Wegens het bezig zijn met het kopen van een woning in Amsterdam nu voor het eerst ook te maken met erfpacht. Het geval wil dat we een bod op een woning
Members only:
Alleen zichtbaar voor ingelogde gebruikers.
Inloggen
hebben gedaan welke is geaccepteerd (geen aankoopmakelaar). Leuk en spannend natuurlijk, maar vawege wat verschillen tussen hoe de erfpacht op de website van de makelaar en die van funda stond even wat navraag bij de makelaar gedaan.
Van de makelaar kreeg ik een uitleg en onderstaand staatje:
Members only:
Alleen zichtbaar voor ingelogde gebruikers.
Inloggen
Uitleg van de makelaar was dat de canon tot 2042 nog vast staat voor 2676,- en daarna zou er een nieuwe canon worden vastgesteld. Dat was een "klein risicoootje" volgens de makelaar. Dat was voor mij gelijk de trigger om hier toch even wat meer onderzoek naar te doen. Ik heb contact gehad met een makelaar die een vrij veel verstand van erfpacht had en die gaf bij die 25 jaarlijkste canonaanpassing aan dat "gelukkig niet veel te zien". De uitleg erbij was de onbekendheid over hoe de toekomstige canon zal worden bepaald en, bij eventuele verkoop in de toekomst, de hypotheekverstrekker nogal moeilijk kan doen omdat onbekend is wat de toekomstige maandlasten worden. En dat heeft natuurlijk invloed op de verkoopprijs van de woning.
Qua afkopen heb ik ook nog even naar de rekentool van de gemeente gekeken, maar daar lijkt ook wat vreemds in te zitten. Kan iemand hier daar wat over zeggen?
Hij heeft me ook nog verwezen naar een specialist die hier nog meer over kon zeggen, maar daar heb ik nog geen contact mee kunnen krijgen.
Al met al heb ik dus wel wat zorgen en dat is voornamelijk omdat ik het nog niet helemaal begrijp en wat de eventuele effecten hiermee zijn. Ik ben bezig het topic door te nemen, maar aangezien de beperkte tijd ben ik benieuwd of jullie hier al iets over kunnen zeggen.