat het nou precies is. Voor motorbanden zou ik sowieso bij iemand uit willen komen die ook echt bezig is met motoren. De zaak waar ik nu kom doet banden monteren voor motoren en onderhoud. Dit vanuit een kleine garage aan huis, dus wel een motorliefhebber. Sowieso vind ik dynamisch balanceren en dan voor 14 euro per wiel een meer dan prima deal. De wielen haal ik er sowieso liever zelf op mijn gemak uit dat ik zeker weet dat het goed wordt gedaan en het scheelt nog geld ook.

  • lolgast
  • Registratie: November 2006
  • Laatst online: 02:51
Lekker stukje gereden. Terugweg wilde ik uiteindelijk helemaal binnendoor doen, maar ik werd gebeld dat de bbq al aanging en ze op mij zaten te wachten :+
Afbeeldingslocatie: https://images.lolgast.nl/uploads/medium/4d1e8dd82784e5ec6cbfaf24a4195155.png
Zaten echt mooie stukken tussen op de route, dus ik klaag verder niet :D

  • xos
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 12-09 12:41

xos

Secsytime schreef op maandag 22 april 2019 @ 19:56:
[...]


Hebben ze in Assen ook zoiets? Mijn achterband is aardig vierkant van de snelweg :<
Op (motor) trackdays en races wel, het circuit doet het zelf niet maar er zijn dan altijd bedrijfsjes die het aanbieden. Voor die mensen is het lopende band werk. Nadeel is dat er eigenlijk wel wordt verwacht dat je met een losse velg en band aankomt en dat is wat lastig als je op de motor gaat.

  • Will_M
  • Registratie: Maart 2004
  • Niet online

Will_M

Intentionally Left Blank

Topicstarter
@lolgast Je bent de buurt bij mij aan’t verkennen geweest? (Erg leuk tijden hier).

Boldly going forward, 'cause we can't find reverse


  • BvZwolle
  • Registratie: Maart 2004
  • Laatst online: 23:24
lolgast schreef op maandag 22 april 2019 @ 20:18:
Lekker stukje gereden. Terugweg wilde ik uiteindelijk helemaal binnendoor doen, maar ik werd gebeld dat de bbq al aanging en ze op mij zaten te wachten :+
[Afbeelding]
Zaten echt mooie stukken tussen op de route, dus ik klaag verder niet :D
Hoe heet de app in de playstore (Android)? Is er een gratis versie van?

  • lolgast
  • Registratie: November 2006
  • Laatst online: 02:51
@wimmel_1 Ja ik rij wel vaker in de regio, maar de meeste wegen die ik nu had, had ik nog niet gehad.

@BvZwolle Is een iOS only app helaas, Scenic

  • Chakotay
  • Registratie: Oktober 1999
  • Laatst online: 16:09
xos schreef op maandag 22 april 2019 @ 20:19:
[...]

Op (motor) trackdays en races wel, het circuit doet het zelf niet maar er zijn dan altijd bedrijfsjes die het aanbieden. Voor die mensen is het lopende band werk. Nadeel is dat er eigenlijk wel wordt verwacht dat je met een losse velg en band aankomt en dat is wat lastig als je op de motor gaat.
Je kunt dan altijd nog even een setje paddockstands & een doppenset lenen om ter plekke de wielen er uit te trekken. Als de bandenboer die niet wil/kan uitlenen is er vast wel iemand te vinden die daar wel toe bereid is :)

Live for today, screw yesterday, hope for tomorrow...
Stichting eth0 | Twitter | Motorspul


  • Secsytime
  • Registratie: Juli 2011
  • Laatst online: 23:20

Secsytime

Automagisch

xos schreef op maandag 22 april 2019 @ 20:19:
[...]

Op (motor) trackdays en races wel, het circuit doet het zelf niet maar er zijn dan altijd bedrijfsjes die het aanbieden. Voor die mensen is het lopende band werk. Nadeel is dat er eigenlijk wel wordt verwacht dat je met een losse velg en band aankomt en dat is wat lastig als je op de motor gaat.
Is vanaf Groningen niet zo ver rijden naar Assen, dus dat is geen probleem.. Binnenkort maar even een band bestellen en een gokje wagen, hopelijk kan ik iemand vinden :P

  • A13X
  • Registratie: November 2015
  • Laatst online: 21:36

A13X

Dude

Is er animo voor een tweakersrit eind mei / begin juni?

In het midden des lands omgeving Arnhem/Nijmegen dus :)

Poll: Tweakersrit mei/juni 2019
Hell yes!
Geen ruimte meer in de planning :(
Afbeeldingslocatie: http://poll.dezeserver.nl/results.cgi?pid=401749&layout=2&sort=prc
Ook een poll maken? Klik hier

[ Voor 6% gewijzigd door A13X op 22-04-2019 21:19 ]

Awesome


  • Chakotay
  • Registratie: Oktober 1999
  • Laatst online: 16:09
Zo, nog even de achterremblokjes van de Caponord vervangen. Ik zat een beetje niets te doen in de tuin, en bedacht me dat de achterrem een beetje vaag voelde de afgelopen week. Laat ik nou al jaren een ongebruikt setje van de RSV Mille op de plank hebben liggen, die past ook op de Caponord. Nu kan ik weer strepen trekken met het achterwiel :+ Ik heb geen idee hoe lang de vorige blokjes er al in zaten, sinds aankoop 35k km terug had ik ze nog niet vervangen in ieder geval.

Eigenlijk had ik ook de remvloeistof willen vervangen, maar ik heb net een paar weken terug alle open verpakkingen weggemikt. Dat de volgende keer maar doen dan.

@Raym09 interesse zeker, maar gezien hier begin juni er een 2e mini verwacht word krijg ik dan waarschijnlijk ruzie thuis :+

[ Voor 9% gewijzigd door Chakotay op 22-04-2019 21:21 ]

Live for today, screw yesterday, hope for tomorrow...
Stichting eth0 | Twitter | Motorspul


  • sypie
  • Registratie: Oktober 2000
  • Niet online
Accident schreef op maandag 22 april 2019 @ 18:44:
…zei mn vrouw: ach als je spijt krijgt koop je volgend maar een ander monster voor ernaast <3
Heeft ze een zusje?

  • Destruction
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 00:19

Destruction

(ex-)Automonteur

In principe wel in voor een eindje toeren, maar het is even afwachten of ik dan nog een motor heb :+

Alsin, zoals ik eerder al schreef staat m'n Diversion te koop, wil 'm gaan vervangen met een Fazer 600 of misschien toch een CBR600F kopen. Het zou dus kunnen dat ik even geen brommer heb, moet ik weer met de auto hallo komen zeggen :+

Vanmiddag nog wel even gaan rijden met 't bankstel:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/dzVglUirvi53ToKrEU7EUawZ/full.jpg

Peugeot 307 1.6 16v '05 | Yamaha XJ900S Diversion '01 & Honda PS150i '07 | | Gravity is a myth, earth sucks.


  • timmie271
  • Registratie: November 2013
  • Laatst online: 16-11 18:13
Hier ook mooi even 700km gekachelt samen met @NLDViane :)
Merk wel dat langzamere bochten wat stugger/langzaam zijn bij mij, maar in de 2e helft van de eiffel verkennen ging het al een heel stuk beter. @NLDViane was soms verbaast dat ik er al was :Y)

Wel weer een hoop geleerd vandaag en dit keer is er niet iets spannends ((zoals grasmaaien oid. O-) ) gebeurt op wat rondvliegend wc-papier na _O-

Maar nu wel last van m'n zitvlak en rug na al dat plankgas rijden op de snelweg. Heb de top van 166 op de teller ook nog een keer zien langskomen :P

Laatste pomp voor we Nederland weer ingingen. uiteindelijk een gemiddelde van 1 op 25 gereden wat ik best netjes vind met al die snelwegkilometers 8)
Afbeeldingslocatie: https://i.imgur.com/k7bp20dl.jpg?1

Gamertag: timmie271


  • wd200
  • Registratie: Juni 2005
  • Laatst online: 22:33
700km op een dagje keurig :)

Vorig jaar ook spontaan een keer een dagje eifel gedaan.

  • Bommes
  • Registratie: September 2007
  • Laatst online: 19:31
@timmie271 166km/u met een 250cc..
hhmm bij Honda weten ze dan heel wat efficiënter om te gaan met het "vermogen" dan bij Piaggio.
Mijn Vespa komt niet verder dan 140km/u op de klok, wat op de GPS ongeveer 125km/ is, en dat met 22pk's.

Overigens nog wat nieuws besteld net:
Een setje Cardo Freecom 4 Plus JBL DUO
Rib uit mijn lijf maar ik ben erg benieuwd.. :)

If you think you are too small to be effective, you have never been in the dark with a mosquito.


  • Leviathius
  • Registratie: Maart 2013
  • Laatst online: 23:03
Vandaag dus een mooie tocht gemaakt met de lokale motorclub hier. Route bestond uit 3 etappes waarvan de 2de optioneel was. Die was namelijk een ronde in de omgeving van het centrale verzamelpunt waar men na de eerste etappe uit kwam. 225km gereden en precies 1 tank opgemaakt. Ik moet nog tanken morgenochtend om mijn precieze verbruik te weten. Eindelijk lekker kilometers kunnen maken 8)

motorrit april

YouTube: MotorcycleGeek


  • teacher
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 00:05

teacher

Frontpage Admin / Global Moderator

Dysgaf!

sypie schreef op maandag 22 april 2019 @ 10:11:
Het scherm van mijn Pan European is door de vorige eigenaar ernstig toegetakeld. Volgens mij zijn de muggen er van af gepoetst met een schuursponsje. Nu zou ik een nieuw scherm kunnen kopen maar die dingen zijn belachelijk duur.

Volgens mij is het materiaal PolyCarbonaat, gezien er in de hoek ">PC<" staat.

De vraag is natuurlijk: is dit nog weg te polijsten met enige inzet?

Ik heb een paar foto's gemaakt met een (aard)appel, ding kan lastig focussen op zoiets.

motor
Foto's voor het motor topic.
[Afbeelding: Krassen langs de randen][Afbeelding: Krassen in voorruit]
Dit scherm valt wel te polijsten (kijk ook eens in het auto poets topic, daar vind je ook wel tips).
Eventueel eens op carclean.com kijken, daar vind je ook wel spullen om je ruit netjes te maken.
Ken je iemand met een poetsmachine? Met de hand lukt ook wel, is alleen meer werk.

Een ander scherm is misschien ook een optie, kijk eens rond op het pan forum:
https://www.st1100-1300.e...300-voor-onderdelen.9770/
Schermen komen daar ook wel eens voorbij.

Wise enough to play the fool


  • InZane
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 00:08
Raym09 schreef op maandag 22 april 2019 @ 21:18:
Is er animo voor een tweakersrit eind mei / begin juni?

In het midden des lands omgeving Arnhem/Nijmegen dus :)

Poll: Tweakersrit mei/juni 2019
Hell yes!
Geen ruimte meer in de planning :(
[Afbeelding]
Ook een poll maken? Klik hier
Interesse altijd, al zit ik de laatste week van mei wel in Barcelona.. zonder motor helaas.

  • DrivinUCrazy
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 23:01
Zo, dat was een motor weekendje. Paaszondag de Amstel Gold Race vermeden met prachtig weer in het zonovergoten Luxemburg, en paasmaandag, in het nogmaals (beter dan voorspelde) zonovergoten Luxemburg.
970 km volgens de GPS, waarvan een 600 km aan stuurwegen schat ik. Vlotte doordraaiers, krap draaiwerk, bergop, bergaf: alles zat er in.

Het ingekorte ruitje is hiermee ook intensief getest. Nu krijg ik eindelijke een schone luchtstroom op mijn helm. Bij goed weer een betere keuze dan de schuifpui die er normaal op zit. Dan zit ik volledig uit de wind, maar dus ook met weinig koeling voor mijn lijf.

't Is een kwestie van geduld, rustig wachten op de dag, dat heel Holland Limburgs lult.


  • Joopieboy
  • Registratie: Mei 2006
  • Laatst online: 29-12-2020

Joopieboy

No smoke, no poke

xos schreef op maandag 22 april 2019 @ 10:57:
[...]

@Joopieboy als je eens op het circuit wilt rijden ben je welkom om mee te gaan. Sinds ik daar een paar jaar geleden mee begonnen ben rij ik op de openbare weg een heel stuk rustiger. Het hoeft allemaal niet meer zo, een stukje toeren en wat rondkijken is ook prima, echt hard doorrijden kan toch niet dus waarom dan toch proberen met alle risico's van dien. Misschien dat het jou ook dezelfde rust kan brengen.
Onwijs tof dat je dat aanbied, @Tylen heeft dat ook al eens gedaan en daar was bv die supermoto cursus ook wel een goeie voor. Ene kant houd mij de ervaring met de auto dat tegen omdat je die technieken ook op straat kan gaan gebruiken. Een uitlaatklep zou wel fijn zijn dan...

Anyway, vandaag tóch besloten om te gaan rijden en eigenlijk een heerlijke dag gehad. Leuke groep samen met @DrivinUCrazy, mooie route zo over Luxemburg. Goeie 700km, en daarmee ook wel de bevestiging dat de Gixxer eigenlijk niet echt handig is. :+

Maar goed, ik zal * Joopieboy niet zijn als er iets niet misging, met doordrukken een bocht in besloot de achterkant een dermate stap opzij te zetten dat ik ervan schrok, motor wat rechter gezet en verder gegaan met de bocht, helaas kwam ik daarmee te wijd uit en heb ik net nog een stukje vangrail meegepakt. :( Wordt dus weer een nieuwe linker kuip en nog wat klein spul zoals schakelset en een deksel. Mooi klote weer maar gelukkig niet in paniek vol in de ankers rechtuit _over_ de vangrail en schade is mooi beperkt. Alleen jammer dat er ook een veeg op het frontje zit...

Maar goed, dat is voor deze winter, nu even een paar dingetjes en weer lekker rijden. :)

Het leven is te kort om geduld te hebben!


  • DrivinUCrazy
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 23:01
Ach ja, dat is een tricky weg.

Wij zijn vandaag ook echt niet heilig geweest, maar aan de snelheid of onbezonnen acties lag het 100% niet, om die twijfels maar direct bij de overige lezers weg te nemen. Dit was de stint na de lunchpauze die al een stuk rustiger ging en op deze weg reden we niet eens de toegestane snelheid ivm alle kamikaze piloten in de binnenbocht, blinde bochten, en mobiele controles daar.

Vandaag besefte ik nogmaals hoe veel ik heb geleerd bij dat clubje rijders. En hoe blij ik met de XT1200 ben. Soms voel ik me een bevoorrecht mens. Vandaag was zeker zo'n dag. :)

't Is een kwestie van geduld, rustig wachten op de dag, dat heel Holland Limburgs lult.


  • Joopieboy
  • Registratie: Mei 2006
  • Laatst online: 29-12-2020

Joopieboy

No smoke, no poke

Dit was ook voor mij een leermoment. Zo zie je maar ondanks de vele kilometers die je maakt, fouten maken is menselijk en iedereen kan nog zat leren.

En dat snap ik, fijne machine. Zo snap ik inmiddels ook wel steeds meer hoe leuk de Gixxer ook is. Eigenlijk waar ik hem voor gebruik schiet het niet op...

Het leven is te kort om geduld te hebben!


  • Destruction
  • Registratie: Juni 2000
  • Laatst online: 00:19

Destruction

(ex-)Automonteur

@Joopieboy Zonde :/ Maar 700km op de Gixxer? Damn, ik ben na 200km mijn bankstel écht ff zat, en dat ding is gemaakt om afstanden te cruisen :P


Het lijkt er zo te lezen ook een beetje op dat we "last" hebben van hetzelfde puntje.. Ik probeer met mijn bankstel te rijden alsof het 'n sporfiets is, om me er vervolgens net niet over te verbazen dat dat toch niet zo heel prettig werkt :+ Hard rechtuit kan-ie wel, maar dat boeit me nou net niet ;) Ding moet gewoon naar iemand die er lekker woon-werk/pekel mee gaat rijden oid, pak ik een gooi- en smijt fietsje :)

Peugeot 307 1.6 16v '05 | Yamaha XJ900S Diversion '01 & Honda PS150i '07 | | Gravity is a myth, earth sucks.


  • NLDViane
  • Registratie: Mei 2011
  • Laatst online: 18-11 14:52
Blij na 700km mn houten kont wat rust te gunnen en weer in het koekblik te zitten, denkt er een hert dat ik een taxi ben... stiekem heel blij dat dit niet op de motor was, beest had me zo omver gelopen. Schade valt mee, krassen vanaf het achterportier tot de bumper, met de motor was het beroerder geweest

  • timmie271
  • Registratie: November 2013
  • Laatst online: 16-11 18:13
Bommes schreef op maandag 22 april 2019 @ 22:13:
@timmie271 166km/u met een 250cc..
hhmm bij Honda weten ze dan heel wat efficiënter om te gaan met het "vermogen" dan bij Piaggio.
Mijn Vespa komt niet verder dan 140km/u op de klok, wat op de GPS ongeveer 125km/ is, en dat met 22pk's.
Denk dat er met de gps nog iets van 150-155 overblijft. Heb dan wel 26 pktjes :9

Het enige jammere is dat ik dan op de 10k toeren zit dus het wil dan ook gewoon echt niet meer..
NLDViane schreef op dinsdag 23 april 2019 @ 00:37:
Blij na 700km mn houten kont wat rust te gunnen en weer in het koekblik te zitten, denkt er een hert dat ik een taxi ben... stiekem heel blij dat dit niet op de motor was, beest had me zo omver gelopen. Schade valt mee, krassen vanaf het achterportier tot de bumper, met de motor was het beroerder geweest
Zelfs de houten bank bij de mac zat ineens lekker :+

Heb jij even geluk dat het niet met de motor was 7(8)7

Gamertag: timmie271


  • alexthegrat
  • Registratie: Mei 2011
  • Laatst online: 08-09 16:53
Raym09 schreef op maandag 22 april 2019 @ 21:18:
Is er animo voor een tweakersrit eind mei / begin juni?

In het midden des lands omgeving Arnhem/Nijmegen dus :)

Poll: Tweakersrit mei/juni 2019
Hell yes!
Geen ruimte meer in de planning :(
[Afbeelding]
Ook een poll maken? Klik hier
Interesse zeker, ligt een beetje aan de datum

Ben van plan om in die periode met de motor richting Portugal te gaan rijden :)

  • charrel
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 16:42

charrel

Cortisol4life..

Raym09 schreef op maandag 22 april 2019 @ 21:18:
Is er animo voor een tweakersrit eind mei / begin juni?

In het midden des lands omgeving Arnhem/Nijmegen dus :)

Poll: Tweakersrit mei/juni 2019
Hell yes!
Geen ruimte meer in de planning :(
[Afbeelding]
Ook een poll maken? Klik hier
Dan zit ik net in Oostenrijk die 2 weekenden, met de brommer!

  • A13X
  • Registratie: November 2015
  • Laatst online: 21:36

A13X

Dude

Ik zal zelf ook even moeten kijken wanneer het precies word, kan zijn dat het wat later in juni word. Kreeg vanmorgen alweer een verjaardag in die periode ingepland.

Verder zelf een aardig drukke agenda, dus kan ook niet zo maar elk weekend.

Zal vandaag/vanavond even een datumprikker aanmaken. Genoeg animo zo te zien! Leuk!

[ Voor 4% gewijzigd door A13X op 23-04-2019 08:45 ]

Awesome


  • Thoit
  • Registratie: Februari 2015
  • Laatst online: 16:12
xos schreef op zaterdag 20 april 2019 @ 17:48:
Pff, ik ben vorig weekend in Portimao op het circuit in de regen gevallen. Lullige glijpartij, was de grens aan het zoeken van de regenbanden in de langzaamste bocht van het circuit en het achterwiel gleed weg zonder waarschuwing. Dus gewoon mijn eigen stomiteit en die dingen gebeuren als je de grens zoekt.

Aldus de datalogger ging ik 55kmh en zowel ik als de motor lagen nog op het asfalt, dus misschien 10m gegleden. Achterwiel slipte weg en ik gleed een stukje op mijn rug door. Helm en handschoenen hebben niks. Maar krijg dus net te horen dat het pak economisch is afgeschreven. Was net 3 dagen oud omdat mijn maatpak nog niet geleverd werd en ik iets moest hebben als oplossing. Gaat om een Dainese luguna seca 4 wat helemaal door is op de rug (gelukkig rugprotector), gaten zitten erin.

Ben ik nu gek of zou dit niet moeten kunnen :?. Er lag ook een pak van iemand die met 260 onderuit is gegaan op Assen en dat pak zag er op het oog veel slechter uit maar het leer was niet doorgesleten. De hersteller zij letterlijk dat hij liever dat pak aantrok dan de mijne als hij zou moeten kiezen. Heb een dainese airbag pak met alle toeters en bellen erop in bestelling staan, prijs ver over de €5k maar ik twijfel nu sterk aan de kwaliteit van hun pakken :/.

PS: ik heb nog pirelli supercorsa's (200 breed) liggen die ik niet gebruik. Komen van nieuw gekochte racers af, plan was ze om op mijn straatmotor op te rijden maar de stapel groeit. Zijn gebruikt om de motor op de dyno in te rijden dus in het midden wat versleten maar bij sportief straatgebruik zeker nog goed voor een paar duizend kilometer bij flink misbruik. Niet aan te raden voor mensen die door regen en wind rijden maar voor de mooiweerrijders die van sportief rijden wellicht interessant. Als je intresse hebt doe even een PM.
Kan je het pak aanbieden bij de leverancier / fabrikant en kijken wat ze zeggen hierover? Vooral als je zo'n duur pak in bestelling hebt staan, zou ik als leverancier toch wel m'n best doen om voor de klant iets extra's te doen.
Tylen schreef op maandag 22 april 2019 @ 19:17:
[...]


Of gewoon lekker naar dichtstbijzijnde circuit brengen ;) er is altijd wel een bandenservice. En die zijn stukken goedkoper en sneller ;) (wel losse velgen aanleveren natuurlijk).
Een kennis van me die rijdt al jaren motor, en vroeg hem waar hij zijn banden laat wisselen. Hij liet dit ook op het circuit doen, maar gaf aan dat ze op het circuit nooit banden doen balanceren. Is dit zo, en waarom niet? Circuit waar hij altijd komt is Zolder trouwens.
Joopieboy schreef op dinsdag 23 april 2019 @ 00:00:
[...]

Onwijs tof dat je dat aanbied, @Tylen heeft dat ook al eens gedaan en daar was bv die supermoto cursus ook wel een goeie voor. Ene kant houd mij de ervaring met de auto dat tegen omdat je die technieken ook op straat kan gaan gebruiken. Een uitlaatklep zou wel fijn zijn dan...

Anyway, vandaag tóch besloten om te gaan rijden en eigenlijk een heerlijke dag gehad. Leuke groep samen met @DrivinUCrazy, mooie route zo over Luxemburg. Goeie 700km, en daarmee ook wel de bevestiging dat de Gixxer eigenlijk niet echt handig is. :+

Maar goed, ik zal * Joopieboy niet zijn als er iets niet misging, met doordrukken een bocht in besloot de achterkant een dermate stap opzij te zetten dat ik ervan schrok, motor wat rechter gezet en verder gegaan met de bocht, helaas kwam ik daarmee te wijd uit en heb ik net nog een stukje vangrail meegepakt. :( Wordt dus weer een nieuwe linker kuip en nog wat klein spul zoals schakelset en een deksel. Mooi klote weer maar gelukkig niet in paniek vol in de ankers rechtuit _over_ de vangrail en schade is mooi beperkt. Alleen jammer dat er ook een veeg op het frontje zit...

Maar goed, dat is voor deze winter, nu even een paar dingetjes en weer lekker rijden. :)
Oef, dat is klote voor je! Gelukkig heb je er zelf niks aan over gehouden. Al met al heb je toch een leuke dag gehad en daar gaat het om :)

Gisteren de wielen gedemonteerd zodat ik de banden kan laten wisselen. Voor het achterwiel was dat nog een aardig klusje t.o.v. normaal. Een slimme japanner dacht dat het leuk is om je demper te demonteren om de as eruit te kunnen trekken. Een slimme nederlander (denk ik) vond het nodig om alle bouten op standje beter te vast dan te los te draaien.
Het bandje waarvan ik zelf nogal geschrokken was, die dus na 2x Eifel en 1x industrieterrein ineens helemaal op was:

Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/43ZNmC9E4KBf0Y7SUx3JLoSr/medium.jpg

  • aidanl
  • Registratie: Februari 2012
  • Laatst online: 14-11 17:19
Vrijdag schreef op maandag 22 april 2019 @ 14:12:
Zijn er hier mensen met ervaring van een goed adres om de banden te laten wisselen? Ik moet nieuwe banden hebben (Pirelli Sport Demon) en ze meteen laten monteren.
Omdat ik dat niet zelf kan/wil zoek ik een adres in de omgeving Den Haag/Rijswijk waar dat kan terwijl ik wacht.

Ervaringen? Tips iemand? Heb al wel rondgezocht naar garages, maar persoonlijke ervaringen zijn wel fijn :)
https://motorbanden-quickservice.nl/ (Bleiswijk) is net iets verder langs de A12 ;)
zjorsie schreef op maandag 22 april 2019 @ 17:11:
[...]
Hans van Wijk in Zoetermeer vind ik wel een goeie. Prijs per band = inkoopprijs band + 25e montage . Van tevoren prijs afgesproken, half uurtje/uurtje rondlopen in hun winkel en kofie drinken en je krijgt een sms als het is gelukt.
Hans van Wijk heeft veel dealtjes met de leveranciers omdat ze altijd in bulk afnemen. Hierdoor is de prijs per band eigenlijk wel goedkoper als alle andere zaken in de buurt. De kleinere handelaren kunnen hier niet tegenop omdat zij niet de deals krijgen als HvW.

[ Voor 34% gewijzigd door aidanl op 23-04-2019 09:19 ]

Kia EV3 GT+ White, Kawasaki Versys 650 Candy Matte Orange


  • SmurfLink
  • Registratie: Juni 2016
  • Niet online
Joopieboy schreef op dinsdag 23 april 2019 @ 00:00:
[...]

Onwijs tof dat je dat aanbied, @Tylen heeft dat ook al eens gedaan en daar was bv die supermoto cursus ook wel een goeie voor. Ene kant houd mij de ervaring met de auto dat tegen omdat je die technieken ook op straat kan gaan gebruiken. Een uitlaatklep zou wel fijn zijn dan...

Anyway, vandaag tóch besloten om te gaan rijden en eigenlijk een heerlijke dag gehad. Leuke groep samen met @DrivinUCrazy, mooie route zo over Luxemburg. Goeie 700km, en daarmee ook wel de bevestiging dat de Gixxer eigenlijk niet echt handig is. :+

Maar goed, ik zal * Joopieboy niet zijn als er iets niet misging, met doordrukken een bocht in besloot de achterkant een dermate stap opzij te zetten dat ik ervan schrok, motor wat rechter gezet en verder gegaan met de bocht, helaas kwam ik daarmee te wijd uit en heb ik net nog een stukje vangrail meegepakt. :( Wordt dus weer een nieuwe linker kuip en nog wat klein spul zoals schakelset en een deksel. Mooi klote weer maar gelukkig niet in paniek vol in de ankers rechtuit _over_ de vangrail en schade is mooi beperkt. Alleen jammer dat er ook een veeg op het frontje zit...

Maar goed, dat is voor deze winter, nu even een paar dingetjes en weer lekker rijden. :)
Pff zuur zeg, wel fijn dat de schade meevalt en je niet zelf over de vangrail gevlogen bent!

I have stability. The ability to stab.


  • xos
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 12-09 12:41

xos

Joopieboy schreef op dinsdag 23 april 2019 @ 00:00:
[...]

Onwijs tof dat je dat aanbied, @Tylen heeft dat ook al eens gedaan en daar was bv die supermoto cursus ook wel een goeie voor. Ene kant houd mij de ervaring met de auto dat tegen omdat je die technieken ook op straat kan gaan gebruiken. Een uitlaatklep zou wel fijn zijn dan...
Ik denk dat je 2 zaken moet scheiden, mentaal en rijtechniek. Schaven aan die laatste kan nooit kwijt en lukt bijzonder goed op een circuit. Die eerste is een veel lastiger probleem en zal je zelf uit moeten komen. Er zijn professionals die je daarmee kunnen helpen als het jezelf niet lukt. Ik ken je niet maar zolang als ik dit topic volg lees ik al reacties van jou over wheelies en glijdende banden. Het komt op mij niet over als een tijdelijk situatie maar dat je er van houdt om het gas goed open te trekken. Ik heb hetzelfde maar ben een stukje ouder en wijzer geworden en heb die uitlaat kunnen vinden door op het circuit te rijden. Binnen de groep circuitrijders die ik ken zegt niemand meer risico's te zijn nemen op de openbare weg. De tendens is juist dat men minder kilometers maakt of zelfs geheel stopt. Laat het dus even bezinken, probeer het desnoods een keer en besluit dan of het iets is voor je.

@Thoit als het aankomt op veiligheid ben ik wel een pitbull, deze week haal ik het pak op, vraag een tweede hersteller om een second opinion, is de uitkomst hetzelfde ga ik eerst naar de winkel en bij geen goede opvolging naar Dainese. De aard van de valpartij is imho echt niet zo dat er gaten in het pak mogen zitten, domme pech als het aankomt op dit soort dingen is imho onacceptabel.

  • Tylen
  • Registratie: September 2000
  • Laatst online: 19:56

Tylen

Dutch ProClass 1000 #56 ⭐⭐⭐⭐⭐

Thoit schreef op dinsdag 23 april 2019 @ 09:14:
[...]

Een kennis van me die rijdt al jaren motor, en vroeg hem waar hij zijn banden laat wisselen. Hij liet dit ook op het circuit doen, maar gaf aan dat ze op het circuit nooit banden doen balanceren. Is dit zo, en waarom niet? Circuit waar hij altijd komt is Zolder trouwens.
Balanceren doen ze bij mijn banden man altijd. Maar heb idd wel het idee dat de belgen dat niet doen. Overigens heb ik de voorjaarstraining in spanje ook gereden zonder gebalanceerde bandjes en dat merk je niet hoor ;)

“Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life.”


Verwijderd

Ach de openbare weg als circuit gebruiken kan makkelijk >:) :P


  • Leviathius
  • Registratie: Maart 2013
  • Laatst online: 23:03
Even een double check hoor;

Mijn banden zijn Pilot Road 3's en de DOT code is 3114. Oftewel ze zijn bijna 5 jaar oud. Er zit nog voldoende profiel op aangezien er pas 7500km mee gereden is. Maar toch begin ik te twijfelen of ik ze niet gewoon moet vervangen. De een zegt dat je ze na 4 jaar moet vervangen, maar de ander zegt dat 7 jaar ook prima kan.

Wat is het advies van de banden experts hier? :p

YouTube: MotorcycleGeek


  • Chakotay
  • Registratie: Oktober 1999
  • Laatst online: 16:09
@Leviathius staat de motor voornamelijk binnen of buiten? Als je een ritje op flink tempo gereden hebt, voelt de band dan goed warm en licht plakkerig aan, of koel en hard? In het eerste geval kan hij nog wel even, in het laatst is het wel tijd voor een nieuwe.

Live for today, screw yesterday, hope for tomorrow...
Stichting eth0 | Twitter | Motorspul


  • B-Real
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 18-11 15:02
Afgelopen weekend ook weer wat km's gemaakt. Ik ben een mooi weer rijder, dus 700km op een dag kom ik never nooit aan. Beide dagen 85km weggetikt in de omgeving en dat was lekker.

Zondag had mijn vriendin een wedstrijd, op de terugweg zat ze bij iemand in de auto die al een tijd niet had motor gereden door verschillende redenen (rijbewijs kwijt geraakt, er toen even helemaal klaar mee. Huis verbouwd, kleine gekregen etc).
Mijn vriendin heeft hem eigenlijk overgehaald om gewoon weer eens een rondje te doen, gewoon diezelfde dag samen met mij (ze wist dat ik ook nog een blokje om ging). Mijn vriendin was nog niet thuis of mijn telefoon ging al, of ik zin had om een rondje te doen.
Natuurlijk! Half uurtje later zat ik op de motor, samen 85km weggetikt en het beviel hem weer prima, die gaat vast nog wel wat meer km's maken de komende tijd. Mooi ook om te zien dat de bochtjes bij hem steeds een stukje soepeler gingen :D

Gisteren samen met mijn broertje gereden, die net zijn rijbewijs heeft en ook 85km aan bochtige weggetjes weggetikt. Heerlijk!
Blijft toch een uitdaging om de lekkerste weggetjes aan elkaar te knopen en zo min mogelijk lange rechte N-wegen en dorpskernen in je route te hebben. Het lukt mij hier in de omgeving redelijk, maar daardoor rijdt je ook vaak een beetje hetzelfde rondje helaas.

  • lolgast
  • Registratie: November 2006
  • Laatst online: 02:51
@B-Real Wat ik vaak doe en via de snelweg (of inderdaad N-weg) naar een 'nieuw' stuk rijden. Dan maar het begin wat saai, maar dat is leuker dan hersenloos elke keer hetzelfde rondje rijden vind ik :)

  • Leviathius
  • Registratie: Maart 2013
  • Laatst online: 23:03
Chakotay schreef op dinsdag 23 april 2019 @ 09:53:
@Leviathius staat de motor voornamelijk binnen of buiten? Als je een ritje op flink tempo gereden hebt, voelt de band dan goed warm en licht plakkerig aan, of koel en hard? In het eerste geval kan hij nog wel even, in het laatst is het wel tijd voor een nieuwe.
Motor staat altijd buiten. Weliswaar half onder een overkapping, maar gewoon buiten.

Gisteren dus een tocht gemaakt van 200km en naderhand voelde de band wel warm aan, maar verre van plakkerig. Hij was ook totaal niet heet ofzo. Gewoon een beetje warm. Ik vind ook dat de band een beetje grijs lijkt qua kleur en niet zwart. De banden van mijn Grom zijn gewoon echt zwart vergeleken met de MPR3's.

YouTube: MotorcycleGeek


  • B-Real
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 18-11 15:02
lolgast schreef op dinsdag 23 april 2019 @ 09:59:
@B-Real Wat ik vaak doe en via de snelweg (of inderdaad N-weg) naar een 'nieuw' stuk rijden. Dan maar het begin wat saai, maar dat is leuker dan hersenloos elke keer hetzelfde rondje rijden vind ik :)
Dat is ook wel een optie inderdaad.
Gisteren toevallig ook nog een stuk snelweg gepakt van punt A naar punt B omdat ik wist dat een aantal tussenliggende dorpen ontzettend toeristisch zijn waardoor je er stapvoets doorheen moet. Sowieso niet leuk, maar met 25 graden, een leren pak en een bloedhete motor al helemaal niet tof.

Toch vermaak ik mij prima in de omgeving hoor. Er liggen nog genoeg onontdekte weggetjes waar je lekker kunt rijden. Ik heb het dan over de echte achteraf weggetjes, veelal voor landbouwverkeer (wel even oppassen in deze periode). Heel vaak met goed asfalt, super overzichtelijke, korte bochten, lange bochten, afgewisseld met een recht stuk waar je even lekker door een paar versnellingen kunt gaan en heel vaak weinig/geen verkeer.

Ik wil mij eigenlijk eens gaan verdiepen in een goedkope motornavigatie. Vooral goedkoop, want zoveel rij ik niet. Mooie route van het internet trekken, inladen, opstappen, zo snel mogelijk naar het vertrekpunt rijden en toeren.
Ik heb Google/zoekfunctie nog niet aangeslingerd, maar als mensen op voorhand tips hebben voor een goedkope navigatie (misschien iets Chinees?) en een plek waar je dat soort routes kunt downloaden dan houd ik me aanbevolen.

  • Chakotay
  • Registratie: Oktober 1999
  • Laatst online: 16:09
@B-Real voor het makkelijk even snel een leuke route vinden ben ik juist van van de kronkelweg-functies van de TomTom & Garmin (eventueel icm onroute motorkaarten) dedicated motornavigatie-apparaten. Stel een bestemming in en het ding bedenkt alles zelf over leuke kleine weggetjes. Het enige wat er nog aan ontbreekt is het ontwijken van dorpskernen, maar daar ontkom je niet altijd aan omdat de meeste wegen er tenslotte liggen om die dorpjes met elkaar te verbinden :P

Live for today, screw yesterday, hope for tomorrow...
Stichting eth0 | Twitter | Motorspul


  • B-Real
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 18-11 15:02
Is het serieus zo simpel ja? Dan ben ik snel klaar natuurlijk :)
Inlezen van routes zal bij TomTom en Garmin anno 2019 sowieso wel kunnen lijkt me, dus dan wordt de zoektocht wel wat makkelijker :)

En tja, dorpskernen ontwijken is lastig omdat er vaak geen wegen om de dorpen heen liggen maar de weg door het dorp de doorgaande weg is. Jammer, maar helaas.
Geeft ook niet, maar als ik op voorhand weet dat een dorp ontzettend toeristisch is qua voetgangers/fietsers/terrasjes en in het geval van gisteren ook nog een markt plus kermis dan rij ik wel een andere route :P

  • A13X
  • Registratie: November 2015
  • Laatst online: 21:36

A13X

Dude

B-Real schreef op dinsdag 23 april 2019 @ 10:31:
Is het serieus zo simpel ja? Dan ben ik snel klaar natuurlijk :)
Inlezen van routes zal bij TomTom en Garmin anno 2019 sowieso wel kunnen lijkt me, dus dan wordt de zoektocht wel wat makkelijker :)

En tja, dorpskernen ontwijken is lastig omdat er vaak geen wegen om de dorpen heen liggen maar de weg door het dorp de doorgaande weg is. Jammer, maar helaas.
Geeft ook niet, maar als ik op voorhand weet dat een dorp ontzettend toeristisch is qua voetgangers/fietsers/terrasjes en in het geval van gisteren ook nog een markt plus kermis dan rij ik wel een andere route :P
Dat kan al met een app en een telefoonhouder op het stuur. Gebruik zelf mijn s8 met een X-grip en TomTom Go. Route uploaden in mydrive en hij staat in de app.

Awesome


  • JK
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 22:55

JK

Leviathius schreef op dinsdag 23 april 2019 @ 09:51:
Even een double check hoor;

Mijn banden zijn Pilot Road 3's en de DOT code is 3114. Oftewel ze zijn bijna 5 jaar oud. Er zit nog voldoende profiel op aangezien er pas 7500km mee gereden is. Maar toch begin ik te twijfelen of ik ze niet gewoon moet vervangen. De een zegt dat je ze na 4 jaar moet vervangen, maar de ander zegt dat 7 jaar ook prima kan.

Wat is het advies van de banden experts hier? :p
Banden kunnen een jaar of 8 mee, uiteraard moet er nog wel voldoende profiel op zitten.
Glij je al weg in de bochten? Nee? Dan hoef je ze nog niet te vervangen. :+
Na 4 jaar vervangen en nog genoeg profiel is een beetje onzin, als je het mij vraagt. Maar zodra je merkt dat de motor minder grip krijgt, dan wel vervangen.
Het was druk bij de bike night van lokaal bikers cafe:

Afbeeldingslocatie: https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/58381026_10161798071800088_9159848916496154624_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_ht=scontent-lhr3-1.xx&oh=d1f5eff2c928c49820c667375c6feeaa&oe=5D2A61C1

Afbeeldingslocatie: https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/58542876_10161798072310088_7158804197087903744_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_ht=scontent-lhr3-1.xx&oh=895ea66a882b8ac3a85b5c7dbd914665&oe=5D4059F6

Afbeeldingslocatie: https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/57546420_10161798072145088_980853849029869568_n.jpg?_nc_cat=110&_nc_ht=scontent-lhr3-1.xx&oh=2575550ee145ab6b1a156b619972d7f5&oe=5D6F99A1

Ik reed achter 2 identieke Wikipedia: Kawasaki triple maar de ene was duidelijk beter afgesteld dan de ander.. want de 2e rookte als een (2takt) stoomboot..
Lijp gezicht 3 uitlaten, 2 rechts 1 links..

Mag je een gegeten paard in de bek kijken?


  • Leviathius
  • Registratie: Maart 2013
  • Laatst online: 23:03
JK schreef op dinsdag 23 april 2019 @ 10:49:
[...]


Banden kunnen een jaar of 8 mee, uiteraard moet er nog wel voldoende profiel op zitten.
Glij je al weg in de bochten? Nee? Dan hoef je ze nog niet te vervangen. :+
Na 4 jaar vervangen en nog genoeg profiel is een beetje onzin, als je het mij vraagt. Maar zodra je merkt dat de motor minder grip krijgt, dan wel vervangen.
8 jaar zelfs joh? Dan kan ik nog wel even ermee vooruit ja. Ik glij nog niet de bochten door, maarja dat is logisch, want als ik wel zou glijden had ik geen motor meer :9.

Ik denk dat ik ze toch dit jaar gewoon ga laten vervangen, ook gewoon om het feit dat een vers setje banden mij gewoon meer vertrouwen zal geven. Dan weet ik namelijk zeker dat het gewoon goed is. En ook op basis van Chakotay z'n tips/checks denk ik dat vervangen binnenkort gewoon beter is.

YouTube: MotorcycleGeek


  • Bommes
  • Registratie: September 2007
  • Laatst online: 19:31
timmie271 schreef op dinsdag 23 april 2019 @ 06:46:
[...]


Denk dat er met de gps nog iets van 150-155 overblijft. Heb dan wel 26 pktjes :9

Het enige jammere is dat ik dan op de 10k toeren zit dus het wil dan ook gewoon echt niet meer..
Dat zijn 4pk'tjes meer toerental gaat wel een stuk hoger ook bij jou. Bij de Vespa is het rond de 9 duizend afgelopen, wat al genoeg is voor het 1 cilindertje denk ik zo.
Verschil in snelheid zit voornamelijk in de verliezen in de variomaat en als ik het zo bedenk in de 12 inch wieltjes waar ik het mee moet doen.

Overigens staat de Vespa al weer maanden stil, afgezien van het korte ritje om hem van de ene opslag naar de andere te rijden.
Kan het alleen niet over mijn hart verkrijgen om het ding weg te doen.
Zit wat schade op aan 1 zijde en het beestje heeft voor de meeste mensen de schrikbarende kilometerstand van 34.000km
Met ide kilometers is niets mis, op het Vepsa forum zijn er rijders die deze blokjes zo over de honderduizend tikken zonder revisie of wat dan ook.
De schade is wel wat werk, de tijd heb ik daar niet voor dus dat zou ik moeten uitbesteden. Om het netjes te maken denk ik dat het wel een honderdje of 6 gaat kosten.
Heel kort, denk dat de Vepsa dit seizoen op stal blijft en ik voornamelijk de V-strom ga gebruiken.

If you think you are too small to be effective, you have never been in the dark with a mosquito.


  • Thoit
  • Registratie: Februari 2015
  • Laatst online: 16:12
B-Real schreef op dinsdag 23 april 2019 @ 10:15:
[...]


Dat is ook wel een optie inderdaad.
Gisteren toevallig ook nog een stuk snelweg gepakt van punt A naar punt B omdat ik wist dat een aantal tussenliggende dorpen ontzettend toeristisch zijn waardoor je er stapvoets doorheen moet. Sowieso niet leuk, maar met 25 graden, een leren pak en een bloedhete motor al helemaal niet tof.

Toch vermaak ik mij prima in de omgeving hoor. Er liggen nog genoeg onontdekte weggetjes waar je lekker kunt rijden. Ik heb het dan over de echte achteraf weggetjes, veelal voor landbouwverkeer (wel even oppassen in deze periode). Heel vaak met goed asfalt, super overzichtelijke, korte bochten, lange bochten, afgewisseld met een recht stuk waar je even lekker door een paar versnellingen kunt gaan en heel vaak weinig/geen verkeer.

Ik wil mij eigenlijk eens gaan verdiepen in een goedkope motornavigatie. Vooral goedkoop, want zoveel rij ik niet. Mooie route van het internet trekken, inladen, opstappen, zo snel mogelijk naar het vertrekpunt rijden en toeren.
Ik heb Google/zoekfunctie nog niet aangeslingerd, maar als mensen op voorhand tips hebben voor een goedkope navigatie (misschien iets Chinees?) en een plek waar je dat soort routes kunt downloaden dan houd ik me aanbevolen.
Goedkope China navigaties vind ik echt ruk. Heb het even getest, maar helaas viel bij mij constant GPS uit, was het ding traag, zag je weinig in de zon en was het een gedoe om routes erop te krijgen.

Heb daarna een TT Rider 410 gehad, wat een prima apparaat was maar omdat vrij snel alweer een 550 kwam heb ik die verkocht omdat het op dat moment nog makkelijk te verkopen was. Zou het apparaat 3 á 4 generaties oud zijn wil niemand het meer hebben. Omdat ik TT op de iPhone ooit gekocht had, en TT hiervoor 3 jaar een abbo voor TT Go gaf ben ik dit gaan proberen. Sindsdien vind ik het via de telefoon het fijnste werken. Het laden van een route gaat 100x sneller dan via de 410. Tevens zijn de meeste telefoons spatwater dicht. Bij mij zit die achter een ruit en zelfs na een hoosbui was de telefoon droog. Mocht je het niet vertrouwen zou je hem ook in dat geval in je jas kunnen doen.

Voordeel van de telefoon vind ik trouwens ook dat je gelijk Flitsmeister kan gebruiken, en eventueel muziek als je alleen rijdt. Kortom, bespaar je de moeite met een goedkope China nav, en probeer het gewoon eens met je telefoon.

Nog een vraag aan de elektra mannen hier. Heb Macna Atom handschoenen, dit zijn verwarmde handschoenen middels een accu. Dit werkt super, en heb er reeds een extra accupack erbij. Echter wil ik nog de mogelijkheid hebben om de handschoenen ook op de USB van de motor aan te kunnen sluiten. Ik ben er inmiddels achter welke connector de handschoenen hebben, en er bestaan dus kabels van de handschoen aansluiting naar USB. Zou dit echter gaan werken? De batterijen zijn namelijk 7.4V.

Afbeeldingslocatie: https://static.rad.eu/media/media553907833.jpg?width=600&height=600&bgcolor=ffffff&scale=canvas&quality=80

  • Chakotay
  • Registratie: Oktober 1999
  • Laatst online: 16:09
@Thoit als je telefoon in je jas zit, is het wel wat lastig op het scherm kijken voor navigatie :P (Ik heb mijn navigatie juist altijd met alleen beeld, zonder geluid)

Live for today, screw yesterday, hope for tomorrow...
Stichting eth0 | Twitter | Motorspul


  • kazzzdafke
  • Registratie: Januari 2009
  • Laatst online: 23:10
Motor verkocht! 3 mensen over de vloer gehad, waarvan telkens 3 deftige mensen. De 4e die hier net stond twijfelde niet en heeft direct voorschot gestort op de rekening.

Ik ben blij! :)

Nu op naar de bestelling van de Speed RS.

Never ever financial advice...


  • JK
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 22:55

JK

Leviathius schreef op dinsdag 23 april 2019 @ 10:54:
[...]


8 jaar zelfs joh? Dan kan ik nog wel even ermee vooruit ja. Ik glij nog niet de bochten door, maarja dat is logisch, want als ik wel zou glijden had ik geen motor meer :9.

Ik denk dat ik ze toch dit jaar gewoon ga laten vervangen, ook gewoon om het feit dat een vers setje banden mij gewoon meer vertrouwen zal geven. Dan weet ik namelijk zeker dat het gewoon goed is. En ook op basis van Chakotay z'n tips/checks denk ik dat vervangen binnenkort gewoon beter is.
Met dat glijden hoef je niet op je bek te gaan, maar je voelt de motor dan wel verder schuiven dan je zou willen. Dat kan gevaarlijke momenten opleveren en je gaat er wat minder zeker door rijden. Ik heb toen heel snel andere banden eronder laten zetten. Maar goed, die plakten dus niet meer in de bochten. :+

Als jij ze eerder wil laten vervangen omdat je dan voor jezelf meer zekerheid hebt, zeker doen!

  • Chakotay
  • Registratie: Oktober 1999
  • Laatst online: 16:09
@kazzzdafke gefeliciteerd met de verkoop, vergeet em niet uit je sig te halen :)

Live for today, screw yesterday, hope for tomorrow...
Stichting eth0 | Twitter | Motorspul


  • DrivinUCrazy
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 23:01
B-Real schreef op dinsdag 23 april 2019 @ 10:31:
Is het serieus zo simpel ja? Dan ben ik snel klaar natuurlijk :)
Inlezen van routes zal bij TomTom en Garmin anno 2019 sowieso wel kunnen lijkt me, dus dan wordt de zoektocht wel wat makkelijker :)

En tja, dorpskernen ontwijken is lastig omdat er vaak geen wegen om de dorpen heen liggen maar de weg door het dorp de doorgaande weg is. Jammer, maar helaas.
Geeft ook niet, maar als ik op voorhand weet dat een dorp ontzettend toeristisch is qua voetgangers/fietsers/terrasjes en in het geval van gisteren ook nog een markt plus kermis dan rij ik wel een andere route :P
Ligt aan je omgeving. De tomtom heeft te weinig weerstand tegen bebouwde kom. In Nederland ga je dan ook bochtjes maken door woonwijken in te gaa,n, of van de doorgaande rijbaan naar de parallelweg, en terug.
In heuvelachtige omgevingen heb je daar geen last van.

Tip van MrGPS: kurviger.de. Daar zit tegenwoordig een verhoogde weerstand tegen bebouwde kom in. :)

't Is een kwestie van geduld, rustig wachten op de dag, dat heel Holland Limburgs lult.


  • Thoit
  • Registratie: Februari 2015
  • Laatst online: 16:12
Chakotay schreef op dinsdag 23 april 2019 @ 11:15:
@Thoit als je telefoon in je jas zit, is het wel wat lastig op het scherm kijken voor navigatie :P (Ik heb mijn navigatie juist altijd met alleen beeld, zonder geluid)
Ik kijk ook best veel op het scherm, maar probeer dit door het geluid juist te minimaliseren. Maar het was ook meer bedoeld van: áls je in een plensbui terecht komt en je telefoon wordt nat, dan zou je die even in je jas kunnen stoppen :)

  • lolgast
  • Registratie: November 2006
  • Laatst online: 02:51
Ik heb gisteren voor het eerst ook audio gebruikt tijdens het navigeren. Was in het Engels (beetje jammer, moet even kijken of Scenic ook in het NL kan, vast niet) maar het beviel mij wel erg goed.
Soms miste ik een afslag, maar lekker belangrijk tijdens een plezierritje op de motor :D

Was wel leuk trouwens: ik had het met mijn vrouw over bellen op de motor en dat ze het niet prettig vond dat ik dat wel eens deed. Vervolgens belt ze me diezelfde rit om te vertellen dat de bbq al aanstaat :+

[ Voor 26% gewijzigd door lolgast op 23-04-2019 11:45 ]


  • XLord
  • Registratie: Mei 2011
  • Laatst online: 18-11 15:24
lolgast schreef op dinsdag 23 april 2019 @ 09:59:
@B-Real Wat ik vaak doe en via de snelweg (of inderdaad N-weg) naar een 'nieuw' stuk rijden. Dan maar het begin wat saai, maar dat is leuker dan hersenloos elke keer hetzelfde rondje rijden vind ik :)
Dit gister ook gedaan, met een vriend vanuit Veenendaal naar Deventer en een andere vriend vanuit Enschede naar Deventer en toen daar in de buurt rond gereden.
Is een stuk leuker dan in mijn woonomgeving rond rijden waar ik de meeste wegen in middels wel ken.

Hadden wel wat last van het van hoofdweg naar parallelweg gestuurd worden om bochtjes te creëren, maar konden de lol er wel van in zien. :+

  • Groever
  • Registratie: Februari 2006
  • Laatst online: 18-11 14:48
Het was weer een heerlijk weekend om motor te rijden, dat is zeker. Donderdag, vrijdag, zaterdag en maandag lekkere stukken gereden :).

Helaas hebben de 8 jaar oude bandjes op mijn Wee Strom het weekend niet goed doorstaan. Ik wilde ze al binnen een paar maanden vervangen, maar er zijn nu droogtescheurtjes zichtbaar op de voorband. Na lang wikken en wegen op een paar opties uitgekomen die elkaar niet veel lijken te ontlopen, en besloten voor de Michelin Road 5 Trail te gaan. Voor mijn gebruik (95% straat) lijkt me dat een goede keuze qua grip en levensduur, waar ik nog steeds af en toe een onverhard stukje mee kan rijden.

  • SmurfLink
  • Registratie: Juni 2016
  • Niet online
Heb zelf met de auto alleen maar gezeik met de TT die erbij zat (leasebak). Bij de volgende ga ik toch echt voor een telefoonhouder ipv TT houder. Dat ding is zooooo traaaaaaaaaaaaag. Het duurt soms echt 10 minuten voor hij z'n GPS heeft gevonden, echt bizar. Dus dan mag je het eerste stuk stilstaan of zelf maar gokken welke richting je op moet. Ben voor de telefoon van plan om TT Go te nemen, gezien mijn telefoon een stuk sneller zal zijn. De Xgrip zit al op m'n motor inmiddels.

Het enige wat mij zorgen baart is dat ie slecht tegen warmte kan. Als ik het scherm een tijd open heb (op laagste brightness) dan na een minuut of 5-10 wordt ie heel warm en gaat het scherm flippen. Dan 'raakt' hij zelf random instellingen aan zoals opeens bluetooth of vliegtuigmodus aan/uit (je ziet het schuifje ook uittrekken en die opties aantikken dus het zit echt in de schermgeleiding), of tikt ie andere apps aan. Als dit gebeurt terwijl ik op de motor aan het navigeren ben, lijkt me niet echt tof. Maar wellicht koelt de rijwind genoeg om dit te voorkomen. Dat moet ik nog gaan testen.

Van de week wel alvast Flitsmeister gedownload. Ben nog niet helemaal wegwijs maar dat merken we vanzelf wel.

I have stability. The ability to stab.


  • B-Real
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 18-11 15:02
Bedankt voor de vlotte reacties m.b.t. navigatie. Dom dat ik niet aan de mobiele telefoon gedacht heb, gelijk even TomTomGo en Kurviger gedownload. Vanmiddag in de auto terug maar eens even uitproberen.

Vraag 2 is dan natuurlijk wel wederom zonder Google of de zoekfunctie gebruikt te hebben, welke houder voor mijn Samsung S8 op een Suzuki GSX-R.
Waterdicht etc hoeft allemaal niet, ik reed niet bij slecht weer en de S8 kan wel tegen wat water natuurlijk :)

n.b. zal vanavond sowieso zelf even Google/zoekfunctie aanslingeren

  • aidanl
  • Registratie: Februari 2012
  • Laatst online: 14-11 17:19
Van t weekend nog even bij Goedhart langs geweest voor onderhoudsmeuk. Stonden ze wat demo's te geven met een Kawasaki H2R op een testbank. Pfoe wat een geluid zeg O+

Je had wel echt oordoppen nodig, kwam zoveel herrie vanaf. Maar dat geluid wanneer die door de versnellingen heen omhoog schakelt, vind dat ook leuk met mijn eigen fiets maar die produceert toch echt een stuk minder herrie :+

Kia EV3 GT+ White, Kawasaki Versys 650 Candy Matte Orange


  • Thoit
  • Registratie: Februari 2015
  • Laatst online: 16:12
B-Real schreef op dinsdag 23 april 2019 @ 12:34:
Bedankt voor de vlotte reacties m.b.t. navigatie. Dom dat ik niet aan de mobiele telefoon gedacht heb, gelijk even TomTomGo en Kurviger gedownload. Vanmiddag in de auto terug maar eens even uitproberen.

Vraag 2 is dan natuurlijk wel wederom zonder Google of de zoekfunctie gebruikt te hebben, welke houder voor mijn Samsung S8 op een Suzuki GSX-R.
Waterdicht etc hoeft allemaal niet, ik reed niet bij slecht weer en de S8 kan wel tegen wat water natuurlijk :)

n.b. zal vanavond sowieso zelf even Google/zoekfunctie aanslingeren
Eerst zoeken is toch wel wat handiger :> Maar veel mensen gebruiken een X-Grip.

  • SmurfLink
  • Registratie: Juni 2016
  • Niet online
B-Real schreef op dinsdag 23 april 2019 @ 12:34:
Bedankt voor de vlotte reacties m.b.t. navigatie. Dom dat ik niet aan de mobiele telefoon gedacht heb, gelijk even TomTomGo en Kurviger gedownload. Vanmiddag in de auto terug maar eens even uitproberen.

Vraag 2 is dan natuurlijk wel wederom zonder Google of de zoekfunctie gebruikt te hebben, welke houder voor mijn Samsung S8 op een Suzuki GSX-R.
Waterdicht etc hoeft allemaal niet, ik reed niet bij slecht weer en de S8 kan wel tegen wat water natuurlijk :)

n.b. zal vanavond sowieso zelf even Google/zoekfunctie aanslingeren
X-Grip is toch wel de heilige graal van telefoonhouders voor op de motor.

I have stability. The ability to stab.


  • lolgast
  • Registratie: November 2006
  • Laatst online: 02:51
Hier ook een X-Grip gebruiker. Mijn telefoon is niet waterdicht, maar ik ben een mooi weer rijder dus dat risico (is het dan nog een risico?) durf ik best te nemen.

  • BobbyDgtl
  • Registratie: December 2008
  • Laatst online: 26-08-2024
Ik gebruik de SP Connect. Werkt fantastisch. Cover is wel niet van de lichtste.
GSM is waterdicht, dus ik gebruik de regencover niet.

https://www.essentialmoto...ct-moto-mount-pro-review/

  • Guusjee
  • Registratie: Juni 2007
  • Laatst online: 17-11 20:37

Guusjee

Omdat ik groot ben..

Hier nog een X-Grip gebruiker, echt een top ding! Mijn telefoon is waterdicht, dus hoesje is dan niet meer nodig. Daarnaast gebruik ik TomTomGo als navigatieapp. Bevalt me goed. De audionavigatie is duidelijk en helder (beter dan bijvoorbeeld Waze of Google Maps) en het is ideaal om routes te maken op je computer en deze automatisch op je telefoon te hebben.

  • kneusteun
  • Registratie: September 2008
  • Laatst online: 21:06
https://ultimateaddons.com/pages/motorcycle
Tot nu toe het beste wat ik ben tegengekomen! waterdicht eenvoudig te plaatsen op vele manieren.

X-grip werkt erg goed, maar minder bescherming en niet veel goedkoper.

  • Patrock
  • Registratie: Augustus 2011
  • Laatst online: 19:14

Patrock

Eat - ride - sleep - repeat

SP-connect nu bijna een jaar in gebruik, zit erg goed vast op het stuur en gaat er ook makkelijk op en af met 1 hand.
Ook geen last van trillingen waardoor het scherm niet goed te lezen is.

Enigste puntje wat ik begin te merken, is dat door de manier hoe ik hem heb gemonteerd, ik net de vollledige 90 graden draai niet kan maken, en het puntje in het hoesje iets is afgerond, waardoor hij nu met een kortere draai er al op kan.

De houder op het stuur ziet er nog perfect uit, door weer en wind, dagelijks gebruik.

De camera in mijn telefoon wil niet meer scherp stellen, en de telefoon (iphone 7) is ook al meer dan 2 jaar oud. Het niet meer scherp stellen heb ik wel opgemerkt na een lange dag op de motor, met de telefoon aan het stuur.
Mogelijk is hier dus iets te veel vibratie door gekomen. maar het kan ook aan het toestel liggen.

Voor mijn volgende telefoon ga ik zeker weer een SP connect hoesje halen. Dan wel met houder, dat ik niet meer de houder hoef over te zetten als ik van motor wissel.

  • BobbyDgtl
  • Registratie: December 2008
  • Laatst online: 26-08-2024
Patrock schreef op dinsdag 23 april 2019 @ 13:58:


De camera in mijn telefoon wil niet meer scherp stellen, en de telefoon (iphone 7) is ook al meer dan 2 jaar oud. Het niet meer scherp stellen heb ik wel opgemerkt na een lange dag op de motor, met de telefoon aan het stuur.
Mogelijk is hier dus iets te veel vibratie door gekomen. maar het kan ook aan het toestel liggen.
Dit heb ik ook. Een tik op de lens en het gaat weer. Geen idee of het aan de houder zou kunnen liggen. De S8 is anderhalf jaar oud, en het probleem is inderdaad begonnen na ik de SP connect heb gekocht.

  • Dryhte
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 19-10 14:48
Vandaag lekker druk op de motorparking hier bij de klant (Tot nu toe tussen de 1 en 4 motoren)...

Druk op de parking

  • noes
  • Registratie: Augustus 2006
  • Niet online

noes

gek op benzine.

Thoit schreef op dinsdag 23 april 2019 @ 12:53:
[...]


Eerst zoeken is toch wel wat handiger :> Maar veel mensen gebruiken een X-Grip.
OF die van UltimateAddons, iets goedkoper maar doet het goed. Vind m ook makkelijk in gebruik, lijkt me handiger dan de Xgrip.
kneusteun schreef op dinsdag 23 april 2019 @ 13:49:
https://ultimateaddons.com/pages/motorcycle
Tot nu toe het beste wat ik ben tegengekomen! waterdicht eenvoudig te plaatsen op vele manieren.

X-grip werkt erg goed, maar minder bescherming en niet veel goedkoper.
Ik dacht dat de UltimateAddons zelfs goedkoper was. Via ebay voor een tientje of 2 gekocht, incl al het bevestigingsmateriaal.





Gister eens een rondje omgeving verkend (vanuit Bergambacht): Het lichtblauwe was een stukje wandelen wat ik eerder die dag gedaan had :9
Route Lekdijk ijsseldijk kattendijk

En de motor gepoetst:
Afbeeldingslocatie: https://tweakers.net/ext/f/4SgWoHvdpSSAEEiJfxz3UmWv/full.jpg

[ Voor 4% gewijzigd door noes op 23-04-2019 14:37 ]

K54/R1250RS | K48/K1600GT | E61/550i


  • InZane
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 00:08
aidanl schreef op dinsdag 23 april 2019 @ 12:39:
Van t weekend nog even bij Goedhart langs geweest voor onderhoudsmeuk. Stonden ze wat demo's te geven met een Kawasaki H2R op een testbank. Pfoe wat een geluid zeg O+

Je had wel echt oordoppen nodig, kwam zoveel herrie vanaf. Maar dat geluid wanneer die door de versnellingen heen omhoog schakelt, vind dat ook leuk met mijn eigen fiets maar die produceert toch echt een stuk minder herrie :+
Deze bedoel je? ;)


  • Will_M
  • Registratie: Maart 2004
  • Niet online

Will_M

Intentionally Left Blank

Topicstarter
wimmel_1 schreef op zaterdag 20 april 2019 @ 14:32:
WIelen banden wisselen van de auto gaat dinsdag gebeuren, zéker weten dat 't dan niet vriest op die dag :+

De Kléber HP2 Krisalp bandjes slijten met deze temperatuur behoorlijk hard en m'n Pirelli P7 zomerbanden zitten alle vier ook aan de 2mm profiel dus die gaan er ook niet meer onder komen, nu.....

Ik ga morgen maar eens even kijken of m'n brommer 't nog doet (éérst even tanken, ding staat al sinds 't vorige ritje in Februari met een praktisch lege tank hier binnen).
En zojuist de bandjes even laten wisselen..... 4 Gloedjenieuwe Michelin Primacy 3 / 225/45/R17 91W bandjes terug gekregen in plaats van de Pirelli P7 variant welke ik hád....Kan ik met dit lekkere weer ook weer een beetje dóór rijden :)

De Pirelli's hebben in totaal een slordige 80.000Km's gedraaid en hadden waarschijnlijk nog wel 10.000Km's extra kunnen hebben maar de norm is om die dingen niet meer terug te leggen als er 2mm óf minder aan profiel op zit.

Boldly going forward, 'cause we can't find reverse


  • timmie271
  • Registratie: November 2013
  • Laatst online: 16-11 18:13
SmurfLink schreef op dinsdag 23 april 2019 @ 12:32:
Van de week wel alvast Flitsmeister gedownload. Ben nog niet helemaal wegwijs maar dat merken we vanzelf wel.
Aanzetten en gaan :P
Moet zelf nog even iets met het volume regelen voor de meldingen in combinatie met headset. Al had ik die gisteren in de eifel eruit gehaald want krijg er toch wel platte oren van in combinatie met hoortoestellen :X
Bommes schreef op dinsdag 23 april 2019 @ 10:57:
[...]

Dat zijn 4pk'tjes meer toerental gaat wel een stuk hoger ook bij jou. Bij de Vespa is het rond de 9 duizend afgelopen, wat al genoeg is voor het 1 cilindertje denk ik zo.
Verschil in snelheid zit voornamelijk in de verliezen in de variomaat en als ik het zo bedenk in de 12 inch wieltjes waar ik het mee moet doen.
De mijne gaat tot net geen 11k toeren. Dus opzich valt dat nog wel mee, maar zal inderdaad een groot verschil inzitten dankzij de wielen en de variomaat :)

Gamertag: timmie271


  • nldls
  • Registratie: Januari 2011
  • Laatst online: 13-11 21:29
Na tijden van twijfelen door (veel te) weinig rijden toch de keuze gemaakt om de motor weer 100% te maken. Hij liep slecht en startte nog slechter. Uiteindelijk is de carburateur ultrasoon gereinigd en opnieuw afgesteld, zijn de bougies vervangen en heb ik een nieuwe voorband laten plaatsen.

Gister een goed rondje gereden om te testen en hij loopt wel weer erg fijn. Nu hopen dat het rijden ook weer wat beter zal gaan lukken.

  • kneusteun
  • Registratie: September 2008
  • Laatst online: 21:06
noes schreef op dinsdag 23 april 2019 @ 14:36:
[...]


OF die van UltimateAddons, iets goedkoper maar doet het goed. Vind m ook makkelijk in gebruik, lijkt me handiger dan de Xgrip.


[...]


Ik dacht dat de UltimateAddons zelfs goedkoper was. Via ebay voor een tientje of 2 gekocht, incl al het bevestigingsmateriaal.



ja ik had hem ook elders voor minder dan op de site aangegeven.
Ik vind vooral chill dat als ik door de drek ga dat er ook geen zand komt op plekken waar je het niet wil etc.

  • B-Real
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 18-11 15:02
Wederom dank voor de telefoon-mount tips mensen, ondanks dat ik mijn vragen dropte zonder zelf eerst eens te zoeken _/-\o_
Dit maakt het zoeken wel een stuk makkelijker d:)b

Ik ga eens opzoek naar een geschikte houder voor ofwel mijn Samsung S8, maar wellicht is het (ivm trillingen) handiger om mijn oude beschadigde iPhone 6 daar voor te gebruiken. Die ligt toch ongebruikt in de kast, ik kan dan gewoon een hotspot opzetten met de S8 die in m'n pak zit.

Wel mooi ook dat de TomTomGo app 75km per maand vrij heeft om te navigeren. Kun je tenminste eerst eens iets uitproberen ipv gelijk geld uit te geven :)

  • noes
  • Registratie: Augustus 2006
  • Niet online

noes

gek op benzine.

kneusteun schreef op dinsdag 23 april 2019 @ 14:55:
[...]

ja ik had hem ook elders voor minder dan op de site aangegeven.
Ik vind vooral chill dat als ik door de drek ga dat er ook geen zand komt op plekken waar je het niet wil etc.
Het losse hoesje gebruik ik eigenlijk nooit, mn telefoon is waterdicht. Als ie vies wordt, spoel ik m gewoon af :9

@SmurfLink had je het over je telefoon die oververhit? Dan zou ik toch eens een ander scoren ;) maar met rijwind verwacht ik voldoende koeling voor tijdens navigeren.

K54/R1250RS | K48/K1600GT | E61/550i


  • kneusteun
  • Registratie: September 2008
  • Laatst online: 21:06
noes schreef op dinsdag 23 april 2019 @ 14:59:
[...]


Het losse hoesje gebruik ik eigenlijk nooit, mn telefoon is waterdicht. Als ie vies wordt, spoel ik m gewoon af :9

@SmurfLink had je het over je telefoon die oververhit? Dan zou ik toch eens een ander scoren ;) maar met rijwind verwacht ik voldoende koeling voor tijdens navigeren.
Mijn telefoon is ook waterdicht... maar kan je wel vertellen als je aan het laden bent tijdens het rijden of net er na dan is vocht wel een issue en tevens niet met de handschoenen en zand in mijn scherm krassen.
Ook zand en stof wil ik niet in de speakers hebben.

  • aidanl
  • Registratie: Februari 2012
  • Laatst online: 14-11 17:19
noes schreef op dinsdag 23 april 2019 @ 14:36:

[...]
Gister eens een rondje omgeving verkend (vanuit Bergambacht): Het lichtblauwe was een stukje wandelen wat ik eerder die dag gedaan had :9
[Afbeelding: Route Lekdijk ijsseldijk kattendijk]

[...]
Hey ik heb gisteren ook een groot deel van die route gereden! Vanuit Gouda via Haasdrecht naar Schoonhoven en toen de dijk helemaal uitgevolgd tot aan Krimpen a/d IJssel. Niet toevallig een oranje Versys en een zwarte ER-6F tegen gekomen? :P
Die inderdaad!

Kia EV3 GT+ White, Kawasaki Versys 650 Candy Matte Orange


  • Vrijdag
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 00:03

Vrijdag

De Zwarte

Dryhte schreef op dinsdag 23 april 2019 @ 14:29:
Vandaag lekker druk op de motorparking hier bij de klant (Tot nu toe tussen de 1 en 4 motoren)...

[Afbeelding: Druk op de parking]
Staat daar nou een Monkey Dax of Skyteam tussen? :D _/-\o_ 8)

[ Voor 2% gewijzigd door Vrijdag op 23-04-2019 15:07 . Reden: corrected door @Kneusteun :P ]

De ware eloquente, hoogbegaafde en goedgeïnformeerde kwaliteitsposter begint een post met "Let wel", "In mijn optiek", "Iets met..."of "Je vergeet dat..." en eindigt met "...dat moeten we niet willen". Jíj bent die kwaliteitsposter!


  • kneusteun
  • Registratie: September 2008
  • Laatst online: 21:06
Vrijdag schreef op dinsdag 23 april 2019 @ 15:03:
[...]

Staat daar nou een Monkey tussen? :D _/-\o_ 8)
dax, of skyteam

  • Dryhte
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 19-10 14:48
En slechts 2 GSsen waarvan 1 op een serieuze leeftijd ;) da's mijn collega.

  • SmurfLink
  • Registratie: Juni 2016
  • Niet online
timmie271 schreef op dinsdag 23 april 2019 @ 14:51:
[...]


Aanzetten en gaan :P
Moet zelf nog even iets met het volume regelen voor de meldingen in combinatie met headset. Al had ik die gisteren in de eifel eruit gehaald want krijg er toch wel platte oren van in combinatie met hoortoestellen :X

[...]
Ja dat moet ik dus gaan testen. Gezien ik geen speakers in m'n helm heb en dat eigenlijk ook liever niet heb (ik rij navigatie op zicht) wil ik wel even kijken of ik ook een visuele waarschuwing kan krijgen als ik navigatie van een andere app gebruik.

@noes Nah, dat doet ie al vanaf het begin voor zover ik me kan herinneren. Zo oud is ie ook weer niet, had 'm paar keer laten vallen een jaar geledne en toen wou Sony het niet repareren voor het schadebedrijf omdat de telefoon niet uit NL kwam (gewoon in NL bij vodafone winkel gehaald)... en vervolgens stuurt het schadebedrijf me een nieuwe.... uit Duitsland. 8)7

[ Voor 22% gewijzigd door SmurfLink op 23-04-2019 15:12 ]

I have stability. The ability to stab.


  • timmie271
  • Registratie: November 2013
  • Laatst online: 16-11 18:13
SmurfLink schreef op dinsdag 23 april 2019 @ 15:10:
[...]

Ja dat moet ik dus gaan testen. Gezien ik geen speakers in m'n helm heb en dat eigenlijk ook liever niet heb (ik rij navigatie op zicht) wil ik wel even kijken of ik ook een visuele waarschuwing kan krijgen als ik navigatie van een andere app gebruik.

@noes Nah, dat doet ie al vanaf het begin voor zover ik me kan herinneren. Zo oud is ie ook weer niet, had 'm paar keer laten vallen een jaar geledne en toen wou Sony het niet repareren voor het schadebedrijf omdat de telefoon niet uit NL kwam (gewoon in NL bij vodafone winkel gehaald)... en vervolgens stuurt het schadebedrijf me een nieuwe.... uit Duitsland. 8)7
Kort een pop-upje... Maar het is echt vooral audiogericht of anders van tevoren er even op kijken ...

Gamertag: timmie271


  • Dryhte
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 19-10 14:48
SmurfLink schreef op dinsdag 23 april 2019 @ 15:10:
[...]

Ja dat moet ik dus gaan testen. Gezien ik geen speakers in m'n helm heb en dat eigenlijk ook liever niet heb (ik rij navigatie op zicht) wil ik wel even kijken of ik ook een visuele waarschuwing kan krijgen als ik navigatie van een andere app gebruik.
Navigatie op zicht, dat probeer ik juist af te leren (zeker op de motor). Naast het oververhitten op een zonnige dag heb je bovendien het probleem dat je niet naar de weg en het verkeer kijkt maar naar je telefoon.

Dus, telefoon in mjin zak, en navigeren via bluetooth stemgeleiding.

De stemgeleiding van Google Maps is voorlopig wel nog beter dan die van Calimoto, helaas, maar Calimoto werkt eraan.

  • timmie271
  • Registratie: November 2013
  • Laatst online: 16-11 18:13
Dryhte schreef op dinsdag 23 april 2019 @ 15:14:
[...]


Navigatie op zicht, dat probeer ik juist af te leren (zeker op de motor). Naast het oververhitten op een zonnige dag heb je bovendien het probleem dat je niet naar de weg en het verkeer kijkt maar naar je telefoon.

Dus, telefoon in mjin zak, en navigeren via bluetooth stemgeleiding.

De stemgeleiding van Google Maps is voorlopig wel nog beter dan die van Calimoto, helaas, maar Calimoto werkt eraan.
Ik heb daar @NLDViane voor om te navigeren :Y)
Wel scherm met route aanstaan, maar dit meer om te kijken wat voor bochten er op me liggen te wachten zodat ik bij voorkeur niet ga grasmaaien _O- _O-

Gamertag: timmie271


  • B-Real
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 18-11 15:02
Tja, ik navigeer (in de auto althans) altijd met het geluid uit. Vind dat je over het algemeen veel teveel info krijgt voor een aanwijzing, dus standaard staat het geluid uit.
Ik gebruik de navigatie dagelijks en het is een kwestie van gewenning.

Naar het scherm kijken kost mij niet meer moeite dan luisteren naar een stem. Op de motor zou ik dus ook prima zonder stembegeleiding kunnen :)

  • lolgast
  • Registratie: November 2006
  • Laatst online: 02:51
Dat dacht ik ook, maar mijn ogen van de weg afhalen geeft me op de motor een veel minder prettig gevoel dan als ik dat even doe in de auto

  • Chakotay
  • Registratie: Oktober 1999
  • Laatst online: 16:09
Ik ben juist niet goed met het verwerken van instructies via audio, met beeld-instructies kan ik juist kijken op een moment dat het mij zelf uitkomt, en vooral ook even opnieuw kijken als het nodig is. Met audio ben je afhankelijk van wanneer dat ding toevallig wat roept. Luisterboeken vind ik dan ook irritant, en ik heb liever howto's met plaatjes dan video's met gesproken instructies. Ik zal wel oud worden :+

Live for today, screw yesterday, hope for tomorrow...
Stichting eth0 | Twitter | Motorspul


  • Dryhte
  • Registratie: November 2007
  • Laatst online: 19-10 14:48
Het kost mij ook wat moeite, maar ik merk wel dat ik er beter in word.

  • B-Real
  • Registratie: Juni 2009
  • Laatst online: 18-11 15:02
Ik ga erachter komen of het op de motor anders is.

Mijn auto heeft ook verkeersbordherkenning, lekker belangrijk zou je denken en idd als je het niet hebt mis je het ook niet. Hoevaak ik wel niet op de motor naar beneden kijk om even te spieken naar de geldende max snelheid is niet op één hand te tellen |:(

Uiteraard een kwestie van gewenning, maar ik denk niet dat geluidloze navigatie bij mij voor problemen gaat zorgen aangezien ik het al zo gewend ben.

  • aidanl
  • Registratie: Februari 2012
  • Laatst online: 14-11 17:19
Ik check vooraf als ik echt specifiek ergens heen moet altijd de route met Google Maps. De route ken ik dan globaal en dan gebruik ik de TomTom of Google Maps met alleen stem als zijnde extra referentie. Door niet op het scherm de navigeren ga je op ten duur wegen beter herkennen en kan je uiteindelijk dus hele afstanden "blind" afleggen. Wanneer je alleen op scherm navigeert ben je zo gefocust op het scherm dat je de route eigenlijk niet meer onthoud en dus later ook niet herkent.

Kia EV3 GT+ White, Kawasaki Versys 650 Candy Matte Orange


  • MichielK71
  • Registratie: November 2011
  • Laatst online: 07-08 22:40
Ik navigeer in de auto normaal gesproken ook zonder audio. Vindt het op de motor juist prettiger om wel te horen dat er een afslag aan zit te komen. Zo hoef ik niet mijn blik van de weg te halen.

  • kneusteun
  • Registratie: September 2008
  • Laatst online: 21:06
Maar je kijkt toch sowieso niet non-stop naar de weg?!
Ik vind juist leuk om tijdens een toertocht te rijden in een mooie omgeving, beetje rondkijken naar mooie omgeving.
Kortom af en toe even op een schermpje kijken zou niet een probleem moeten zijn lijkt me.

Komt wel bij dat mijn console natuurlijk makkelijker te zien is dan bijvoorbeeld een heel aggressive racer.

  • Will_M
  • Registratie: Maart 2004
  • Niet online

Will_M

Intentionally Left Blank

Topicstarter
In de auto heb ik ook nooit 't geluid van de ingebouwde navigatie áán staan. Enige wat "Mevr. VW" verbaal mag doen is me attenderen op omleidingen óf andere "alarmen". Die zinloze links/rechts straat/huisnummer borden tetteren anders continue door de muziek én/of het gesprek met de medepassagiers heen.....

Ik heb tussen m'n tellers een mooi display waar de aanwijzingen op staan incl. straatnaam en afstand tót de volgende "turn" en anders heb ik in de middenconsole nog een groot (10") display met de volledige kaart én "Picture in Picture" voor een vér ingezoomde kaartversie met de straten.
Wil ik de laatst gesproken aanwijzing (welke dus onderdrukt was) tóch horen dan hoef ik maar op een knopje op 't stuur te drukken om "Mevr. VW" die melding alsnog te laten herhalen.

Op m'n motorfiets heb ik een Garmin (Zümo 595) en die laat de afstand tot de volgende richtingwissel ook duidelijk zien dus ik hoef alleen op dat ding te kijken op het moment dat ik een afslag genomen heb (daarbij dien ik dan dus wél zelf op te letten op de "ongeveer" afgelegde afstand).
Tijdens het máken van een voorgedefinieerde route met BaseCamp dien je dan uiteraard wél de route punten GOED in je .gpx te zetten (nét óver de kruising / koerswissel). Zet je ze lángs de route (óf zet je er te veel) dan blijf je aan het kijken / rekenen.

[ Voor 10% gewijzigd door Will_M op 23-04-2019 16:14 ]

Boldly going forward, 'cause we can't find reverse


  • Pagman
  • Registratie: Juni 2013
  • Laatst online: 28-07-2024
noes schreef op dinsdag 23 april 2019 @ 14:36:
[...]





Gister eens een rondje omgeving verkend (vanuit Bergambacht): Het lichtblauwe was een stukje wandelen wat ik eerder die dag gedaan had :9
[Afbeelding: Route Lekdijk ijsseldijk kattendijk]
Dat is een bekend rondje >:) :D

  • noes
  • Registratie: Augustus 2006
  • Niet online

noes

gek op benzine.

aidanl schreef op dinsdag 23 april 2019 @ 15:02:
[...]


Hey ik heb gisteren ook een groot deel van die route gereden! Vanuit Gouda via Haasdrecht naar Schoonhoven en toen de dijk helemaal uitgevolgd tot aan Krimpen a/d IJssel. Niet toevallig een oranje Versys en een zwarte ER-6F tegen gekomen? :P


[...]


Die inderdaad!
Ben jij een zwarte S1000RR tegengekomen? :P

Ik heb m vanuit Bergambacht naar het westen gereden, rond een uurtje of 17:00 sprong ik pas op de motor. Het was daardoor niet druk meer :)

K54/R1250RS | K48/K1600GT | E61/550i


  • BobbyDgtl
  • Registratie: December 2008
  • Laatst online: 26-08-2024
Kleine olieplas onder de moto vanmorgen (2000km oud). En de garage is 60km verder. Zou ik die afstand mogen doen als mijn oliepeil hoog genoeg is?

  • Will_M
  • Registratie: Maart 2004
  • Niet online

Will_M

Intentionally Left Blank

Topicstarter
BobbyDgtl schreef op dinsdag 23 april 2019 @ 16:55:
Kleine olieplas onder de moto vanmorgen (2000km oud). En de garage is 60km verder. Zou ik die afstand mogen doen als mijn oliepeil hoog genoeg is?
Definieer: Kleine Plas. Na een regenbui liggen er ook wel eens kleine plassen op de weg maar die dingen herbergen stiekem vaak enkele liters aan water :+

Hoe staat je oliepijl nú (zónder aan/bij-vullen) en kun je zien wáár de olie vandaan gekomen is / je motorblok verlaten heeft?

Als aanvulling: Is het 100% zéker dat het motorolie is en geen benzine welke via de overloop je tank verlaten heeft nadat je té veel brandstof getankt hebt gehad (even ruiken en voelen, dus!!).

[ Voor 17% gewijzigd door Will_M op 23-04-2019 17:04 ]

Boldly going forward, 'cause we can't find reverse


  • PilatuS
  • Registratie: September 2002
  • Niet online
Ik zou naast wat Wimmel zegt ook even kijken wat er gebeurt als je de motor laat draaien. Gaan rijden met olie die lekt aan de voorkant van het achterwiel is een perfect recept om onderuit te gaan.
Pagina: 1 ... 48 ... 101 Laatste

Dit topic is gesloten.