Wij zitten midden, of eerder aan het einde van een grondige verbouwing. Hierbij is ook al het elektra vervangen. In ons plan hebben we deels rekening gehouden met slimme verlichting (HUE + bewegingsensor) en deels ook gewone schakelaars om fysieke knoppen te hebben.
Nu puntje bij paaltje komt en ik me steeds meer inlees in het HUE + Hue and friends ga ik heel hard twijfelen of ik het niet wat verder uit kan breiden.
situatie zie tekening:
komt binnen op de 2e verdieping, meteen trap op naar 3e verd. Daar heb je een gang die rond gaat naar meerdere kamers en een trap naar de 4e verd.
BLAUW Het plan nu is om in de gang op de 3e verd. twee bewegingsensors te plaatsen die de 4 spots (miliskin inbouw rond) aan laten gaan in de gang. Dit afgesteld op aanwezig licht overdag wel of niet aan, en in de nacht gedimd licht op basis van tijd.
ROOD Nu zou ik het liefst willen dat ook de wc verlichting hetzelfde patroon volgt als in de gang, dus snachts gedimd volgens tijd van de dag. Maar wel met een fysieke schakelaar.
Ook voor de spots bij binnenkomst, en de spots bij de trap naar de 4e verd zou het mooi zijn dat ze allemaal hetzelfde patroon volgen.
*bij nader inzien ga ik de spots bij binnenkomst bij de trap ook op een bewegingsensor aansluiten.
Moet ik sowieso afzien van de gewone schakelaars (ik lees dat dit niet werkt met HUE) ?
En is het uberhaubt mogelijk wat ik zou willen qua samenhang spots?
En met jullie ervaring

is het slimmer om meteen voor de slimme schakelaars te kiezen en deze bovenop de al aangelegde schakelaars te monteren?
[
Voor 6% gewijzigd door
Plint op 18-08-2019 14:26
]