Freakaz0id schreef op maandag 17 oktober 2022 @ 15:32:
Oh, hebben die cameras op zijn duitse amazon store de befaamde starlight sensors die het zo goed doen? Ik dacht dat je dan automatisch op 4k uitkwam. Maar met die sensor op 2k zal het nachtbeeld misschien ook wel iets beter werken?
Termen als "Starlight", "ColorVu" etc. moet je niet te zwaar aan tillen; dat is marketingpraat.
Kijk naar specs en reviews.
Hetzelfde geld voor "2K', "4K"; dat zijn aanduidingen voor de resolutie (2K = 1080p en 4K...4K) en hogere resolutie is vaak juist minder kwaliteit bij weinig/geen licht. (Maar overdag natuurlijk wel meer detail).
In dit segment van zo'n ~€200 zijn de 4MP 5442 camera's populair omdat ze een goede middenweg hebben tussen iets hogere resolutie en alsnog goede prestaties bij geen/weinig licht.
Je hebt ook camera's met hogere resolutie die net zo goed (of beter) detail geven bij geen/weinig licht, maar daar betaal je dan uiteraard ook meer voor.
Weet je toevallig of deze camera's een in te stellen witbalans hebben? De camera achter mijn balie kijkt uit op een groot etalageraam, en daar heb ik met mijn huidige 2mp cameras op zonnige dagen kneiter veel last van. Maar ik kan er in de reviews niet veel over vinden.
Dat is geen witbalans, maar Backlight compensation/Tegenlicht compensatie; daar heb je inderdaad diverse instellingen voor (WDR, SSA etc.). Daar kun je wat mee spelen, maar verwacht geen wonderen.
(Bij mijn 5442 met SSA heb ik ook soms nog stukken flink overbelicht)
Andy vertelde me ook al van een herfst aanbieding, 20 oktober zal het zijn. Ben benieuwd of dat dan enkel via amazon geld, of ook als je via email wat rechtstreeks besteld. Als die aanbieding een beetje lekker is, verzacht dat ook het gepeupel met de douane.

19 t/m 23 oktober; zie
hier. (je moet ingelogd zijn om zijn bijlages te kunnen lezen).
Hij heeft als aanbieding de IPC-T5442TM-AS staan voor $149,99 en de IPC-T5442T-ZE voor $169,99.
Die heeft hij nu op Aliexpress voor respectievelijk €164 en €196 staan.
Bij zijn vorige sale (7 years Anniversary) was ik uiteindelijk €174 kwijt voor de IPC-T5442T-ZE na aftrek van een gewonnen $20 coupon. Maar je hebt dan nog wel kans op importkosten; BTW, invoerrechten (bij bedrag van meer dan €150 en inklaringskosten.
Koop je bij Amazon.de; dan heb je dat allemaal niet; behalve het BTW-verschil tussen Duitsland en Nederland (lees; iets meer in NL).
Geen idee of hij ook bij de Duitse Amazon de sale gaat houden.
De camera's daar zijn nu respectievelijk €179,99 en €204,99 plus €3,49 shipping; kunnen we dat over een paar dagen vergelijken

)
Persoonlijk hoop ik dat zijn aanbod in z'n Duitse Amazonstore flink wordt uitgebreid zodat je daar gewoon alles kunt bestellen i.p.v. uit China zodat je niet meer de importkostenlotterij hebt.
Of nog leuker; net zo'n refurbished lijst als in de VS.