De schaal. De grootte van de wereld. Ik weet dat het geen 1 op 1 kopie is, maar het is wel de kunst als developer om zo een wereld neer te zetten, dat je echt gelooft dat alles gigantisch is. Ik vind Ubisoft daar bijvoorbeeld wel heel sterk in. AC Syndicate, Black Flag, Origins, Far Cry. Zelfs een Naughty Dog presteert het met lineaire games. Dying Light doet dit bijvoorbeeld ook heel goed. Of een Horizon Zero Dawn. Een Witcher 3. San Andreas was ook wel redelijk, maar een GTA 5, Vice City en RDR heb ik geen moment geloofwaardig gevonden qua schaal. Het eerste wat ik in GTA 5 deed, was een rondje map rijden. Dat duurde geloof ik 10-15 minuten? De illusie was dus meteen weg. Ik zat op een klein eilandje.
@
Spud82 Wat ik hierboven aangeef dus. Natuurlijk merk je bij alle games wel dat je een game speelt, maar een GTA 5 en een RDR geven mij niet de immersie dat ik daadwerkelijk in de wereld ben zoals deze bedoeld is. Lastig uit te leggen. En misschien ervaart iemand anders dit helemaal niet en juist wel bij de games waarbij ik het niet ervaar. Kan hè.

Chaoss schreef op dinsdag 5 juni 2018 @ 12:59:
tjah ik merk aan elke game dat ik een game aan het spelen ben, welke game is nu wel realistisch? je speelt toch juist een game omdat het onrealistisch is om je saaie dagelijkse leven te ontlopen, anders moet je een office simulator gaan spelen
Maar goed smaken verschillen, de een vind RDR saai de ander vind
Bloodbourne Bloodborne saai, zo kun je wel bezig blijven.
Ik heb het dan ook nergens over realisme, maar meer over geloofwaardigheid van de spelwereld zoals deze bedoeld is. En als ik het dagelijkse saaie leven wilt ontlopen, moet ik juist geen GTA spelen, want in het dagelijkse leven loop ik ook rond in steden en rijd ik auto.
Sowieso merk ik dat ik open wereld games juist veel toffer vind als de setting juist niet al te realistisch is (HZD) of waarin de traversal mechanics juist tof zijn (parkour in Dying Light of vliegen/rondscheuren in de Batmobile in Arkham Knight). Ik haal geen enkele fun uit met een doorsnee dude rondlopen of het rondrijden in een auto (daar heb ik het in het dagelijkse leven al een hekel aan)/zitten op een paard.