Tonkowonko schreef op donderdag 7 september 2023 @ 10:45:
Vraagje, heb nu een systeem met een RM550x erin. Deze draait op het moment met een 3600. Zou een 7800xt nog werken icm deze voeding? Zit een potentiele upgrade van de cpu (bijv 5800x3d) er dan ook nog in? Wat ik zo kan vinden lijkt dat wel te werken?
Ik vermoed dat je echt op de limiet zit. Ik heb zelf een RX7900XT met 5800X3D en ook een RM550x en ik moest vermogen naar 285W verlagen. Op de default 330W van mijn Sapphire Pulse, gaat OCP af.
https://www.igorslab.de/e...-and-rx-7700xt-review/11/
https://www.igorslab.de/e...-with-community-raffle/7/
Ik kom hier voor een sanity check.
Mijn videokaart kan gewoon uren stresstesten draaien op vol vermogen of gamen, maar ik heb de afgelopen maand tweemaal ervaren dat er iets afging in de PSU in een lage powerstate met een system shutdown ten gevolge. Ik weet allang dat de PSU vervangen moet worden, maar ik zat er tegenaan te hikken.
Tweede voor mij is dat ik eigenlijk het echt niet nu wil doen omdat er zoveel aan het veranderen is de in PSU markt. Ik had het liever gedaan bij mijn volgende videokaart, maar dat zit er niet meer in. En omdat AMD ook lijkt te overwegen wel naar de 12V-2x6 te gaan op termijn, weet ik dat ik er uiteindelijk ook aan zal moeten.
Qua eisen:
-Vrijwel onhoorbaar, zeker in low power en zeker inclusief coil whine.
-Minstens 3x 6+2 en de mogelijkheid voor de aankomende 12V-2x6 connector. Dus geen dedicated 12VHPWR connector op de PSU.
-Groeivermogen dus minstens 750W.
-Modulair.
-Geen bom.
Uiteindelijk kom ik dan weer bij Corsair terecht.
uitvoering: Corsair RM850x SHIFT ATX3.0
Voor de Corsair lijkt me de connectoren aan de zijkant wel leuk. Qua prijs is de 750W versie vrij zinloos en zal het de 850W worden. Daar krijg je ook twee losse 6+2 kabels alsmede twee 2x 6+2 kabels. Ik heb nu namelijk maar twee 6+2 nodig en twee aparte kabels is uiteraard de voorkeur. Ook gaat de 12VHPWR verdwijnen (terecht) en vervangen worden door de 12V-2x6. Daarvoor wil ik dus geen dedicated 12VHPWR connector op de PSU hebben.
Grootste nadeel dat ik zie is dat moderne Corsair voedingen blijkbaar onder 10% load van LLC naar Burst mode gaan en daarbij coil wine optreed. Daar zit ik echt niet op te wachten.
Ik vraag me concreet eigenlijk af of iemand nog tips heeft. Want ik zoek eigenlijk naar een PSU waarbij ik (vrij) zeker weet dat er een 12V-2x6 connector kabel gaat komen die aan de PSU kant werkt met reguliere 8 pin PCIe connectors. Uiteraard heb ik ook geen zin om merken te gaan combineren en met incompatibiliteit te zitten qua kabels. Ik kijk dus vooral naar recente PSU modellen van merken die al een dergelijke 12VHPWR kabel aanbieden.
Ik kan nu bijvoorbeeld naar de
uitvoering: Seasonic Focus GX-750 kijken, maar van wat ik hier lees, is het nog steeds niet helemaal goed met Seasonic?
Never argue with an idiot. He will drag you down to his own level and beat you with experience.