Ik heb sinds gisteren een probleem met m'n motor en ik zoek even mensen die meedenken. Mijn motor loopt sinds gisteren slecht door (zeer waarschijnlijk) mijn eigen fout. Ik zoek nu wat input voor debuggen.
Motor:
1995 GSX 600 F. Oud beestje. Geen/weinig electronica. 4-cilinder carburateur.
Wat is er aan hand:
De motor loopt niet helemaal stabiel stationair. Houdt in bij lage toeren en maakt dan ook een BRAAAHP geluid (beetje diesel geluid) en mist trekkracht. Vanaf zo'n 3000 rpm en in hogere versnellingen is het weg.
Wat is er gebeurd:
Ik ben gisteren naar Amsterdam op en neer gereden en wilde na de rit mijn motor wat afspoelen ivm zout. Dit doe ik wel vaker in de winter en dat doe ik normaal bij zo'n wasbox. Voordat iedereen meteen begint te stuiteren: de wasbox heeft voor de hogedruklans ook een programma 'afspoelen' zonder dat er veel druk achter zit. Met die afspoelstand pak ik dan de onderkant van de motor mee. Omdat er nu ook veel stof op de motor zelf zat heb ik ook even een regebui van boven gesimuleerd. Uiteraard nergens de motor ingespoten.
De motor zelf laat ik altijd draaien tijdens dit afspoelen zodat je snel genoeg hoort als je wat verkeerd doet.
Bij het einde van het afspoelen (ik deed net de spuitlans uit) sloeg de motor af. Nu is mijn motor niet het beste met stationair draaien dus dat gebeurt af en toe wel eens. Ik ben opgestapt. Gestart en weggereden en vanaf dat moment miste de motor trekkracht en maakt een geluid alsof je zonder luchtfilter rijdt of dat je uitlaat lek is.
Blijkbaar is er toch ergens vocht bij gekomen. Opvallend was: bij gas stationair houden viel het geluid mee. Bij meer gas geven ontstond het geluid.
Na wat droogrijden heb ik de motor thuis neergezet. Tank losgehaald en op vocht gecontroleerd. Bougiekabels losgehad: geen vocht. Inhammen in de kop waar de bougies in zitten: geen vocht. Bobines: geen vocht. Uitlaten geven goed druk dus ik heb ook niet per ongeluk een uitlaat volgespoten of zoiets doms
Ik heb de motor vervolgens vier uur laten drogen in de garage (zit toch zat restwarmte in). Daarna weer een stukje gaan rijden en het gedrag was wel verbeterd. Zodra ik de motor op toeren hou heb ik weer trekkracht en heb ik geen raar geluid meer. Ook niet bij gasgeven. Echter: als ik optrek in de 1 heb ik tot zo'n 3000 rpm dat rare geluid en mist de motor trekkracht. Vanaf de 2e versnelling of hoger in toeren gaat het wel beter. Trekkracht is echter niet constant. De motor houdt in als je versnelt, maar als ie 'pakt' is de trekkracht er wel.
Ik weet nu echter niet goed wat ik nog meer kan controleren. Het lijkt bijna alsof de motor bij lage toeren valse lucht aanzuigt (dit ga ik nog deo-checken maar had geen spuitdeo in huis) maar het lijkt me bijzonder sterk dat dit komt door een afspuitbeurtje.
Iemand suggesties ?