When life throws you a curve, lean into it and have faith!
Op YT staat wel het e.e.a. over de Mercedes ILS Xenon versie om het wat te verduidelijken.LankHoar schreef op maandag 6 mei 2024 @ 21:00:
Morgenavond rijd ik weer in het donker, even uittesten of ik het daadwerkelijk heb op mijn autoIk wist trouwens helemaal niet dat dit met Xenon ook al mogelijk was, ben benieuwd hoe ze dat dan technisch gedaan hebben!
[knip]
Testing, one, two ...
Ah ze bewegen gewoon de hele lamp. Dat is op zich wel logisch en werkt ook prima! Hoewel het gefaceerde van LED natuuurlijk nog net prettiger is, is dit al een verademing ten opzichte van het "automatische" grootlicht van andere auto's waarin ik gereden hebhardware-lover schreef op maandag 6 mei 2024 @ 23:10:
[...]
Op YT staat wel het e.e.a. over de Mercedes ILS Xenon versie om het wat te verduidelijken.
[YouTube: Mercedes-Benz Intelligent Light System]
Helaas heeft de mijne geen Hibeam kwam ik gisteren achter
Momenteel rijd ik flex lease, dus zou elke maand kunnen wisselen. Kan ook overstappen op reguliere lease, en dan kan ik zelf een auto samenstellen met precies de opties die ik belangrijk vind. Wellicht dat ik dat doe, hoewel ik er een beetje tegen aan hik om 4 jaar aan een auto vast te zitten. Anderzijds heb ik mijn Opel Astra ook 3,5 jaar gereden zonder problemen..
When life throws you a curve, lean into it and have faith!
Yep. Het ILS kalibratieproces wat plaatsvind bij opstarten systeem vind ik altijd al een mooi iets om te zien, zonder ook maar één meter gereden te hebbenLankHoar schreef op woensdag 8 mei 2024 @ 10:30:
Ah ze bewegen gewoon de hele lamp. Dat is op zich wel logisch en werkt ook prima! Hoewel het gefaceerde van LED natuuurlijk nog net prettiger is, is dit al een verademing ten opzichte van het "automatische" grootlicht van andere auto's waarin ik gereden heb
Helaas heeft de mijne geen Hibeam kwam ik gisteren achter
Momenteel rijd ik flex lease, dus zou elke maand kunnen wisselen. Kan ook overstappen op reguliere lease, en dan kan ik zelf een auto samenstellen met precies de opties die ik belangrijk vind. Wellicht dat ik dat doe, hoewel ik er een beetje tegen aan hik om 4 jaar aan een auto vast te zitten. Anderzijds heb ik mijn Opel Astra ook 3,5 jaar gereden zonder problemen..
Ik weet wel dat ik bij een volgende auto daarop nog kritischer zal zijn. Toen ik voor de huidige ging kijken, en direct daarop ook aankocht, kwam ik er eigenlijk pas na de aankoop achter wat er aan "verborgen" opties allemaal in de auto zat. De eerste rij en visuele indruk was al meer dan voldoende om ja te zeggen.
Er zit ook zo'n belachelijk duur DVD wisselaar systeem in mijn auto, de eerste eigenaar had aardig dure wensen. Ik doe er werkelijk vrijwel niets mee, heb enkel via Marktplaats een DVD-Audio op de kop getikt om dat eens te kunnen beleven, en een Video DVD geprobeerd, maar daar is het verder ook wel bij gebleven.
Dus de nieuwere uitvoering van ILS, ja graag, DVD systeem, nergens voor nodig
Testing, one, two ...
Ik heb ook ILS, maar ervaar wel vaak dat m'n tegenliggers het niet altijd even fijn vinden. Systeem reageert soms echt laat. Al kom ik er soms ook pas op m'n werk wel eens achter dat ik de hele weg met groot licht op heb gereden.hardware-lover schreef op maandag 6 mei 2024 @ 23:10:
[...]
Op YT staat wel het e.e.a. over de Mercedes ILS Xenon versie om het wat te verduidelijken.
[YouTube: Mercedes-Benz Intelligent Light System]
Nog niet één keer meegemaakt, systeem reageert snel (voor mij), afkloppen dat het zo blijft dan. Misschien staat er iets niet helemaal goed afgesteld bij je auto, of werkt de detectie niet 100%? Als je onderweg al niet merkt dat je groot licht aan hebt staan (dat is toch een aardige hoeveelheid licht), dan lijkt mij dat er toch iets niet helemaal lekker zit?Analamoebe schreef op woensdag 8 mei 2024 @ 13:34:
Ik heb ook ILS, maar ervaar wel vaak dat m'n tegenliggers het niet altijd even fijn vinden. Systeem reageert soms echt laat. Al kom ik er soms ook pas op m'n werk wel eens achter dat ik de hele weg met groot licht op heb gereden.
Testing, one, two ...
Net voor de grap even via Athlon de CLA Estate AMG met alle opties bij elkaar geklikt, en past prima binnen mijn lease budget. Die budgetten gaan ergens komende maanden nog bijgesteld worden en men verwacht een fixe inflatie correctie, dus wellicht nog even het afwachten waard. Wellicht zit een klasse hoger er dan ook wel in. Hoewel het gat met de volgende AMG wel erg groot is (vanafprijs van 45K tegenover 85K).
Ik rijd nu nog geen week MB, maar ben al behoorlijk overtuigd dat MB een blijvertje is
When life throws you a curve, lean into it and have faith!
Systeem is 100% in orde, verlichting is een paar maanden na aankoop nog door m'n zoon nagekeken omdat ik vond dat het bereik van dimlicht naar mijn mening wat kort was. Verlichting was niks mis mee, lag aan mijhardware-lover schreef op woensdag 8 mei 2024 @ 14:02:
[...]
Nog niet één keer meegemaakt, systeem reageert snel (voor mij), afkloppen dat het zo blijft dan. Misschien staat er iets niet helemaal goed afgesteld bij je auto, of werkt de detectie niet 100%? Als je onderweg al niet merkt dat je groot licht aan hebt staan (dat is toch een aardige hoeveelheid licht), dan lijkt mij dat er toch iets niet helemaal lekker zit?
Dat ik het bij aankomst op m'n werk niet altijd in de gaten heb gehad is omdat ik in het donker eigenlijk overal en altijd met groot licht rij. Ik heb dan schijnbaar dan m'n tegenliggers niet verblindt en automatisch groot licht niet uit gezet.
Vandaar mijn opmerking daarover
Testing, one, two ...
Zeer informatieve filmpjes, veel tips & tricks over het MBUX systeem, de sleutel, etc. en kan het zeker aanraden. Er zitten best veel verstopte functies in een Mercedes zoals het lijkt
When life throws you a curve, lean into it and have faith!
Ik rij ondertussen iets meer dan een jaar met een V300, maar sinds een week of twee krijg ik een foutmelding op mijn voorste bandendruk sensoren.
De drukregistratie lijkt goed, de bandendruk zelf is oké, maar toch krijg ik een melding met bijhorend signaallampje op het dashboard.
Iemand een idee of ik zoiets kan resetten? of zijn de druksensoren aan het einde van hun termijn (wat mij sterk zou lijken, de auto is van 2022)
Short cuts make long delays
Ik heb wel dat als in in mijn E dit Intelligente Licht systeem gebruik praktisch iedereen denkt dat ik grootlicht voer. Zeker op de buitenwegen in Frankrijk krijg ik veel flitsen van tegenliggers. Heb het daarom uitgezet.hardware-lover schreef op maandag 6 mei 2024 @ 23:10:
[...]
Op YT staat wel het e.e.a. over de Mercedes ILS Xenon versie om het wat te verduidelijken.
[YouTube: Mercedes-Benz Intelligent Light System]
Het is wel bijzonder jammer dat je zo'n kostbare toevoeging niet kunt gebruiken.swtimmer schreef op zaterdag 25 mei 2024 @ 10:57:
Ik heb wel dat als in in mijn E dit Intelligente Licht systeem gebruik praktisch iedereen denkt dat ik grootlicht voer. Zeker op de buitenwegen in Frankrijk krijg ik veel flitsen van tegenliggers. Heb het daarom uitgezet.
Mogelijk dient er wat bij geregeld/afgesteld te worden bij je auto, of werkt de tegenliggers detectie niet goed.
Mocht dit bij mij gaan gebeuren, ga ik ermee naar de dealer. Kom toevallig net terug van een vakantie in Duitsland. Geen enkele klacht gekregen van mijn tegenliggers hierover, dus blijkbaar kan het ook prima zijn werk doen, gelukkig maar 😉
Testing, one, two ...
Ik denk dat in het Duitsland men het ook meer gewend is, ik krijg in Belgie of Nederland ook geen "klachten". Ik zie ook dat het systeem goed werkt en het donker is richting de tegenligger. Maar het is natuurlijk allemaal een stuk feller zo'n LED kanon.hardware-lover schreef op zaterdag 25 mei 2024 @ 11:45:
[...]
Het is wel bijzonder jammer dat je zo'n kostbare toevoeging niet kunt gebruiken.
Mogelijk dient er wat bij geregeld/afgesteld te worden bij je auto, of werkt de tegenliggers detectie niet goed.
Mocht dit bij mij gaan gebeuren, ga ik ermee naar de dealer. Kom toevallig net terug van een vakantie in Duitsland. Geen enkele klacht gekregen van mijn tegenliggers hierover, dus blijkbaar kan het ook prima zijn werk doen, gelukkig maar 😉
[ Voor 3% gewijzigd door swtimmer op 26-05-2024 08:02 ]
Tevens zouden verkeersborden ook ontzien moeten worden, wat niet echt het geval lijkt (veel reflectie)
Ik moet nog langs een dealer om te vragen hoe dit zit, maar heb er niet veel vertrouwen in.
Hoe is de ervaring hier op tweakers m.b.t. Multibeam?
[ Voor 10% gewijzigd door Junia op 26-05-2024 08:27 ]
Ah, de LED versie.swtimmer schreef op zondag 26 mei 2024 @ 08:01:
Ik denk dat in het Duitsland men het ook meer gewend is, ik krijg in Belgie of Nederland ook geen "klachten". Ik zie ook dat het systeem goed werkt en het donker is richting de tegenligger. Maar het is natuurlijk allemaal een stuk feller zo'n LED kanon.
Ik refereer aan ILS Xenon, mogelijk net iets acceptabeler voor de tegenliggers 😉
Testing, one, two ...
Ben al een aantal jaar in het bezit van een A klasse uit 2016 (diesel) en wil de overstap maken naar een andere auto. Met oog op de toekomst en gezinsuitbreiding heb ik een aantal mogelijkheden voor mijzelf op een rijtje gezet waaronder een C klasse estate (al dan niet hybride variant).
Nu vraag ik mij af of dit een fijne auto is en economisch gezien verstandige keuze voor de langere termijn om hierin te investeren. Ja ja, een auto is nooit een goeie investering maar moet toch van a naar b zien te komen.
Zijn de hybride varianten betrouwbaar en kan je hiermee 300.000+ km’s mee rijden voordat ze toe zijn aan vervanging?
Wij rijden al ruim vier jaar in een hybride uit 2016: een C350E. Door heel veel te stekkeren rijden we toch wat elektrisch, maar de range is een lachertje (15-20 km). Ik denk dat we nu rond de 2 ton zitten. Naast de gewone beurten is in die tijd eigenlijk alleen de pomp van de luchtvering een keer kapot gegaan (schijnt vaker voor te komen). Verder vinden we het Command systeem niet erg goed (gebruik gewoon Waze op de telefoon), en dat wil ook nog wel eens uitvallen.Kal1mar1 schreef op zaterdag 15 juni 2024 @ 12:39:
Beste forum leden,
[...]
Zijn de hybride varianten betrouwbaar en kan je hiermee 300.000+ km’s mee rijden voordat ze toe zijn aan vervanging?
Verder is het een fantastische auto, heel comfortabel en stil. En als het moet ook behoorlijk rap. Ik verwacht dat hij makkelijk de 3 ton moet kunnen halen, al weet je dat nooit natuurlijk. Ik zou zelf het liefst een C300E vanaf 2018 kopen, die moet een flink grotere range hebben.(Mis je wel de luchtvering, maar die kan dan ook meteen niet meer kapot
PS3/4/5 PSN: FDK
Als je eenmaal luchtvering hebt gehad in je daily dan wil je nooit meer anders.fdkuyper schreef op donderdag 27 juni 2024 @ 15:06:
[...]
Wij rijden al ruim vier jaar in een hybride uit 2016: een C350E. Door heel veel te stekkeren rijden we toch wat elektrisch, maar de range is een lachertje (15-20 km). Ik denk dat we nu rond de 2 ton zitten. Naast de gewone beurten is in die tijd eigenlijk alleen de pomp van de luchtvering een keer kapot gegaan (schijnt vaker voor te komen). Verder vinden we het Command systeem niet erg goed (gebruik gewoon Waze op de telefoon), en dat wil ook nog wel eens uitvallen.
Verder is het een fantastische auto, heel comfortabel en stil. En als het moet ook behoorlijk rap. Ik verwacht dat hij makkelijk de 3 ton moet kunnen halen, al weet je dat nooit natuurlijk. Ik zou zelf het liefst een C300E vanaf 2018 kopen, die moet een flink grotere range hebben.(Mis je wel de luchtvering, maar die kan dan ook meteen niet meer kapot)
I don't have dreams, I have goals!!
Ik had voorheen de E, hiermee deed die 2.x kwh opladen. Nu heb ik de GLE en daar is het 1.6/1.7 kwh. Aangezien de accu een stuk groter is, is het hierdoor enorm triestig qua oplaadsnelheden thuis. Aangezien het plugin is krijgen wij hiervoor op het werk geen paal maar zo'n op afstand uitleesbare oplader (Nexxtender Mobile black https://www.manualslib.co...le-Black-T2-11687677.html).
Ik gebruik dus hetzelfde stopcontact en oplader als eerst (niet diegene die bij de wagen kwam) en laad opeens een stuk langzamer. Alles qua opladen lijkt op "fast" te staan in de wagen. Is dit dus wat te verwachten is?
Heb je geen limiet in de auto (of lader) staan op 8a ?swtimmer schreef op zondag 30 juni 2024 @ 19:43:
Heeft iemand hier ervaring met het granny opladen van een GLE?
Ik had voorheen de E, hiermee deed die 2.x kwh opladen. Nu heb ik de GLE en daar is het 1.6/1.7 kwh. Aangezien de accu een stuk groter is, is het hierdoor enorm triestig qua oplaadsnelheden thuis. Aangezien het plugin is krijgen wij hiervoor op het werk geen paal maar zo'n op afstand uitleesbare oplader (Nexxtender Mobile black https://www.manualslib.co...le-Black-T2-11687677.html).
Ik gebruik dus hetzelfde stopcontact en oplader als eerst (niet diegene die bij de wagen kwam) en laad opeens een stuk langzamer. Alles qua opladen lijkt op "fast" te staan in de wagen. Is dit dus wat te verwachten is?
In mijn a phev kan ik in het EQ menu een maximale laadsnelheid doen en 1.8kwh correspondeert met 8A ipv 10A
Ja dat kan ik dus nergens meer vinden. Dat had ik inderdaad ook op de E-klasse. In de app op mijn mobiel staat die op "program standard" met "fast charging on". Ik zie nergens meer de die Ampere optie....wd200 schreef op zondag 30 juni 2024 @ 20:18:
[...]
Heb je geen limiet in de auto (of lader) staan op 8a ?
In mijn a phev kan ik in het EQ menu een maximale laadsnelheid doen en 1.8kwh correspondeert met 8A ipv 10A
/edit, ik denk dat 1.8kwh de max is, op de MB website gebruiken ze dit voor hun simulatietool. Dus blijkbaar langzamer dan het oude systeem.
[ Voor 12% gewijzigd door swtimmer op 01-07-2024 08:38 ]
In de menu instellingen in de auto kan ik nog wel instellen of die maximaal of bv op 6A gaat laden, zodat het ook op de camping zou moeten kunnen als je daar max 6A hebt. (Dan verder uiteraard niet gelijktijdig andere stroomgebruikers aanzetten)
Inparkeren in een normale straat is nog steeds handmatig, het werkt alleen op een parkeerterrein.
Ik dacht dat het systeem inmiddels weer was toegestaan. Het was ''tijdelijk'' disabled door de leverancier middels software. Tijdelijk is echter al 2,5 jaren?
Stuur een mail naar Mercedes zou ik zeggen. Ik denk dat meer mensen er benieuwd naar zijn.wvkreg schreef op maandag 8 juli 2024 @ 08:41:
Waarom is nog steeds het driver assistance pakket park assist niet werkend op de nieuwe C en CLA?
Inparkeren in een normale straat is nog steeds handmatig, het werkt alleen op een parkeerterrein.
Ik dacht dat het systeem inmiddels weer was toegestaan. Het was ''tijdelijk'' disabled door de leverancier middels software. Tijdelijk is echter al 2,5 jaren?
I don't have dreams, I have goals!!
Zinloos :-)Redondo1982 schreef op maandag 8 juli 2024 @ 10:26:
[...]
Stuur een mail naar Mercedes zou ik zeggen. Ik denk dat meer mensen er benieuwd naar zijn.
Reageren ze niet? Of krijg je een antwoord dat nergens op slaat?
I don't have dreams, I have goals!!
Geen antwoord dat ergens op slaat. Ze beroepen zich nog steeds op EU wetgeving en dat is gedateerd, want andere merken mogen t ook. Acheruit parkeren that is.Redondo1982 schreef op maandag 8 juli 2024 @ 14:59:
[...]
Reageren ze niet? Of krijg je een antwoord dat nergens op slaat?
Dacht ik al, raar van MB. Ben ik niet gewend van ze.wvkreg schreef op maandag 8 juli 2024 @ 15:06:
[...]
Geen antwoord dat ergens op slaat. Ze beroepen zich nog steeds op EU wetgeving en dat is gedateerd, want andere merken mogen t ook. Acheruit parkeren that is.
I don't have dreams, I have goals!!
Wellicht begrijp ik het verkeerd, maar in principe weet het systeem toch niet of je op een parkeerterrein staat of niet? Ik gebruik Park Assist regelmatig. Het enige is dat de Mercedes een parkeervak moet zien door middel van een ruimte tussen twee voertuigen, in mijn beleving kijkt het systeem niet naar de lijnen van het parkeervak. Wanneer er maar één voertuig staat, dan is de kans groot het systeem niet zal werken omdat het geen ruimte ziet waartussen de auto moet parkeren. Tenminste zo ervaar ik het.wvkreg schreef op maandag 8 juli 2024 @ 08:41:
Waarom is nog steeds het driver assistance pakket park assist niet werkend op de nieuwe C en CLA?
Inparkeren in een normale straat is nog steeds handmatig, het werkt alleen op een parkeerterrein.
Ik dacht dat het systeem inmiddels weer was toegestaan. Het was ''tijdelijk'' disabled door de leverancier middels software. Tijdelijk is echter al 2,5 jaren?
Ik rijd overigens een CLA X117.
Wetgeving in nld volgens mijwvkreg schreef op maandag 8 juli 2024 @ 08:41:
Waarom is nog steeds het driver assistance pakket park assist niet werkend op de nieuwe C en CLA?
Inparkeren in een normale straat is nog steeds handmatig, het werkt alleen op een parkeerterrein.
Ik dacht dat het systeem inmiddels weer was toegestaan. Het was ''tijdelijk'' disabled door de leverancier middels software. Tijdelijk is echter al 2,5 jaren?
Het werkt niet in een straat (recht geparkeerd) , wel op een terrein (vakken). Wetgeving is NL geloof ik ja.Oemfoefoe schreef op maandag 8 juli 2024 @ 20:24:
[...]
Wellicht begrijp ik het verkeerd, maar in principe weet het systeem toch niet of je op een parkeerterrein staat of niet? Ik gebruik Park Assist regelmatig. Het enige is dat de Mercedes een parkeervak moet zien door middel van een ruimte tussen twee voertuigen, in mijn beleving kijkt het systeem niet naar de lijnen van het parkeervak. Wanneer er maar één voertuig staat, dan is de kans groot het systeem niet zal werken omdat het geen ruimte ziet waartussen de auto moet parkeren. Tenminste zo ervaar ik het.
Ik rijd overigens een CLA X117.
CLA250E SB van 2021 hier.
Zijn er meer die bij deze pagina een foutmelding krijgen?
Al enkele dagen “om technische redenen is de service niet beschikbaar’
Ik wou mijn kaart even updaten, betreft een import auto. Met Scandinavië als laatste update..
12 x 330WP | Oost/west
Ja, foutmelding.Elahkneh schreef op dinsdag 9 juli 2024 @ 18:47:
https://www.mercedes-benz...s/my-area/map-update.html
Zijn er meer die bij deze pagina een foutmelding krijgen?
Al enkele dagen “om technische redenen is de service niet beschikbaar’
Ik wou mijn kaart even updaten, betreft een import auto. Met Scandinavië als laatste update..
Maar ze hebben ook een Windows programma waarmee je updates binnen zou kunnen halen. Afhankelijk van het systeem wat je in je auto hebt vanzelfsprekend.
Testing, one, two ...
Ah, ik denk dat ik je nu begrijp. Je probeert het verschil aan te geven tussen fileparkeren of naast elkaar.wvkreg schreef op dinsdag 9 juli 2024 @ 11:24:
[...]
Het werkt niet in een straat (recht geparkeerd) , wel op een terrein (vakken). Wetgeving is NL geloof ik ja.
CLA250E SB van 2021 hier.
Op het Mercedesforum bevestigen zij inderdaad dat automatische hulpmiddelen waarbij je handen los van het stuur moet houden inderdaad hebben gedeactiveerd.
Bron"Dit geldt voor active park assyst en active lane change.
Het is geen "probleem" van Mercedes-Benz maar een probleem voor alle automerken.
De EU eist nu dat bij risicovolle handelingen de bestuurder het stuur vast moet hebben, zoals bij achteruitrijden of van rijbaan wisselen.
Dit kan niet wanneer de auto dit van jou overneemt, om deze reden wordt het uitgeschakeld. (in grote lijnen gezegd)
W177, mbux dus.hardware-lover schreef op dinsdag 9 juli 2024 @ 19:26:
[...]
Ja, foutmelding.
Maar ze hebben ook een Windows programma waarmee je updates binnen zou kunnen halen. Afhankelijk van het systeem wat je in je auto hebt vanzelfsprekend.
Of mijn google skills zijn niet heel goed of ik kan het niet vinden
[ Voor 10% gewijzigd door Elahkneh op 09-07-2024 21:14 ]
12 x 330WP | Oost/west
Night 100%…inbedrijf schreef op vrijdag 12 juli 2024 @ 00:40:
Toch even jullie mening, Ik twijfel enorm....met of zonder night pakket. ik vind zonder night pakket hem wat sjieker maar vind met night pakket de velgen gewoon mooier uitkomen.
Wat vinden jullie?
[Afbeelding]
[Afbeelding]
I don't have dreams, I have goals!!
[ Voor 52% gewijzigd door S_Chief op 12-07-2024 01:30 ]
Klopt! De spaak velgen en geen nightpakket zou hem goed staan, maar is helaas geen optie.S_Chief schreef op vrijdag 12 juli 2024 @ 01:30:
Zonder 100%. En dan met andere velgen.
Altijd met!inbedrijf schreef op vrijdag 12 juli 2024 @ 00:40:
Toch even jullie mening, Ik twijfel enorm....met of zonder night pakket. ik vind zonder night pakket hem wat sjieker maar vind met night pakket de velgen gewoon mooier uitkomen.
Wat vinden jullie?
[Afbeelding]
[Afbeelding]
Daar ga je hier natuurlijk 100x persoonlijke meningen op krijgen. Ik zou altijd voor nightpakket gaan.inbedrijf schreef op vrijdag 12 juli 2024 @ 00:40:
Toch even jullie mening, Ik twijfel enorm....met of zonder night pakket. ik vind zonder night pakket hem wat sjieker maar vind met night pakket de velgen gewoon mooier uitkomen.
Wat vinden jullie?
[Afbeelding]
[Afbeelding]
:no_upscale():strip_icc():fill(white):strip_exif()/f/image/rW885yMjAVxDS7lvaU2TSXB8.jpg?f=user_large)
Helaas moet ik de auto al 8 maand missen
Ongeval gehad en wachten op onderdelen, het is een drama bij Mercedes helaas.
[ Voor 19% gewijzigd door RobKJ op 12-07-2024 09:23 ]
Op een A? 8 mnd? Dat is mij echt totaal nieuw.RobKJ schreef op vrijdag 12 juli 2024 @ 09:23:
Hier bewust een W177 zonder Night pakket:
[Afbeelding]
Helaas moet ik de auto al 8 maand missen
Ongeval gehad en wachten op onderdelen, het is een drama bij Mercedes helaas.
Welke onderdelen dan?
I don't have dreams, I have goals!!
In eerste instantie de radar van het ACC systeem. Daar heb ik 6-7 maand op moeten wachten. Toen bleek er een beschadiging in de voorruit te zitten en hebben ze het verkeerde onderdeel voor de bevestiging van de camera gekregen (ik heb een facelift en ze kregen een niet-facelift onderdeel). Er is 2x een datum afgegeven voor het onderdeel, dat is niet gehaald. Nu geven ze überhaupt geen datum meer en staat het onderdeel in backorder. Kan dus zijn dat het onderdeel morgen komt, of over een paar maandRedondo1982 schreef op vrijdag 12 juli 2024 @ 10:05:
[...]
Op een A? 8 mnd? Dat is mij echt totaal nieuw.
Welke onderdelen dan?
Dat is echt ongekend, zeker voor een auto in de massa. Wie is je dealer?RobKJ schreef op vrijdag 12 juli 2024 @ 10:12:
[...]
In eerste instantie de radar van het ACC systeem. Daar heb ik 6-7 maand op moeten wachten. Toen bleek er een beschadiging in de voorruit te zitten en hebben ze het verkeerde onderdeel voor de bevestiging van de camera gekregen (ik heb een facelift en ze kregen een niet-facelift onderdeel). Er is 2x een datum afgegeven voor het onderdeel, dat is niet gehaald. Nu geven ze überhaupt geen datum meer en staat het onderdeel in backorder. Kan dus zijn dat het onderdeel morgen komt, of over een paar maand.
I don't have dreams, I have goals!!
Dat is misschien ook wel waarom het lang duurt, hij staat bij een onafhankelijk schadehersteller.Redondo1982 schreef op vrijdag 12 juli 2024 @ 12:02:
[...]
Dat is echt ongekend, zeker voor een auto in de massa. Wie is je dealer?
Dat maakt meestal niet zoveel uit, die hebben gewoon overeenkomsten met bijvoorbeeld dealers voor aanleveren van onderdelen.RobKJ schreef op vrijdag 12 juli 2024 @ 12:15:
[...]
Dat is misschien ook wel waarom het lang duurt, hij staat bij een onafhankelijk schadehersteller.
Ik kan mij voorstellen dat MB dit liever niet heeft, ik zou als ik jou was eens contact opnemen met de importeur.
Chatje via https://www.facebook.com/mercedesbenz.nl of de hoofdwebsite zelf maakt het meestal wat makkelijker >https://www.mercedes-benz.nl/passengercars/services/support-contact.html
Off-topic: Hoe komt dat 8 maand i.p.v. 8 maanden tegenwoordig? Ik zie het steeds vaker. Serieuze vraag!RobKJ schreef op vrijdag 12 juli 2024 @ 09:23:
Hier bewust een W177 zonder Night pakket:
[Afbeelding]
Helaas moet ik de auto al 8 maand missen
Ongeval gehad en wachten op onderdelen, het is een drama bij Mercedes helaas.
Verder wel klote dat je de auto een tijd kwijt bent. Hier trouwens ook iemand die geen night pakket heeft, ook een A-klasse met Denim blauw vond ik het chroom gewoon wat mooier en je ziet het minder vaak.
MDBD, een slechtere importeur is er niet. Die zit hier helemaal niet op te wachten. Misschien dat de overname een nieuwe impuls geeft.Vorkie schreef op vrijdag 12 juli 2024 @ 12:31:
[...]
Dat maakt meestal niet zoveel uit, die hebben gewoon overeenkomsten met bijvoorbeeld dealers voor aanleveren van onderdelen.
Ik kan mij voorstellen dat MB dit liever niet heeft, ik zou als ik jou was eens contact opnemen met de importeur.
Chatje via https://www.facebook.com/mercedesbenz.nl of de hoofdwebsite zelf maakt het meestal wat makkelijker >https://www.mercedes-benz.nl/passengercars/services/support-contact.html
Ik prefereer rechtstreeks contact met een goede dealer.
I don't have dreams, I have goals!!
Zo praten ze in bepaalde regio's. Als je het weet dan geef je daar niet meer om.Joyous-P schreef op vrijdag 12 juli 2024 @ 12:32:
[...]
Off-topic: Hoe komt dat 8 maand i.p.v. 8 maanden tegenwoordig? Ik zie het steeds vaker. Serieuze vraag!
Verder wel klote dat je de auto een tijd kwijt bent. Hier trouwens ook iemand die geen night pakket heeft, ook een A-klasse met Denim blauw vond ik het chroom gewoon wat mooier en je ziet het minder vaak.
I don't have dreams, I have goals!!
Bel rechtstreeks even met een MB dealer, mits je dat nog niet gedaan hebt. Dit moet echt veel sneller gaan.RobKJ schreef op vrijdag 12 juli 2024 @ 12:15:
[...]
Dat is misschien ook wel waarom het lang duurt, hij staat bij een onafhankelijk schadehersteller.
I don't have dreams, I have goals!!
MBDB was Ownretail van MB en wordt Agam. https://www.automotive-on...dealerbedrijven-tot-agam/Redondo1982 schreef op vrijdag 12 juli 2024 @ 12:33:
[...]
MDBD, een slechtere importeur is er niet. Die zit hier helemaal niet op te wachten. Misschien dat de overname een nieuwe impuls geeft.
Ik prefereer rechtstreeks contact met een goede dealer.
MBNL is diegene achter facebook...
Die goede dealer heeft contact met MBNL.
[ Voor 13% gewijzigd door Vorkie op 12-07-2024 12:51 ]
Thx voor de tip. Zojuist gebeld met de dealer waar de auto officieel vandaan komt, daar staat de levertijd voor het onderdeel ook op "Onbekend". Gewoon afwachten dus helaas.Vorkie schreef op vrijdag 12 juli 2024 @ 12:31:
[...]
Dat maakt meestal niet zoveel uit, die hebben gewoon overeenkomsten met bijvoorbeeld dealers voor aanleveren van onderdelen.
Ik kan mij voorstellen dat MB dit liever niet heeft, ik zou als ik jou was eens contact opnemen met de importeur.
Chatje via https://www.facebook.com/mercedesbenz.nl of de hoofdwebsite zelf maakt het meestal wat makkelijker >https://www.mercedes-benz.nl/passengercars/services/support-contact.html
Twentse tongval gok ikJoyous-P schreef op vrijdag 12 juli 2024 @ 12:32:
[...]
Off-topic: Hoe komt dat 8 maand i.p.v. 8 maanden tegenwoordig? Ik zie het steeds vaker. Serieuze vraag!
Verder wel klote dat je de auto een tijd kwijt bent. Hier trouwens ook iemand die geen night pakket heeft, ook een A-klasse met Denim blauw vond ik het chroom gewoon wat mooier en je ziet het minder vaak.
Zie hierboven... helaas staat het onderdeel als "onbekende levertijd" in het systeem.Redondo1982 schreef op vrijdag 12 juli 2024 @ 12:35:
[...]
Bel rechtstreeks even met een MB dealer, mits je dat nog niet gedaan hebt. Dit moet echt veel sneller gaan.
Plekjes zijn bekend euvel bij Benzen van die jaartallen.
Maar wel betaalbaar qua KFZ Steuer in de Grafschaft
Veel rijplezier
[ Voor 26% gewijzigd door 964C2 op 24-07-2024 10:16 ]
Twente : Kantoor: 14250 W. met Solax 15KW op 10° ZZW. Huis: 9450W (16x315 O+14x315 op ZZO) met GW10KN-DT Navimow H1500e LG65E9
Gefeliciteerd en veel rijplezier gewenst!
I don't have dreams, I have goals!!
Dank je, hij is helemaal in z'n nopjes (ook omdat z'n eerste auto al "dikker" is dan de mijne964C2 schreef op woensdag 24 juli 2024 @ 10:14:
Mooie keuze als 1e auto.
Plekjes zijn bekend euvel bij Benzen van die jaartallen.
Maar wel betaalbaar qua KFZ Steuer in de Grafschaft![]()
Veel rijplezier
Ik kwam de auto toevallig tegen en ik wist dat m'n zoon een liefde heeft voor de 6-cilinder, dus direct doorgestuurd.
Bezichtiging en proefritje gedaan, even aan de diagnose gehangen en de koop was al snel beklonken.
Op het werk van m'n zoon hadden ze al gezegd, direct kopen!
De garage voelde de druk van dit forum
I don't have dreams, I have goals!!
Dat is meer een ding van de generatie daarvoor (203).964C2 schreef op woensdag 24 juli 2024 @ 10:14:
Plekjes zijn bekend euvel bij Benzen van die jaartallen.
Van deze generatie zijn het vooral de achterdraagarmen (die worden o.b.v. coulance vervangen) en de oliekoeler. Die oliekoeler lekt wat, dus gaat vervangen worden. Bij MB kost dat geintje €2689,-S_Chief schreef op maandag 29 juli 2024 @ 11:17:
[...]
Dat is meer een ding van de generatie daarvoor (203).
M'n zoon is voor een kleine €450 klaar (alleen onderdelen).
preciesS_Chief schreef op maandag 29 juli 2024 @ 11:58:
@Analamoebe Dat zijn niet de draagarmen, maar het subframe. Dit speelt ook bij andere modellen (o.a. 212, 207, 171). Dat is bijna altijd coulance idd.
Wat is dat dan precies als ik vragen mag?S_Chief schreef op maandag 29 juli 2024 @ 11:58:
@Analamoebe Dat zijn niet de draagarmen, maar het subframe. Dit speelt ook bij andere modellen (o.a. 212, 207, 171). Dat is bijna altijd coulance idd.
Wij hebben een S212 (dacht ik dat het een S is als het de combi is, anders W212
Zou dat kunnen gaan om waar je het over hebt, wat bijna altijd onder coulance vervangen wordt? Zo ja, hoe kom ik daar achter of dat ook echt zo is?
Als ik even google vind ik inderdaad erg veel andere gevallen van een doorgeroest subframe bij een 212. Is het dan simpelweg Mercedes dealer contacteren en laten nakijken door hen?
Je kan een dealer vragen om een inspectie te doen en zo nodig een coulanceverzoek in te dienen (let erop dat coulance niet gegarandeerd is). Let erop dat de wachttijden over het algemeen lang zijn en een dealer mogelijk minder hard voor je loopt als je er geen vaste klant bent.
Ah oke, dan is dat een weg die we wellicht maar moeten gaan bewandelen inderdaad. Er zijn nu nog geen problemen (zoals een afkeur), maar die ben ik liever ook voorS_Chief schreef op maandag 29 juli 2024 @ 16:34:
@Tankiej Jouw probleem zal denk ik in de draagarmen zitten. De subframe is het onderdeel waaraan alles omtrent het onderstel is gemonteerd (en het subframe zit dan weer vast aan de carrosserie). Maar alles gaat er onderuit als het subframe wordt vervangen, dus er wordt sowieso opnieuw uitgelijnd. Mooi moment om dan ook andere zaken zijn mee te pakken.
Je kan een dealer vragen om een inspectie te doen en zo nodig een coulanceverzoek in te dienen (let erop dat coulance niet gegarandeerd is). Let erop dat de wachttijden over het algemeen lang zijn en een dealer mogelijk minder hard voor je loopt als je er geen vaste klant bent.
Ik bedacht me na mijn vorige post pas, de auto is +/- 1 jaar geleden bij een Mercedes dealer geweest voor het vervangen van de balgen van de luchtvering (achter), want die waren beide lek. Zou daarbij ook niet opgemerkt zijn als het subframe erg verroest was? En hoeven ze daarbij de draagarmen dan niet los te halen (die nu zo vast zitten volgens de universele garage)?
Dit is wel bizar trouwens. Ik heb een nieuwe lease auto besteld, C-klasse, en die staat nu op levering eind september. Was begin juli besteld, dus een krappe 3 maanden. Toeval, of heeft nieuw voorrang misschien?RobKJ schreef op vrijdag 12 juli 2024 @ 09:23:
Helaas moet ik de auto al 8 maand missen
Ongeval gehad en wachten op onderdelen, het is een drama bij Mercedes helaas.
When life throws you a curve, lean into it and have faith!
Bos Digitale Autoservice Onafhankelijke automotive dienstverlening; diagnose, codering, retrofit, sleutelservice, ECU en tuning. Projecten
Zo zijn er bijv andere auto's waarbij LED lampen niet standaard zijn ondanks een groot vermogende motor in het vooronder.. dat soort zaken zijn wel belangrijk..
[ Voor 18% gewijzigd door la_fusion op 12-08-2024 12:07 ]
twee weken geleden nieuwe c-klasse besteld levering week 51. wordt pas in januari op kenteken gezet dat is wel beetje balenLankHoar schreef op woensdag 7 augustus 2024 @ 17:50:
[...]
Dit is wel bizar trouwens. Ik heb een nieuwe lease auto besteld, C-klasse, en die staat nu op levering eind september. Was begin juli besteld, dus een krappe 3 maanden. Toeval, of heeft nieuw voorrang misschien?
Oei! Gelijk maar even een berichtje naar de dealer gestuurd om te vragen hoe realstisch die lever datum isinbedrijf schreef op maandag 12 augustus 2024 @ 13:59:
[...]
twee weken geleden nieuwe c-klasse besteld levering week 51. wordt pas in januari op kenteken gezet dat is wel beetje balen
When life throws you a curve, lean into it and have faith!
Mercedes en opties.. dat is nogal iets.la_fusion schreef op maandag 12 augustus 2024 @ 12:01:
Als opvolger van mijn Leon ST Cupra is een >2017 CLA 45 AMG SB een mogelijke optie. Nu heb ik her en der al wat dingen gevonden waar naar te kijken maar wellicht zie ik wat over het hoofd/mis ik iets. Wat zijn de must have zaken om rekening mee te houden qua opties welke nog wel eens afwezig kunnen zijn? Beter gezegd.. waar moet ik zeker naar kijken dat het er op zit..
Zo zijn er bijv andere auto's waarbij LED lampen niet standaard zijn ondanks een groot vermogende motor in het vooronder.. dat soort zaken zijn wel belangrijk..
Dit. Of even de VIN code opvragen en gebruiken om te achterhalen waarmee de auto origineel is geleverd indien men er een op het oog heeft 😉S_Chief schreef op maandag 12 augustus 2024 @ 14:30:
Mercedes en opties.. dat is nogal iets.Ik raad aan om de prijslijsten van die periode te downloaden en een selectie te maken van (de voor jou) noodzakelijke opties.
Testing, one, two ...
Al vlot reactie, het is inderdaad 20 september. Valt me reuze mee dusLankHoar schreef op maandag 12 augustus 2024 @ 14:29:
[...]
Oei! Gelijk maar even een berichtje naar de dealer gestuurd om te vragen hoe realstisch die lever datum is
When life throws you a curve, lean into it and have faith!
Sowieso raad ik bij tweedehands voertuigen altijd aan om even de VIN code na te lopen. Dan zie je gelijk of er gekke dingen zijn (rare fratsen met kilometerstand, regulier onderhoud, schade, etc.).hardware-lover schreef op maandag 12 augustus 2024 @ 14:47:
[...]
Dit. Of even de VIN code opvragen en gebruiken om te achterhalen waarmee de auto origineel is geleverd indien men er een op het oog heeft 😉
When life throws you a curve, lean into it and have faith!
Weet niet of je de auto wil importeren of perse een NL auto wil. Als je er 1 uit Duitsland haalt, hou er dan in ieder geval rekening mee dat je sowieso nog een alarm klasse 3 en tracking klasse 5 mag laten inbouwen, vanwege de cataloguswaarde. Dit heb ik ook moeten laten doen. Maar je hebt veel meer keuze in bijvoorbeeld Duitsland met vaak veel lagere kilometerstanden.la_fusion schreef op maandag 12 augustus 2024 @ 12:01:
Als opvolger van mijn Leon ST Cupra is een >2017 CLA 45 AMG SB een mogelijke optie. Nu heb ik her en der al wat dingen gevonden waar naar te kijken maar wellicht zie ik wat over het hoofd/mis ik iets. Wat zijn de must have zaken om rekening mee te houden qua opties welke nog wel eens afwezig kunnen zijn? Beter gezegd.. waar moet ik zeker naar kijken dat het er op zit..
Zo zijn er bijv andere auto's waarbij LED lampen niet standaard zijn ondanks een groot vermogende motor in het vooronder.. dat soort zaken zijn wel belangrijk..
Voor de rest is het kijken welke opties je wil en welke erop zitten. Mijn 2018 CLA 45 AMG SB heeft weinig tot geen rijhulpen erin zitten, ook geen adaptief cruise control. Dat laatste had ik an sich wel graag gehad, evenals blinde hoek detectie. Wel zit er bij mij het Drivers package op, wat de limiter naar 270km/h brengt en night package, waardoor het chrome rond de ramen zwart is. Verder heb ik een compleet lederen interieur met "gaatjes" waardoor er een rood accent doorkomt. De meeste lederen interieurs zijn glad leer. Maar ik heb dan weet geen rode gordels, wat ik wel mooi had gevonden bij dit interieur. Pano dak is ook niet altijd aanwezig, maar vind dit wel erg fijn qua optie.
Qua verlichting is alles LED bij mij, maar weet niet zeker of er ook modellen geleverd zijn zonder.
PSN-ID: Thunder76nl | Twitch: LaBestiaNeraNL
Zit klasse 3 alarm er niet standaard op? Dat was voorheen bij mijn BMW M135i wel zo en was ook afdoende voor de verzekering. Ligt dat ook niet aan de specifieke verzekeringsmaatschappij waar ze mee akkoord gaan?thunder8 schreef op maandag 12 augustus 2024 @ 17:34:
[...]
Weet niet of je de auto wil importeren of perse een NL auto wil. Als je er 1 uit Duitsland haalt, hou er dan in ieder geval rekening mee dat je sowieso nog een alarm klasse 3 en tracking klasse 5 mag laten inbouwen, vanwege de cataloguswaarde. Dit heb ik ook moeten laten doen. Maar je hebt veel meer keuze in bijvoorbeeld Duitsland met vaak veel lagere kilometerstanden.
Voor de rest is het kijken welke opties je wil en welke erop zitten. Mijn 2018 CLA 45 AMG SB heeft weinig tot geen rijhulpen erin zitten, ook geen adaptief cruise control. Dat laatste had ik an sich wel graag gehad, evenals blinde hoek detectie. Wel zit er bij mij het Drivers package op, wat de limiter naar 270km/h brengt en night package, waardoor het chrome rond de ramen zwart is. Verder heb ik een compleet lederen interieur met "gaatjes" waardoor er een rood accent doorkomt. De meeste lederen interieurs zijn glad leer. Maar ik heb dan weet geen rode gordels, wat ik wel mooi had gevonden bij dit interieur. Pano dak is ook niet altijd aanwezig, maar vind dit wel erg fijn qua optie.
Qua verlichting is alles LED bij mij, maar weet niet zeker of er ook modellen geleverd zijn zonder.
Het valt mij overigens sowieso wel een beetje tegen hoeveel auto's er te koop staan vanaf '17 met < 80k km, liefst zou ik ook nog een blauwe willen maar dat is helemaal lastig vinden.. of in ieder geval met het huidige budget
Het originele mercedes alarm was niet voldoende, niet dat de mijne het had trouwens. In Duitsland is het veel minder een issue en zie je ook veel AMG's zonder alarm. Mijn verzekeringsagent vertelde mij dat boven de 70k cataloguswaarde altijd een alarm een noodzaak is, maar ik heb zelf niet verder gezocht, omdat hij altijd de beste deals voor mij vindt.la_fusion schreef op maandag 12 augustus 2024 @ 19:37:
[...]
Zit klasse 3 alarm er niet standaard op? Dat was voorheen bij mijn BMW M135i wel zo en was ook afdoende voor de verzekering. Ligt dat ook niet aan de specifieke verzekeringsmaatschappij waar ze mee akkoord gaan?
Het valt mij overigens sowieso wel een beetje tegen hoeveel auto's er te koop staan vanaf '17 met < 80k km, liefst zou ik ook nog een blauwe willen maar dat is helemaal lastig vinden.. of in ieder geval met het huidige budget
Een blauwe vinden is zoeken naar een eenhoorn. Ik had graag het blauw gehad wat ook op de C43 coupe verkocht is, maar volgens mij nooit geleverd op de CLA.
Ik heb uiteindelijk gewoon op de site van Mercedes in Duitsland gezocht, net zolang tot ik een mountain grey vond met de leeftijd, kilometers en bepaalde opties. Elke dag weer gekeken. Daarna hier een VIN check laten doen en de deal rond gemaakt via het internet. Tijdelijke platen geregeld door mijn favo garage en de auto naar NL gereden. Zij hebben de hele import geregeld en ik heb zelf een mannetje op locatie laten komen voor het alarm en de tracking. Omdat de RDW moeite had met het feit dat er 2 conformiteits documenten voor de auto waren, duurde het allemaal wat langer dan ik had gehoopt. Maar binnen een maandje alles geregeld en rij en nu nog met veel plezier elke dag in. Mijne was een 2018 die ik 3 jaar geleden gekocht heb met 36k op de teller. En dus wat opties die verder bijna nergens te vinden waren.
PSN-ID: Thunder76nl | Twitch: LaBestiaNeraNL
Alarm is inderdaad niet standaard. Zou ik een auto overigens niet voor laten staan, aangezien er meerdere partijen in Nederland zijn die een OEM klasse 3 alarm naderhand kunnen inbouwen (+ aftermarket klasse 5 indien nodig).la_fusion schreef op maandag 12 augustus 2024 @ 19:37:
[...]
Zit klasse 3 alarm er niet standaard op? Dat was voorheen bij mijn BMW M135i wel zo en was ook afdoende voor de verzekering. Ligt dat ook niet aan de specifieke verzekeringsmaatschappij waar ze mee akkoord gaan?
Het valt mij overigens sowieso wel een beetje tegen hoeveel auto's er te koop staan vanaf '17 met < 80k km, liefst zou ik ook nog een blauwe willen maar dat is helemaal lastig vinden.. of in ieder geval met het huidige budget
Mijn W212 stond eind vorig jaar bij de garage voor APK en regulier onderhoud en toen was er ineens roest te zien op het subframe. Dit roest van binnenuit en is eigenlijk alleen te zien als het doorgeroest is.Tankiej schreef op dinsdag 30 juli 2024 @ 08:24:
[...]
Ah oke, dan is dat een weg die we wellicht maar moeten gaan bewandelen inderdaad. Er zijn nu nog geen problemen (zoals een afkeur), maar die ben ik liever ook voor![]()
Ik bedacht me na mijn vorige post pas, de auto is +/- 1 jaar geleden bij een Mercedes dealer geweest voor het vervangen van de balgen van de luchtvering (achter), want die waren beide lek. Zou daarbij ook niet opgemerkt zijn als het subframe erg verroest was? En hoeven ze daarbij de draagarmen dan niet los te halen (die nu zo vast zitten volgens de universele garage)?
Zolang er niet aan het subframe is gelast of andere shit aan gedaan is zal het zo goed als zeker onder coulance vallen.
Bij mijn W212 waren ook de luchtveren lek, dus die zijn bij de dealer ook meteen vervangen.
Aap!
Nou dat gaat echt snel! Werd net gebeld dat hij einde van de maand klaar is. Dan ben ik helaas net op vakantie, dus zal eerste week september worden dat ik hem op kan halen. Ben ik "helaas" nog met de CLA op vakanti ipv de C-klasseLankHoar schreef op maandag 12 augustus 2024 @ 16:09:
[...]
Al vlot reactie, het is inderdaad 20 september. Valt me reuze mee dus
When life throws you a curve, lean into it and have faith!
http://www.deyterra.com
Ik vind de C totaal niet meer comfortabel. Vroeger was een C een fijne comfortabele auto, zeker met luchtvering. De huidige C is niets beter/slechter dan de CLA qua comfort.rally schreef op donderdag 15 augustus 2024 @ 12:04:
Ook geen straf, maar de C is wel comfortabeler op de langere afstanden inderdaad.
Ik heb er pasgeleden één mee gehad als leenauto voor een dagje. Wat was ik blij dat ik die auto in kon leveren. Was trouwens een C van circa 63k. Ik moet wel zeggen dat ik een andere klasse gewend ben in comfort en hoogte, maar een E bijvoorbeeld is echt een gigantische stap voorwaarts tov de C. Dat gat is er vroeger ook wel geweest, maar was wel stukken kleiner. Een C schaar ik tegenwoordig onder de cc (= compact class) van MB, ook als je kijkt naar de gebruikte materialen. Alles is plastic aan die auto. Alleen de prijzen zitten nog sky high, maar dat is met alles zo tegenwoordig.
I don't have dreams, I have goals!!
[ Voor 25% gewijzigd door Hari-Bo op 15-08-2024 16:32 ]
Bos Digitale Autoservice Onafhankelijke automotive dienstverlening; diagnose, codering, retrofit, sleutelservice, ECU en tuning. Projecten
Hij voelt veel meer solide op de weg. Maar natuurlijk is dat heel persoonlijk.
http://www.deyterra.com
Neemt niet weg dat de W206 mij ook niet uit m'n eigen auto weet te krijgen.
Ik heb het niet gemerkt en dat zegt zat. Er zal vast technisch verschil zijn, maar het feit dat het voor mij hetzelfde aanvoelt zegt genoeg. Ik ging overigens vol enthousiasme de C (2023) in, laat dat duidelijk zijn. Ik had vooraf geen enkel negativisme rondom deze auto. Ik weet nu wel beter, echt een te duur hok.S_Chief schreef op donderdag 15 augustus 2024 @ 19:20:
Een W206 C is echt wel comfortabeler dan een W177 A en aanverwanten. Vooral in AMG line is een A (verschrikkelijk) stug.
Neemt niet weg dat de W206 mij ook niet uit m'n eigen auto weet te krijgen.
I don't have dreams, I have goals!!
Ja, het model is ansich wel mooi. Ben sowieso MB fan. Al lijkt het in de verste verte niet meer op een C. Eerder een A Sedan. Vooral die extreem grote achterlichten vind ik persoonlijk erg matig eruit zien, totaal uit proportie. Zeker in een Estate. Het maakt hem ook direct zo gedateerd. Dat vind ik wel jammer. Tel daarbij op de totaal verkeerde line-up mbt AMG motoren en je kan spreken van een miskleun. Ding wordt ook vreselijk slecht verkocht.Hari-Bo schreef op donderdag 15 augustus 2024 @ 16:31:
Had een 205 maar de 206 kon mij ook absoluut niet overtuigen behalve het design aan de buitenzijde, maar daar merk je weinig van als je erin zit. Nu alweer drie jaar tuffen in de EQA en dat bevalt nog steeds dikke prima.
I don't have dreams, I have goals!!
Nou zeg dat, en dan is hij ook erg laag. Denk dat de bodemplaat van mijn W177 al aardig wat drempels van heel dichtbij gezien heeftS_Chief schreef op donderdag 15 augustus 2024 @ 19:20:
Een W206 C is echt wel comfortabeler dan een W177 A en aanverwanten. Vooral in AMG line is een A (verschrikkelijk) stug.
Neemt niet weg dat de W206 mij ook niet uit m'n eigen auto weet te krijgen.
Ja, dat heeft MB ook nooit echt aangepakt. Dat had ik al met een CLA 2017. Drama, je bent er constant mee bezig. Oplossing schijnt de hybride modellen te zijn. Die staan iets hoger op de poten en hebben er geen last van. Ik vind het nog mooier ook om te zien.RobKJ schreef op vrijdag 16 augustus 2024 @ 08:53:
[...]
Nou zeg dat, en dan is hij ook erg laag. Denk dat de bodemplaat van mijn W177 al aardig wat drempels van heel dichtbij gezien heeft
I don't have dreams, I have goals!!
Mijn A180 van 2023 ook, elke drempel schuin aanrijden en vaak dan nog. Hoort bij het model zeggen ze... Ben er niet blij mee, maar het is niet anders...RobKJ schreef op vrijdag 16 augustus 2024 @ 08:53:
[...]
Nou zeg dat, en dan is hij ook erg laag. Denk dat de bodemplaat van mijn W177 al aardig wat drempels van heel dichtbij gezien heeft
https://powershellisfun.com
Klopt. Mijn CLA 250e heeft nergens last van. Comfortabel over drempels!Redondo1982 schreef op vrijdag 16 augustus 2024 @ 11:37:
[...]
Ja, dat heeft MB ook nooit echt aangepakt. Dat had ik al met een CLA 2017. Drama, je bent er constant mee bezig. Oplossing schijnt de hybride modellen te zijn. Die staan iets hoger op de poten en hebben er geen last van. Ik vind het nog mooier ook om te zien.
Maar dat de auto stug is helpt toch juist? Ik heb een A250e en de bodemplaat is niet best. Dacht altijd dat het de opstaande randjes waren, maar het is aan de bestuurderskant waar je erg snel de straat raakt.RobKJ schreef op vrijdag 16 augustus 2024 @ 08:53:
[...]
Nou zeg dat, en dan is hij ook erg laag. Denk dat de bodemplaat van mijn W177 al aardig wat drempels van heel dichtbij gezien heeft
Maar even de EEPROM aanpassen naar de juiste waarde en deze is weer als nieuw, scheelt weer onnodige kosten en zonde van een tweehands unit die je prima kan hergebruiken (iets met milieu).
Onderstaande is van een R230 SL 55 AMG, wat een beest van een auto is dat trouwens.
Bos Digitale Autoservice Onafhankelijke automotive dienstverlening; diagnose, codering, retrofit, sleutelservice, ECU en tuning. Projecten
/f/image/wccfDluraauXNw5V1h3WfOTi.png?f=fotoalbum_large)
/f/image/kZIOVwvtuwTqVdZ2ggdsywRX.png?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/HcEIWvBw8VsOuDWvi3Ii4fNM.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/m7BxQzDq9wzkDJVY38PTWdWU.jpg?f=fotoalbum_large)
:strip_exif()/f/image/oD0Fq4uqbN8gOPfYwVuo1Rzd.jpg?f=fotoalbum_large)