Vandaag was mijn eerste dag met een eigen Zibee stick. De Conbee 2 geinstalleerd op HAOS VM op Synology met DSM7. Heb 20GB RAM en gebruik een SSD als storage (dus niet als cache) op mijn DS920+ dus die heeft mijn voorkeur boven een Pi. Stick was net nieuw en had firmware van mei dus die nog even via de comandline op Windows geupdate naar die van augustus (deconz tool vond uiteraard weer geen nieuwe firmware).
Via SSH bestand "/etc/modules-load.d/user.conf" met regels
Toevoegen aan Synology. en de juiste USB drivers worden met elke Synology reboot geladen. Verder is helemaal niets nodig. Desnoods nog even een "sudo chmod 777 /dev/ttyACM0" (of gelimiteerder) doen voor de juiste rechten in HAOS.
Ik moest de stick er nog wel even in en uithalen terwijl mijn Synology aanstaat om hem te gaan herkennen.
zigbee2mqtt kan je gewoon samen met de Mosquitto broker via de HA add-on store installeren, hoeft niet (meer) via een Docker. Heb het liefst alles bij elkaar. Wel nog even
code:
1
2
3
| serial:
port: /dev/ttyACM0
adapter: deconz |
Toevoegen aan
/config/zigbee2mqtt/configuration.yaml en
/hassio/addon/45df7312_zigbee2mqtt/config. Zonder die een kreeg ik time-out errors op de stick en de ander heeft ervoor gezorgd dat Synology VM wel een auto-usb-mount doet bij de restart van HAOS. Diverse posts op Synology forum beweren dat je daarvoor
/dev/ttyACM0 moet vervangen door
/dev/serial/by-id/usb-dresden_elektronik_ingenieurtechnik_GmbH_ConBee_II_DE245xxxx-if00 maar die laatste wordt bij mij steeds weer vervangen door die eerste,
Note: merk wel dat de auto-mount vooral werkt als de reboot snel komt, na enige tijd niet meer. Gelukkig kun je een usb alsnog mounten in VM als de host al gestart is en Zigbee2MQTT pikt die dan alsnog automatisch direct op. Ik ga nog even neuzen hoe ik die auto-mount nu altijd werkend kan krijgen.
Ben gelijk met een 0,75cm USB2.0 kabel aan de slag gegaan op de USB3 poort van mijn DSM920+, link quality is meestal gewoon 255 voor veel devices.
Ben trouwens van de week eindelijk van DSM6 naar DSM7 geupdated (nu zowel DMS6 als DMS7 meerdere udpates hebben gehad), en alles bleef perfect werken. Alle dockers, HAOS VM, alle plugsin in HAOS, mijn 20GB RAM, mijn SSD's die als storage worden ingezet en nu dus ook de Conbee II stick.
Al met al erg tevreden dat dit dus volledig werkt in de virtual machine op Synology en ik niet terug hoef te vallen op een Docker of zelfs een Pi. Dat leek maanden geleden nog wel anders te zijn volgens veel fora posts.
zigbee2mqtt heeft mijn voorkeur boven ZHA en deConz omdat het gewoon ontzettend veel meer devices ondersteund (en veel vaker meer entiteiten of OTA updates). Omdat het tegenwoordig eindelijk net zo top werkt in HA zie ik niet waarom je nog iets anders zou gaan gebruiken
[
Voor 44% gewijzigd door
Malarky op 14-11-2021 14:36
]