gambieter schreef op zondag 20 november 2016 @ 16:31:
[...]
Je begrijpt zijn vraag niet. Het gaat niet of bepaalde natuurlijke producten werkzaam zouden kunnen zijn (dat kunnen ze, maar helaas te vaak niet reproduceerbaar genoeg voor klinische applicaties). Ook zoek je nu naar artikelen die bevestigen wat je zegt, maar niet naar wat er tegen in gaat, waarmee je confirmation bias krijgt. Uberhaupt kijk je ook niet naar de kwaliteit van de artikelen of de impact, alleen naar of ze bevestigen wat je claimt.
...
En nee, twee publicaties maakt het bij lange na niet aannemelijk.
Je argumenten ontken ik zeker niet. Ik kwam trouwens ook een studie tegen waar geen verschil gemerkt werd. Maar wanneer ik een aanbeveling zou moeten doen aan iemand die ik ken dan zou het zoiets zijn:
- het wordt al eeuwen gebruikt voor deze toepassing
- er is wat bewijs voor en wat bewijs tegen
- het kost quasi niets om het te proberen
- de kans dat je er negatieve effecten van hebt zijn zeer klein
- zorg dat je je eigen gezondheid niet schaadt door 100% hierop in te zetten. Probeer het, als het werkt voor je, dan werkt het en kijk je verder wat je ermee doet. Anders laat je't aan de kant en neem je die vermaledijde NSAIDs (dewelke trouwens ook gekend zijn om je darmflora te verstoren)
Right, ik dacht even dat hij het op die gember-claim had en vond het al een rare opmerking.
Wat ik daarboven beschreef is mijn idee over hoe je in grote lijnen de gezondheidszorg zou moeten organiseren. The devil is in the details natuurlijk, dat begrijp ik ook wel. Ik denk dat het huidig economisch bestel (breder dan de farma alleen) behoorlijk ziek is en dit uit zich voor de farma op de perverse metriek van winst voor de aandeelhouders en slechts secundair in welzijn voor de patiënt.
Daarom ben ik van mening dat je een basis-deel van het onderzoek moet laten financieren door die partijen die er rechtstreeks en onrechtstreeks financieel belang bij hebben om een gezonde bevolking te hebben. Zolang financieel belang de drijfveer is in de maatschappij, is dit de enige manier om die perversiteit om te keren. Geen studies dus, dit is een idee wat in mijn hoofd leeft

Nee, je teksten waarin je het gebruikt laten geen inzicht in de materie zien. Dat is niet lullig bedoeld, maar zorg dat je eerst weet en laat zien wat het is en wat het betekent, voor je het als argument probeert te gebruiken.
Wil je dan dat ik uitbreid over quorum-sensing, samenstelling van biofilms, de manier waarop stoffen afgescheiden door bacteriën het menselijk lichaam beïnvloeden en omgekeerd? Over de specifieke structuur van de biofilm die zich op de tanden ontwikkelt, de samenstelling van onze stoelgang, de geur van ons zweet, fagen (en fagentherapie)?
Ik mag dan misschien slechts een high-level idee hebben van de inhoud en complexiteit, ik ben me wel bewust van "hoe weinig" ik maar weet en probeer dan ook altijd de nodige voorzichtigheid aan de dag te leggen. Alles wat ik lees, maar niet helemaal begrijp vliegt onherroepelijk in de "kan, maar verdere bevestiging nodig" en ik prijs me gelukkig dat er websites zijn waar sommige van die zaken haarfijn uitgelegd worden.
Wat ik echter wel pretendeer te weten is dat de wetenschap an sich ook veel van die zaken nog niet weet en er veel onderzoek nodig is (en onderweg is) om die zaken uit te klaren.
Ik ben blij dat je deze vergelijking maakt, want ze toont exact dezelfde problemen aan:
De anti-vaxxer is iemand die alleen een andersomdraaiende harde schijf wil, en iedereen met computerkennis wantrouwt want die werken voor de computerindustrie. Er wordt ook geen antivirusprogramma gedraaid, want die antivirusmakers doen dat alleen voor de eigen winst.
Ik draai ook geen anti-virusprogramma omdat dit gewoon een whack-a-mole spel is.
De echte oplossing is om redundantie te creëren: zorg dat je bestanden veilig staan en dat je relatief snel terug op de been bent als je getroffen wordt.
Iemand op een website claimt dat OpenOffice je ook tegen virussen zal beschermen, dus dat is voldoende.
Hoewel dit fout is, is er wel een kleine kern van waarheid. Bugs die in Ms Office zitten maar niet in OpenOffice kunnen niet uitgebuit worden. Gegeven het marktaandeel van beide is het dus niet slecht om tegen de stroom in te gaan. Maar beschermen tegen virussen, niet echt.
Hetzelfde kun je zeggen van het kwik in de vaccins: kwik is wel degelijk schadelijk voor de mens en er zit/zat kwik in sommige vaccins. Er is dus een kleine kern van waarheid. Alleen mist men de big picture en de risico-assessment van het geheel door een gebrek aan informatie.
En net alsof ik zei dat het geen slecht idee is om OpenOffice te draaien als je een extra percentje kansreductie wil hebben, vind ik dat het ook geen slecht idee is om te kijken of we van die kwik vanaf kunnen. Vreemd genoeg ligt het actiepunt volgens mij in deze dus wel bij de andere zijde...

Tegelijk moet je in beide dossiers wel voorlichten, i.e. zeggen dat OO alleen je niet beschermt en dat vaccins uiteindelijk meer voordeel dan nadeel hebben.
Zeker de vergelijking met antivirusprogramma's is wel terecht, want botnetwerken, verspreiding van computervirussen etc komt vooral door hen die zomaar dingen doen zonder kennis van zaken, en allerlei aannames.
[
Voor 22% gewijzigd door
H!GHGuY op 20-11-2016 17:35
]