Een Japanner is inderdaad een draaitafel van een Japans merk. Typical: direct drive, vaak een s-arm met sme headshell voor half inch mount elementen. Op zich zit je nieuw met die AT LP120 niet verkeerd.
Als je er stiekem toch gecharmeerd van bent kan je ook tweedehands wat rondkijken of er iets is wat je qua looks aanspreekt, als je tegen (meestal) hier en daar een krasje of plekje kan. Een stofkap, mits niet kapot, is meestal nog heel aardig helder op te poetsen met polijstmiddel. En bieden staat natuurlijk vrij... Maar goed, het moet een beetje in de buurt zijn en je moet toch controleren of het wel goed werkt.
Een paar voorbeelden.
https://link.marktplaats.nl/m1469972818
Dit is op zich een aardige uit het hogere segment van AKAI (destijds een wat meer betaalbare audio fabrikant dan Sony, Pioneer, Technics, Sansui, eigelijk vooral tape deck specialist). Quartz-dd met mooi zwaar plateau en automatisch, en de prijs valt erg mee voor een used products aanbieding. dat de handleiding er nog bij zit is altijd een goed teken (1e eigenaar / voorzichtig op geweest).
https://link.marktplaats.nl/m1465844596
Deze SonyPS-X6 is echt heel goed en mooi gemaakt (SL-1200 niveau) met zwaar gebouwd met mooie quartz direct drive motor, automatisch met optische afslag, tiptoetsen. Maar daar betaal je dan ook voor, in de richting van een AT-LP120USB nieuw. Interessant element (match met arm een vraagtekentje) maar met vervangingsnaald.
https://link.marktplaats.nl/m1473537754
Deze Dual 704 is ook een zeer goed direct drive model met goede hoogteverstelbare arm en automatische afslag. Eveneens een interessant element, de Denon DL-103s (compliantere versie van de DL-103 maar wederom is de match met de arm een vraagteken). Je moet van de Dual looks houden en je hebt geen SME headshell maar een ander, Dual eigen systeem.
https://link.marktplaats.nl/m1465165756
Deze Sansui SR-525 is een sober uitgevoerde direct drive zonder quartz lock en automatiek, maar wel met een mooi zwaar gebouwde sokkel en een goede hoogte verstelbare arm.
En zo is er met wat geduld wel meer moois te vinden. Het ligt er in het sub 300 euro segment net aan wat je wilt: een nieuwe, betaalbare draaitafel met garantie van het type met USB phono pre ingebouwd en meestal met wat goedkopere (kunststof) materialen? Of een oudere draaitafel uit het betere segment van mooiere materialen en met vaak meer functies, maar wel met een krasje en, hoewel vaak prima op te lossen, kans op een of ander defect. Geen uitgemaakte zaak, voor iedereen zal dit anders liggen.
PS die Technics SL-QX300 is technisch zeker netjes, maar het heeft dus arm voor een T4P / P-mount element en er past dus geen universeel element op. Je hebt dus weinig keuze in element wil je het veranderen. Voor een draaitafel met een dergelijk element vind ik het wat veel geld, dan zou ik gaan voor een goedkopere variant als die ik heb aangehaald in mijn vorige post, SL-DD20, SL-QD22 etc etc. Of je moet het over een hele andere boeg gooien en meteen voor een SL-10 of SL-15 gaan, een high end model zo groot als een platenhoes met tangentiale T4P arm. Dat vind ik dan andere koek.
PS PS ik raad iedereen aan om ook zo'n nieuwe speler vooraf eerst even in een winkel te bekijken en bevoelen, dan heb je een indruk wat je krijgt.
[
Voor 15% gewijzigd door
Cap op 28-10-2019 23:16
]