• tonvanboven
  • Registratie: Oktober 2022
  • Laatst online: 22-03 20:48
Allen, als eerste dank aan iedereen die op dit forum zijn of haar ervaringen deelt _/-\o_ . Doordat ik afgelopen jaar ‘wakker’ ben geworden op een ander forum inzake het laden van onze EV in aanraking gekomen met dynamische prijzen. Vervolgens Tweakers gevonden met het bekende draadje over de uurtarieven. En daarin staan weer verwijzingen naar dit onderwerp. De afgelopen maanden veel tijd gestopt in het lezen van alle berichten en het bekijken van de vele YT video’s.

Even een kleine introductie aan deze kant. 60 zonnepanelen met een jaar productie tussen de 9 en 10MWh. Gebruik per jaar: EV ca 5MWh, twee gezinnen onder één dak ca 7MWh en bedrijf aan huis ca 5MWh per jaar. We kopen dus nog ca 8 tot 9MHh in en dat gaat sinds 1 december 2022 via Tibber. Geen warmtepomp maar ook geen gas, we verwarmen het houten huis hier al 22 jaar op een hout gestookte CV. Mogelijk komt daar in de toekomst een warmtepomp bij, een buffervat van 12m3 water hebben we al tot onze beschikking.

Het plan is om te gaan investeren in een thuisbatterij. Ik zit nu in de ontwerpfase, het maken van tekeningen, waar zet ik de batterijen neer, welke capaciteit batterijen en omvormers zijn allemaal nog vragen die nog niet beantwoord zijn. En alles aan Home Assistant waarbij ik graag gebruik wil gaan maken van de opzet van KC27 voor het slim aansturen :) .

Nog veel te doen maar dat is leuk. Het hoeft immers morgen niet af te zijn. Er zullen de aankomende tijd vast nog wel vragen van mij op dit forum gaan komen.

  • Jazsie
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 11:37
thehog schreef op maandag 13 februari 2023 @ 19:52:
[...]


Zit veel custom spul in waar je niks aan hebt maar het belangrijkste is dit stukje javascript:
code:
1
2
3
4
5
6
var powerToGrid = parseInt(global.get("powerToGrid")) || 0;
var powerFromGrid = parseInt(global.get("powerFromGrid")) || 0;
var prevPowerRequested = parseInt(global.get("powerRequested")) || 0;
var powerDiff = powerToGrid - powerFromGrid;
var powerRequested =  prevPowerRequested - powerDiff 
global.set("powerRequested",powerRequested)


Dit werkt gelijk twee kanten op. Bij te veel productie gaat powerRequested negatief en moet ik dus gaan laden. Bij te veel verbruik is hij positief en gaat ik laden.

powerTo/FromGrid zijn de realtime waardes uit de P1 meter (overigens bij mij, en veel andere 3-fase slimme meter, kan powertogrid en powerfrom grid tegelijk positief zijn omdat er op 1 fase geleverd wordt en op de andere afgenomen wordt). De rest spreekt hopelijk voor zich.

Verderop doe ik nog wat limieten stellen (powerRequested nooit hoger dan wat de inverter kan leveren/opladen).
Cool thanks, werkt zo te zien goed en is stuk simpeler en minder code dan wat ik heb :)
KC27 schreef op maandag 13 februari 2023 @ 22:35:
@PCJR @Jazsie @thehog
Ik heb een hele simpele automatisering in HA gemaakt, waarmee ik mijn Victrons aanstuur als ik "0" op de meter wil:
YAML:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
alias: Balanceer feedin
description: ""
trigger:
  - platform: time_pattern
    seconds: /5
condition:
  - condition: state
    entity_id: input_boolean.balanceer_grid
    state: "on"
action:
  - service: input_number.set_value
    data:
      entity_id: input_number.feedin_grid
      value: >-
        {{ (states('sensor.ess_vermogen_setpoint') | float(0) -
        (states('sensor.grid_power')|float(0) ) )| int(0) }}
mode: single

Deze automatisering wordt ieder 5 seconden getriggerd.
De input_number.feedin_grid is een hulp entity, zodra deze verandert dan schrijft hij die waarde naar de Victrons: een positief getal = laden, een negatief getal is terugleveren (ontladen).
De entity sensor.grid_power (slimme meter meetpunt) geeft aan hoeveel W er netto van/naar het grid gaat. Is deze positief dan moet er minder geladen cq meer ontladen worden, is deze negatief dan moet er meer geladen cq minder ontladen worden.
Dit is de meest simpele regeling die ik kon bedenken en werkt best wel effectief. In de toekomst wil ik het nog overzetten naar een PID regeling.
Komende zomer zal ik vaker naar "0" op de meter gaan omdat dan terugleveren voor mij minder aantrekkelijk wordt ivm het overschrijden van mijn salderings quotum (in combinatie met een hogere inkoopvergoeding bij Tibber vanaf 1 maart a.s.)
Nice, ik gebruik eigenlijk geen HA automations, doe alles via Node-Red.
Wellicht eens in verdiepen.
PCJR schreef op dinsdag 14 februari 2023 @ 10:11:
Ik zou liionstore.nl es belle, zeg je dat je PCJR kent van Tweakers ;)
Hmzz, eens proberen dan. want zonder jouw naam (heb al keer prijs opgevraagd) zijn ze duurder dan nkon.nl

3600 Wp op 0° (vrijwel plat)


  • Joost _09
  • Registratie: Februari 2023
  • Laatst online: 22-03 18:22
PCJR schreef op maandag 13 februari 2023 @ 20:40:
[...]


[Afbeelding]
er komt dit jaar dan ook een 3f hybrid inverter
Heb je al een 3f hybrid inverter op het oog? de Sofar 3f die ik gezien heb hebben geen 48v batterij ondersteuning gek genoeg. Maar wellicht kijk ik er overheen.

  • PCJR
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 22-03 12:11
Joost _09 schreef op dinsdag 14 februari 2023 @ 12:23:
[...]


Heb je al een 3f hybrid inverter op het oog? de Sofar 3f die ik gezien heb hebben geen 48v batterij ondersteuning gek genoeg. Maar wellicht kijk ik er overheen.
Ja de Deye lowvoltage 3f hybrid.
https://www.deyeinverter....n5-6-8-10-12ksg04lp3.html

Interesse in de HYD? Of als iemand iemand kent ? 8) Zou leuk zijn als de Sofar weer een fijne plek krijgt.

|| Phono Solar 18x415wp + Deye 12K-SG04LP3-EU + 16x120Ah LiFePo4 + DalyBMS ||


  • Joost _09
  • Registratie: Februari 2023
  • Laatst online: 22-03 18:22
Kun je de Deye aansturen vanuit Home Assistant / Node Red / Domotics etc zoals dat met de Sofar kan? om dynamisch laden te sturen of is dat geen criteria?

  • jadjong
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 06:43
PCJR schreef op dinsdag 14 februari 2023 @ 10:11:
Ik zou liionstore.nl es belle, zeg je dat je PCJR kent van Tweakers ;)
Lekker advies, ze hangen gelijk op. :/

:P

[Voor 3% gewijzigd door jadjong op 14-02-2023 12:47]


  • PCJR
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 22-03 12:11
Joost _09 schreef op dinsdag 14 februari 2023 @ 12:41:
[...]


Kun je de Deye aansturen vanuit Home Assistant / Node Red / Domotics etc zoals dat met de Sofar kan? om dynamisch laden te sturen of is dat geen criteria?
Ik dacht het wel maar not sure. Ik doe het nu ook handmatig, valt mee. Maar goeie vraag, moet t eens nagaan.

|| Phono Solar 18x415wp + Deye 12K-SG04LP3-EU + 16x120Ah LiFePo4 + DalyBMS ||


  • PCJR
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 22-03 12:11
jadjong schreef op dinsdag 14 februari 2023 @ 12:46:
[...]

Lekker advies, ze hangen gelijk op. :/

:P
Dont shoot the messenger, is geen 20 medewerkers bedrijf. Stuur een appje anders.

Tis maar n tip, geen verplicht advies :P

|| Phono Solar 18x415wp + Deye 12K-SG04LP3-EU + 16x120Ah LiFePo4 + DalyBMS ||


  • ice-T106
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 22-03 19:05
Zag op de enphase website dat ze intern ook hun micro-omvormers gebruiken voor de aankomende v2g lader en voor hun accu.
Zou dat ook een goede optie zijn voor een zelfbouw systeem?

Bij het compleet systeem van enphase maakt die bij stroom uitval dan ook een "microgrid" en zorgt die ervoor dat je zonnepaneel omvormers ook weer kunnen werken.



11.630Wp Solar edge. 6kW Lucht-Lucht WTW, VW Passat GTE, OpenHab


  • PCJR
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 22-03 12:11
Kan ja, klinkt allemaal fancy. Maar t klinkt ook als een truckload aan iq microinverters per huishouden als ik dat zo zie.

Ben er niet zo fan van... ik dan he :)

|| Phono Solar 18x415wp + Deye 12K-SG04LP3-EU + 16x120Ah LiFePo4 + DalyBMS ||


  • grotegok
  • Registratie: April 2003
  • Laatst online: 08:25
rleever schreef op dinsdag 14 februari 2023 @ 08:41:
Is er iemand bekend met het rechtsreeks bestellen op docanpower.com (EU stock?) ik ben van plan daar 16S cellen te bestellen 300+ Ah. Klopt het dat hun paypal adres maheropower@outlook.com is ?
Ja, ik heb paar weken geleden uit Poland via alibaba van Docan 16x Eve304Ah laten versturen.
Ging perfect, top spul.

  • Domba
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 03:33
Joost _09 schreef op dinsdag 14 februari 2023 @ 12:41:
[...]


Kun je de Deye aansturen vanuit Home Assistant / Node Red / Domotics etc zoals dat met de Sofar kan? om dynamisch laden te sturen of is dat geen criteria?
Zoek eens op postings van @mahagen en @stegen

De esphome manier van klatremis schijnt makkelijker, ik stap waarschijnlijk ook over ergens volgende maand, maar heb moeite mijn bekabelde oplossing op te geven, maar ben met andere dingen bezig op moment met poging greep te krijgen op het eigenverbruik van de Deye, (deel PV DC-DC gekoppeld/ ander deel eventueel AC gekoppeld)
Poging om overall verlies rond 10% te houden en toch ~60% via accu (eerst opslaan, later gebruiken)

Deye SUN12K + 29kWh (Seplos 3x48100-10C +48200-10E)


  • tonvanboven
  • Registratie: Oktober 2022
  • Laatst online: 22-03 20:48
KC27 schreef op dinsdag 14 februari 2023 @ 10:23:
[...]

Ik heb bij Docan besteld (maart 2022) en betaald via Alibaba. 32 cellen 280 Ah, 2 JBD bms totaal all in 4500 euro. Verscheept uit China.
Bij Docan zouden 33 cellen 304Ah (ik wil een reserve hebben) incl transport uit China ca 4200 euro gaan kosten. Maar wat komt daar dan nog bij? Douane, BTW, batterij toeslagen? Binnen de EU kunnen ze in zeven dagen het leveren voor 4750 euro incl transport. Daar zal de BTW ook nog wel bij gaan komen neem ik aan.

[Voor 5% gewijzigd door tonvanboven op 14-02-2023 22:02]


  • Polderdijk
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 00:02
tonvanboven schreef op dinsdag 14 februari 2023 @ 22:00:
[...]


Bij Docan zouden 33 cellen 304Ah (ik wil een reserve hebben) incl transport uit China ca 4200 euro gaan kosten. Maar wat komt daar dan nog bij? Douane, BTW, batterij toeslagen? Binnen de EU kunnen ze in zeven dagen het leveren voor 4750 euro incl transport. Daar zal de BTW ook nog wel bij gaan komen neem ik aan.
Docan is DDP levering, je krijgt de levering dus franco aan huis zonder extra kosten.

Webhosting van SkyHost.nl: 25 Mb / 1 Gb windows hosting € 4,50 p/m excl.btw!


  • rleever
  • Registratie: Februari 2006
  • Niet online
grotegok schreef op dinsdag 14 februari 2023 @ 17:31:
[...]


Ja, ik heb paar weken geleden uit Poland via alibaba van Docan 16x Eve304Ah laten versturen.
Ging perfect, top spul.
Ik moet eerst de limiet van mijn creditcard ophogen ......... schiet lekker op zo

40x380Wp Solaredge SE16K E-ESE-SE-SSE-S-SSW-SW-WSW


  • rleever
  • Registratie: Februari 2006
  • Niet online
Polderdijk schreef op dinsdag 14 februari 2023 @ 23:28:
[...]
Docan is DDP levering, je krijgt de levering dus franco aan huis zonder extra kosten.
Kunnen we geen inkoopactie gaan doen daar ? Wellicht scheelt het nog wat in de kosten

40x380Wp Solaredge SE16K E-ESE-SE-SSE-S-SSW-SW-WSW


  • grotegok
  • Registratie: April 2003
  • Laatst online: 08:25
rleever schreef op woensdag 15 februari 2023 @ 07:51:
[...]

Kunnen we geen inkoopactie gaan doen daar ? Wellicht scheelt het nog wat in de kosten
Mail Amy Zheng, of Whatsapp op +86 135 3041 2339
amy@docanpower.com

Geen druk, geduw, eerlijk, betrouwbaar en vele keuzes van veilig verzekerd betalen.

  • grotegok
  • Registratie: April 2003
  • Laatst online: 08:25
rleever schreef op woensdag 15 februari 2023 @ 07:49:
[...]

Ik moet eerst de limiet van mijn creditcard ophogen ......... schiet lekker op zo
Of geld naar je creditcard storten en je hebt tijdelijk een hoger limiet.

  • Jazsie
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 11:37
rleever schreef op woensdag 15 februari 2023 @ 07:51:
[...]

Kunnen we geen inkoopactie gaan doen daar ? Wellicht scheelt het nog wat in de kosten
Ik doe mee dan als we daarmee betere prijzen krijgen :).

3600 Wp op 0° (vrijwel plat)


  • bartw2604
  • Registratie: Januari 2008
  • Laatst online: 11:42
Ik wil eventueel ook wel meedoen als we dan betere prijzen krijgen

  • tonvanboven
  • Registratie: Oktober 2022
  • Laatst online: 22-03 20:48
grotegok schreef op woensdag 15 februari 2023 @ 07:55:
[...]


Mail Amy Zheng, of Whatsapp op +86 135 3041 2339
amy@docanpower.com

Geen druk, geduw, eerlijk, betrouwbaar en vele keuzes van veilig verzekerd betalen.
Zojuist e-mail gestuurd en per omgaande antwoord. Inderdaad geen extra kosten, DDP tot aan de voordeur. 33 cellen $ 4500. EU stock is trouwens al weer uitverkocht op dit moment.

  • PCJR
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 22-03 12:11
Ff benieuwd wat 16x grade A cellen zouden kosten. Gwn voor een 48v setup. Mag 300 tot 380Ah zijn.

|| Phono Solar 18x415wp + Deye 12K-SG04LP3-EU + 16x120Ah LiFePo4 + DalyBMS ||


  • bbbrumbrum
  • Registratie: November 2003
  • Niet online
PCJR schreef op woensdag 15 februari 2023 @ 22:45:
Ff benieuwd wat 16x grade A cellen zouden kosten. Gwn voor een 48v setup. Mag 300 tot 380Ah zijn.
Het antwoord staat letterlijk boven je post. Veel hoger dan 310Ah is zover ik weet niet heel gangbaar.

  • Jazsie
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 11:37
Ik heb de zelfde vraag als @PCJR, ik kan in de post erboven niet zien om welke cellen het gaat (A/B-grade) en ook de aantal is 33 ipv 16... @bbbrumbrum.

3600 Wp op 0° (vrijwel plat)


  • Polderdijk
  • Registratie: December 2001
  • Laatst online: 00:02
Jazsie schreef op woensdag 15 februari 2023 @ 23:49:
Ik heb de zelfde vraag als @PCJR, ik kan in de post erboven niet zien om welke cellen het gaat (A/B-grade) en ook de aantal is 33 ipv 16... @bbbrumbrum.
Stuur een mailtje naar Amy en je weet 't?

Webhosting van SkyHost.nl: 25 Mb / 1 Gb windows hosting € 4,50 p/m excl.btw!


  • bbbrumbrum
  • Registratie: November 2003
  • Niet online
Jazsie schreef op woensdag 15 februari 2023 @ 23:49:
Ik heb de zelfde vraag als @PCJR, ik kan in de post erboven niet zien om welke cellen het gaat (A/B-grade) en ook de aantal is 33 ipv 16... @bbbrumbrum.
Sorry, posts.

Maar de staffel korting lijkt niet heel spectaculair.

  • PCJR
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 22-03 12:11
Jazsie schreef op woensdag 15 februari 2023 @ 23:49:
Ik heb de zelfde vraag als @PCJR, ik kan in de post erboven niet zien om welke cellen het gaat (A/B-grade) en ook de aantal is 33 ipv 16... @bbbrumbrum.

|| Phono Solar 18x415wp + Deye 12K-SG04LP3-EU + 16x120Ah LiFePo4 + DalyBMS ||


  • nikos_cs
  • Registratie: Januari 2014
  • Laatst online: 18-03 20:38
Stel dat een electrische auto total loss raakt en de accu nog wel intact is, dan kun je die toch ook inzetten als powerwall?

  • PCJR
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 22-03 12:11
nikos_cs schreef op donderdag 16 februari 2023 @ 10:10:
Stel dat een electrische auto total loss raakt en de accu nog wel intact is, dan kun je die toch ook inzetten als powerwall?
Als je er bv 48v van kunt sleutelen en je hebt er een passende BMS voor...

|| Phono Solar 18x415wp + Deye 12K-SG04LP3-EU + 16x120Ah LiFePo4 + DalyBMS ||


  • stegen
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 20-03 11:05

stegen

8710Wp

Voor DIY gebruik is het handig/veilig als de spanning van de accu rond de 48V zit.

De meeste EV accu's hebben een spanning van 400V of hoger. Verder moet je het BMS in de accu op een of andere manier kunnen aansturen/uitlezen. Als de accu uit modules bestaat, en de spanning is laag genoeg dat je ze veilig er uit kunt halen, dan is het misschien nog wel te doen.

De model S/X gebruikt 16 modules van rond de 25V/ 5kWh per stuk. ondanks dat er een BMS op zit, kan je die niet zondermeer uitlezen, en dit BMS beschermt de accu ook niet tegen diepteontlading of overladen (>4.2V) van de cellen, omdat het niet de stroom naar de cellen kan onderbreken, het kan alleen de cellen balanceren.

Als je wilt weten wat er gebeurt als je deze modules veel te ver oplaad:
YouTube: My first Tesla Battery Fire

Wil niet zeggen dat je deze modules niet thuis kan gebruiken. Maar je moet dan wel het BMS vervangen, of op een of andere manier kunnen uitlezen.
Hier een mooi voorbeeld van een 186 kWh(!) installatie met deze modules:
https://057tech.com/solar

  • Joost _09
  • Registratie: Februari 2023
  • Laatst online: 22-03 18:22
PCJR schreef op woensdag 15 februari 2023 @ 22:45:
Ff benieuwd wat 16x grade A cellen zouden kosten. Gwn voor een 48v setup. Mag 300 tot 380Ah zijn.
Ter info: 16 cellen van 304 Ah hebben mij 2206 euro totaal bij Docan gekost. betaald 1 februari 2023, ontvangen 7 februari 2023.
Grade A, Eve.geleverd uit magazijn Polen.

Handig om in het contract de specifieke bepalingen op te nemen, zoals
The cell is a Grade A cell.
Manufacture year is 2022
Original QR code is intact
Nominal capactiy is 304 Ah, this will guarantee a fitst test cycle of around 317Ah
Voltage is 3.2V or higher (cell voltage between cells is <0.05V at arrival)
Free flexible busbars and nuts
The buyer has the right to test every cell when it arrives to claim any defects that they might have.
The test period is 6 weeks after recieving the cells.
When the cells are physically damaged or do not meet the voltage, capacity or inpedance critaria, the seller will send replacement cells at there own cost (including all fees)
Recieving the order within 20 days of payment

  • stegen
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 20-03 11:05

stegen

8710Wp

Werkt bij jullie de ENTSO-e integratie voor het ophalen van de next day prijzen ook niet meer?

edit:
Via de website van entsoe.eu, is ook geen day ahead prijs op te halen, dus zal wel daar aan liggen...

[Voor 52% gewijzigd door stegen op 16-02-2023 18:46]


  • Jazsie
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 11:37
vs 2800,-- hier in NL, wel overmorgen in huis >:). Wel 280Ah cellen...
nikos_cs schreef op donderdag 16 februari 2023 @ 10:10:
Stel dat een electrische auto total loss raakt en de accu nog wel intact is, dan kun je die toch ook inzetten als powerwall?
Kan gewoon, heb ik nu ook. Opgesplitst en er 16S van gemaakt met BMS.

Wil nu alleen uitbreiden en dus aan het kijken naar LiFePO4 om het geheel te vervangen aangezien de losse accu "modules" van een EV meer ruimte in beslag neemt (meerdere modules).
Joost _09 schreef op donderdag 16 februari 2023 @ 14:36:
[...]


Ter info: 16 cellen van 304 Ah hebben mij 2206 euro totaal bij Docan gekost. betaald 1 februari 2023, ontvangen 7 februari 2023.
Grade A, Eve.geleverd uit magazijn Polen.

Handig om in het contract de specifieke bepalingen op te nemen, zoals
The cell is a Grade A cell.
Manufacture year is 2022
Original QR code is intact
Nominal capactiy is 304 Ah, this will guarantee a fitst test cycle of around 317Ah
Voltage is 3.2V or higher (cell voltage between cells is <0.05V at arrival)
Free flexible busbars and nuts
The buyer has the right to test every cell when it arrives to claim any defects that they might have.
The test period is 6 weeks after recieving the cells.
When the cells are physically damaged or do not meet the voltage, capacity or inpedance critaria, the seller will send replacement cells at there own cost (including all fees)
Recieving the order within 20 days of payment
Mooie prijs, begreep alleen dat EU stock alweer op is :'(.

3600 Wp op 0° (vrijwel plat)


  • TEAMIKKE
  • Registratie: Februari 2006
  • Niet online
Domba schreef op donderdag 9 februari 2023 @ 13:27:


Ik wacht nog op antwoordt van Deye wat officieel de pass through continue mag hebben en hoeveel als ook 3 andere ingangen (Batt/PV/Micro inverter ingang benut worden) gebruikt worden, maar het kan wel
De Deye 12kW kan zelf met max 12kW LOAD/GRID voorzien, van GRID naar LOAD is passthrough en wat anders.
Heb je hier nog reactie op gekregen van Deye?

  • Domba
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 03:33
TEAMIKKE schreef op maandag 20 februari 2023 @ 12:55:
[...]
Heb je hier nog reactie op gekregen van Deye?
Ik ben nog niet veel wijzer geworden, het blijft zelf ontdekken.

Deye SUN12k FW:C031
- Via MI/Generator/Dedicated/load kan 18KW (dit was praktijk info, laatste E-mail zegt wat anders)
-Max 8kW terugleveren via powerlimiter als je "time of use" ingeschakeld laat.& "prioritize load" , houdt 4kW vrij voor verbruikers op LOAD. (gebruik dan "zero export" switch & discharge max op 240A)
Er zijn meer manieren dat het kan zoals zonder "time of use" actief bijvoorbeeld, dan bepaal je hoeveel aan de accu wordt onttrokken met discharge maxium regelen.

Ik heb een uitgebreider antwoordt ontvangen van een service techneut
Laatste FW is C032 die enkele hier hebben.
We have so many consults to answer after the spring festival.
-What is the max load that grid input can provide (pass through) without battery and PV support?
Answer:It's same with the Max.AC Output Power 13.2 kW .
-What is the max load that grid input can still provide while battery is charged with max if possible 240A from grid?
Answer:It's still 13.2 kW . The Max.Continuous AC Passthrough(A) means that the Grid can charge the battery in max current and support the 13.2kW backup load in the same time without the PV energy.

" Max. DC input power of each string should be less than 3250W and its Voc should be less than 450V in zero-export application."
Answer:Ignore this sticker, it is out-of-date. The latest software has no this limit.

Will that MI/DG input can cope with 18kW.
Answer: No, it can't. The GEN port of 12kW inverter can only inject into 12kW .

[Voor 45% gewijzigd door Domba op 21-02-2023 10:37. Reden: aanvullende E-mail ontvangen]

Deye SUN12K + 29kWh (Seplos 3x48100-10C +48200-10E)


  • rleever
  • Registratie: Februari 2006
  • Niet online
grotegok schreef op woensdag 15 februari 2023 @ 07:55:
[...]


Mail Amy Zheng, of Whatsapp op +86 135 3041 2339
amy@docanpower.com

Geen druk, geduw, eerlijk, betrouwbaar en vele keuzes van veilig verzekerd betalen.
Mijn cellen zijn woensdag betaald na geld storten op de CC. De maandag erop kwamen ze al binnen ....

Fantastisch geregeld.

40x380Wp Solaredge SE16K E-ESE-SE-SSE-S-SSW-SW-WSW


  • PCJR
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 22-03 12:11
rleever schreef op dinsdag 21 februari 2023 @ 14:48:
[...]

Mijn cellen zijn woensdag betaald na geld storten op de CC. De maandag erop kwamen ze al binnen ....

Fantastisch geregeld.
Kan niet wachten op de fotos en eerste (test)resultaten :) If you like

|| Phono Solar 18x415wp + Deye 12K-SG04LP3-EU + 16x120Ah LiFePo4 + DalyBMS ||


  • rleever
  • Registratie: Februari 2006
  • Niet online
Ik heb een aantal vragen. Ik heb mijn cellen binnen een moet ze gaan balancen. Kan ik daar mijn voltcraft voeding 20A voor gebruiken? Ivm en max rimpel spanning oid bij zware belasting? Of draaf ik dan door in mijn gedachtegang?
Duurt wel wat langer op 20A maar ik heb wel wat tijd.
Wat is op dit moment het beste BMS dat er te krijgen is die je met de extra driver rechtstreeks in je victron apparatuur kan uitlezen?
Verder vraag ik me af hoe het dan werkt als ik nog een batterij ga maken in de toekomst. Hoe koppel je die dan aan de victron zodat ie beide kan uitlezen?

[Voor 10% gewijzigd door rleever op 22-02-2023 09:20]

40x380Wp Solaredge SE16K E-ESE-SE-SSE-S-SSW-SW-WSW


  • creon
  • Registratie: Mei 2006
  • Laatst online: 22-03 16:14
rleever schreef op woensdag 22 februari 2023 @ 09:18:
Verder vraag ik me af hoe het dan werkt als ik nog een batterij ga maken in de toekomst. Hoe koppel je die dan aan de victron zodat ie beide kan uitlezen?
Ik denk dat je je batterij het beste met behulp van een Victron smart shunt aan je omvormer kan koppelen
Mocht je dan in de toekomst er nog een batterij bij krijgen kun je tegen die shunt vertellen dat je batterij gegroeid is


Ik vraag mij nog steeds af wat de toegevoegde waarde is dat je bms met je omvormer kan praten
Je moet wel een BMS hebben zodat je cellen veilig blijven, maar waarom zou je BMS met je omvormer moeten praten, je kan die instellingen toch gewoon in je omvormer zetten?

  • Jazsie
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 11:37
rleever schreef op woensdag 22 februari 2023 @ 09:18:
Ik heb een aantal vragen. Ik heb mijn cellen binnen een moet ze gaan balancen. Kan ik daar mijn voltcraft voeding 20A voor gebruiken? Ivm en max rimpel spanning oid bij zware belasting? Of draaf ik dan door in mijn gedachtegang?
Duurt wel wat langer op 20A maar ik heb wel wat tijd.
Wat is op dit moment het beste BMS dat er te krijgen is die je met de extra driver rechtstreeks in je victron apparatuur kan uitlezen?
Verder vraag ik me af hoe het dan werkt als ik nog een batterij ga maken in de toekomst. Hoe koppel je die dan aan de victron zodat ie beide kan uitlezen?
Ben het met @creon eens.

In mijn opstelling (in opbouw) heb ik een JK-BMS die via serial uitgelezen wordt door de GX.
Dit is puur ter informatie.

Daarnaast komt er nog een Smart Shunt precies om de reden zoals @creon al zei.
Maar dat moet dus niet wanneer je enkel 1 accu bank hebt.

3600 Wp op 0° (vrijwel plat)


  • KC27
  • Registratie: December 2009
  • Niet online
rleever schreef op woensdag 22 februari 2023 @ 09:18:
Ik heb een aantal vragen. Ik heb mijn cellen binnen een moet ze gaan balancen. Kan ik daar mijn voltcraft voeding 20A voor gebruiken? Ivm en max rimpel spanning oid bij zware belasting? Of draaf ik dan door in mijn gedachtegang?
Duurt wel wat langer op 20A maar ik heb wel wat tijd.
Wat is op dit moment het beste BMS dat er te krijgen is die je met de extra driver rechtstreeks in je victron apparatuur kan uitlezen?
Verder vraag ik me af hoe het dan werkt als ik nog een batterij ga maken in de toekomst. Hoe koppel je die dan aan de victron zodat ie beide kan uitlezen?
Het mooiste is zoals anderen ook al schreven waarschijnlijk een shunt.
Ik heb 2 x JBD bms (samen met de cellen gekocht bij Amy). Via de RS485 uitgang, 2 x RS485 USB converter en een powered USB hub aangesloten op de Multiplus II met een GX-kaart.
Ik krijg de data van beide binnen op de remote console en de Victron app, dankzij een opensource driver die je kunt installeren in Venus OS: https://github.com/Louisvdw/dbus-serialbattery (is nog in ontwikkeling). Deze driver werkt ook voor een aantal andere bms merken (lees de README.md).


WP: Alpha Innotec MSW2-6S | PV: 20 x 300 Wp AEG | ACCU: 2x16x280Ah LiFePO4 3 x Multiplus II 48/3000


  • KC27
  • Registratie: December 2009
  • Niet online
Ik heb een simpele labvoeding (max 5A, 10V) gekocht voor 50 euro.
Eerst heb ik 16 cellen in serie gezet en met de Multiplus opgeladen tot 3,5 V.
Voor het laatste stukje heb ik ze parallel gezet en met die simpele labvoeding opgeladen tot 3,65 V (duurde 24 uur voordat er geen stroom meer doorheen).
Daarna (en ondertussen) de volgende 16.

WP: Alpha Innotec MSW2-6S | PV: 20 x 300 Wp AEG | ACCU: 2x16x280Ah LiFePO4 3 x Multiplus II 48/3000


  • Pat-Juh
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 08:57

Pat-Juh

Patrick

creon schreef op woensdag 22 februari 2023 @ 10:46:
[...]

Ik denk dat je je batterij het beste met behulp van een Victron smart shunt aan je omvormer kan koppelen
Mocht je dan in de toekomst er nog een batterij bij krijgen kun je tegen die shunt vertellen dat je batterij gegroeid is


Ik vraag mij nog steeds af wat de toegevoegde waarde is dat je bms met je omvormer kan praten
Je moet wel een BMS hebben zodat je cellen veilig blijven, maar waarom zou je BMS met je omvormer moeten praten, je kan die instellingen toch gewoon in je omvormer zetten?
Je kan mbv een USB-HUB en USB-RS485 adapters ook meerdere BMSen uitlezen/aansluiten via CAN.
Zelf heb ik er geen ervaring mee maar er zijn zat mensen die weten welke hubs werken. Voor adapter zou ik de aanbevolen Victron adapter nemen (de kosten hiervan vallen relatief mee als je even goed zoekt).

Let wel op dat de hub een extra power input heeft (zoals hierboven ook gezegd). Enkele adapters samen en je komt boven het vermogen wat de GX kan leveren via een USB-poot. (ook aangegeven via Victron zelf in de handleiding btw).


Ik ben benieuwd naar je bouwwerk.

Zelf zit ik te orienteren om een kleine build te maken voor mn kas.. (niet vanwege de besparingen maar omdat het kan haha). Hier ga ik denk ik een 12 of 24v systeem voor gebruiken. Dit scheelt in paneel voltage en het aantal cellen wat ik nodig heb. Groot verbruikers zoals in huis gaan er toch niet aan hangen. Hooguit 100w aan lampen, een paar fans en een waterpomp (nee geen wietkwekerij maar een hydroponics systeem voor verse groente en kruiden :)). Afijn het is in de bedenkfase, eerst mn hydroponics op orde hebben ;).

  • PCJR
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 22-03 12:11

|| Phono Solar 18x415wp + Deye 12K-SG04LP3-EU + 16x120Ah LiFePo4 + DalyBMS ||


  • Pat-Juh
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 08:57

Pat-Juh

Patrick

Goeiendag... Flinke power uit zo'n compacte unit. Benieuwd of deze dit ook 3 fasig kan blijven leveren... (Heb me niet verdiept in Deye).

  • PCJR
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 22-03 12:11
Pat-Juh schreef op woensdag 22 februari 2023 @ 22:08:
[...]


Goeiendag... Flinke power uit zo'n compacte unit. Benieuwd of deze dit ook 3 fasig kan blijven leveren... (Heb me niet verdiept in Deye).
In de specs staat 50% per fase, dus 6kw max per fase. Totaal dan 12kw. Maar was hier niet iemand die al ff 18kw deed ermee....?!

|| Phono Solar 18x415wp + Deye 12K-SG04LP3-EU + 16x120Ah LiFePo4 + DalyBMS ||


  • Domba
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 03:33
PCJR schreef op woensdag 22 februari 2023 @ 23:02:
[...]
In de specs staat 50% per fase, dus 6kw max per fase. Totaal dan 12kw. Maar was hier niet iemand die al ff 18kw deed ermee....?!
Het is wel vanuit 3 bronnen voor die ene fase
5,6kW van de PV op de MPTT's van de Deye zelf
3.3kW via MI ingang, van PV op microinverters of grid-tie type omvormer
4,5kW wordt nog aangevuld vanuit de accu

Deye SUN12K + 29kWh (Seplos 3x48100-10C +48200-10E)


  • PCJR
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 22-03 12:11
creon schreef op woensdag 22 februari 2023 @ 23:24:
[...]


Waar besteld?
En wat was je kwijt?
Bij Oscar van liionstore.nl , heb ik ook mijn HYD5000EP vandaan en mijn 120Ah accucellen, fijne support.
Nu de Deye besteld voor speciale tweakers prijs 2749,-

|| Phono Solar 18x415wp + Deye 12K-SG04LP3-EU + 16x120Ah LiFePo4 + DalyBMS ||


  • stegen
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 20-03 11:05

stegen

8710Wp

PCJR schreef op woensdag 22 februari 2023 @ 23:02:
[...]


In de specs staat 50% per fase, dus 6kw max per fase. Totaal dan 12kw. Maar was hier niet iemand die al ff 18kw deed ermee....?!
Dat ging om de belasting op de LOAD uitgang, direct gevoed vanuit de GRID aansluiting. Dus zonder extra ondersteuning vanuit de batterij of PV. Ik had even de auto geladen met 3x24A, was geen probleem.

De zekering automaat in de Deye is 3x 50A, dus hij moet officieel wel meer meer aankunnen dan 17A per fase lijkt me?

  • Pat-Juh
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 08:57

Pat-Juh

Patrick

Domba schreef op donderdag 23 februari 2023 @ 01:08:
[...]


Het is wel vanuit 3 bronnen voor die ene fase
5,6kW van de PV op de MPTT's van de Deye zelf
3.3kW via MI ingang, van PV op microinverters of grid-tie type omvormer
4,5kW wordt nog aangevuld vanuit de accu
Ah kijk dat is duidelijk! Dan is het niet veel meer dan mn 48/5000. Die kan 5kVa leveren en het zelfde doorvoeren van een PV (er zit 4,3kVa op bij mij). Enkel is die Deye wel compacter dan de muur die ik heb opgeofferd voor mijn installatie :Y) .

Wel indrukwekkende waarden. Benieuwd naar de temperaturen (intern) en de prestaties bij hogere omgevings temperaturen...

  • Jazsie
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 11:37
PCJR schreef op donderdag 23 februari 2023 @ 10:17:
[...]


Bij Oscar van liionstore.nl , heb ik ook mijn HYD5000EP vandaan en mijn 120Ah accucellen, fijne support.
Nu de Deye besteld voor speciale tweakers prijs 2749,-
Volgens mij ben jij een goede klant want ik krijg geen hoogte van hun, alsof ze niet willen verkopen :+.

3600 Wp op 0° (vrijwel plat)


  • PCJR
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 22-03 12:11
Pat-Juh schreef op donderdag 23 februari 2023 @ 11:22:
[...]


Ah kijk dat is duidelijk! Dan is het niet veel meer dan mn 48/5000. Die kan 5kVa leveren en het zelfde doorvoeren van een PV (er zit 4,3kVa op bij mij). Enkel is die Deye wel compacter dan de muur die ik heb opgeofferd voor mijn installatie :Y) .

Wel indrukwekkende waarden. Benieuwd naar de temperaturen (intern) en de prestaties bij hogere omgevings temperaturen...
En 240A laden/ontladen van de accu? (12kw versie van de Deye)
En 3 fase unbalanced 50% output?

Ik vond de Victron oplossing meer lawaai maken (schijnt) en te omslachtig, veel meer componenten nodig, en wsl ook duurder at the end, zeker voor 3fase systeem. En wilde gewoon een all-in-one box aan de muur.

|| Phono Solar 18x415wp + Deye 12K-SG04LP3-EU + 16x120Ah LiFePo4 + DalyBMS ||


  • Pat-Juh
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 08:57

Pat-Juh

Patrick

PCJR schreef op vrijdag 24 februari 2023 @ 10:06:
[...]


En 240A laden/ontladen van de accu? (12kw versie van de Deye)
En 3 fase unbalanced 50% output?

Ik vond de Victron oplossing meer lawaai maken (schijnt) en te omslachtig, veel meer componenten nodig, en wsl ook duurder at the end, zeker voor 3fase systeem. En wilde gewoon een all-in-one box aan de muur.
Victron is zeker wat lawaaierig (op de filmpjes die ik heb gezien). Enkel bij hoge load is het bij ons hoorbaar. Echter hoevaak ga ik nou koken, wassen, de vaatwasser en met de airco koelen tegelijk 's avonds/nachts laat? Eigenlijk nooit. Deye is zeker goedkoper en simpeler te monteren (kwam ik achteraf achter) maar ik had al ervaring met victron en heb daarop verder gewerkt.

Anderzijds, modulair kan ook voordelen hebben in geval van een defect.

  • lithoijen
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 07:20
Vraagje, ik kan misschien voor weinig een tweedehands 89v 80Ah (7100Wh) li-ion accu module aankomen. Deze module was deel van een groot accupakket van een groot hybride zelf aangedreven werktuig. Zover ik begrepen heb worden de accumodules uit het accupakket normaal gesproken via cambus uitgelezen en via die route ook door een BMS gemanaged.

Zou het de moeite waard zijn hier wat tijd, energie en geld aan uit te geven, er van uitgaand dat ik de module voor een habbekrats kan krijgen?

  • bbbrumbrum
  • Registratie: November 2003
  • Niet online
Is 89V (=24S?) de spanning van de kleinste submodule? Dat word dan wel lastig om een omvormer voor te vinden.

  • lithoijen
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 07:20
@bbbrumbrum Ja de submodule is 89v, eventueel zou ik misschien aan meerdere modules kunnen komen, zou een hogere spanning helpen? Ik vind wel systemen van 400v, maar dan wordt het allemaal wel erg groot, lomp en ook gevaarlijker.

[Voor 33% gewijzigd door lithoijen op 28-02-2023 11:03]


  • Jazsie
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 11:37
lithoijen schreef op dinsdag 28 februari 2023 @ 10:19:
Vraagje, ik kan misschien voor weinig een tweedehands 89v 80Ah (7100Wh) li-ion accu module aankomen. Deze module was deel van een groot accupakket van een groot hybride zelf aangedreven werktuig. Zover ik begrepen heb worden de accumodules uit het accupakket normaal gesproken via cambus uitgelezen en via die route ook door een BMS gemanaged.

Zou het de moeite waard zijn hier wat tijd, energie en geld aan uit te geven, er van uitgaand dat ik de module voor een habbekrats kan krijgen?
Je moet 48V hebben, tenminste de meeste niet HV omvormers zijn 48V.
Verder moet je ze voorzien van een BMS, die wat erbij zit kan je hoogst waarschijnlijk niet uit lezen en indien wel dan gaat dit aardig wat geld kosten dat een eigen BMS plaatsen 9 v/d 10 keer goedkoper is.

Wat is weinig als ik mag vragen?
Heb hier ook accupak liggen die weg mag (geen plek ivm uitbreiding).
11000Wh ofwel 11kWh mocht je interesse hebben.

3600 Wp op 0° (vrijwel plat)


  • lithoijen
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 07:20
@Jazsie Geen idee wat ze moeten kosten, ze weten nu niet goed wat ze er mee moeten, ik dacht aan een doos gebak of zo. Wel een lastig voltage dus, maakt het toch wat minder interresant.

  • Jazsie
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 11:37
Ohh, ja daar kan ik niet tegen op.... @lithoijen :+.

In dat geval module splitsen en er mooie 48/60V van maken. 16S x 80Ah = 4.7 kWh accu pakket dan.

89V zal 21-22S zijn.

3600 Wp op 0° (vrijwel plat)


  • bbbrumbrum
  • Registratie: November 2003
  • Niet online
Jazsie schreef op dinsdag 28 februari 2023 @ 13:01:
Ohh, ja daar kan ik niet tegen op.... @lithoijen :+.

In dat geval module splitsen en er mooie 48/60V van maken. 16S x 80Ah = 4.7 kWh accu pakket dan.

89V zal 21-22S zijn.
Het is geen LFP wss.

11kW aan losse 18650 (?) cellen splitsen is niet echt grappig.

  • lithoijen
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 07:20
Ik zal eens achter de gebruikte chemie gaan. Ze hebben door de tijd verschillende leveranciers gehad. Kan niet uitsluiten dat het toch LFP is.

  • Jazsie
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 11:37
bbbrumbrum schreef op dinsdag 28 februari 2023 @ 13:15:
[...]

Het is geen LFP wss.

11kW aan losse 18650 (?) cellen splitsen is niet echt grappig.
@lithoijen geeft aan dat het Li-ion is, dan is LFP uitgesloten (maar gezien zijn reactie weet ie het niet zeker).
Ik gok op NMC/NCM Li-ion, gezien dat het meest gebruikte is voor voertuigen.

Maar het kan in formaat ook prismatic cellen zijn ipv 18650.
Die van mij zijn ook Li-ion en zijn prismatic cellen van 40Ah en komen uit een PHEV auto.

18650 module splitsen zou ik ook niet aan beginnen, dan kan je het beter voor een gebak overnemen en door verkopen :+.
lithoijen schreef op dinsdag 28 februari 2023 @ 13:30:
Ik zal eens achter de gebruikte chemie gaan. Ze hebben door de tijd verschillende leveranciers gehad. Kan niet uitsluiten dat het toch LFP is.
LFP heeft een lagere energie inhoud en is in verhouding tot Li-ion zwaarder.
Ik acht de kans klein maar zonder verdere gegevens is het inderdaad gokken :9.

3600 Wp op 0° (vrijwel plat)


  • lithoijen
  • Registratie: Februari 2000
  • Laatst online: 07:20
Ik gok dat dit hem is:
https://www.forseepower.c...and-power-battery/flex-7/

Bijbehorende (vrij beperkte) datasheet:
https://www.forseepower.c...-solution_Flex-7_EN-2.pdf

[Voor 39% gewijzigd door lithoijen op 28-02-2023 14:34]


  • Jazsie
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 11:37
Li-ion NMC dus en geen LFP.

Volgens datasheet: "80 Ah - two cells of 40 Ah in parallel".

Dus prismatic cellen die je prima kan splitsen, vooral als ze niet "welded" zijn.
Blijkbaar zijn het pouch cellen.

(hmzz zou een mooie uitbreiding zijn op mijn 40Ah prismatic cellen)

[Voor 3% gewijzigd door Jazsie op 28-02-2023 17:55]

3600 Wp op 0° (vrijwel plat)


  • Domba
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 03:33
Jazsie schreef op dinsdag 28 februari 2023 @ 14:54:
[...]


Li-ion NMC dus en geen LFP.

Volgens datasheet: "80 Ah - two cells of 40 Ah in parallel".

Dus prismatic cellen die je prima kan splitsen, vooral als ze niet "welded" zijn.

(hmzz zou een mooie uitbreiding zijn op mijn 40Ah prismatic cellen)
Niet prismatic
Developed from “pouch” cells, the Forsee Power Flex 7 is an opportunity-charging energy & power battery module for all-electric and hybrid heavy vehicles.

Deye SUN12K + 29kWh (Seplos 3x48100-10C +48200-10E)


  • Jazsie
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 11:37
Ahh mijn fout, daar heb ik dus overheen gelezen...

Aangepast :)

Edit: Kan je wel nog steeds splitsen dan.

[Voor 25% gewijzigd door Jazsie op 28-02-2023 18:00]

3600 Wp op 0° (vrijwel plat)


  • mahagen
  • Registratie: November 2022
  • Laatst online: 22-03 08:30
Splitsen en eigen BMS erop is het mooist, kan je hem gewoon aansluiten op een standaard inverter.

Mocht dit niet lukken dan zou je custom iets moeten bouwen.

Deye 8K-SG04LP3 (16x230Ah + JBD-BMS + HA-ESP32) 4.5kWp (Deye SUN1600G3 + Enphase iq7a + Growatt 1000)


  • Gorgelmuil
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 14-03 15:05
Newbie in dit topic meldt zich.

Na jaren oriënteren nu eindelijk de mogelijkheid om aan de slag te gaan.

Ik heb zojuist de Deye-SUN-8K-SG04LP3-EU hybrid inverter besteld.

Met deze Deye kan ik mijn nieuwe PV array van 5,3kWp dc-dc opslaan, de batterij DC->AC ontladen met 190A en AC->DC opladen met 190A.

De LiFePO cellen heb ik nog niet besteld. Ik ben met Daly BMS aan het appen en het lijkt erop dat ze Custom firmware op de BMS kunnen zetten, waardoor de Daly bms met deze hybride inverter kan kletsen. De inverter kan vervolgens via ESPHOME met Home Assistant verbonden worden, waarmee ik via Home Assistant wil gaan handelen met de stroom tegen de Day Ahead prijzen.

Iemand al Deye + Daly ervaringen?

Ik ben in contact met Amy van Docan. Iemand nog een suggestie voor een vergelijkende offerte mbt levering van prismatic cells? (DDP uit China is geen bezwaar)


Aanvullende vraag:
Als ik een batterij van 16s1p Eve 304Ah LiFePO parallel aan een busbar verbind met een 16s3p 100Ah LiFePO batterij, beiden met eigen Bms, welke problemen zoek ik dan op? In principe is de capaciteit nagenoeg gelijk en is de interne weerstand bij batterij 2 groter. Heeft die hogere interne weerstand effect op de andere batterij?

[Voor 16% gewijzigd door Gorgelmuil op 28-02-2023 21:42]


  • Jazsie
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 11:37
Geen ervaring mbt Deye + Daly BMS.

Je accupaks kan je prima parallel aansluiten zoals je omschrijft. Zelfde chemie en gelijk aantal cellen in serie :).

Inderdaad verstandig om ieder string van BMS te voorzien.
Wil je het echt goed doen dan zou je 16S3P ook splitsen en voorzien van eigen BMS. Totaal dus 4x BMS (3x100Ah en 1x304Ah).

3600 Wp op 0° (vrijwel plat)


  • Domba
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 03:33
Geen ervaring
Nog geen directe oplossing gezien, je kan altijd nog op voltage sturen zonder koppeling
Wel via inteface layer

Deye SUN12K + 29kWh (Seplos 3x48100-10C +48200-10E)


Acties:
  • +1Henk 'm!

  • mahagen
  • Registratie: November 2022
  • Laatst online: 22-03 08:30
Domba schreef op dinsdag 28 februari 2023 @ 23:43:
[...]


Geen ervaring
Nog geen directe oplossing gezien, je kan altijd nog op voltage sturen zonder koppeling
Wel via inteface layer
Ik heb zelf ook de 3f-8k, maar ook geen ervaring met de Daly. Ik gebruik de voltage sturing, momenteel 49.00V tot 55.00V, hierbuiten loopt de delta V op maar dat zal per batterij verschillen.

HA ESP32 koppeling gebruik ik ook, werkt prima en je kan eenvoudig aanpassingen doen, maar er zijn alternatieven.

Voor goedkoop inkoop een keer een node-red flow gemaakt die op het goedkoopste uur gaat laden als SOC en solar forecast laag zijn. Deze draait dan om 23:00 en stelt het eerste van de 6 'time-of-use' schemas in.

Deye 8K-SG04LP3 (16x230Ah + JBD-BMS + HA-ESP32) 4.5kWp (Deye SUN1600G3 + Enphase iq7a + Growatt 1000)


Acties:
  • +2Henk 'm!

  • PCJR
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 22-03 12:11
Gorgelmuil schreef op dinsdag 28 februari 2023 @ 21:26:
Newbie in dit topic meldt zich.


Iemand al Deye + Daly ervaringen?
Morgen gaat de Deye 12K-SG04LP3-EU aan de muur. Had al een pack met Daly bms op een Sofar.
Ging prima zonder communicatie.
Fotos www.philipperosier.nl

|| Phono Solar 18x415wp + Deye 12K-SG04LP3-EU + 16x120Ah LiFePo4 + DalyBMS ||


  • creon
  • Registratie: Mei 2006
  • Laatst online: 22-03 16:14
Hi,dear Jan
This is Jason from Sunway Solar.

The unit price of one DEYE SUN-12K-SG04LP3-EU inverter is 2150 euros.
And we can make DDP (door to door) for you.

Could you please tell your address so that I could ask the shipping cost for you.

Thanks and Best Regards,

Jason

Wat denken we hiervan?
Ik zag op facebook een post langs komen
Dus ik dacht ik vraag even wat het zou moeten kosten
Zou dit een beetje betrouwbaar zijn?

  • PCJR
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 22-03 12:11
Bij deze apparaten vind ik het altijd wel fijn als er een NL persoon achter zit, of NL importeur, zodat als er iets is (fw update of defect) je wel normaal kunt communiceren.

Geen id hoe dat met Jason gaat, maar ik persoonlijk kies niet voor die weg. Prijs lijkt me ook to good to be true als ik alle internetprijzen zo vergelijk.

|| Phono Solar 18x415wp + Deye 12K-SG04LP3-EU + 16x120Ah LiFePo4 + DalyBMS ||


  • bbbrumbrum
  • Registratie: November 2003
  • Niet online
creon schreef op donderdag 2 maart 2023 @ 12:58:
Hi,dear Jan
This is Jason from Sunway Solar.

The unit price of one DEYE SUN-12K-SG04LP3-EU inverter is 2150 euros.
And we can make DDP (door to door) for you.

Could you please tell your address so that I could ask the shipping cost for you.

Thanks and Best Regards,

Jason

Wat denken we hiervan?
Ik zag op facebook een post langs komen
Dus ik dacht ik vraag even wat het zou moeten kosten
Zou dit een beetje betrouwbaar zijn?
En inclusief shipping?

  • creon
  • Registratie: Mei 2006
  • Laatst online: 22-03 16:14
Hello,dear Jan
I cheched the DDP price to Netherlands for one piece of deye 12kw inverter.
The total DDP price is 2430 euros by train,2680 euros by air to your address.
And it will cost 12 working days after the plane takes off,45 working days after the train leaves.

Please fell free to contact me for further information.
And we have lithium battery in stock in German warehouse.

My Whatsapp/Wechat is +86 15856991xxx

Thanks and Best Regards,

Jason

  • mightym
  • Registratie: Januari 2010
  • Laatst online: 06:53

mightym

23.685 Wp+ 7.5 kW Ecodan

stegen schreef op donderdag 16 februari 2023 @ 15:45:
Werkt bij jullie de ENTSO-e integratie voor het ophalen van de next day prijzen ook niet meer?

edit:
Via de website van entsoe.eu, is ook geen day ahead prijs op te halen, dus zal wel daar aan liggen...
De api heeft een nieuwe URL: https://web-api.tp.entsoe.eu/api

23.685 Wp+ 7.5 kW Mitsubishi Ecodan + 300L boiler


  • stegen
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 20-03 11:05

stegen

8710Wp

Ik zag dat de HA integratie die url al gebruikt, dus denk dat het toen een probleem was met hun website. Daarna geen problemen meer ondervonden met het ophalen van de data.

Acties:
  • +1Henk 'm!

  • PCJR
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 22-03 12:11
Ik ga komende dagen de Deye Hybrid ophangen, is er iemand met kennis van alle settings? Of is er een apart topic over, of mss te maken?

Vind het minder overzichtelijk dan Sofar, en ook nog een berg meer opties ;)

En moet ff een kraan bestellen...om de 12kw aan de muur te krijgen lol.

|| Phono Solar 18x415wp + Deye 12K-SG04LP3-EU + 16x120Ah LiFePo4 + DalyBMS ||


  • Jron667
  • Registratie: April 2011
  • Laatst online: 22-03 21:38
nikos_cs schreef op donderdag 16 februari 2023 @ 10:10:
Stel dat een electrische auto total loss raakt en de accu nog wel intact is, dan kun je die toch ook inzetten als powerwall?
Voor de Tesla zijn er bedrijven die dat doen, BPath Energy is er een van. Ik draai op batterijen van dit bedrijf, volledig off-grid in Portugal (40 KwH aan batterijen).

Acties:
  • +1Henk 'm!

  • Nienix
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 09:17
PCJR schreef op vrijdag 3 maart 2023 @ 22:44:
Ik ga komende dagen de Deye Hybrid ophangen, is er iemand met kennis van alle settings? Of is er een apart topic over, of mss te maken?

Vind het minder overzichtelijk dan Sofar, en ook nog een berg meer opties ;)

En moet ff een kraan bestellen...om de 12kw aan de muur te krijgen lol.
Ik ben hier ook mee bezig. Als het een beetje mee zit ga ik hem vandaag plaatsen.
Ik ga eerst zelf wel even rommelen maar als er iemand is waar ik met vragen terecht kan zou wel fijn zijn.

Het gaat bij mij om een rebranded SUN-10K-SG04LP3.
Komt hier vandaan.

Ampera-E, 252x375Wp Pv Systeem, 22kWZappi


  • stegen
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 20-03 11:05

stegen

8710Wp

Tip: zet Beep in het Basic setup menu tijdelijk uit..
Als je de Grid settings aanpast of batterij aan/uit zet in het menu dan gaat ie heel irritant piepen.
De meeste foutmeldingen verdwijnen vanzelf, maar soms moet de inverter uit en dan weer aan.

Ik heb Grid mode op VDE4105 ingesteld.
Frequency 50Hz
[ ] IT system-neutral is not grounded (geen vinkje)

  • PCJR
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 22-03 12:11
Top, kunnen we hier wat settings delen of maken we een deye topic?

De 3x ct klem draadjes, mogen die samen in de ac 22mm pvc buis of moet dat beter apart? Mss past t niet anders...

En welke apps/software is handig?

|| Phono Solar 18x415wp + Deye 12K-SG04LP3-EU + 16x120Ah LiFePo4 + DalyBMS ||


Acties:
  • +3Henk 'm!

  • stegen
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 20-03 11:05

stegen

8710Wp

Denk niet dat ze samen met losse VD draden in een buis mogen. Ik heb de CT draden verlengd met wat cat5 kabel, maar deze lopen apart in een buis naar de meterkast.

Als je je hele huis aan de LOAD aansluiting aansluit dan is het niet nodig om de CT klemmen te gebruiken.
De inverter gebruikt dan de interne CT spoelen voor de stroom metingen.

Zoals al eerder hier gemeld, kan je
https://github.com/klatremis/esphome-for-deye
gebruiken om de data via RS485 uit de omvormer te lezen/schrijven, en dit dan in HA te laten zien.

Acties:
  • +3Henk 'm!

  • Pat-Juh
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 08:57

Pat-Juh

Patrick

Vannacht weer een gekke rimpel gehad in het Elektranet... 30km verder op was er een grote storing. De kwaliteit van het net een klein uur lang buiten de netcode (eerst een spanningsdip en daarna frequentie die niet netjes was... De victrons hebben 2 van de 3 fases afgesloten omwille deze kwaliteit. Toch fijn dat alles veilig blijft draaien en geen schade kan oplopen :).

Acties:
  • +4Henk 'm!

  • PCJR
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 22-03 12:11








Wat een bak!

Doorlus blokjes gaat nog en HS worden.

We gaan zo de eerste power on doen. Heftig :)

|| Phono Solar 18x415wp + Deye 12K-SG04LP3-EU + 16x120Ah LiFePo4 + DalyBMS ||


Acties:
  • +1Henk 'm!

  • PCJR
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 22-03 12:11
En we zijn on-air!







Ik zie nog geen pijltjes lopen. Wat zijn de settings nu die perse moeten? (Voor NL grid bv...)

|| Phono Solar 18x415wp + Deye 12K-SG04LP3-EU + 16x120Ah LiFePo4 + DalyBMS ||


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • PCJR
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 22-03 12:11
stegen schreef op zaterdag 4 maart 2023 @ 13:33:
Tip: zet Beep in het Basic setup menu tijdelijk uit..
Als je de Grid settings aanpast of batterij aan/uit zet in het menu dan gaat ie heel irritant piepen.
De meeste foutmeldingen verdwijnen vanzelf, maar soms moet de inverter uit en dan weer aan.

Ik heb Grid mode op VDE4105 ingesteld.
Frequency 50Hz
[ ] IT system-neutral is not grounded (geen vinkje)
VDE4105 ok
50hz ok
Phase type? 0 120 240?
Grid level LN 230 LL 400

|| Phono Solar 18x415wp + Deye 12K-SG04LP3-EU + 16x120Ah LiFePo4 + DalyBMS ||


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • Nienix
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 09:17

Bij mij hangt hij ook. Maar nog niet alles aangesloten

Ampera-E, 252x375Wp Pv Systeem, 22kWZappi


Acties:
  • +1Henk 'm!

  • PCJR
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 22-03 12:11
Fw update aangevraagd, volgens mij 80-100w standby verbruik in de nacht, is wat veel. Meen dat dat met een nieuwste fw minder zou worden...

Nieuw Deye topic maken gents?

|| Phono Solar 18x415wp + Deye 12K-SG04LP3-EU + 16x120Ah LiFePo4 + DalyBMS ||


  • Jazsie
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 11:37
PCJR schreef op zondag 5 maart 2023 @ 19:15:
Wat een bak!

Doorlus blokjes gaat nog en HS worden.

We gaan zo de eerste power on doen. Heftig :)
Hoeveel mm2 is de accukabel die je gebruikt?

Ziet er verder goed uit, inderdaad wel echt een beest zo te zien _/-\o_.

3600 Wp op 0° (vrijwel plat)


  • PCJR
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 22-03 12:11
35mm2. Goed voor 100 of 150A meen ik.
Mijn Daly kan max 100A dis en 75A charge dus ruim bemeten.

Later ga ik de accu vervangen met 300 of 350Ah cellen ofzo, dan kunnen we met 50 of 75mm2 kabel naar 240A...holycrap

|| Phono Solar 18x415wp + Deye 12K-SG04LP3-EU + 16x120Ah LiFePo4 + DalyBMS ||


  • Pat-Juh
  • Registratie: December 2006
  • Laatst online: 08:57

Pat-Juh

Patrick

PCJR schreef op maandag 6 maart 2023 @ 11:05:
35mm2. Goed voor 100 of 150A meen ik.
Mijn Daly kan max 100A dis en 75A charge dus ruim bemeten.

Later ga ik de accu vervangen met 300 of 350Ah cellen ofzo, dan kunnen we met 50 of 75mm2 kabel naar 240A...holycrap
Pylontech levert geloof ik 25mm2 voor 100A. Ik heb er drie op hangen voor 75mm2 en het limit ingesteld op 200A. Vond ik self een veiliger gegeven ;).

  • Jazsie
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 11:37
PCJR schreef op maandag 6 maart 2023 @ 11:05:
35mm2. Goed voor 100 of 150A meen ik.
Mijn Daly kan max 100A dis en 75A charge dus ruim bemeten.

Later ga ik de accu vervangen met 300 of 350Ah cellen ofzo, dan kunnen we met 50 of 75mm2 kabel naar 240A...holycrap
Als ik het goed heb kan je momenteel wel niet de volle 12kW "gebruiken"?
100A is max 4,8 kW.

Maar 35mm2 kabel wordt niet warm op 100A?
Momenteel ook aan het kijken welke kabels ik moet bestellen maar wat zijn die krengen duur :+.

3600 Wp op 0° (vrijwel plat)


Acties:
  • +1Henk 'm!

  • PCJR
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 22-03 12:11
Jazsie schreef op maandag 6 maart 2023 @ 12:25:
[...]


Als ik het goed heb kan je momenteel wel niet de volle 12kW "gebruiken"?
100A is max 4,8 kW.

Maar 35mm2 kabel wordt niet warm op 100A?
Momenteel ook aan het kijken welke kabels ik moet bestellen maar wat zijn die krengen duur :+.
Ik zou in theorie 12kW vanuit de solar kunnen trekken en dat in t huis stoppen, een auto of t grid.

Maar alles icm accu is nog capped op mijn 120Ah cellen en de kabel inderdaad (en BMS) :) En ja die kabel is na 15min 100A trekken handwarm ja, ik check regelmatig alles met de Flir One.

|| Phono Solar 18x415wp + Deye 12K-SG04LP3-EU + 16x120Ah LiFePo4 + DalyBMS ||


  • zeegerd
  • Registratie: Juli 2010
  • Laatst online: 10:36
PCJR schreef op maandag 6 maart 2023 @ 07:15:
Fw update aangevraagd, volgens mij 80-100w standby verbruik in de nacht, is wat veel. Meen dat dat met een nieuwste fw minder zou worden...
O.a. Domba deed hier ook al enig onderzoek naar en kwam tot vergelijkbare vermogens. Komt me hoog over. Vooral als je weet dat ons sluipverbruik ongeveer 30W is, dan zou ik daar 80-100W bij moeten optellen om die 30W in stand te houden? Mwah.

Ben intussen wel benieuwd naar eigenverbruik van andere merken (hybride) omvormers.

Een Deye-topic klinkt verder als een goed plan.

6200 Wp + Daikin US 3.5 + Nibe MT-WH21 = gasloos


  • mahagen
  • Registratie: November 2022
  • Laatst online: 22-03 08:30
Jazsie schreef op maandag 6 maart 2023 @ 12:25:
[...]


Als ik het goed heb kan je momenteel wel niet de volle 12kW "gebruiken"?
100A is max 4,8 kW.

Maar 35mm2 kabel wordt niet warm op 100A?
Momenteel ook aan het kijken welke kabels ik moet bestellen maar wat zijn die krengen duur :+.
Dit misschien een optie?

https://www.elektramat.nl...ood-per-meter-plas069167/

Deye 8K-SG04LP3 (16x230Ah + JBD-BMS + HA-ESP32) 4.5kWp (Deye SUN1600G3 + Enphase iq7a + Growatt 1000)


  • PCJR
  • Registratie: September 2010
  • Laatst online: 22-03 12:11
Chill ja, heb je iig genoeg, en ze hebben 95mm2 kabelogen voor m10, dat past in een deye 12kw, ruig :9

|| Phono Solar 18x415wp + Deye 12K-SG04LP3-EU + 16x120Ah LiFePo4 + DalyBMS ||


Acties:
  • +1Henk 'm!

  • Jazsie
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 11:37
Weet niet hoe het bij jullie zit maar ik dacht dat de omvormer/accu het duurste onderdeel was echter als je de rest gaat optellen om aan te sluiten, kost je ook een vermogen :D
PCJR schreef op maandag 6 maart 2023 @ 12:37:
[...]


Ik zou in theorie 12kW vanuit de solar kunnen trekken en dat in t huis stoppen, een auto of t grid.

Maar alles icm accu is nog capped op mijn 120Ah cellen en de kabel inderdaad (en BMS) :) En ja die kabel is na 15min 100A trekken handwarm ja, ik check regelmatig alles met de Flir One.
Bedankt voor de info, dan ga ik maar voor 50mm2 kabel :).
Idd een goede maar ook aardig aan de prijs :9.

3600 Wp op 0° (vrijwel plat)

Pagina: 1 ... 19 20 21 Laatste


Tweakers maakt gebruik van cookies

Tweakers plaatst functionele en analytische cookies voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Deze cookies zijn noodzakelijk. Om op Tweakers relevantere advertenties te tonen en om ingesloten content van derden te tonen (bijvoorbeeld video's), vragen we je toestemming. Via ingesloten content kunnen derde partijen diensten leveren en verbeteren, bezoekersstatistieken bijhouden, gepersonaliseerde content tonen, gerichte advertenties tonen en gebruikersprofielen opbouwen. Hiervoor worden apparaatgegevens, IP-adres, geolocatie en surfgedrag vastgelegd.

Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.

Sluiten

Toestemming beheren

Hieronder kun je per doeleinde of partij toestemming geven of intrekken. Meer informatie vind je in ons cookiebeleid.

Functioneel en analytisch

Deze cookies zijn noodzakelijk voor het functioneren van de website en het verbeteren van de website-ervaring. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie. Meer details

janee

    Relevantere advertenties

    Dit beperkt het aantal keer dat dezelfde advertentie getoond wordt (frequency capping) en maakt het mogelijk om binnen Tweakers contextuele advertenties te tonen op basis van pagina's die je hebt bezocht. Meer details

    Tweakers genereert een willekeurige unieke code als identifier. Deze data wordt niet gedeeld met adverteerders of andere derde partijen en je kunt niet buiten Tweakers gevolgd worden. Indien je bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je account. Indien je niet bent ingelogd, wordt deze identifier gekoppeld aan je sessie die maximaal 4 maanden actief blijft. Je kunt deze toestemming te allen tijde intrekken.

    Ingesloten content van derden

    Deze cookies kunnen door derde partijen geplaatst worden via ingesloten content. Klik op het informatie-icoon voor meer informatie over de verwerkingsdoeleinden. Meer details

    janee