Op jaarbasis zit ik met een stroom overschot en heb nog geen l/w warmtepomp. En m`n airco kan volgens mij alleen koelen.
Ik heb een tweedehands warmtewisselaar zonder ventilator toegepast om warmte te winnen uit ventilatielucht zonder het er direct op aan te sluiten. Luchtverplaatsing gaat dmv een standaard MV en de fan van de Atlantic. Het warmte terugwin rendement is natuurlijk een stuk lager dan wanneer je het meteen op de ventilatie aansluit maar nu hoef ik me niet druk te maken over vervuiling. Op de buitenkant van de mechanische ventilatie slangen mat ik vandaag voor en na de warmtewisselaar een temperatuurverschil van 5 graden.
De volgende settings van de Intergas CV ketel heb ik aangepast:
- SWW uit
- vermogen naar 40%
- ventilator toerental verlaagd (scheelt veel geluid)
- nadraaitijd van cv pomp naar 15 minuten
Daarnaast ben ik nog aan het experimenteren met de cv pomp continue laten draaien. Op die manier gebruik je, zolang de kamerthermostaat niet triggert, geen gas. (als de buitentemperatuur wat hoger is dan vandaag en de wpb draait de hele dag wordt de binnentemperatuur helaas wel hoger dan wat de kamer thermostaat wil)
De laatste dagen draai de wpb zo`n 23 uur per dag (ik let erop dat de wpb niet 50 uur achtereen draait, dan schijnen ze in storing te gaan). Het lijkt, zonder gas, net te lukken om ons 585 m3 huis uit 2004 op temperatuur te houden met de buiten temperaturen van vandaag.
Toen het stookseizoen vorige week begon heb ik de wpb op 61 graden gezet, maar ik realiseer me dat dat ook wel weer terug kan naar 50 a 55 graden.
De spiraal trekt veel warmte uit de onderkant van de wpb, terwijl de bovenkant gewoon op temperatuur blijft.
Als de wpb een watertemperatuur van 60 graden bovenin het vat meet maar de onderkant is afgekoeld kun je een start forceren door op boost te drukken. Als het element niet ingeschakeld is gebruikt het die ook niet. Als de bodem koud is (+/- 35 graden) en de bovenkant op 60 graden kan de wpb toch nog makkelijk een halve dag draaien zonder SWW vraag, het verwarmt bijna uitsluitend de onderkant van het vat (die tegelijk continue word afgekoeld door de spiraal).
Momenteel heb ik de cv pomp 24/7 draaien en komt er ongeveer een 1.5 tot 2 graad hogere temperatuur uit de spiraal dan er in gaat.
Ik weet nog niet of mijn Intergas Kombi Kompakt HR28 een cv pomp heeft die je in kunt stellen of eventueel aan kunt sturen.
Weet iemand iets van deze opties die de CV ketel heeft?
2 = pomp continue actief met externe MITschakelaar
3 = pomp continue actief met externe spaarschakelaar
7,945 kWp, Atlantic Explorer 3 270 coil, 5 kW Panasonic monobloc H serie, Tesla Model Y RWD (2024)