Op zich niet verwonderlijk, ze ontwerpen de keuken die jij aangeeft te willen en daar komt dan een eerste prijs uit. Waarbij natuurlijk nog van alles aangepast kan worden dat de prijs sterk beinvloedt (o.a. frontkeuze, werkblad, apparatuur). Erg weinig keukenboeren specificeren de kosten van de onderdelen van de keuken, je krijgt een prijs. Hoogstens opgesplitst in kastjes, apparatuur, werkblad.
Voor mijn gevoel toch wel wat concessies gedaan op apparatuur tegenover ikea. Daar hadden we een mix van AEG en Bosch. Bij Superkeukens eigenlijk exclusief Etna op de afzuiger van AEG na.
Kan ik me voorstellen, maar waarom heb je dat op het moment dat de apparatuur uitgekozen werd niet gezegd? Maar nu kan je nog steeds gewoon vragen of ze aantrekkelijke prijzen hebben voor AEG / Bosch apparatuur.
Wat ik erg storend vind is dat ik de offerte niet via mijn mail gekregen heb (vandaar ook ingescande afbeeldingen) en nog vervelender is dat er nergens prijzen vermeld staan. Het kolom bedrag is gewoon compleet leeg gelaten..
Dat is dus niet ongebruikelijk in keukenland, je krijgt heel vaak alleen een totaalprijs.
Allemaal mooi dat ik de super knaller aanbiedingen van de maand heb gekregen en 25% korting op de ovens etc. Maar ik heb geen idee wat mijn korting nu echt is?
Staar je niet blind op 'korting', kijk naar de prijs en wat je ervoor krijgt. Vraag ook nog bij 2 andere keukenboeren een offerte aan. Dan weet je wel ongeveer hoe laat het is.
- Installatie kosten €1600
Dat is netjes, dat was het op onze offerte meer een jaar gelden ook (zelfs nog 40 euro meer) voor een wat kleinere keuken. Kvik bijvoorbeeld durft gerust het dubbele te vragen, IKEA is ook duur met installatie.
Overigens, toen ik bij superkeukens (cruquius) was werd me tijdens het selecteren van de apparatuur gevraagd wat mijn voorkeur was voor merk en functionaliteit, en gekeken of ze extra aantrekkelijk geprijsde apparatuur voor die merken hadden. Zo werd een luxe B-label Bosch of Siemens vaatwasser gevonden die vrijwel niets meer kostte als een instapmodel, sommige modellen kopen ze intern in en die zijn dan goedkoper dan de andere. 'Blokvoordeel' stond erbij op de offerte. Zie uitleg blokkorting/blokverrekening in topicstart.
En ook kreeg ik naderhand gewoon een offerte op mail.
Wil je weten wat er echt mogelijk is met de prijzen dan kan je voor de door jou geselecteerde modellen een offerte opvragen bij zaken als Keukenloods of Veldkamp keukens. Dat is dan ongeveer wat maximaal haalbaar is. Bij Bosch bijv vaak c.a. 35% tot een kleine 40% op de adviesprijs, maar dat verschilt een beetje per type / model apparaat. Meestal kan een keukenboer alleen niet zo ver gaan als een online dozenschuiver als Veldkamp.
Je kan bij Superkeukens ook aangeven dat je alleen kasten en blad bij ze koopt en de installatie afneemt, en dat je zelf de apparatuur aanschaft. Bij mij gaven ze aan dat dit mogelijk is. Je moet minimaal 2 dingen (van kasten, blad, apparatuur) bij ze afnemen. Zo is dat bij veel keukenzaken.
Ik zou overigens wat duurder gaan zitten met de apparaten dan de echte instap Bosch/AEG, zodat je naast een beter merk bijvoorbeeld een stillere koelkast krijgt met een beter energielabel. Heb je daar naar gekeken? Met name bij koelkasten is het verbruik belangrijk want dat ding staat de helft van de tijd aan. Wellicht ook een stillere vaatwasser met een beter energielabel. Een kookplaat met afzuiging wellicht zodat je van die afzuigkap af bent. Je geeft misschien 2000 euro meer uit maar ik denk dat je daar geen spijt van krijgt.
PS bij Superkeukens krijg je wsch een Schüller keuken, kwalitatief vind ik dat tov IKEA een no-brainer. Dus wat dat betreft vind ik IKEA niet eens goedkoop, ondanks de instap AEG/Bosch apparatuur.
[
Voor 33% gewijzigd door
Cap op 08-04-2024 17:31
]