Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 1068241

Achteraf gezien, nadat ik eindelijk thuis was en mijn notebook ter beschikking had en de bootloader kon ontgrendelen. Heb ik toch het gevoel dat ik blij met de tablet ben: in eerste instantie voelde ik mij nogal bekocht, want ik kon de Mi Pad 4 Plus gewoon op de Chinese Xiaomi online store vinden. Dus ik had niet verwacht dat het apparaat al 1.5 jaar op de markt is. Ook was ik een beetje teleurgesteld, vanwege het Netflix gebeuren.

Maar aangezien ik bij voorkeur toch Netflix op de tv kijkt, maakt dat niet zoveel uit: het was wel een van de redenen, waarom ik misschien toch een iPad in Hongkong wilde kopen. Op een iPad heb je dat soort problemen namelijk niet, al geld het probleem met Netflix voor zo'n beetje de meeste Xiaomi apparaten. Zelfs de OnePlus 5 van mijn vrouw ondersteund HD niet. Het onderstaande stuk heb ik ook in mijn kort, maar krachtige review gezet: sorry dat ik het zeg, maar ik ga niet mijn tijd verspillen aan een review van 10 pagina's :X

Pixel Experience Plus

Ik schreef het al hier boven: custom ROM's kunnen ervoor zorgen, dat je tablet alsnog op een recenter Android versie draait. En ik heb er gisteravond twee stuks uitgeprobeerd: de MIUI 11 met Android 9, dat vond ik echt 10x niks en was ook heel lastig om te installeren. Ook zag het meer uit als een smartphone en gaf niet echt het tablet gevoel, daarnaast was die custom ROM ook niet stabiel.

De Pixel Experience Plus ROM daarin tegen is echt geweldig en daar is duidelijk, veel moeite in gestoken door de XDA ontwikkelaar. Alles werkt gewoon en zelfs de vingerafdruk scanner, want die werkt vaak niet in de MIUI 11 bij elkaar geraapte custom ROM's.

Wel werkt de bediening net iets anders, aangezien de gestures alleen op MIUI beschikbaar zijn. Dus als fervente MIUI gebruiker is dat wel even wennen, omdat ik al heel lang gebruik maak van de gestures om de Redmi Note 5 te bedienen. Maar in algemene zin komt voelt de kale Android 9 ROM wel als een verbetering, alleen de vraag is hoe zal de invloed op de batterij zijn?

Je merkt het ook als je in Chrome surft, het lijkt gewoon meer tablet waardig uit te zien. Wellicht dat dit ook in Xiaomi.eu is aan te passen? Maar zover ben ik nog niet gekomen en eerste wat ik bij thuiskomst, uit China gedaan heb is de bootloader ontgrendeld in een halfuurtje en toen Xiaomi.eu erop gezet. En daarna ben ik eens gaan kijken wat voor custom ROM's beschikbaar waren.

( De afbeeldingen zijn enkel in de review te zien )

Acties:
  • +1 Henk 'm!

  • SadisticPanda
  • Registratie: Februari 2009
  • Niet online

SadisticPanda

Heet patatje :o

Hier Lineage 17.1 erop gezet.

Buiten klein grafisch bugje met unlockscreen, werkt alles perfect. (android 10 :) )

Marstek 5.12kw v151, CT003 v117, Sagecom Xs212 1P,


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Card Nox
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 16:16
Hoe is de batterij? Heb ook een custom (AOSP like) ROM gedraaid maar batterij was dramatisch. Met Xiaomi.eu ROM minstens 2x zo goed dus zit weer op die ROM. Gebruik de tablet niet veel en alles werkt eigenlijk gewoon, maar de tweaker in mijn begint toch weer een beetje jeukhandjes te krijgen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Anoniem: 1068241

Ik had gisterenavond op Lineage 17.1 dat Messenger van Facebook crashed en toen bleef de tablet ook hangen: dus toen heb ik maar weer Xiaomi.eu erop gezet. Eerlijk gezegd mis ik ook echt de gestures, die heb je niet in AOSP ROM's. Voor de rest liep die Lineage 17.1 niet slecht, maar hij heeft nog wat irritante bugjes.

Die Pixel Experience ROM met Android 9 liep naar mijn idee net een stuk beter, dat vond ik wel echt een goede ROM.

[ Voor 15% gewijzigd door Anoniem: 1068241 op 09-01-2020 09:01 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • PostalDude
  • Registratie: Januari 2006
  • Laatst online: 06-06 10:44
Op aanraden van dit topic maar eens verder gekeken naar andere ROMs. De BlissROM en Pixel Experience gebruikt maar ik merk toch dat de tablet aanzienlijk trager is versus de Xiaomi.eu rom die ondertussen een jaar oud is.
Opzich nog te overleven voor nieuwere software maar ik merk ook dat als ik de tablet in de kast leg hij zo 8-10% per nacht gebruikt in slaapmodus met die roms. Ervaren jullie dat ook?

Nu toch maar weer terug naar de Xiaomi.eu ROM. Echt slecht ook dat er geen fatsoenlijke update meer komt. Ik merk dat meeste custom roms ports zijn en je dan allerlei rare telefoon dingen krijgt. De Pixel experience ging bijvoorbeeld hele tijd zoeken naar nieuwe voicemails..

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • iisworks
  • Registratie: Juni 2007
  • Laatst online: 07-06 13:38
Niet veel meer te beleven in dit topic, maar voor wie nog ee nLineageOS 17/18 ROM zoekt is deze thread aan te raden: https://forum.xda-develop...s-clover.4178757/page-400

:)
Pagina: 1 2 3 Laatste

Let op:
Dit topic is alleen bedoeld voor het bespreken van ervaringen, andere onderwerpen horen thuis in:
- Levertijden, winkels en prijzen: [Xiaomi Mi Pad 4-Serie] Levertijd & Prijzen
- Accessoires: [Xiaomi Mi Pad 4-Serie] Accessoires
- Bootloader unlocken: [Centrale topic] Xiaomi Bootloader unlocken
- Custom ROM's: Het grote MIUI custom-ROM-topic