@
Qwerty-273 Met de afgelopen maanden zo'n 700k - 1000k per maand aan aflos moet het tempo nog iets omhoog om die december dit jaar te halen, maar dan nog, ook al houden ze dit tempo wel vol dan zou ergens vroeg 2022 het als nog afgerond zijn. Ik vind het in ieder geval geen slechte score.
Capital Services PL is inderdaad meer een kwestie van mooi wat je de komende jaren nog terug pakt, alles is mooi meegenomen, maar reken er niet op.
Voor mij zijn dit in ieder geval de enige twee partijen waar ik nog in recovery heb staan. Zelfs met dit meegenomen ben ik niet ontevreden met de resultaten op Mintos. Mijn net annual return ligt beduidend hoger dan dat van @
Viper®, 10.96% hier op dit moment. De eerste maanden was het allemaal significant langzamer. Zal in meespelen dat ik in september 2019 ingestapt ben en niet al te veel maanden later er een internationale ramp van start gegaan is. Desalniettemin, sta ik tegenover mijn inleg zelfs na aftrek van recovery nog altijd in de plus.
@
Zr40 Aflossing pro-rata is binnen de community ook al diverse malen gesuggereerd als fairer alternatief. En het zou fijn zijn als Mintos hier naar luistert. Een andere suggestie die ook nog wel eens langskomt is om door Mintos een recovery fund op te laten zetten. Waarbij op iedere loan circa 0.1% van de interest rate richting dit fund gaat, om zo in het geval van een default wanneer niet binnen redelijke termijn terugbetaling te hebben, Mintos via dit fund garant kan staan voor de eigen investeerders.
Zeker dit laatste kan denk ik voor het vertrouwen vanuit beleggers natuurlijk een groot verschil maken. Omdat het nog net wat meer garantie geeft dat je eventuele inleg niet zomaar kwijt bent.
Aan de andere kant, weten we allemaal natuurlijk heel erg goed dat aan beleggen risico's verbonden zijn. En dit nemen we nooit helemaal weg. Kijken we gewoon objectief naar de cijfers van Mintos, 6273 miljoen euro totaal geïnvesteerd, waarvan nog 411 miljoen nu uitstaand. Dan hebben we 5862 aan leningen die afgelost zijn. Zet je die 89 miljoen aan loans in recovery af tegen deze 5862 miljoen aan leningen die gewoon afgerond zijn, dan vallen de risico's natuurlijk gewoon ontzettend mee.
En met name bij goede diversificatie binnen het portfolio, reduceer je de risico's aanzienlijk. Met de automated investment tool is de diversificatie wel iets waar je echt goed actief op moet letten. Indien je niet expliciet aangeeft dat een max aandeel gealloceerd moet worden naar een bepaalde LO, dan is er al snel geen goede spreiding. Daar kwam ik na een aantal maandjes zelf ook achter. Met na 4 maanden auto invest circa 80% binnen een enkele LO.
Zeker bij dat soort gebrek aan spreiding loop je als individu natuurlijk een aanzienlijk risico. Valt die LO, dan gaat het hard met je inleg.
Al doende leert men in ieder geval

. Verder blijft Mintos voor mij echt een beetje speelgeld. Circa 5% van mijn beleggingen heb ik in Mintos op dit moment. Naar rato ben ik wel van plan dit iets op te gaan hogen tot ongeveer 10%. Maar wacht nog even af wat voor een eventuele veranderingen het pad naar regulated marketplace met zich mee gaat brengen.