Never attribute to malice what can be adequately explained by stupidity
Edit: stappenplan gevolg en het koppelen is gelukt. Super blij mee, want afstandsbediening is toch wel handig. Een soort Wikipedia voor niet officieel ondersteunde producten zou wel handig zijn in deze gevallen.
[ Voor 38% gewijzigd door madcon op 14-08-2019 21:52 ]
Stadia / PSN : whenheco
Zou graag horen welke bewegingssensoren je hebt en idem voor lichtsterkte! Dank alvast.Erwin_83 schreef op zondag 23 juni 2019 @ 13:30:
Met de ICS en een paar bewegings sensors in huis gaat bijna alles vanzelf op beweging of lichtsterkte. Schakelaars of de app gebruik ik nog maar zelden om wat aan of uit te zetten.
De originele van Kaku/Trust bewegings sensor van de zigbee serie.bullytje schreef op woensdag 14 augustus 2019 @ 10:15:
[...]
Zou graag horen welke bewegingssensoren je hebt en idem voor lichtsterkte! Dank alvast.
Ik heb ook een Xiaomi bewegings sensor maar die heb ik nog niet werkend gekregen.
Voor lichtsterkte de gewone KaKu sensor, maar je kan ook zonsondergang/zonsopgang instelling gebruiken.
Gasloos sinds 01-12-2017 zonder slotje of verwijdering, dus een "gevaarlijke situatie" volgens Liander. Verwarming met een Loria duo 6010. Pelletkachel voor de fun. EDIT 22-09-21 de (gevaarlijke) gasleiding in opdracht van Liander verwijderd.
Bedankt, heb met prime day een aantal osram bewegingsmelders gekocht. Die komende dagen koppelen, hopelijk lukt dat.Erwin_83 schreef op donderdag 15 augustus 2019 @ 07:57:
[...]
De originele van Kaku/Trust bewegings sensor van de zigbee serie.
Ik heb ook een Xiaomi bewegings sensor maar die heb ik nog niet werkend gekregen.
Voor lichtsterkte de gewone KaKu sensor, maar je kan ook zonsondergang/zonsopgang instelling gebruiken.
Zou je een screenshot kunnen delen (mag prive) van je instellingen en regels e.d. die je hieraan hebt gekoppeld? Heb altijd al lampen gaat maar wil nu aan de slag met bewegingsmelders (toilet/gang e.d.) icm AWMT-003 zodat de schakelaars ook te gebruiken blijven.
Regel 1 licht aan sensor: ( ter voorkoming dat overdag bij zware bewolking de lampen al aan gaan)
Trigger: lichtsensor zonsondergang getecteerd
Voorwaarde: 2 uur voor zonsondergang tot 23.55
Actie: afspelen scene Avond aan
Regel 2 licht uit sensor:
Trigger: beweging woonkamer sensor
Voorwaarden: 21:35 tot 00.55
Acties: start scene Avond uit 2.
Regel 3 Licht uit timer.
Trigger: vast tijdstip 21.35, +/- 5 min
Acties: start scene avond uit.
Scene Avond aan, hierin staan de woonkamer lampen die ik aan wil, met een vertraging er tussen.
Scene Avond uit, vertraging 20 minuten, daarna de lampen van de vorige scene uitzetten.
Scene Avond uit 2, stopt Avond uit, start Avond uit.
De werking, als het donker wordt gaan de lampen aan.
Na 21.35 wordt de scene Avond uit gestart door tijd en/of beweging. Bij elke beweging na 21.35 stopt de scene en start opnieuw. Oftewel zolang er beweging wordt gedetecteerd blijft de verlichting nog 20 minuten aan. Dan hoef je niet constant te bewegen voor de sensor om niet in het donker te zitten. Dus als er niemand is gaat 21.55 (5 min eerder of later) de verlichting weer uit.
Verder heb ik nog een "Film kijk stand" dan gaat alle verlichting uit in de woonkamer en gaat de beweging sensor van de trappenhuis verlichting uit en wordt de beweging sensor van de open keuken geactiveerd, oftewel al je even naar de koelkast loopt gaat de keuken verlichting 2 minuten aan.
Om 1 uur in de nacht gaat er dan een scene door de timer lopen die alles weer reset voor de volgende dag.
In de gang hangt een oude versie van de KaKu beweging sensor die laat via de ICS de lampen 2 minuten branden bij beweging. Van 22.00 tot 4.00 gaat dan ook de traptrede verlichting aan, handig voor als je laat thuis komt.
De wc gaat hier via een 220v beweging melder bij de lamp, buiten de ICS om.
In het trappenhuis hangt hier op elke verdieping een beweging sensor. Overdag gaat bij beweging op de overloop en op zolder de lampen 100% 5 minuten aan. In de nacht uren gaat alleen op de overloop 1 GU10 spotje op de laagste stand 2 minuten aan. Genoeg om wat te zien met naar de wc gaan enzo.
En uh tjah gewone lichtschakelaars gebruik ik bijna nooit meer. Zo wennen als je eens bij iemand anders bent dat je zelf op de knopjes moet drukken.
[ Voor 20% gewijzigd door Erwin_83 op 15-08-2019 15:34 ]
Gasloos sinds 01-12-2017 zonder slotje of verwijdering, dus een "gevaarlijke situatie" volgens Liander. Verwarming met een Loria duo 6010. Pelletkachel voor de fun. EDIT 22-09-21 de (gevaarlijke) gasleiding in opdracht van Liander verwijderd.
Viel me op, waarom doe je dit niet gelijk in de regel? Je hebt hier geen vertraging voor nodig.Erwin_83 schreef op donderdag 15 augustus 2019 @ 15:26:
[...]
Regel 2 licht uit sensor:
Trigger: beweging woonkamer sensor
Voorwaarden: 21:35 tot 00.55
Acties: start scene Avond uit 2.
[...]
Scene Avond uit 2, stopt Avond uit, start Avond uit.
[...]
Voor de rest mooie setup! Leuk voor inspiratie.
Gasloos sinds 01-12-2017 zonder slotje of verwijdering, dus een "gevaarlijke situatie" volgens Liander. Verwarming met een Loria duo 6010. Pelletkachel voor de fun. EDIT 22-09-21 de (gevaarlijke) gasleiding in opdracht van Liander verwijderd.
Gasloos sinds 01-12-2017 zonder slotje of verwijdering, dus een "gevaarlijke situatie" volgens Liander. Verwarming met een Loria duo 6010. Pelletkachel voor de fun. EDIT 22-09-21 de (gevaarlijke) gasleiding in opdracht van Liander verwijderd.
Ik heb ook de Gearoticz app geinstalleerd opmijn S3 Gear maar nu moet ik in 1 van de servervelden een @ invullen...hoe doe ik dat?Pjotr1402 schreef op zaterdag 3 maart 2018 @ 12:13:
Deze week ben ik overgestapt van een Raspberry Pi met RFXcom en domoticz naar een ICS-2000.
Ik wilde mijn huidige setup (kaku stopcontact schakelaars en dimmers) uitbreiden met Tradfri GU10 spots van Ikea.
Alles gekoppeld en ik moet zeggen, werkt als een zonnetje.
Ik gebruik nu alleen domoticz nog om signalen naar de ICS2000 te sturen. Ik kan namelijk ook vanaf mijn horloge, een Samsung gear S3, met gearoticz nu alles bedienen.
Ik mis alleen wel een webinterface en een mogelijkheid om wat meer logica in te bouwen in de regels. Met stapelen wordt het snel complex en onoverzichtelijk.
Allerlei opties geprobeerd maar krijg het signaal niet gekoppeld aan de ICS-2000. Iemand enig idee?
Dank!
Antwoord gehad van de KAKU klantenservice, helaas niet mogelijk!
[ Voor 11% gewijzigd door bullytje op 21-08-2019 14:04 ]
Klopt, dat systeem gebruikt nog de oude codeschijfjes. Dan ben je al een tijdje toe aan een upgradebullytje schreef op woensdag 21 augustus 2019 @ 13:22:
Weet iemand de beste manier op het signaal te clonen van de YCT-100 afstandsbediening? Heb deze in mijn nieuwe woning, schakelen de spots die geintergeerd zijn in de keukenplank.
Allerlei opties geprobeerd maar krijg het signaal niet gekoppeld aan de ICS-2000. Iemand enig idee?
Dank!
Antwoord gehad van de KAKU klantenservice, helaas niet mogelijk!
Dit komt inderdaad, zoals al aangegeven, doordat dan Google Home een Aan signaal stuurt naar een lamp die waarschijnlijk al aan staat. Dus als je 10 lampen hebt waarvan 1 dimbare lamp al aan staat en je geeft Google het commando om al je lampen aan te doen, krijgen alle 10 lampen een Aan signaal, ook degene die al aan staat. Dit resulteert in het activeren van de dim-loop. Dit wordt veroorzaakt doordat Google niet 'weet' dat die ene lamp al aan staat en dus blind een Aan signaal stuurt naar alle lampen ipv alleen naar de 9 lampen die nog niet aan staan. Dit is een beperking van het 433Mhx KaKu systeem maar alleen voor dimbare lampen. Een simpele aan/uit schakelaar kan meerdere Aan signalen ontvangen en de lamp zal gewoon aan blijven.timn89 schreef op woensdag 29 mei 2019 @ 11:39:
Vraagje, ik heb een ICS-2000 en Google Home. Op het moment dat ik zeg dat de lampen aan moeten, gaan ze wel aan, maar gaan ze feller en weer minder fel. Terwijl in de Home app gewoon een helderheidspersentage staat.
Iemand enig idee wat ik moet doen waardoor ze de percentage hanteren bij aangaan?
Dank.
Ik heb dit ondervangen met scenes in de KaKu app. In de scene 'Alle verlichting aan' geef ik een Aan signaal naar gewone aan/uit schakelaars en zet dimbare lampen direct op het gewenste dim percentage zonder een Aan signaal. Dit werkt altijd, of de lamp nu aan of uit staat. Vervolgens activeer ik met Google Home altijd een scene ipv dat ik zeg 'turn on the lights'. Met een routine in de Google Home app heb ik vervolgens ook nog een makkelijke alias ingesteld zodat ik niet 'activate ...' hoef te zeggen. Het is niet perfect, maar werkt voor mij prima. Ik vind werken met scenes sowieso fijner omdat dat veel sneller werkt. Een scene heeft in 1 seconde 10 lampen aangezet. Als ik Google Home alle lampen afzonderlijk een Aan signaal laat initiëren met 'turn on the lights', duurt dit aanzienlijk langer.
Als alternatief zou je volgens mij ook kunnen zeggen 'set the lights to 100 percent'. Volgens mij worden gewone aa/uit schakelaars dan ook aangezet, maar dat weet ik niet zeker.
paar keer stoom erop en eraf en alles is weer groen. de ip camera werkt ook wat mijn inziens aangeeft dat er verbinding is
echter nog steeds blijf ik een time out krijgen als ik een lamp of scene oid wil uitvoeren
iemand enig idee waar dit aan kan liggen ?
dus alle leds groen, ip cam en p2 poort readings werken maar kan geen schakel opdrachten geven
well dammm.
heb ook een kaku deurbell geinstalleerd eergister. direct op de zender gekoppeld. ook de zender op de ics aangemeld en een regel gemaakt dat press doorbell > lamp gang aan. dat werkt ook
nu die regel uitgezet en de rest werkt ook weer
[ Voor 20% gewijzigd door Ray op 22-08-2019 17:29 ]
zolang ik die regel niet aan zet werk het nu weer normaalxFeverr schreef op vrijdag 23 augustus 2019 @ 09:00:
@Ray is het dan nu opgelost?
Overigens werken de IP camera's los van de ICS-2000.
daarna niet meer getest.
mmm ook logisch @ip camera inderdaad
De ics 2000 gebruikt gewoon zigbee voor Tradfri. Ikea lampen gaan bij mij helemaal niet eerst vol aan en dan weer zachter. Ook niet bij meerdere commando's achter elkaar.scatleguy schreef op donderdag 22 augustus 2019 @ 11:56:
Dit wordt veroorzaakt doordat Google niet 'weet' dat die ene lamp al aan staat en dus blind een Aan signaal stuurt naar alle lampen ipv alleen naar de 9 lampen die nog niet aan staan. Dit is een beperking van het 433Mhx KaKu systeem maar alleen voor dimbare lampen. Een simpele aan/uit schakelaar kan meerdere Aan signalen ontvangen en de lamp zal gewoon aan blijven.
Only two things are infinite, the universe and human stupidity, Einstein
Alleen de doden kennen het einde van de oorlog, Plato
Met Zigbee lampen klopt dit inderdaad. Maar bij de 433mhz lampen werkt het wel zo.Ortep schreef op vrijdag 23 augustus 2019 @ 15:01:
[...]
De ics 2000 gebruikt gewoon zigbee voor Tradfri. Ikea lampen gaan bij mij helemaal niet eerst vol aan en dan weer zachter. Ook niet bij meerdere commando's achter elkaar.
PVOUTPUT | 5400W | 15 PANELEN 360W ZUID 38° | ENPHASE ENVOY S | MICRO OMVORMERS 290W
PVOUTPUT | 5400W | 15 PANELEN 360W ZUID 38° | ENPHASE ENVOY S | MICRO OMVORMERS 290W
☻/ Please consider the environment before printing anything
/▌
/ \ <-- This is Bob. copy and paste him and he will soon take over the world.
Volgens mij lukt dat nog niet. Ik zou toch dan een ZCTS-808 kopen, dan weet je 100% zeker dat het werkt.Ronker schreef op zondag 25 augustus 2019 @ 15:32:
Heeft er iemand al de Xiaomi bewegingssenor, Door/window sensor werkend gekregen?
Ik zou graag het gemak van de verbinding met de ICS-2000 willen combineren met de uitgebreidheid van de Surveillance Station (continu opnamen, tijdlijn, etc.). Iemand dat voor elkaar gekregen?
De IPCAM-serie maakt geen verbinding met de ICS-2000 of iets dergelijks maar werkt op zichzelf.richair schreef op maandag 26 augustus 2019 @ 12:22:
Heeft iemand hier de IPCAM-2000 (of -3000) aan zijn ICS-2000 gekoppeld [...]
Goed punt. Ik bedoelde dan eigenlijk denk ik de KAKU app. Dus kan je de cam tegelijk met de KAKU app benaderen en ook via de NAS?xFeverr schreef op maandag 26 augustus 2019 @ 17:24:
[...]
De IPCAM-serie maakt geen verbinding met de ICS-2000 of iets dergelijks maar werkt op zichzelf.
Aaah op die manier.richair schreef op maandag 26 augustus 2019 @ 19:36:
[...]
Goed punt. Ik bedoelde dan eigenlijk denk ik de KAKU app. Dus kan je de cam tegelijk met de KAKU app benaderen en ook via de NAS?
Volgens mij zijn de camera's (nog) niet benaderbaar via een NAS. Ik heb die optie nog niet gezien in ieder geval.
In het electraplan heb ik er geen rekening mee gehouden in de zin van dat je voor sommige domoticasystemen extra leidingen moet leggen; ik was er eigenlijk vanuit gegaan dat ik een systeem zou aanleggen met Digitalstrom, dat werkt met schakelingen die over het stroomnetwerk communiceren en waarbij je blokjes achter je lampen en schakelaars kunt zetten.
Dit blijkt echter bijzonder prijzig te zijn; een quickscan van de webshop levert als snel op dat ik met een heel beperkt systeem al tegen een investering van minimaal 4000 euro kwijt ben. En dat vind ik veel en veel te duur voor misschien 7-10 "punten"
Wat me niet helemaal duidelijk is: als ik de premiumline producten neem, kan ik dan volstaan met de Z1 control station en premiumline producten, of zijn er nog basis domoticazaken die alleen onder de goedkopere lijn beschikbaar zijn en moet ik dan starten met een ICS2000
En is de premiumline onzichtbaar te verwerken, dus krijg je dan geen "opbouw" controllers in bijv. stopcontacten of lichtpunten als je niet van draadloze klikaanklikuit lampen gebruikt maakt?
Ik zou me er meer in moeten verdiepen maar er is zoveel waar ik me mee bezig moet houden met het huis dat ik hier niet echt aan toe kom, maar toch bepaalde beslissingen moet nemen. En ik vind het vrij lastig om een pakket samen te stellen op https://www.klikaanklikuit.nl/nl/compatibiliteit/ omdat veel dingen wel en niet compatible zijn
[ Voor 3% gewijzigd door Stefke op 27-08-2019 10:27 ]
Van Aqara zijn Zigbee 3.0 sensoren aangekondigd. Mogelijk bieden die nieuwe kansen. Ik heb ze nog niet in de Chinese webshops gezien tot zover.Ronker schreef op zondag 25 augustus 2019 @ 15:32:
Heeft er iemand al de Xiaomi bewegingssenor, Door/window sensor werkend gekregen? Ik overweeg om een ICS-2000 te halen incl klikaanklikuit AWMR-230 om de buitenlamp aan te schakelen
Ik heb de Conbee 2 gevonden. Deze kan Hue, tradfri en xiaomi devices aansturen. Ga het klikaanklikuit laten varen voor 1 licht knop haha.fjansma schreef op woensdag 28 augustus 2019 @ 09:58:
[...]
Van Aqara zijn Zigbee 3.0 sensoren aangekondigd. Mogelijk bieden die nieuwe kansen. Ik heb ze nog niet in de Chinese webshops gezien tot zover.
☻/ Please consider the environment before printing anything
/▌
/ \ <-- This is Bob. copy and paste him and he will soon take over the world.
Waarom zou je niet ineens de ICS-2000 nemen? Kost bij de Hornbach 85,-stefijn schreef op dinsdag 27 augustus 2019 @ 10:22:
Wat me niet helemaal duidelijk is: als ik de premiumline producten neem, kan ik dan volstaan met de Z1 control station en premiumline producten, of zijn er nog basis domoticazaken die alleen onder de goedkopere lijn beschikbaar zijn en moet ik dan starten met een ICS2000
En is de premiumline onzichtbaar te verwerken, dus krijg je dan geen "opbouw" controllers in bijv. stopcontacten of lichtpunten als je niet van draadloze klikaanklikuit lampen gebruikt maakt?
Als je in je huidige planning tegen 4000€ aankijkt, verwacht ik dat die pakweg 50€ meerprijs t.o.v. de Z1 niet echt onoverbrugbaar is?
de Z1 is niet compatibel met start-line... de inbouwschakelaars en dimmers zijn start-line...
4000 is niet mijn budget, ik had gehoopt voor een 2000 euro maximaal klaar te zijn met een goed systeem. Maar de "echte" systemen zijn blijkbaar flink duurder.Bert O. schreef op vrijdag 30 augustus 2019 @ 17:39:
[...]
Waarom zou je niet ineens de ICS-2000 nemen? Kost bij de Hornbach 85,-
Als je in je huidige planning tegen 4000€ aankijkt, verwacht ik dat die pakweg 50€ meerprijs t.o.v. de Z1 niet echt onoverbrugbaar is?
de Z1 is niet compatibel met start-line... de inbouwschakelaars en dimmers zijn start-line...
Maar beter dus de ICS-2000 begrijp ik.
Maar als de Z1 niet compatible is met de basic elementen (maar alleen Zxxxxx), wat is t nut van dat ding dan.
Voor gewone schakelingen & wat dimwerk is de start-line eigenlijk voldoende, en dus geen prioriteit om die te gaan herontwikkelen als premium... Gebruik je die dingen niet, dan kan je dus 50€ goedkoper gesteld zijn met de Z1.
Zelf ben ik na een jaartje ICS-2000 overgeschakeld op een Athom Homey. Ietsjes duurder dan de ICS, maar nog ruim binnen je 2000€
Die Homey heeft een (imho) uitgebreidere compatibiliteit met andere producten (Zigbee, Z-Wave, IR, Wifi,...) en uitgebreidere mogelijkheden om regels (bij Homey heet het Flows) met als-dan te maken... Zeer blij mee.
Op de een of andere manier is mijn Philips Hue Iris offline.
Nu probeer ik hem opnieuw te koppelen maar de ICS-2000 krijgt maar geen verbinding met de lamp.
Ik heb via de philips remote 10 sec op aan/uit gedrukt.
De lamp licht dan geel op. De reset werkt dus lijkt me.
Vervolgens stroom eraf, en erop. Dan kleur hij 3 kleuren en op dat zelfde moment voeg ik binnen de ICS2000 app een Zigbee RBG lamp toen en druk ik op verbinden.
Helaas vinden ze elkaar niet
Wat doe ik fout ? of kan ik nog proberen?
Dank alvast!
[ Voor 99% gewijzigd door pastafan op 06-09-2019 13:02 ]
Dan met een stuk nylon vissnoer er achter langs om het los te maken.
Resten zul je daarna nog wel weg moeten halen, al dan niet met wasbenzine.
Om de sensor opnieuw te plaatsen lijkt me dubbelzijdige tape wel het meest eenvoudig.
Bison Kit kan natuurlijk ook, maar daar doe je jezelf geen plezier mee als je batterijen moet
vervangen of de senor nog eens wilt verplaatsen.
wie heeft er ook problemen met klikaanklikuit app, ik krijg met deze app geen notificaties en melding in mijn scherm van de Iphone, ik heb een iphone 8 en heeft IOS 12.4.1
ik heb de trust home app gedownload en daar werkt het wel, even een voorbeeld: ik doe de deur open
krijg dan de melding deur open en de trigger zet de buitenverlichting aan, de buitenverlichting gaat wel aan maar krijg geen melding in de KAKU app, bij de trust home werkt het wel, iemand een idee?
Heb je de klikaanklikuit-app al eens verwijderd en opnieuw geïnstalleerd?Lampje007 schreef op dinsdag 17 september 2019 @ 11:17:
Hallo,
wie heeft er ook problemen met klikaanklikuit app, ik krijg met deze app geen notificaties en melding in mijn scherm van de Iphone, ik heb een iphone 8 en heeft IOS 12.4.1
ik heb de trust home app gedownload en daar werkt het wel, even een voorbeeld: ik doe de deur open
krijg dan de melding deur open en de trigger zet de buitenverlichting aan, de buitenverlichting gaat wel aan maar krijg geen melding in de KAKU app, bij de trust home werkt het wel, iemand een idee?
Ja al diverse malen en heb al ander ios devices geprobeerd maar blijft het zelfde en heb KAKU al gemaild maar blijkbaar ben ik de enigexFeverr schreef op dinsdag 17 september 2019 @ 11:32:
[...]
Heb je de klikaanklikuit-app al eens verwijderd en opnieuw geïnstalleerd?
Is dit gelukt?Inunekko schreef op donderdag 22 augustus 2019 @ 11:31:
Heb de elektrieke Ikea rolgordijnen, werken perfect. Alleen nu nog kijken hoe te koppelen met de ICS-2000, zou dit kunnen als Somfy?
Nee, heb ze nog steeds op de Ikea hub gekoppeld. Kreeg het niet werkend met de ICS
Verwijderd
Zijn er op dit forum ervaringen met koolmonoxide melders/ sensoren in combinatie met de ICS-2000.
KAKU zelf geeft aan geen sensoren te hebben en ook geen zicht te hebben op compatibele apparaten.
Op Google vind ik de erg prijzige Nest Protect, die te koppelen is met Olisto.
Ook zie ik de Ziptato smart carbon monoxide sensor met Zigbee.
Heeft iemand ervaring met één van bovenstaande sensoren of heeft een alternatief?
Alvast bedankt.
Dat werkt zo te zien met wifi en niet met Zigbee. Dus dat gaat hem niet worden.red bull schreef op woensdag 18 september 2019 @ 11:49:
Iemand het smartspul van de Action al geprobeerd te koppelen?
Volgens hun website moet dit ook werken met klikaanklikuit:
https://www.brel-motors.nl/brel-app.html
Ben benieuwd, ze komen volgende week binnen.
Het zou knap zijn als je WiFi spullen kunt koppelen met 443Mhz of Zigbee.red bull schreef op woensdag 18 september 2019 @ 11:49:
Iemand het smartspul van de Action al geprobeerd te koppelen?
Mag ik zo nieuwsgierig zijn om te vragen waar je die besteld hebt? online? op de site zie ik enkel de motoren.jelke1992 schreef op woensdag 18 september 2019 @ 16:20:
Ik heb vorige week nieuwe rolgordijnen besteld met een brel motor.
Volgens hun website moet dit ook werken met klikaanklikuit:
https://www.brel-motors.nl/brel-app.html
Ben benieuwd, ze komen volgende week binnen.
Ik ben zelf oook op zoek naar elektrische rolgordijnen, maar heb er eentje nodig van 280cm breed op 205 hoog... en die van Ikea zijn zo breed niet
Ik heb ze besteld bij: https://www.rolgordijnenexpert.nl/elektrische-rolgordijnenBert O. schreef op woensdag 18 september 2019 @ 20:21:
[...]
Mag ik zo nieuwsgierig zijn om te vragen waar je die besteld hebt? online? op de site zie ik enkel de motoren.
Ik ben zelf oook op zoek naar elektrische rolgordijnen, maar heb er eentje nodig van 280cm breed op 205 hoog... en die van Ikea zijn zo breed niet
Als je hier doorklikt naar handleidingen zie je welke motoren ze gebruiken (voor de XXL rolgordijnen de somfy RTS motoren, en voor de normale gordijnen de MLE25-0.7 motor).
Bij mij was het probleem ook dat ik een gordijn van 270 bij 270 nodig had, daarom was ik ook verder gaan zoeken.
Ik kan verder nog niets zeggen over de gordijnen zelf, want ik krijg ze pas dinsdag binnen.
Heb 4 Ikea TRÅDFRI E27 Kleur lampen ingebouwd in de buiten verlichting.
Hier zijn de volgende regels aan toegevoegd:
Regel 1
Trigger: Zonsondergang
Acties: Tuin Lampen aan & Tuin Lampen naar 5%
Regel 2
Trigger: Zonsopkomst
Acties: Tuin Lampen uit
Vervolgens een APIR-2150 geplaatst met de volgende regels:
Regel 1
Trigger: Beweging gedetecteerd
Voorwaarden: Zonsondergang tot zonsopkomst
Acties: Tuin Lampen naar 80%
Regel 2
Trigger: Geen beweging gedetecteerd
Voorwaarden: Zonsondergang tot zonsopkomst
Acties: Tuin Lampen naar 5%
op deze manier hebben we altijd voldoende licht en als er niemand in de tuin is, is het niet gelijk zo donker omdat de lampen op 5% aanstaan
En om het bereik in de tuin te verbeteren had ik al een Ikea lamp gebruikt als een soort versterker
Super tevreden met het resultaatVailen schreef op zondag 19 mei 2019 @ 21:41:
[...]
Heb het nu opgelost door een E14 lamp en een fitting te kopen en deze op een kast gelegd. Nu heb ik wel bereik in de tuin. 👌
[ Voor 17% gewijzigd door Vailen op 19-09-2019 13:59 ]
Twitch | Youtube | GameRig: Lenovo Legion 5i | i7-14650HX | RTX 4070 | 16Gb | 1Tb
Ik zou graag eens willen verkennen of er andere Zigbee bewegingssensoren zijn die werken met de ICS-2000 (daar ben ik wel erg tevreden over). Heeft iemand daar al ervaring mee?
Is dat zo bij elke sensor?fjansma schreef op vrijdag 20 september 2019 @ 11:59:
Helaas heb ik nog regelmatig last van bewegingsmeldingen (bijna dagelijks) uit de ZPIR-8000 terwijl er niemand aanwezig is. Ongeacht ruimte of oriëntatie van de sensor (ik heb er vijf verspreid over de woning). Tot op het niveau dat ik ze eigenlijk niet meer serieus neem of betrouwbaar vind.
Ik zou graag eens willen verkennen of er andere Zigbee bewegingssensoren zijn die werken met de ICS-2000 (daar ben ik wel erg tevreden over). Heeft iemand daar al ervaring mee?
Ik heb er zelf ééntje in mijn gang hangen zodat de lampen automatisch aangaan. Ik ervaar echter niet dat de lampen per ongeluk aangaan ofzo. Ook een melding ingesteld op beweging voor als we niet thuis zijn. En ook die heeft tot nu toe nog geen false positive gegeven. (Gelukkig maar, want dat dan zou de vrouw helemaal in de stress schieten
Had eerst die van IKEA, maar die reageerde best slecht en kon niet geïntegreerd worden met de ICS-2000 regels.
In mijn vorige woning had ik een bewegingsmelder (gewoon een vrij goedkope van de Gamma) en die ging ook aan als er een wolkje voor ze zon kwam of er een reflectie van de zon op het water (was een woonboot) op viel...
Ik heb 5 zpir sensors in huis en ze werken zonder problemen. (Naja het afstellen/plaatsen vergde wat moeite om het zo te doen dat de sensor de katten niet detecteerd)fjansma schreef op vrijdag 20 september 2019 @ 11:59:
Helaas heb ik nog regelmatig last van bewegingsmeldingen (bijna dagelijks) uit de ZPIR-8000 terwijl er niemand aanwezig is. Ongeacht ruimte of oriëntatie van de sensor (ik heb er vijf verspreid over de woning). Tot op het niveau dat ik ze eigenlijk niet meer serieus neem of betrouwbaar vind.
Ik zou graag eens willen verkennen of er andere Zigbee bewegingssensoren zijn die werken met de ICS-2000 (daar ben ik wel erg tevreden over). Heeft iemand daar al ervaring mee?
Gasloos sinds 01-12-2017 zonder slotje of verwijdering, dus een "gevaarlijke situatie" volgens Liander. Verwarming met een Loria duo 6010. Pelletkachel voor de fun. EDIT 22-09-21 de (gevaarlijke) gasleiding in opdracht van Liander verwijderd.
Ik heb ergens een losse HUE lamp met een HUE afstandsbediening hangen. (Zonder bridge)
Ik begrijp dat ik de HUE lamp kan resetten en kan koppelen aan de ICS-2000.
Maar kan ik de HUE afstandsbediening dan nog wel blijven gebruiken? Of kan ik die ook koppelen aan de ICS-2000?
Dat dan weer wel......
Ja. Het maakt niet uit welke het is. Ze geven random valse meldingen. Ik heb er zelfs één in een nagenoeg donkere bergruimte welke regelmatig een melding afgeeft (helaas niet regelmatig genoeg om een structurele oorzaak vast te stellen).Bert O. schreef op zaterdag 21 september 2019 @ 10:36:
Valt er buitenlicht/schaduwen op je bewegingssensoren?
In mijn vorige woning had ik een bewegingsmelder (gewoon een vrij goedkope van de Gamma) en die ging ook aan als er een wolkje voor ze zon kwam of er een reflectie van de zon op het water (was een woonboot) op viel...
Als de melders ook inval van zon detecteren is dat op z'n minst een zinsnede in de handleiding waard, wellicht zelfs een korte instructie hoe te richten (ik heb ze allemaal van de ramen af gericht, dus dat lijkt me een goede eerste stap, helaas werkt dat voor mij niet). Als alarmsysteem is het eigenlijk waardeloos. Als je thuis bent schrik je je de kleren en als ik er niet ben neem ik de meldingen eigenlijk niet meer serieus.
Ja hoor je kan gewoon de afstandbediening blijven gebruikenFoxfire schreef op zaterdag 21 september 2019 @ 19:43:
Ik heb sinds kort een ICS-2000.
Ik heb ergens een losse HUE lamp met een HUE afstandsbediening hangen. (Zonder bridge)
Ik begrijp dat ik de HUE lamp kan resetten en kan koppelen aan de ICS-2000.
Maar kan ik de HUE afstandsbediening dan nog wel blijven gebruiken? Of kan ik die ook koppelen aan de ICS-2000?
Twitch | Youtube | GameRig: Lenovo Legion 5i | i7-14650HX | RTX 4070 | 16Gb | 1Tb
Door te koppelen aan ICS-2000 of terug koppelen aan de lamp?Vailen schreef op woensdag 25 september 2019 @ 13:21:
[...]
Ja hoor je kan gewoon de afstandbediening blijven gebruiken
Dat dan weer wel......
Terug koppelen aan de lampFoxfire schreef op woensdag 25 september 2019 @ 21:59:
[...]
Door te koppelen aan ICS-2000 of terug koppelen aan de lamp?
Twitch | Youtube | GameRig: Lenovo Legion 5i | i7-14650HX | RTX 4070 | 16Gb | 1Tb
Ik heb langs de pui van de uitbouw 7 spots, deze spots vormen samen de "zithoek" en "zithoek" is onderdeel van "beneden".
Als ik de scene start "beneden aan" gaan soms niet alle spots aan. Nog een keer "beneden aan" zorgt er meestal voor dat alle spots aangaan. "Beneden uit" maakt dat een of meerdere spotjes in de zithoek (totale willekeur) aan blijven staan, rest van de lampen en spots in de woonkamer gaan allemaal uit.
Een restart van de ICS-2000 lost het probleem wel op, tijdelijk. Een dag of 2 later zijn er altijd weer spotjes (in de zithoek) die niet goed aan en uit gaan.
Iemand enig idee waar dit aan kan liggen? Ik gebruik dus IKEA spots, 12 stuks door de hele woonkamer, de 7 stuks in de uitbouw geven regelmatig problemen.
FW: R32
Edit: Het probleem treedt op bij het gebruik van de app, het gebruik van de afstandsbediening en bij het gebruik van spraakopdrachten via Google Home. Probleem speelt ongeveer sinds half augustus. Hiervoor sinds december 2018 eigenlijk nooit problemen gehad.
Begin augustus heb ik wel een KaKu bel aangesloten (ACDB-7000AC ) maar het lijkt me vreemd dat daardoor lampjes soms niet meer reageren.
[ Voor 17% gewijzigd door St@m op 27-09-2019 14:48 ]
vuurwerk - vlees eten - tuinkachel - bbq - alcohol - voetbalwedstrijden - buitenfestivals - houtkachels
Via de KaKu helpdesk is het mogelijk om van zigbee kanaal te veranderen. Mogelijk stoort er iets op het zigbee kanaal. (weerstations met lege batterijen schijnen wel eens storing te veroorzaken.)
De lampen al eens spanningsloos gemaakt?
[ Voor 8% gewijzigd door Erwin_83 op 27-09-2019 14:53 ]
Gasloos sinds 01-12-2017 zonder slotje of verwijdering, dus een "gevaarlijke situatie" volgens Liander. Verwarming met een Loria duo 6010. Pelletkachel voor de fun. EDIT 22-09-21 de (gevaarlijke) gasleiding in opdracht van Liander verwijderd.
Kan je ondertussen al wat meer vertellen?jelke1992 schreef op donderdag 19 september 2019 @ 12:51:
[...]
Ik heb ze besteld bij: https://www.rolgordijnenexpert.nl/elektrische-rolgordijnen
Ik kan verder nog niets zeggen over de gordijnen zelf, want ik krijg ze pas dinsdag binnen.
Nee, ze staan gewoon online. Ik zal ze eens spanningsloos maken. Tnx, had ik nog niet aan gedacht.Erwin_83 schreef op vrijdag 27 september 2019 @ 14:52:
Staan ze dan offline in de app ?
Via de KaKu helpdesk is het mogelijk om van zigbee kanaal te veranderen. Mogelijk stoort er iets op het zigbee kanaal. (weerstations met lege batterijen schijnen wel eens storing te veroorzaken.)
De lampen al eens spanningsloos gemaakt?
vuurwerk - vlees eten - tuinkachel - bbq - alcohol - voetbalwedstrijden - buitenfestivals - houtkachels
Vanuit de KAKU helpdesk heb ik bij een soortgelijk probleem wel eens het advies gekregen om in de scene een seconde vertraging in te bouwen tussen de schakelingen. Blijkbaar kan de ICS niet altijd alle opdrachten verwerken. Ik heb toen om de 2 a 3 schakelingen zo'n vertraging erin gezet. Dit lijkt het probleem voor mij 99% van de tijd op te lossen.St@m schreef op vrijdag 27 september 2019 @ 14:29:
Sinds een aantal weken heb ik last dat sommige van mijn spots (IKEA) niet meer goed reageren.
Ik heb langs de pui van de uitbouw 7 spots, deze spots vormen samen de "zithoek" en "zithoek" is onderdeel van "beneden".
Als ik de scene start "beneden aan" gaan soms niet alle spots aan. Nog een keer "beneden aan" zorgt er meestal voor dat alle spots aangaan. "Beneden uit" maakt dat een of meerdere spotjes in de zithoek (totale willekeur) aan blijven staan, rest van de lampen en spots in de woonkamer gaan allemaal uit.
Een restart van de ICS-2000 lost het probleem wel op, tijdelijk. Een dag of 2 later zijn er altijd weer spotjes (in de zithoek) die niet goed aan en uit gaan.
Iemand enig idee waar dit aan kan liggen? Ik gebruik dus IKEA spots, 12 stuks door de hele woonkamer, de 7 stuks in de uitbouw geven regelmatig problemen.
FW: R32
Edit: Het probleem treedt op bij het gebruik van de app, het gebruik van de afstandsbediening en bij het gebruik van spraakopdrachten via Google Home. Probleem speelt ongeveer sinds half augustus. Hiervoor sinds december 2018 eigenlijk nooit problemen gehad.
Begin augustus heb ik wel een KaKu bel aangesloten (ACDB-7000AC ) maar het lijkt me vreemd dat daardoor lampjes soms niet meer reageren.
Goede tip, ik heb namelijk zaterdag de boel spanningsloos gemaakt en dit heeft niet geholpenfjansma schreef op maandag 30 september 2019 @ 09:16:
[...]
Vanuit de KAKU helpdesk heb ik bij een soortgelijk probleem wel eens het advies gekregen om in de scene een seconde vertraging in te bouwen tussen de schakelingen. Blijkbaar kan de ICS niet altijd alle opdrachten verwerken. Ik heb toen om de 2 a 3 schakelingen zo'n vertraging erin gezet. Dit lijkt het probleem voor mij 99% van de tijd op te lossen.
vuurwerk - vlees eten - tuinkachel - bbq - alcohol - voetbalwedstrijden - buitenfestivals - houtkachels
Helaas niet, ik had de pakketbezorger gemist en hij is niet bij de buren afgeleverdBert O. schreef op zaterdag 28 september 2019 @ 10:07:
[...]
Kan je ondertussen al wat meer vertellen?
Dinsdag weer een nieuwe poging (dan ben ik wel thuis)
Het gordijn hangt inmiddelsBert O. schreef op zaterdag 28 september 2019 @ 10:07:
[...]
Kan je ondertussen al wat meer vertellen?
Het ophangen en het instellen van de eindposities ging erg makkelijk.
Als je er 1 besteld zou ik hem een paar cm langer bestellen dan je nodig hebt, zo kun je zelf de eindpositie bepalen en is die nooit te kort (ook niet als die evt. krimpt door de zon). Ook het koppelen met klikaanklikuit ging in 1 keer goed. Je kunt deze toevoegen via zonwering, en dan kiezen voor Gamma/Brel.
Ik ben benieuwd hoe lang de batterij meegaat. Hij is op te laden via een micro USB poort. Deze kan ik goed bereiken, maar als je een cassette om je rolgordijn hebt kan dit nog wel eens een uitdaging worden.
Ik had al bijna een ICS2000 met een aantal nieuwe ontvangers besteld totdat ik me realiseerde dat deze wellicht niet vanaf een windows pc/laptop te bedienen zou zijn.
Doorspitten van en zoeken in dit topic bevestigd dit bange vermoeden, de laatste meldingen van eventuele workarounds dateren van begin vorig jaar.
Kan iemand mij vertellen of er inmiddels toch mogelijkheden zijn voor beheer en bediening vanaf een pc?
PVOUTPUT | 5400W | 15 PANELEN 360W ZUID 38° | ENPHASE ENVOY S | MICRO OMVORMERS 290W
Maar een oplossing via bijvoorbeeld Bluestacks kan absoluut niet slechter zijn dan de software van de TPC's, dat kan ik je verzekeren.
Let er even op dat de codeschijf-ontvangers niet compatibel zijn met de ICS-2000!
De ene keer brand er nog een Philips HUE lamp,
en de andere keer een KaKu stopcontact waar een lamp in zit.
Als ik dan weer op de actie drukt, gaat hij wel netjes uit
[ Voor 4% gewijzigd door C6DL op 08-10-2019 15:33 ]
[ Voor 75% gewijzigd door Erwin_83 op 08-10-2019 15:35 ]
Gasloos sinds 01-12-2017 zonder slotje of verwijdering, dus een "gevaarlijke situatie" volgens Liander. Verwarming met een Loria duo 6010. Pelletkachel voor de fun. EDIT 22-09-21 de (gevaarlijke) gasleiding in opdracht van Liander verwijderd.
Tussen de verschillende acties een vertraging inbouwen lost vaak het probleem op. Overigens heb ik dan nog steeds wel eens dat één ontvanger niet mee schakelt.
Hier zou een handtekening kunnen staan.
En meteen foute boel met de app en de verbinding met de ics2000.
Account aanmaken ging prima maar het verbinden na de blauw oplichtende knop lukte niet.
Krijg de melding " invalid data no default zone" in de app.
Het account werkt wel want bij "wijzigen wachtwoord"ontvang ik keurig een email met link voor de wijziging.
Ook knippert er een blauw lampje op de ics2000 en volgens de FAQ op de kaku site staat dat voor: "Het blauwe LEDje knippert om aan te geven dat de ICS-2000 met de server is verbonden"
De oogst op het googlelen naar de foutmelding levert niks anders op dan het contact zoeken met de helpdesk. Dat heb ik nog nooit beleefd bij een apparaat nieuw uit de doos.
Wie kan me helpen?
Ze reageren in elk geval heel erg vlot maar het blijft wel vaag wat er aan de hand is geweest.
En inderdaad, de android app valt genoeg mee.
Dus: heb je het bonnetje van die signaalversterker nog?
Het goeie nieuws: Zigbee maakt een eigen mesh netwerk. Dus zorg er voor dat er tussen de ICS-2000 en je tuinverlichting nog een aantal Zigbee-lampen komen en in je tuin komt vanzelf bereik.
Hier zou een handtekening kunnen staan.
PVOUTPUT | 5400W | 15 PANELEN 360W ZUID 38° | ENPHASE ENVOY S | MICRO OMVORMERS 290W
Verwijderd
Ik ben enige tijd bezig met KaKu en de ICS 2000. Tot nu toe allemaal standaard spul (en een leuk projectje door de garage deur via de zonwering schakelaar te kunnen besturen)
Nu zoek ik een oplossing en ik hoop dat iemand hier iets van weet.
Ik heb een paar stopcontacten nodig, waarvan ik kan controleren of ze ook echt uit staan. Ik weet dat hier 2-weg zigbee voor nodig is, omdat de standaard lijn 1 weg is. Ik heb dit nodig omdat o.a. op 1 stopcontact een straalkacheltje komt voor de garage en daarvan wil ik zeker zijn dat als ik zeg "uit" in de app, dat het ook echt uit is :-)
Ik merk namelijk dat "gewone" stopcontacten niet altijd in alle gevallen uit gaan via de app.
Nu was mijn idee de Tradfri stopcontacten te gebruiken, maar hoe koppel ik die aan de ICS-2000? Toch de ikea afstandbediening erbij kopen?
Of is er een andere oplossing mogelijk?
Lees trouwens ook even het Tradfri topic. Er zijn soms verhalen dat dat ding nogal vreemd kan doen. Bij mij is dat overigens niet het geval.
Ik denk dat kaku binnenkort ook met een zigbee socket zal komen.
[ Voor 42% gewijzigd door xFeverr op 12-10-2019 18:09 ]
Gekoppeld in dezelfde ruimte. Denk een afstand van maximaal 3 meter, want op die plek had ik de schakelaar toen nodig. Inmiddels is hij veel verder in een andere ruimte. (Was namelijk toen voor de kerstboom, staat nogal gek in de zomerVerwijderd schreef op zaterdag 12 oktober 2019 @ 18:35:
@xFeverr , hoe dicht bij de ICS heb je het stopcontact gekoppeld?
[ Voor 3% gewijzigd door xFeverr op 12-10-2019 18:41 ]
Verwijderd
Laat maar, gelukt. Beetje gespeeld met de reset en in/ uit stopcontact en opeens pakt de app de verbinding.
[ Voor 47% gewijzigd door Verwijderd op 12-10-2019 19:42 ]
[ Voor 4% gewijzigd door Rallye op 26-10-2019 17:39 ]
Kijken wat ik (op afstand) kan doen.....