J-roenn schreef op vrijdag 21 november 2025 @ 15:47:
[...]
Juist minder, voor nieuwe klanten moet er toch weer iets van administratie gedaan worden, simkaart opgestuurd etc. Bestaande klanten zouden dus juist een nog hogere korting moeten krijgen dan nieuwe

De redenering is eigenlijk heel krom bij dit soort bedrijven.
Ze stellen een budget op dat een nieuwe klant mag kosten, dit budget kan naar reclame spotjes gaan, en besteed worden aan kortingen, en dat budget wordt jaarlijks vastgesteld en daar hangen ook banen aan vast.
Daarnaast zijn er de bestaande klanten, daar is een ander potje voor om die binnen boord te houden. Maar ze hopen dat de mensen slapen en gewoon blijven hangen.
De grote vraag is dan altijd, of er iemand kijkt naar het totaal plaatje, of dat het uitgeven aan reclame voor nieuwe klanten de moeite waard is met weglopende klanten, of dat je misschien beter kunt investeren in klantbehoud. Vergeet nooit, verkopers zijn ook goed in zichzelf verkopen om aan het werk te blijven, maar dat betekend niet altijd dat het de beste keuze is voor het bedrijf, hoe mooi het ook klinkt.
Dit reclame model zie je bijna overal, en wordt ook bijvoorbeeld aangevoerd waarom prijzen zo hoog zijn in winkels, want de Nederlandse klant wil graag aanbiedingen, en zolang je die koopt kun je goedkoper uit zijn.
Echter, bij de bouwmarkten zie je dat de Gamma en Praxis en zo op die manier werken, maar dat Hornbach dat niet doet. En de Hornbach is toch wel een succes met hun vast lage prijzen.
Kijk je bij het benzine tanken, was het de introductie van onbemand tanken die de markt op zijn kop zette.
Kijk je bij de supermarkten heeft Picnic de markt opgeschud.
Dus de grote vraag is nu. Wanneer komt er een mobiele provider die gewoon continue redelijke prijzen hanteert zonder steeds nieuwe aanbiedingen?