Ik moet toch ook even in de VLAN configs mijn meerdere erkennen nadat ik gister 3 AC-LITEs een harde reset moest geven omdat ze isolated en niet meer te adopten waren
(om half 2 's nachts..)
Situatie:
Zoals te zien is, hangt de iTV ontvanger achter een switch waar ook onder andere een AP hangt.
Om de meest obvious vraag/opmerking/oplossing voor te zijn; nee, het is niet mogelijk om de iTV ontvanger aan de EdgeRouter te hangen
Met behulp van de 'kant-en-klare'config van
https://forum.kpn.com/thu...p-v-de-experia-box-458609 werkt zowel TV als internet.
Maar VLANnetjes zijn cool, tof, hip en vooral interessant.
Dat resulteerde in dit:
Op de EdgeRouter:
:fill(white):strip_exif()/f/image/IUyged0GINwDaY9hIfWsBpSR.png?f=user_large)
VLAN 661 voor iTV, inc DHCP
VLAN 2000 voor wat testjes, inc DHCP.
LAN op switch0 waar alles behalve iTV en één specifiek SSID nu op terecht komt.
De Netwerken in de Unifi controller:
De SwitchPorts:
So far so good.
iTV werkt, vlan_only_test/2000 werkt, LAN werkt.
Maar dan.
De iTV stream gaat vanaf de EdgeRouter switch0 'mooi' naar alle geconfigureerde ETH's (1,2 en 3 in mijn geval). Default 'ou-of-the-box' functionaliteit enzo.
Maar dat wil ik natuurlijk niet, het hoeft alleen maar naar ETH1 omdat die het naar Switch 1 stuurt en Switch 1 naar Switch 2 en zo bij de iTV ontvanger terecht komt.
Om dit voor elkaar te krijgen, moet de EdgeRouter switch0 'VLAN-Aware' worden, dan kan ik VLAN 661 toekennen aan alleen ETH1.
En vanaf dat punt ging het mis.
Ik heb het niet helemaal helder meer, het was tenslotte iets van half 2, maar ergens daarna gingen de AC-LITEs werk weigeren. En vervolgens ook connectiviteit vanaf m'n PC richting de controller en de EdgeRouter.
Hard Resets en backupjes terugzetten; jeej
De vraag is dus: hoe krijg ik VLAN-aware functionaliteit aan de praat zonder m'n complete netwerk connectiviteit te slopen?
Nog een VLAN op de EdgeRouter switch0 aanmaken voor regulier LAN gebruik, met daarachter een DHCP?
Nieuw netwerk of VLAN_Only, overeenkomend met bovenstaande, aanmaken op de controller?
IPadres van de EdgeRouter switch0 halen?
De switch0 VLAN aware maken en dan dat nieuwe VLAN op ETH1, 2 en 3 als
PVID instellen en VLAN 661 als
VID op ETH1?
En wat te doen met het huidige 192.168.10.0/24 (native) LAN netwerk op de controller?
Als het even kan zou ik die range willen behouden / hergebruiken voor het nieuwe VLAN (mocht dat nieuwe VLAN noodzakelijk zijn)