Interessant link, ga ik ook eens doorlezen.
Ook ik kom op mijn MacBook Pro 13" Retina van mid-2014 i.c.m. met mijn twee UAP-AC-PRO's nooit en te nimmer hoger dan 878Mbps, terwijl er staat dat het AP 1300 Mbps aan kan (beide waarden van de Wifi Signal app).
Ik heb de AP's in januari 2016 gekocht en draai nog firmware 3.7.49.6201, maar ook met oudere firmware versies kwam ik niet verder.
Ik heb de PRO specifiek gekozen vanwege de 3x3 support op 5Ghz (Wifi AC), omdat mijn MacBook dat zou moeten ondersteunen.
In eerste instantie kreeg ik die 1300 Mbps niet eens te zien als max. snelheid van de AP's, maar dat kwam doordat de bandbreedte op 40Mhz stond i.p.v. 80Mhz. Vervolgens viel mij op dat hij continu schommelt qua snelheid (op zich logisch) en pertinent niet hoger komt dan 878 Mbps.
Omdat ik toen begon te twijfelen of de Wifi adapter in mijn MacBook wel écht 3x3 ondersteunde (kon daar nl. nérgens bevestiging voor vinden), heb ik na wat zoeken deze tabel gevonden:
http://mcsindex.com
Op het moment dat ik dit tik zie ik dat ik verbonden ben op 5Ghz op kanaal 36 met 80Mhz bandbreedte, een MCS van 7 en een snelheid van 878 Mbps. Zoek ik dat op in die tabel dan komt dat overeen met 3 spatial streams i.c.m. GI = 800ns
Voor mij de bevestiging dat mijn MacBook daadwerkelijk 3x3 ondersteunt... Maar ik zie ook dat je 1300 Mbps enkel kunt halen i.c.m. SGI = 400ns met een MCS waarde van 9.
Ik heb de uitleg t.a.v. GI/SGI nog niet doorgenomen, enkel na een korte zoekopdracht dit GoT topic erover gevonden:
Wat is SGI - instellingen modem
Ik zit op 2,5 - 3 meter afstand van het AP, dat ongeveer op dezelfde hoogte als mijn laptop (op schoot, zittend op de bank) in het (glazen) TV meubel ligt. Ik weet dat glas niet echt goed is voor het signaal, maar desondanks presteert het AP m.i. erg goed. Toen het een tijdje terug elders in de woonkamer boven een deur hing, en dus niet gehinderd door reflecties van het glas, haalde ik ook geen 1300 Mbps.
Mijn oude TP-Link router kan helaas geen 1300 Mbps aan, dus ik kan niet testen of het daarmee wel werkt, maar vraag me af of je geen lab omgeving moet hebben om die waarde überhaupt te kunnen halen...